mery356
30.01.06,12:58
Prosím Vás neviete mi niekto poradiť s leazingom. Firma kúpila osobný automobil. Keďže je osobný nieje nárok na odpočet DPH zo splátky istiny. Otázka::: Odpisy teraz vypočítam z obtarávacej ceny + DPH alebo len obstarávacej ceny bez DPH ?
Melnick
30.01.06,13:21
poslednou novelizáciou ZDP bolo ustanovenie § 25ZDP doplnené o nový odsek 6, v zmysle ktorého platí, že pri obstaraní hm. majetku formou finan. prenájmu DPH nie je u nájomcu nikdy súčasťou obstarávacej ceny predmetného majetku.
http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Maxinka
31.01.06,12:20
Prosím Vás poradťe: Firma kúpila osobné auto kat. M1 formou finančného lízingu. Teraz neviem ako to bude s tou DPH - z navýšenej splátky?A čo bude so splátkymi (istinou a nájmom),ktoré sú tiež s DPH a týkajú sa os. auta?Mám na DÚ podať aj Priznanie k Cestnej dani?
Prosím poradťe mi!!!
Cila
11.02.06,17:38
Aj ja som sa potrápila s leasingom. Pridám prílohu snáď pomôže ako účtovať
Leasing v JU. DPH sa účttuje ako prevádzková réžia aj z prvej splátky. Na firemné autá treba zaplatiť daň z motorových vozidiel.
Netráp sa . S úsmevom Cila
Muška
11.02.06,21:04
tu klikni http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=128 potom klikni na "Tu stiahnuť" a otvorí sa Ti excelová tabuľka.....zadáš svoje údaje a máš tam všetky tabuľky, ešte aj zaúčtovanie v peňažnom denníku
ZuzanaA
13.02.06,09:55
Prosím vás, ako by sa postupovalo v prípade, že pri leasingu nie je splnená podmienka podľa §2, písm. s) ods.1, teda že leasing je uzavretý na kratšiu dobu, napr. na 2 roky.
Muška
13.02.06,11:09
Zuzka, nemala som takýto prípad, ale podľa všetkého vyplýva, že ak nie je splnená podmienka, tak sa nedá.
A nie je to formou kúpnej zmluvy? Lebo teraz robia leasingové spoločnosti kratšie termíny formou kúpnej zmluvy.
Kedysi robili leasing. spoločnosti zmluvy na 36 mesiacov a to tak , že 24 boli splátky a 12 už bola len poistka - aby sa dodržal zákon.
Povedali ste, že to chcete do podnikania?
ZuzanaA
13.02.06,11:58
Ďakujem Muška, zatiaľ som nevidela tú zmluvu, je to jeden môj známy, ktorý si našiel na nete takéto auto v bazáre, s tým, že sa dá naň zobrať leasing na 2 roky. Pýtam sa tak trochu dopredu, či sa vôbec takéto auto dá nejako vložiť do firmy.
Muška
13.02.06,12:02
Zuzka, nech sa skúsi opýtať v leasing. spoločnosti, či sa to nedá ako KZ so splátkových kalendárom....potom je to jednoduché....auto zaradíš a odpisuješ ako keby si ho mala vyplatené /4 roky/

Ale myslím si , že leas.spoločnosti sú už dosť otrkané v týchto veciach a ak povie, že to chce do podnikania, tak mu poradia.

Daj vedieť ako ste dopadli?
ZuzanaA
13.02.06,12:06
Ešte raz díky za ochotu. Poviem mu to, len nie je isté či si vyberie právo toto auto.Len som chcela byť trochu v obraze, keby taká situácia nastala. (ak áno, určite dám vedieť.)
Milan Benka
13.02.06,12:16
k je to cez bazár, môže sa jednať o pokračovanie v leasingu po niekom inom ( postúpenie leasingu )