adka584
12.01.12,21:05
Ahojte prosím nemôže mi niekto pomôcť s jednou vecou .... som už bezradná lebo mi nikto nevie presne poradiť a to mám jednu konkrétnu otázku !
Chcem si založiť živnosť. Nezarbím viac ako 3000 eur ročne nie som platcom dph ani socialnej ! Staci mi na zdokladovanie mojich vydavkov faktura z paypal, trapna faktura z ciny a podnikatelsky bankovy ucet kde bude presne sediet vydavky prijmy s fakturami a paypalom ! Dakuejm Prosim odpovedzte mi niekto
KEJKA
13.01.12,07:45
ak nezarobíš ani 3000 ročne, tak aj pri nulových výdavkoch ti nevychádza žiadna daň - trochu mimo zadania, prepáč.
adka584
13.01.12,14:05
Ano jasne ja viem že mi nevychádza daň ani sociálna . Ale ak to chcem robiť legálne musím si viesť účtovnístvo a preto potrebujem vedieť či mi k tomu stačia tie podklady na aké som sa pýtala :(
adka584
13.01.12,14:12
Aha a ja som myslela tých 3000 ročne nie hrubý zisk ale už po odčítaní nákladov .
adka584
13.01.12,14:14
Tie náklady potrebujem nejako zdokladovať a preto sa pýtam či to môže byť tak ako som písala . Výpisy paypal plus trápna faktúra z číny a podnikaťeľský účet .Kde bude všetko sedieť.
veronikasad
13.01.12,14:16
Aha a ja som myslela tých 3000 ročne nie hrubý zisk ale už po odčítaní nákladov .
pre účely povinnej registrácie v SP sa berú do úvahy príjmy=tržby, nie zisk. Ako vyzerá trápna faktúra z Číny - neviem.
adka584
13.01.12,21:41
Uff tak toto je pre mna smutna sprava ze sa beru trzby ... :(
No a faktura vyzera tak ze je tam adresa ktora ani neviem ci existuje . Nejaka peciatka a suma ale skor by ma zaujimalo ci mozem pouzit tu paypal fakturu spolu s podnikatelskym uctom . Bola som aj na danovom ukazat im paypal fakturu ci to mozem pouzit no ta pani pozerala na mna a nevedela ani co je to paypal . Tak neviem no ... nechcem sa do toho pustit a nakoniec mi tie faktury neuznaju a ani netusim kde zistim ci to tak moze byt . :(
adka584
13.01.12,21:48
Mozem sa este opytat k tomu . Tzn. ze ked nezarobim viac ak moja trzba nie je vyssia ako 3000 nikoho nikdy nebude zaujimat odkial mam tie veci co predavam, nebudem musiet vobec zdokladovat ze som mala nejake vydaje ani naco ?? Mozno hlupe otazky ale ja som naozaj zaciatocnik v tomto.
KEJKA
14.01.12,06:22
Aha a ja som myslela tých 3000 ročne nie hrubý zisk ale už po odčítaní nákladov .


Mozem sa este opytat k tomu . Tzn. ze ked nezarobim viac ak moja trzba nie je vyssia ako 3000 nikoho nikdy nebude zaujimat odkial mam tie veci co predavam, nebudem musiet vobec zdokladovat ze som mala nejake vydaje ani naco ?? Mozno hlupe otazky ale ja som naozaj zaciatocnik v tomto.
tak neviem - nás skúšaš, alebo si mýliš pojmy?
ujasni si zadanie a podmienky, potom sa prosím pýtaj.
Stefan2005
14.01.12,06:48
tak neviem - nás skúšaš, alebo si mýliš pojmy?...

... asi áno (nebola spokojnosť s diskusiou?) lebo: http://www.porada.sk/t184181-paypal-danovy-doklad.html

... už aj s výkričníkom !
veronikasad
14.01.12,06:57
Mozem sa este opytat k tomu . Tzn. ze ked nezarobim viac ak moja trzba nie je vyssia ako 3000 nikoho nikdy nebude zaujimat odkial mam tie veci co predavam, nebudem musiet vobec zdokladovat ze som mala nejake vydaje ani naco ?? Mozno hlupe otazky ale ja som naozaj zaciatocnik v tomto.
Ak budeš mať živnosť, DP nemusíš robiť len v prípade, ak tvoj príjem=tržby nepresiahne 1/2 nezd.časti základu dane, čo je podstatne menej ako 3000€.
adka584
14.01.12,10:45
Prepáčte ale asi si mýlim pojmy . Nemyslela som to vôbec v zlom a nechcem ani nikoho skúšať. Ja prosím iba o pomoc ale asi sa neviem dobre vyjadriť. Tak to skúsim ešte raz dúfam že tento krát to napíšem už správne .
Je jedno koľko zarobím to už tu spomínať nebudem . Prosím ale vie mi niekto poradiť či môžu byť paypal faktúry ako doklad mojich výdajov v daňovom priznaní, keď budem mať aj firmený účet spojený s paypal účtom . Ďakujem .
adka584
14.01.12,10:53
tak neviem - nás skúšaš, alebo si mýliš pojmy?
ujasni si zadanie a podmienky, potom sa prosím pýtaj.

A neskúšam prepáčte ale druhý krát som sa naozaj pýtala na TRŽBU . Ja som tomu pochopila že tržba je to čo zarobím bez odráatania nákladov . Takže myslím že som otázku položila dobre . Ja som len zisťovala ako to bude kebyže nemám tržbu viac ako 3000 . Aby som sa posnažila aby mi to tak vyšlo . Ale asi som už dala veľa vecí dokopy a Vás to poplietlo . Pardon :( Ale toto to už radšj rozvíjať nebudme . To len pre ujasnenie veci :)
marjankaj
14.01.12,11:05
§ 32
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.

Ty máš iba príjmy z podnikania? A z toho akože vyžiješ? Nemáš náhodou aj príjmy zo závislej činnosti? Do tej sumy treba započítať všetky zdaniteľné príjmy.
Ak by si mala v zamestnaní príjem 5000 € za rok a z podnikania iba 1 €, tak si povinná sama podať daňové priznanie typu B.

V zákone o dani z príjmu sa pojem TRŽBA nevyskytuje, tam je rozhodujúci ZDANITEĽNÝ PRÍJEM.
Neviem, čo si ty predstavuješ pod tržbou.
pepoxx
14.01.12,11:32
Prepáčte ale asi si mýlim pojmy . Nemyslela som to vôbec v zlom a nechcem ani nikoho skúšať. Ja prosím iba o pomoc ale asi sa neviem dobre vyjadriť. Tak to skúsim ešte raz dúfam že tento krát to napíšem už správne .
Je jedno koľko zarobím to už tu spomínať nebudem . Prosím ale vie mi niekto poradiť či môžu byť paypal faktúry ako doklad mojich výdajov v daňovom priznaní, keď budem mať aj firmený účet spojený s paypal účtom . Ďakujem .


Paypal je banka. Maju bankovu liceniu v Luxembursku a preto mozu poskytovat bankove sluzby aj v SR. Paypal ale nevystavuje faktury. Faktury vam vystavuju vasi dodavatelia. A vy ich uhradzate prostrednictvom Paypalu - vasej banky. Taketo faktury a uhrady idu do uctovnictva samozrejme.
kabko
14.01.12,11:49
Prepáčte ale asi si mýlim pojmy . Nemyslela som to vôbec v zlom a nechcem ani nikoho skúšať. Ja prosím iba o pomoc ale asi sa neviem dobre vyjadriť. Tak to skúsim ešte raz dúfam že tento krát to napíšem už správne .
Je jedno koľko zarobím to už tu spomínať nebudem . Prosím ale vie mi niekto poradiť či môžu byť paypal faktúry ako doklad mojich výdajov v daňovom priznaní, keď budem mať aj firmený účet spojený s paypal účtom . Ďakujem .


Áno Adka, ak máš prepojený paypal s firemným účtom, tak to bude OK. Potrebuješ tú "trápnu" faktúru od tvojho čínskeho dodávateľa + na výpise z tvojho firemného účtu bude táto suma tiež figurovať. Ja to ale robím tak, že svoj Paypal nechávam vždy na nule, aby keď platím dodávateľovi, tak išla celá čiastka z bank.účtu. Keby som mal nejaké peniaze na paypal účte, tak paypal najprv vezme tie, a potom zvyšok z bank účtu prepojeného k danému paypal účtu, čo by už potom bolo zdĺhavejšie účtovanie... :)

A tá faktúra od dodávateľa môže byť akokoľvek trápna (viem o čom hovoríš :D ), ale ak ti to prejde cez colnicu pri preclievaní, a aj na základe takej FA ti vyrúbia CLO a DPH tak je to ok... :)
adka584
14.01.12,11:54
Paypal je banka. Maju bankovu liceniu v Luxembursku a preto mozu poskytovat bankove sluzby aj v SR. Paypal ale nevystavuje faktury. Faktury vam vystavuju vasi dodavatelia. A vy ich uhradzate prostrednictvom Paypalu - vasej banky. Taketo faktury a uhrady idu do uctovnictva samozrejme.

Ano pochopila som čo mi chcete povedať . No a ja som boal na daňovom ukázala som paypal doklad o tom že som niečo zaplatila "faktúru" a ta pani na daňovom mi povedala že to može byť. Ibaže ja jej veĺmi neverím . Ide o to, že ako si napísal dodávateľ vystaví faktúru a mi ju zaplatíme cez paypal . Ibaže mne vystavia iba takú divnú faktúru ktorá nemá ani podpis . Je to nejaka proforma faktúry kde si ja možem vpísať moju adresu aj všetko . Jedná sa o faktúry z číny. Podľa mňa nespĺňaju podmienky ako má vyzerať faktúra na Slovensku. ale keďže je dodávateľom Ćína tak kto mi kedy povie že oni tam enmajú také faktúry ? Chápe ma aspoň niekto ? Už fakt neviem či sa dobre vyjadrujem .
adka584
14.01.12,11:58
Áno Adka, ak máš prepojený paypal s firemným účtom, tak to bude OK. Potrebuješ tú "trápnu" faktúru od tvojho čínskeho dodávateľa + na výpise z tvojho firemného účtu bude táto suma tiež figurovať. Ja to ale robím tak, že svoj Paypal nechávam vždy na nule, aby keď platím dodávateľovi, tak išla celá čiastka z bank.účtu. Keby som mal nejaké peniaze na paypal účte, tak paypal najprv vezme tie, a potom zvyšok z bank účtu prepojeného k danému paypal účtu, čo by už potom bolo zdĺhavejšie účtovanie... :)

A tá faktúra od dodávateľa môže byť akokoľvek trápna (viem o čom hovoríš :D ), ale ak ti to prejde cez colnicu pri preclievaní, a aj na základe takej FA ti vyrúbia CLO a DPH tak je to ok... :)



Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeem . VELKA VDAKA . Konecne mi niekto odpovedal :) A ty to asi tiez robis a zatial si nemal problem ano ??
A no paypal si nechavam na nule takze pohoda :)
A chcem sa este opytat ak je ta faktura z ciny v dolaroch . Paypal mam v eurach a podnikatelsky ucet tiez je to ok ?? Ci mam tu fakturu z ciny dat radsej do eur ?
Alebo mam dat paypal do dolarov aby sedel s fakturov z ciny a bankovy ucet si to uz prehodi sam ? Co by si mi odporucal dakujem :)
kabko
14.01.12,12:04
Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeem . VELKA VDAKA . Konecne mi niekto odpovedal :) A ty to asi tiez robis a zatial si nemal problem ano ??
A no paypal si nechavam na nule takze pohoda :)
A chcem sa este opytat ak je ta faktura z ciny v dolaroch . Paypal mam v eurach a podnikatelsky ucet tiez je to ok ?? Ci mam tu fakturu z ciny dat radsej do eur ?
Alebo mam dat paypal do dolarov aby sedel s fakturov z ciny a bankovy ucet si to uz prehodi sam ? Co by si mi odporucal dakujem :)

No ja to mám tiež tak. FA je v dolároch, ale na bank.výpise je mínus v EURách. Ale účtovníčka mi na to nikdy nič nepovedala, takže je to určite ok...to by som neriešil, s tým už nech si poradí tvoj účtovník... :D
adka584
14.01.12,12:25
Prosím nedal by si mi na teba mail potrebujem sa ta nieco opytat nebudem ta dlho otravovat . Prosim je to fakt surne dakujem .
adka584
14.01.12,12:27
No ja to mám tiež tak. FA je v dolároch, ale na bank.výpise je mínus v EURách. Ale účtovníčka mi na to nikdy nič nepovedala, takže je to určite ok...to by som neriešil, s tým už nech si poradí tvoj účtovník... :D

Prosím nedal by si mi na teba mail . Nebudem ťa dlho otravovať . Ďakujem .