brigitte1
12.01.12,22:55
Prosim o radu.{nevyznam sa v tvorbe a fungovani webstranok, ale potrebujem ju}
1. so spol., ktora mi vytvorila webstranku, som sa dohodla, ze zaregistruju nazov tejto stranky a vytvoria email s rovnakym nazvom. stalo sa, a potom som v zozname slov. domen zistila, kto je registrator, ale ze vlastnikom domeny nie som ja, alebo moja firma, ale nejaky pan, fyzicka osoba. Preco nie ja, nemohlo sa stat, ze som naletela, ked som povedala aky nazov webu chcem / a taky este na sk urcite registrovany nebol/, nejaky ich kamarat sa stal rychlo vlastnikom a teraz mi ho veselo prenajimaju a ja kazdy rok platim. a ako zistim, kedy si nazov mojho webu zaregistroval dotycny xy, ci to nebolo nahodou presne vtedy, ked som sa na tom dohodla so spol. ktora web vytvorila.
2. a to suvisi aj s fakturou v ktorej je napisane / domena a web hosting .....69,- Eur/rocne  bez dph, zda sa mi to trochu vela.
Skor nez si to s nimi budem vyjasnovat, chcela by som vediet, kolko sa rocne za nieco podobne plati /na stranke sa pocas celeho roka nic nemeni, nemusia do nej nijako zasahovat/
Tak hadam mi niekto poradi, dakujem:confused:
BiznisWeb.sk
13.01.12,06:24
Dobrý deň,
nevieme, u koho máte www stránky prevádzkované a nepoznáme, ako to u nich funguje.

U nás v BiznisWeb.sk, ak klient nemá svoje vlastné ID u sk-nic.sk, doménu zaregistrujeme na našu firmu.
Následne, ak sa klient rozhodne zmeniť vlastníka domény na seba, je nutné:
1. vyplniť formulár F1 (https://www.sk-nic.sk/main.jsp;jsessionid=A1348E2792CB023063D383BD502632 43?form=user_new_1)a odoslať poštou na SK-NIC, a.s., P.O.BOX 49, 840 00 Bratislava 4
2. na e-mail klienta príde informácia, že má od SK-NIC pridelený kód užívateľa, kt. nám prepošle
3. nasleduje ďalší formulár na zmenu vlastníka domény, kt. overíme u notára a klientovi zašleme poštou na podpis a overeniet
4. tento overený formulár je nutné o5 odoslať do SK-NIC
5. ak jezmena vlastníka domény zrealizovaná, Sk-NIC pošle notifikačný e-mail

Zmena vlastníka domény u nás nie je spoplatnená.
Skúste sa preto informovať u prevádzkovateľa Vašej domény, ako to funguje u nich.

Máte k Vašej web stránke aj možnosť administrácie - úpravy obsahu? Skúste prípadne FA priložiť alebo skopírovať jej obsah.
matus-x1
13.01.12,13:12
1. Neprofesionalita... Máte aspoň na faktúre uvedenú tú doménu?
2. Tá cena ze webhosting je normálna, nevieme aký náročný je váš web...
brigitte1
29.01.12,20:25
Dakujem za informaciu, ked som poziadala prevadzkovatela o zmenu vlastnika - cize domena bude napisana na firmu, dali mi rovnaku odpoved aku som dostala od vas, takze budem postupovat rovnako.
Do stranky zasahovat nemozem, a prave teraz ma kontaktovala spolocnost, ktora mi ponuka system, aby som mohla robit administraciu sama. Ak urobim takuto zmenu a zmenim administratora, moze to nejako ovplyvnit navstevnost stranky, kedze klucove slova mi zadaval administrator? Chcem tym povedat, ze po zadani klucoveho slova, je tato stranka na googli na prvej strane a nechcem, aby sa to zmenilo. No, dufam, ze som sa ako neznalec, vyjadrila ako tak zrozumitelne.
Dakujem ak si niekto najde cas.
Atomer.sk
02.02.12,10:37
Pokial sa meni frontend stranky (vzhlad), a texty a URL adresy budu mierne ine, potom ano, s poziciou na googli to moze zahybat. Je dolezite, aby firma, co bude robit web stranku brala toto v uvahu. Pokial je to dobra firma, da Vam odporucania co (ne)robit.