Mirka PB
13.01.12,10:36
Ahojte. Manžel je živnostník, ja som bola v minulom roku nezamestnaná a od júna na materskej dovolenke, keďže som si neplatila predtým sociálne poistenie, nemala som nárok na materskú, ale hneď som dostávala rodičovský príspevok. Okrem toho v našom byte je sídlo firmy, a právnička nám vtedy povedala, že musíme akože prenajať firme časť bytu a nájomné je 100 Eur za rok. Takže aj ja som evidovaná na DU a mám pridelené DIČ a mala by som podívať DP na moju polovicu nájomného, čiže 50 Eur za rok. Viem, že nemusím podávať DP, keďže ten príjem je malý. Chcela by som ale vedieť, či si manžel môže na mňa uplatiť nezdaniteľnú časť dane a v akej výške. Má si on dať do DP príjem z prenájmu 100 Eur, alebo 50 Eur alebo nemusí dávať nič, keďže do 500 Eur je prenájom oslobodený od dane? Vopred ďakujem za odpovede.
Mirka PB
16.01.12,07:44
Ešte som zabudla napísať, že v období 01-03/2011 som dostala podporu v nezamestnanosti v celkovej výške 445,10 Eur. Tá suma by sa asi mala odpočítať. Takže manžel by si mohol na mňa odpísať 3559,30 - 445,10 - 50 = 3064,20 Eur. Je to tak správne? Ďakujem.