zoe
13.01.12,13:28
Milí poraďáci,

vediem pokladnu, mesačne mám viac výdavkou, rozne nákupy cez pokladnu, ku každému bločku z nákupu som vypisovala VPD, kde som uviedla názov a ID údaje firmy, kde to bolo kúpené. Bolo by možné, aby som mala nejaku "trvalú" zálohu, napr. vo výške 200 Eur, zaúčtovanú 335/211 a raz mesačne by som predkladala vyúčtovanie týchto nákupov - zosumarizovala by som to do nejakej tabulky, pripla bločky a vyplatila by som si rozdiel do výšky trvalej zálohy.
Napr:
335/211
k poslednému dnu v mesiaci by som spravila vyúčtovanie:
518 poštovné, 513 občerstvenie, 501 drobné nákupy atd a sčítané DPH z týchto bločkov/ 211 - na VPD by som uviedla svoje meno a nerozpisovala by som jednotlivé firmy.
501 (518..) / 211
343 /211
Takto by som ušetrila čas vypisovaním VPD pri každom nákupe a zúčtovala všetko raz mesačne. Neviem, ci je to ale ok, ci to nie je nevhodné účtovanie.

Máme predajcov, ktorý takúto zálohu majú, a predkladajú mi vyúčtovanie raz mesačne, ktoré presne takto účtujem. Sú to zamestnanci, ktorý sú celý mesiac v teréne a raz mesačne - k poslednému dnu mi predložia doklady, ked sú v kancelárii.
DPH z týchto blokov ide do správneho mesiaca, len je vsetko zaúčtované k 31.-mu.
Mohla by som to mať aj ja, ako pokladníčka?

Dakujem vopred