jani6969
12.01.12,14:32
Zakúpili sme si miestenky na spoj,ktorý nešiel. Keďe sme sa potrebovali dostať na letiako do BA, museli sme osloviť kamaráta,ktorý nástam odviezol.Ceatovné sa nám ale predražilo, keďže sme mu platili benzín. Máme nárok odspoločnosti, ktorá nám predala lístky na spoj ktorý nešiel na náhradu celého cestovného aj s nákladmi ktoré nám vznikli? ďakujem.:eek:
lujza.j
12.01.12,14:59
myslím, že by si to rýchlejšie vybavila keby si rovno išla do spoločnosti, ktorá ti daný problém spôsobila a nečakala tu na odpovede.....
jani6969
12.01.12,15:23
Prepáč milá lujza ale ja som tam dnes bola a kázali mi napísať žiadosť a že to nejako doriešia, pretože to nebol ich spoj oni len predávali cestovné lístky pre súk. spoločnosť. akJa čakám odborné odpovede na ktoré sa môžem v mojej žiadosti odvolať a nie reakciu akú si napísala. Tak ak nemáš prosím inú odpoveď tak radšej nepíš nič. ďakujem. :cool:
jani6969
12.01.12,15:32
Ešte upresním,
U koho si uplatniť nárok na vrátenie cestovného za miestenku zakúpenú v systéme AMSBUS v prípade, ak spoj nebol vykonaný. **VŠEOBECNÝ POSTUP**





Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, na koho sa mám obrátiť, ak som si zakúpila miestenku (AMSBUS) na spoj na trase Trenčín-Brno, a autobus neprišiel?
Musela som si potom kúpiť lístok na najbližší spoj od inej spoločnosti.
Mám podľa zmluvných podmienok nárok na vrátenie peňazí? U koho si mám tento nárok uplatniť?
BUSportál odpovedá:

Pokiaľ si cestujúci zakúpi cestovný lístok v niektorej z predpredajných kancelárií systému AMSBUS, no z dôvodu chyby dopravcu však nemohol cestovať, musí reklamáciu podať v kancelárii, kde bol cestovný lístok zakúpený. V nej predloží cestovný lístok a prednesie svoju sťažnosť.
Pracovníčka kancelárie telefonicky overí, či je sťažnosť oprávnená a to u operátorky AMS v Prahe, na dispečingu nástupnej zastávky, alebo u konkrétneho dopravcu.
Ak sa sťažnosť zakladá na pravde, pracovník kancelárie vykoná REKLAMÁCIU, vráti cestujúcemu cestovné a uvedie dôvod, prečo autobus nešiel.
Ak však pokladníčka zistí, že autobus šiel a chybu urobil cestujúci napríklad tým, že prišiel neskoro na zastávku, cestovné mu vrátené nebude /v zmysle poučenia na rube cestovného lístka, kde je uvedené, že v tomto prípade cestovné prepadá/.

To sú podmienky ktoré som našla na nete aj s dotazom. Na SADke ktorá ich lístky predáva mi však kážu vypisovať nejaké nezmyselné žiadosti a pracovníčky nemali ani šajnu čo robiť pri vrátení cestovného, to som ešte musela ísť na centrálu spoločnosti. A nikde nie je spomenuté čo s ostatnými nákladmi ktoré nám vznikli. Tak keď im už budem písať list rada by som sa v ňom aj odvolala na konkrétne zákony a práva ktoré mám o ktorých však neviem a preto žiadam o radu tu na porade.