Natka
30.01.06,12:37
V roku 2005 som mala príjem zo sprostredkovania II. pilieru dôchodk.sporenia.Môžem si dať na zníženie daňového základu nákup vešiakovej skrine v hodnote 6 000,- Sk a kancelárskeho stola vo výške 9 000,- Sk, ktoré som si kúpila v r. 2005?Môžem si to zdôvodniť, že som jednoducho potrebovala vešiak na odkladanie kabátov, keď mi prišli klienti a písací stôl predsa potrebuje každý sprostredkovateľ. :cool:
Johanka
30.01.06,12:06
Ja by som povedala, že môžeš, ale nevychádzajú Ti lepšie "paušálne" výdavky a poistné?
Natka
30.01.06,12:27
Pod slovom "poistné" myslíš životnú poistku? Ak áno, tak už som uvažovala aj na paušálom a tak isto aj život.poistkou, ale neviem čo do budúcna, či nebudem potrebovať peniaze z poistky, ktovie? A "zaviazať" si ich sa mi moc nechce.
Johanka
30.01.06,12:35
Pod slovom poistné sa myslia zaplatené sociálne a zdravotné poistenie. Skús si pozrieť § 6 ost.10 a 11 Zákona o dani z príjmov alebo sa pýtaj ďalej.
Natka
30.01.06,12:45
Johanka, zaplatené soc. a zdr.poistenie z môjho trvalého pracovného pomeru? Zaplatené zo mzdy za zamestnanca za celý rok?
Johanka
30.01.06,13:01
Toto musíme zrekapitulovať. Z pôvodnej otázky som nepredpokladala, že máš aj príjmy z pracovného pomeru. Myslela som, že iba zo sprostredkovania DSS. K paušálnym výdavkom by si si pripočítala poistné, ktoré by si platila ako sprostredkovateľ DSS. Ale keďže si platíš poistné v zamestnaní, tak to už máš odpočítané v rámci mesačného zdanenia príjmov v zamestnaní. Takže v tvojom prípade budú výdavky iba 25 % príjmov.
Natka
30.01.06,13:10
Toto musíme zrekapitulovať. Z pôvodnej otázky som nepredpokladala, že máš aj príjmy z pracovného pomeru. Myslela som, že iba zo sprostredkovania DSS. K paušálnym výdavkom by si si pripočítala poistné, ktoré by si platila ako sprostredkovateľ DSS. Ale keďže si platíš poistné v zamestnaní, tak to už máš odpočítané v rámci mesačného zdanenia príjmov v zamestnaní. Takže v tvojom prípade budú výdavky iba 25 % príjmov.Myslela som si, že je to tak, ale ďakujem, že ste ma v tom utvrdili, ste zlatí. Takže som na začiatku tohto príspevku...