Damián
13.01.12,13:44
Prosím Vás, mám vysokú pokladňu takže som ju znížil o osobnú spotrebu, no je to dosť peňazí a ja neviem či to mám niekde aj priznávať tento príjem. Lebo keď si ja vyplatím preniaze je to môj príjem a nikde ho nedaním? Ďakujem za radu.
Tweety
13.01.12,12:45
Prosím Vás, mám vysokú pokladňu takže som ju znížil o osobnú spotrebu, no je to dosť peňazí a ja neviem či to mám niekde aj priznávať tento príjem. Lebo keď si ja vyplatím preniaze je to môj príjem a nikde ho nedaním? Ďakujem za radu. Osobná spotreba je VNZD, t.j. ZD to nijako neovplyvní.
m.hladka
13.01.12,12:49
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
mondes
13.01.12,12:58
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.

Zdravím. Aký zákon o tom hovorí? Ďakujem.
Damián
13.01.12,13:00
Ďakujem pekne
much
17.01.12,21:09
a ak som si z podnikateľského účtu(banka) previedol peniaze na osobný účet, môžem to zaúčtovať ako osobnú spotrebu? musím dokladovať aj výpisy z osobného účtu?
mondes
17.01.12,21:18
a ak som si z podnikateľského účtu(banka) previedol peniaze na osobný účet, môžem to zaúčtovať ako osobnú spotrebu? musím dokladovať aj výpisy z osobného účtu?

Áno, môžeš to zaúčtovať ako osobnú potrebu. Výpisy z osobného účtu k tomu nepotrebuješ.
Enyma
18.01.12,07:39
Neviem, či som to pochopila správne :

Ak SZČO učtujúca v JU dá vklad do podnikania cca 30000 € PNZD - Osobný vklad podnikateľa
cca 30000 € VNZD - vrátenenie vklad podnikateľa

Ak si vyplatí peniaze - osobná spotreba cca 2000 € VNZD - má sa to pripočítať na zdanenie ?
tictac7
18.01.12,07:51
Neviem, či som to pochopila správne :

Ak SZČO učtujúca v JU dá vklad do podnikania cca 30000 € PNZD - Osobný vklad podnikateľa
cca 30000 € VNZD - vrátenenie vklad podnikateľa

Ak si vyplatí peniaze - osobná spotreba cca 2000 € VNZD - má sa to pripočítať na zdanenie ?

nie
much
18.01.12,09:56
Áno, môžeš to zaúčtovať ako osobnú potrebu. Výpisy z osobného účtu k tomu nepotrebuješ.

Ďakujem
Enyma
18.01.12,11:33
Nerozumela som prispevku m. hladkej, ktora napisala :Re: Osobná spotreba
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
Príroda
19.01.12,08:14
Zdravím, je nejako obmedzená výška sumy osobnej spotreby na konci roka ako VNZD ? Môže to byť hocijaká suma, aká nám vyhovuje podľa toho, koľko peňazí máme a nikto nekontroluje, na čo sa použili? Vďaka.
Tweety
19.01.12,08:19
Zdravím, je nejako obmedzená výška sumy osobnej spotreby na konci roka ako VNZD ? Môže to byť hocijaká suma, aká nám vyhovuje podľa toho, koľko peňazí máme a nikto nekontroluje, na čo sa použili? Vďaka. ÁNo, hocijaká suma.
Príroda
19.01.12,09:56
Nerozumela som prispevku m. hladkej, ktora napisala :Re: Osobná spotreba


Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.

Ani ja nie a myslím, že nás je viac.
Tweety
19.01.12,10:01
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012. Martuška, nie je to práve najsprávnejšia odpoveď.
Mija33
30.01.12,09:12
môžem si tovar z vlastnej firmy zaúčtovať do osobnej spotreby ak si ho kupujem pre seba? v jednoduchom účt. - to bude výdavok v hotovosti a osobná spotreba?
demeter
30.01.12,09:30
Chcem sa spýtať,ak si bubem posielať každý mesiac peniaze na knižku z podnikatelského učtu môžem si to dať do osobnej spotreby.
ada159
30.01.12,09:34
Áno, je to VNZD.
Tweety
30.01.12,09:35
Chcem sa spýtať,ak si bubem posielať každý mesiac peniaze na knižku z podnikatelského učtu môžem si to dať do osobnej spotreby. ÁNo.
Mija33
31.01.12,07:51
---ohľadom tej mojej osobnej spotreby tovaru z mojho shopu - ponížim si tovar a dám aj do osobnej spotreby, pokladna s tým asi nemá nič, či?
Katarina
31.01.12,09:32
účtujete len storno nákup tovaru v obstarávacej cene........najlepšie cez interný doklad k 31.12.2011, uviesť zoznam tovaru a účel - osobná spotreba, ak ste platiteľom DPH treba DPH odviesť, v pokladni neúčtujete, nakoľko ste sa tovar nezaplatili.
ZdenoG
31.01.12,13:52
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať jednu vec ohladom osobnej spotreby. Mám malú predajňu a som platca DPH tržbu z rp nosím raz za týždeň na účet. ak mám napr. súčet tržby za 1 týždeň 1000 e základ 200 DPH tak to zaúčtujem v pen. denníku príjmom na bankový účet ako príjem za tovar ale ak si z peňazí v hotovosti zoberiem na osobnú spotrebu napr. 100 eur a na účet vložím len 900 eur tak mi to účtovne nebude sedieť bude tam rozdiel v DPH
Dá sa rozdiel nejak zaúčtovať aby mi to pasovalo hlavne kôli DPH
veronikasad
31.01.12,14:05
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať jednu vec ohladom osobnej spotreby. Mám malú predajňu a som platca DPH tržbu z rp nosím raz za týždeň na účet. ak mám napr. súčet tržby za 1 týždeň 1000 e základ 200 DPH tak to zaúčtujem v pen. denníku príjmom na bankový účet ako príjem za tovar ale ak si z peňazí v hotovosti zoberiem na osobnú spotrebu napr. 100 eur a na účet vložím len 900 eur tak mi to účtovne nebude sedieť bude tam rozdiel v DPH
Dá sa rozdiel nejak zaúčtovať aby mi to pasovalo hlavne kôli DPH
Tento postup nie je správny. Tržbu rozdelenú na základ dane a daň účtuješ ako príjem do pokladne na základe dennej alebo mesačnej (intervalovej) uzávierky. Odvod hotovosti na bankový účet účtuješ cez priebežné položky ako príjem a výdavok neovpl.základ dane.

Ak si chceš znížiť stav hotovosti v pokladni, účtuješ ako VNZD v členení osobná potreba.
ZdenoG
31.01.12,15:29
ahoj, ďakujem za tvoju odpoveď,

ak som to správne pochopil tak tie peniaze zaučtujem na dva krát raz ako príjem do pokladne rozdelený na základ dane a dan cez príjem do pokladne a ked odnesiem peniaze do banky tak to zaučtujem cez tu priebežnú položku na bankovom účte..
veronikasad
31.01.12,15:31
ahoj, ďakujem za tvoju odpoveď,

ak som to správne pochopil tak tie peniaze zaučtujem na dva krát raz ako príjem do pokladne rozdelený na základ dane a dan cez príjem do pokladne a ked odnesiem peniaze do banky tak to zaučtujem cez tu priebežnú položku na bankovom účte..
aby sa ti priebežná položka vyrovnala, musíš účtovať aj výdaj z pokladne - tiež cez priebežnú položku.
ZdenoG
31.01.12,16:21
uff ale toho je :-)

takže najskor zaúčtujem výdaj z pokladne cez priebežnú a potom príjem na účet tiež cez priebežnú alebo naopak ?
Katarina
31.01.12,16:35
Vklad na účet účtuješ ako pokladňa výdaj a priebežné položky príjem na základe výdavkového pokladničného dokladu napr. 31.1.2012 to je deň kedy si vložil peniaze na účet. Po obdržaní bankového výpisu - účtuješ /doklad je výpis z účtu/ bankový účet príjem a priebežné položky výdaj.
kubex
03.04.12,14:57
dobrý deň, chcem poprosit o radu, pri vybere z uctu na osobnu potrebu....pri zauctovani pouzijem datum realneho vyberu alebo az odpisania z uctu?dakujem
Anja111
03.04.12,15:16
dobrý deň, chcem poprosit o radu, pri vybere z uctu na osobnu potrebu....pri zauctovani pouzijem datum realneho vyberu alebo az odpisania z uctu?dakujem
Keď vyberáš z BU a hneď účtuješ ako osobnú spotrebu, tak dáš dátum z VBU. Ak dáš peniaze najprv do pokladne, ako dotáciu, tak dáš dátum výberu peňazí. Tie dátumy sú však rovnaké, teda deň výberu aj dátum na VBU. Rôzne dátumy sú pri platbe kartou...
kubex
04.04.12,12:31
ok,dakujem za odpoved.Ale ja pri vybere z uctu nemam rovnaky datum na vypise, tiez je rozny ako pri platbe kartou./ napr. 1 .a 3.aprila 2012 /.Ale ked chcem uctovat rovno osobnu spotrebu,pouzijem ten datum odpisania z uctu,t.j. 3.aprila 2012.
Qwix
16.05.12,15:10
účtujete len storno nákup tovaru v obstarávacej cene........najlepšie cez interný doklad k 31.12.2011, uviesť zoznam tovaru a účel - osobná spotreba, ak ste platiteľom DPH treba DPH odviesť, v pokladni neúčtujete, nakoľko ste sa tovar nezaplatili.

som začiatočník takže sa ospravedlňujem za nechápavosť


mam E-shop nie som platca DPH predávam oblečenie a niečo si chcem dať do osobnej spotreby pre rodinu.

spomínali ste storno predpokladám, že na vstupe ale v takom prípade to nebude zahrnuté v účtovníctve ani v príjmoch ani vo výdavkoch a teda to neovplyvní základ dane. Takto mi to príde ako nákup fyzickej osoby (síce živnostníka) za veľkoobchodné ceny. Ja som tiež uvažoval že si to vyfakturujem na seba za nákupnú cenu aj toto je možné?

PS: ani v takomto prípade nie sú žiadne limity čo sa týka množstva a druhu tovaru na osobnú spotrebu?
Katka22
17.05.12,09:22
som začiatočník takže sa ospravedlňujem za nechápavosť


mam E-shop nie som platca DPH predávam oblečenie a niečo si chcem dať do osobnej spotreby pre rodinu.

spomínali ste storno predpokladám, že na vstupe ale v takom prípade to nebude zahrnuté v účtovníctve ani v príjmoch ani vo výdavkoch a teda to neovplyvní základ dane. Takto mi to príde ako nákup fyzickej osoby (síce živnostníka) za veľkoobchodné ceny. Ja som tiež uvažoval že si to vyfakturujem na seba za nákupnú cenu aj toto je možné? /Nie to sa nedá .

PS: ani v takomto prípade nie sú žiadne limity čo sa týka množstva a druhu tovaru na osobnú spotrebu?
Faktúru za nákup pre osobnu spotrebu zaúčtujete . Napríklad nakúpite dve tričká za 100€ 1 ks za 50€ . Jedno predáte zákazníkovi a jedno si nechate pre seba , v účtovnictve to bude nasledovné : 50€ bude výdavok OZD a 50€ bude VNZD. Všeko si treba značiť aj na príjemky a výdajky, aby sedel sklad .
Siporka
18.07.12,08:35
Dobry den,
prosim o radu z osobnej spot. vrát. DPH do ktorého riadku dat do danového priznania DPH? Do riadku 28 ako dobropisy?
Tweety
18.07.12,08:43
Dobry den,
prosim o radu z osobnej spot. vrát. DPH do ktorého riadku dat do danového priznania DPH? Do riadku 28 ako dobropisy?
Konkrétizuj o aký prípad ide.
Siporka
18.07.12,10:25
Konkrétizuj o aký prípad ide.

Ide o obchod s predajom potravín. Tovar nakúpený s DPH, určitá časť použité na osobnú spotrebu a chcem vrátiť DPH. Používam program MRP, vrátenie som dala cez ID, pohyb -22/nákup tovaru/ ale neviem, aký typ DPH, aby brala do správneho riadku do daňového priznania DPH.
mi75
27.08.12,21:12
Chcem si len overiť ako to je, keď mám za celý rok osobnú spotrebu z účtu napr.3000Eur a základ dane po odpočítaní všetkých nákladov a odpočít.položiek napr.-200 Eur, tú osobnú spotrebu nezdaňujem?
mondes
27.08.12,21:22
Nie, osobnú potrebu účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
mi75
29.08.12,06:06
Čiže z tých 3000eur zaplatím daň vždy?
Tweety
29.08.12,06:20
Čiže z tých 3000eur zaplatím daň vždy?
Nezaplatíš, je to výdavok, ktorý neovplyvní základ dane. Máš to už v príspevku nad tým tvojím.
mi75
30.08.12,08:08
Ďakujem.
veronikasad
30.08.12,08:10
Chcem si len overiť ako to je, keď mám za celý rok osobnú spotrebu z účtu napr.3000Eur a základ dane po odpočítaní všetkých nákladov a odpočít.položiek napr.-200 Eur, tú osobnú spotrebu nezdaňujem?
Výdaj na osobnú spotrebu si zahrnul do "všetkých nákladov" ?
mi75
30.08.12,08:21
Zatial nie, len skutocne naklady na prevadzkovanie zivnosti, - odvody, - odpocitatelna položka a tak je to -200eur. Osobna spotreba je navyse tohotoho.
Maria129
12.09.12,08:01
Ahojte, chcem sa informovať. Teta má obchodík, vediem jej jednoduché účtovníctvo (teda snažím sa :)) Ide na nákupy so známym ktorý jej nakúpi určitý tovar / za svoje peniaze/ je potrebné robiť príjem do ERP pokladne ako - osobný vklad podnikateľa, v sume toho nákupu? Lebo nakúpila tovar, ale peniaze z pokladne nezobrala...treba to evidovať v ERP? alebo to stačí dať do účtovníctva ako osob. vklad podnikateľa? A ešte jedna otázočka, je zlé keď nerobí - inventarizáciu skladu? No sklad nemá, má všetko vyložené. Má záhrad. predajňu malú, a pár vriec má vzadu v ,,sklade,,ak sa to dá nazvať skladom. Môže dostať pokutu? A poslledná otázka :) Nemá faktúrku vyplatenú ešte z minulého roka - dodávateľskú a došiel jej papier z exekúcie ... nejako sa to účtuje v účtovníctve? Čo s tým? ďakujem za radu
mondes
19.09.12,06:01
Ahojte, chcem sa informovať. Teta má obchodík, vediem jej jednoduché účtovníctvo (teda snažím sa :)) Ide na nákupy so známym ktorý jej nakúpi určitý tovar / za svoje peniaze/ je potrebné robiť príjem do ERP pokladne ako - osobný vklad podnikateľa, v sume toho nákupu? Lebo nakúpila tovar, ale peniaze z pokladne nezobrala...treba to evidovať v ERP? alebo to stačí dať do účtovníctva ako osob. vklad podnikateľa? A ešte jedna otázočka, je zlé keď nerobí - inventarizáciu skladu? No sklad nemá, má všetko vyložené. Má záhrad. predajňu malú, a pár vriec má vzadu v ,,sklade,,ak sa to dá nazvať skladom. Môže dostať pokutu? A poslledná otázka :) Nemá faktúrku vyplatenú ešte z minulého roka - dodávateľskú a došiel jej papier z exekúcie ... nejako sa to účtuje v účtovníctve? Čo s tým? ďakujem za radu

1. Pletieš si účtovnú pokladňu z ERP. Ak teta nakúpi tovar za vlastné, tak to v JU v peňažnom denníku zaúčtuješ ako Osobný vklad podnikateľa do pokladne a zároveň výdaj z pokladne na nákup tovaru. Ak však na nákup tovaru vybrala peniaze z účtu, tak musíš zaúčtovať ako dotáciu pokladne a následne výdaj z pokladne na nákup tovaru.

2. Inventarizáciu skladu je dobré keď má, aj keď len pre vlastnú potrebu. Veď predsa musíte mať prehľad o tom, čo máte a čo nie. Či?

3. Faktúrku uhraď a úhradu zaúčtuj, tým pádom nemusíš o tom ex. papieri nič účtovať.
millo5
11.01.13,13:18
chcem sa spýtať, tovar na osobnú spotrebu zaúčtujem cez ID 31.12. v obstar. cenách a z tejto sumy treba odviesť aj dph na výstupe? alebo platí §8 ods.3 - dodanie tovaru na osobnú spotrebu sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu (uplatním len odpočítanie dane na vstupe?)
Ďakujem
Tweety
11.01.13,13:37
chcem sa spýtať, tovar na osobnú spotrebu zaúčtujem cez ID 31.12. v obstar. cenách a z tejto sumy treba odviesť aj dph na výstupe? alebo platí §8 ods.3 - dodanie tovaru na osobnú spotrebu sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu (uplatním len odpočítanie dane na vstupe?)
Ďakujem Práveže nemôžeš uplatniť odpočet dane pri tovare na osobnú spotrebu. Ak si uplatnil, musíš ju odviesť.
millo5
11.01.13,14:04
uplatnil som daň na vstupe, o všetkom tovare v priebehu roka som účtoval ako nákup tovaru, postupe v priebehu roku mam výdajku s tovarom,ktorý som použil na osob. spotrebu a teraz cez ID 31.12. som to dal ako storno tovaru a VNZD osob.spotreba.Takže z tejto sumy musím odviesť daň?chápem to dobre?na čo sa potom vzťahuje §8,ods.3? A ešte otázočka - to že ten tovar využívam pri podnikaní - v stavebníctve - napr. skrutky, klince - ide o tovar na osobnú spotrebu? ďakujem
Tweety
11.01.13,14:07
uplatnil som daň na vstupe, o všetkom tovare v priebehu roka som účtoval ako nákup tovaru, postupe v priebehu roku mam výdajku s tovarom,ktorý som použil na osob. spotrebu a teraz cez ID 31.12. som to dal ako storno tovaru a VNZD osob.spotreba.Takže z tejto sumy musím odviesť daň?chápem to dobre?na čo sa potom vzťahuje §8,ods.3? A ešte otázočka - to že ten tovar využívam pri podnikaní - v stavebníctve - napr. skrutky, klince - ide o tovar na osobnú spotrebu? ďakujem
Ak ho používaš na podnikanie, nie je to osobná spotreba. Tá by bola len vtedy ak by si tie klince napr. spotreboval na svoju osobnú spotrebu, napr. zabil by si ich do steny v obývačke a zavesil na ne obrazy.
millo5
14.01.13,07:23
Tak ako sa zaučtuje ten tovar používaný v rámci podnikania?
Tweety
14.01.13,07:25
Tak ako sa zaučtuje ten tovar používaný v rámci podnikania?
Ako VOZD.
Zita5
14.01.13,07:31
uplatnil som daň na vstupe, o všetkom tovare v priebehu roka som účtoval ako nákup tovaru, postupe v priebehu roku mam výdajku s tovarom,ktorý som použil na osob. spotrebu a teraz cez ID 31.12. som to dal ako storno tovaru a VNZD osob.spotreba.Takže z tejto sumy musím odviesť daň?chápem to dobre?na čo sa potom vzťahuje §8,ods.3? A ešte otázočka - to že ten tovar využívam pri podnikaní - v stavebníctve - napr. skrutky, klince - ide o tovar na osobnú spotrebu? ďakujem

Všetko čo spotrebujete pre osobnú potrebu , či už z tovaru alebo materiálu, sa výdajkou vydá zo skladu.

ID v rámci uzávierkových účtovných operácii sa potom účtuje ako storno výdavkov tovar, alebo materiál (čiže si znížite výdavky a o to budete mať vyšší ZD ) k ID si priložíte výdajky .

U platiteľa DPH vzniká daňová povinnosť , ak na tovar resp.materiál si uplatnil odpočet DPH , ale ten sa nemusí zhodovať s dátumom 31.12.2012, ale skorším, podľa toho, kedy tovar či materiál prevzal na osobnú spotrebu .
Ak ste si napríklad tovar vydali zo skladu na osobnú spotrebu 30.6.2012 tak daňová povinnosť Vám vzniká týmto dňom a ste povinný odviesť DPH ,nakoľko ste si uplatnili pri kúpe tovaru odpočet .

Ak skrutky, klince a podobne využívate len na podnikateľskú činnosť , tu nemôžeme hovoriť o osobnej spotrebe .
millo5
15.01.13,07:39
v priebehu roka účtujem nákup tovaru ako vozd, a spotrebu tovaru ako výdajky a tie sa potom nemusia na konci roka nejak zaúčtovať, pokiaľ to nie je osobná spotreba?
Tweety
15.01.13,07:57
v priebehu roka účtujem nákup tovaru ako vozd, a spotrebu tovaru ako výdajky a tie sa potom nemusia na konci roka nejak zaúčtovať, pokiaľ to nie je osobná spotreba?
Ak už pri nákupe účtuješ do spotreby-VOZD a tento tovar nepoužiješ na súkromné účely, (už som raz písala), s výdajkami už nerobíš nič, nikam ich nepreúčtovávaš.
millo5
17.01.13,08:49
Sorry že dokola to isté, ale aby som mal jasno. nakúpený tovar zaúčtujem ako nákup tovaru VOZD - uplatním daň na vstupe. Potom keď ho spotrebujem v rámci podnikania účtujem cez výdaky - úbytok zo skladu a už nič? na konci roka nechám tak? z toho nemusím žiadnu daň na výstupe alebo niečo??? ďakujem za trpezlivosť :)
veronikasad
17.01.13,08:52
Sorry že dokola to isté, ale aby som mal jasno. nakúpený tovar zaúčtujem ako nákup tovaru VOZD - uplatním daň na vstupe. Potom keď ho spotrebujem v rámci podnikania účtujem cez výdaky - úbytok zo skladu a už nič? na konci roka nechám tak? z toho nemusím žiadnu daň na výstupe alebo niečo??? ďakujem za trpezlivosť :)
Výdavky sú len skladová evidencia, v peňažnom denníku sa neprejavia. Konečné zásoby tovaru uvedieš vo výkaze o majetku a záväzkoch, ktorý je prílohou DP typu B.
millo5
17.01.13,09:04
tomu rozumiem, len som myslel, že sa to musí nejak prejaviť aj v peňažnom denníku a v dph. konečné zásoby mám upravené, takže to by malo byť všetko? ďakujem pekne, pekný deň
Maria129
11.03.13,10:28
ďakujem :)

1. Pletieš si účtovnú pokladňu z ERP. Ak teta nakúpi tovar za vlastné, tak to v JU v peňažnom denníku zaúčtuješ ako Osobný vklad podnikateľa do pokladne a zároveň výdaj z pokladne na nákup tovaru. Ak však na nákup tovaru vybrala peniaze z účtu, tak musíš zaúčtovať ako dotáciu pokladne a následne výdaj z pokladne na nákup tovaru.

2. Inventarizáciu skladu je dobré keď má, aj keď len pre vlastnú potrebu. Veď predsa musíte mať prehľad o tom, čo máte a čo nie. Či?

3. Faktúrku uhraď a úhradu zaúčtuj, tým pádom nemusíš o tom ex. papieri nič účtovať.
siso
25.04.13,05:53
Dobrý deň,prosím Vás je správny postup
pri výbere hotovosti z podkladne na sobnú spotrebu SZČO:
- vystavený výdavkový pokl.doklad
- účtovanie ako VNZD
- vyberané sumy sa netýkajú obmedzenia
hotovostných platieb do 5000 ( t.j. osobná spotreba SZČO môže byť aj od 1.1.2013 v hotovosti bez obmedzenia jej výšky?)
Ďakujem pekne.
ego.mc
25.04.13,18:30
Je to tak, ako píšete.
poisonblu
25.06.14,06:00
Ahojte,hadam mi tu niekto poradi...mam pozastavenu zivnost a musim upravit ZD o nespotrebovane zasoby....mam ich za cca 990eur...400 eur som dala ako ID osobnu spotrebu minusom na vydavky za zasoby a zvysok ako nespotrebovane zasoby ID vydavky za zasoby, ale vznikol mi minus na vydavkoch, ktore sa prenasaju do DP...sa mi to zda divne...mam tie zasoby dat ako prijem, aby to bolo v DP spravne? Som z toho jelen...dakujem