barboraaa
13.01.12,11:26
Dobrý deň,
prosím viete mi niekto poradiť koľko sa teraz berie za prenájom lúk a pasienkov? Nemám ani predstavu a potrebujem navrhnúť cenu?!?! Cenu potrebujem buď za m2 a hektár, ďakujem:-)
Katy a R
13.01.12,10:43
.. ja mám štyri parenice za hektár;) ... a aj žinčicu :)
http://www.porada.sk/t151295-prenajom-ornej-pody.html#post1913885
khg
13.01.12,11:42
Noo to si musi kazdy zvazit co zapytať. ale treba si uvedomiť ze tento rok bola dotacia z eu na hektar 155€, ak je pozemok niekde v horach tak si kludne môzes pripočitať 100€ za znevyhodnene podmienky. O tieto peniaze môze poziadať KAZDY občan ktory vlastni aspon 1 hektar pôdy alebo luk. takze tie 4 parenice su asi najdrahsie parenice na Slovensku:)
Katy a R
13.01.12,13:18
Noo to si musi kazdy zvazit co zapytať. ale treba si uvedomiť ze tento rok bola dotacia z eu na hektar 155€, ak je pozemok niekde v horach tak si kludne môzes pripočitať 100€ za znevyhodnene podmienky. O tieto peniaze môze poziadať KAZDY občan ktory vlastni aspon 1 hektar pôdy alebo luk. takze tie 4 parenice su asi najdrahsie parenice na Slovensku:) ..
od družstva sme nemali nič - iba zaplatenú daň. Takže si treba ozaj zvážiť, čo si zapýtam - či sa o tie role budem starať sama:D A s tými dotáciami to tiež nie je tak, že zadarmo spadnú z neba:) .. o pole sa treba starať, lebo by zarástlo kríkmi .. a napr teraz v lete bol problém - pršalo dlho... bol problém pozvážať seno včas... ak sa nestihne - dotácia fuč:mee: .. veľa ľudí si myslelo, že len zhrabnú dotácie ... a majú vystarané..:D
khg
16.01.12,15:09
noo popravde pasienky a luky stači raz ročne "zmulčovať" a je to vybavene, nemusi sa kosiť na seno....
popravde ja osobne začinam ako SHR ale nedari sa mi zohnať nejake role očividne som začal podnikať v zlom regione:confused: