dogicka
13.01.12,11:53
Dobrý deň, prosím o radu, mám dva prípady:
1. Slovenská SRO, platca DPH, vykonáva sprostredkovanie obchodu pre nemeckú firmu, platcu DPH.
Postupujem podľa § 15/1, teda miesto dodania služby je Nemecko, teda vystavím fa bez DPH.

2. Slovenská SRO, platca DPH, vykonáva sprostredkovanie obchodu pre nemeckú firmu, neplatcu DPH.
Postupujem podľa § 16/13:
(13) Miestom dodania služby, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby osobou, ktorá koná v mene a na účet inej osoby, dodanej osobe inej ako zdaniteľnej osobe je to isté miesto ako miesto dodania alebo nadobudnutia tovaru alebo služby, ktoré sú predmetom sprostredkovania.
Keďže miesto nadobudnutia tovaru, ktorý je predmetom sprostredkovania, je Nemecko, fa bude bez DPH.

Myslím si správne?

Do faktúry za sprostredkovanie služby budeme prefakturovávať aj náklady spojené s uvedeným sprostredkovaním (naftu,cestovné, ubytovanie).

ďakujem za odpovede
dogicka
13.01.12,11:42
posúvam............
dogicka
16.01.12,07:29
prosím, nikto nevie poradiť?
betka
16.01.12,20:10
1. ano.
2. nie. Odpoveď je 15/1. Miesto dodania je DE. Neplatiteľ DPH DE, je povinný registrovať sa, (u nás 7a). Ak Vám neposkytol IČ DPH DE, vystavíte FA so SK DPH. Postupujete 15/2. DE sa vystavuje riziku dvojitého zdanenia. NAkoľko IDE o zdaniteľnú osobu, kt. je (platí to vo všetkých ČŠ) u nás par. 3- každá osoba, kt. vykonáva akúkoľvek ekonomickú činnosť.

Neriskujte. Dodania Vám to, nakoľko nemáte IČ DPH DE.

16/13- sa týka inej osoby- nezdaniteľnej osoby. (napr. občan)
dogicka
17.01.12,06:07
1. ano.
2. nie. Odpoveď je 15/1. Miesto dodania je DE. Neplatiteľ DPH DE, je povinný registrovať sa, (u nás 7a). Ak Vám neposkytol IČ DPH DE, vystavíte FA so SK DPH. Postupujete 15/2. DE sa vystavuje riziku dvojitého zdanenia. NAkoľko IDE o zdaniteľnú osobu, kt. je (platí to vo všetkých ČŠ) u nás par. 3- každá osoba, kt. vykonáva akúkoľvek ekonomickú činnosť.

Neriskujte. Dodania Vám to, nakoľko nemáte IČ DPH DE.

16/13- sa týka inej osoby- nezdaniteľnej osoby. (napr. občan)

Betka, ďakujem pekne za odpoveď.
Veľmi nerozumiem odpovedi na 2. otázku. Chápem, že postupujem podľa 15/1, miesto dodania je Nemecko, a keďže nemám IČ DPH DE, fa musím vystaviť s DPH. Ale prečo by som mala postupovať podľa 15/2?
(2) Miestom dodania služby osobe inej ako zdaniteľnej osobe je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná z prevádzkarne dodávateľa služby, miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby prevádzkareň. Ak dodávateľ služby nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jeho bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Ja predsa dodávam službu zdaniteľnej osobe.

Ďakujem za vysvetlenie, na niektoré § v zákone o DPH absolútne nestačí moja inteligencia :D
dogicka
18.01.12,07:14
posúvam....
promont maja
19.02.13,13:14
Betka, ďakujem pekne za odpoveď.
Veľmi nerozumiem odpovedi na 2. otázku. Chápem, že postupujem podľa 15/1, miesto dodania je Nemecko, a keďže nemám IČ DPH DE, fa musím vystaviť s DPH. Ale prečo by som mala postupovať podľa 15/2?
(2) Miestom dodania službyosobe inej ako zdaniteľnej osobe je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná z prevádzkarne dodávateľa služby, miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby prevádzkareň. Ak dodávateľ služby nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jeho bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Ja predsa dodávam službu zdaniteľnej osobe.

Ďakujem za vysvetlenie, na niektoré § v zákone o DPH absolútne nestačí moja inteligencia :D

... odpoveď je predsa v betkinom príspevku ( Váš príklad č. 2 je o podnikajúcej osobe, t. j. zdaniteľnej osobe a nie inej ako zdaniteľnej osobe):


1. ano.
2. nie. Odpoveď je 15/1. Miesto dodania je DE. Neplatiteľ DPH DE, je povinný registrovať sa, (u nás 7a). Ak Vám neposkytol IČ DPH DE, vystavíte FA so SK DPH. Postupujete 15/2. DE sa vystavuje riziku dvojitého zdanenia. NAkoľko IDE o zdaniteľnú osobu, kt. je (platí to vo všetkých ČŠ) u nás par. 3- každá osoba, kt. vykonáva akúkoľvek ekonomickú činnosť.

Neriskujte. Dodania Vám to, nakoľko nemáte IČ DPH DE.

16/13- sa týka inej osoby- nezdaniteľnej osoby. (napr. občan)