Sylvinka35
13.01.12,13:58
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Ak som v sucasnosti na PNke, ktora trva 2 mesiace a hodlam po navrate do prace ukoncit pracovny pomer dohodou o ukonceni prac. pomeru, a ak maju za mna nahradu, mohol by sa vyskytnut este nejaky iny problem zo strany zamestnavatela? Novu pracu zatial nemam ale z viacerych vaznych dôvodov nechcem ostat zamestnankynou firmy ani hodinu. Prosim, ako presne by som mala postupovat? Staci, ak v den ukoncenia PNky predlozim nadriadenemu dohodu? Ako presne by mala tato vyzerat? Na nete je mnozstvo vzorov a tazko odhadnut, ktory je ten spravny :-(
Mala by som sa pripravit na mozne komplikacie, alebo môzem pocitat s tym, ze ak ma sef za mna nahradu (mam informaciu, ze uz sedi na mojej stolicke :-)), nemali by sa vyskytnut ziadne problemy?
Je mozne predlozit dohodu s akymkolvek datumom ukoncenia spoluprace?? Alebo tam musi byt bezpecne datum nastupu do prace po ukonceni PN??
Dakujem!
tictac7
13.01.12,13:04
...málo info:
- kedy vznikol PP
- je na dobu určitú alebo neurčitú
- si v skúšobnej dobe?
ivka70
13.01.12,13:08
Ty mozes navrhnut zamestnavatelovi dohodu o ukonceni PP kedykolvek, aj s datumom pocas PN, aj po nej, aj mesiac po nej,
zamestnavatel ale s tvojim navrhom dohody nemusi suhlasit.
Pocas PN mozes dat aj riadnu vypoved, pricom 2 mesacna vypovedna doba bezi aj pocas PN.
Tweety
13.01.12,13:08
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Ak som v sucasnosti na PNke, ktora trva 2 mesiace a hodlam po navrate do prace ukoncit pracovny pomer dohodou o ukonceni prac. pomeru, a ak maju za mna nahradu, mohol by sa vyskytnut este nejaky iny problem zo strany zamestnavatela? Novu pracu zatial nemam ale z viacerych vaznych dôvodov nechcem ostat zamestnankynou firmy ani hodinu. Prosim, ako presne by som mala postupovat? Staci, ak v den ukoncenia PNky predlozim nadriadenemu dohodu? Ako presne by mala tato vyzerat? Na nete je mnozstvo vzorov a tazko odhadnut, ktory je ten spravny :-(
Mala by som sa pripravit na mozne komplikacie, alebo môzem pocitat s tym, ze ak ma sef za mna nahradu (mam informaciu, ze uz sedi na mojej stolicke :-)), nemali by sa vyskytnut ziadne problemy?
Je mozne predlozit dohodu s akymkolvek datumom ukoncenia spoluprace?? Alebo tam musi byt bezpecne datum nastupu do prace po ukonceni PN??
Dakujem! Ak si ešte v skúšobnej dobe, PP môžeš ukončiť kedykoľvek, t.j. aj počas PN. Ak nie, na skončenie dohodou potrebuješ súhlas zamestnávateľa, ak nebude, musíš podať výpoveď.
terezamaria
13.01.12,13:09
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Ak som v sucasnosti na PNke, ktora trva 2 mesiace a hodlam po navrate do prace ukoncit pracovny pomer dohodou o ukonceni prac. pomeru, a ak maju za mna nahradu, mohol by sa vyskytnut este nejaky iny problem zo strany zamestnavatela? Novu pracu zatial nemam ale z viacerych vaznych dôvodov nechcem ostat zamestnankynou firmy ani hodinu. Prosim, ako presne by som mala postupovat? Staci, ak v den ukoncenia PNky predlozim nadriadenemu dohodu? Ako presne by mala tato vyzerat? Na nete je mnozstvo vzorov a tazko odhadnut, ktory je ten spravny :-(
Mala by som sa pripravit na mozne komplikacie, alebo môzem pocitat s tym, ze ak ma sef za mna nahradu (mam informaciu, ze uz sedi na mojej stolicke :-)), nemali by sa vyskytnut ziadne problemy?
Je mozne predlozit dohodu s akymkolvek datumom ukoncenia spoluprace?? Alebo tam musi byt bezpecne datum nastupu do prace po ukonceni PN??
Dakujem!
Pokiaľ nechceš zotrvať v podniku ani hodinu, potom ešte počas PN-ky by si mala osloviť zamestnávateľa, či Ti tú dohodu podpíše a odsúhlasí.
Napísať žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou podľa § 60 ZP nie je problém, ale je otázne, či zamestnávateľ bude s dohodou súhlasiť a nebude trvať na tom, aby si si dala výpoveď. Lebo k tej dohode treba obidve zmluvné strany, teda musíš ju podpísať Ty a aj zamestnávateľ.
Sylvinka35
13.01.12,15:58
Pracujem v tejto firme 6 rokov na dobu neurcitu. Zrejme som si to vsetko predstavovala jednoduchsie, ale ked som si precitala prispevky na porade, vidim, ze to nie je "az taka sranda"...
terezamaria
13.01.12,16:24
Pracujem v tejto firme 6 rokov na dobu neurcitu. Zrejme som si to vsetko predstavovala jednoduchsie, ale ked som si precitala prispevky na porade, vidim, ze to nie je "az taka sranda"...
V prvom rade naozaj oslov zamestnávateľa, či s tou Tvojou dohodou bude súhlasiť. Podľa toho sa zariadiš. Až budeš niečo nové vedieť, tak napíš.
Discodiva
11.03.12,06:57
teda dohodou je možné ukončiť pracovný pomer aj zo dňa na deň? teda ak s tým zamestnávateľ súhlasí???
Mila123
11.03.12,06:59
áno
Sylvinka35
13.03.12,07:25
Už to mám za sebou, prebehlo to rýchlo a bezbolestne, ani som si nemyslela, že to pôjde tak ľahko. Takže dík za rady, pekný deň.