jelenka
13.01.12,10:05
Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších kolegov chceme zamestnať starobného dôchodcu na pozíciu - kuchár. Je nejaké obmedzenie čo sa týka pracovnej zmluvy? Ide o trvalý pracovný pomer na dobu určitú v týždennom prac.pomere 37,5 hodín do týždňa....
ďakujem za odpovede
tictac7
13.01.12,09:08
Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších kolegov chceme zamestnať starobného dôchodcu na pozíciu - kuchár. Je nejaké obmedzenie čo sa týka pracovnej zmluvy? Ide o trvalý pracovný pomer na dobu určitú v týždennom prac.pomere 37,5 hodín do týždňa....
ďakujem za odpovede

nie
drobeceva
13.01.12,09:09
Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších kolegov chceme zamestnať starobného dôchodcu na pozíciu - kuchár. Je nejaké obmedzenie čo sa týka pracovnej zmluvy? Ide o trvalý pracovný pomer na dobu určitú v týždennom prac.pomere 37,5 hodín do týždňa....
ďakujem za odpovede
nie, žiadne obmedzenie - len treba si dať pozor pri odvodoch /neplatí IP a PvN/
jelenka
13.01.12,09:13
ďakujem za odpovede veľmi pekne, viem odvody si musím ustriehnuť..
veronikasad
13.01.12,11:10
ďakujem za odpovede veľmi pekne, viem odvody si musím ustriehnuť..
Ak si starobný dôchodca ustriehne aj ročný príjem (max. 1/2 ročnej NČZD), zrazená daň sa mu podaním DP vráti. Nemá nárok na mesačnú NČZD (ak bol SD k 1.1.kal.roka)
Maaaria
11.06.14,10:56
Dobrý deň, zamestnanec nám koncom júna odchádza do starobného dôchodku, chceme ho ďalej u nás pracovať na pracovnú zmluvu. odvody do SP sú iné a odvody do ZP platí či nie? ďalej sa vám chcem spýtať keď potom neskôr s ním budeme chcieť ukončiť pracovnú zmluvu tak má nárok na odstupné ako normálny zamestnanec alebo ako dôchodca je to iné. ďakujem
ivka70
11.06.14,11:12
Narok na odstupne nesuvisi s tym, ci je alebo nie je starobnym dochodcom ale s dovodom vypovede.
Mária27
11.06.14,11:31
veronikasad
11.06.14,14:46
Odchádza do starobného alebo predčasného starobného dôchodku ?