kolinany
13.01.12,14:58
Zdravim,

riesil niekto tuto vec? Kam to IC DHP pridat? ako?

Vdaka
veronikasad
13.01.12,14:17
prečo chceš pridávať IČ DPH, keď nie si platitel DPH ?
kolinany
13.01.12,19:32
Napriklad kvoli tomuto ;)

Daňový úrad zaregistruje takúto zdaniteľnú osobu, vydá jej osvedčenie o registrácii a pridelí jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Následne bude používať pridelené IČ DPH pri nákupe tovaru ako aj pri bjednávaní služieb z iných členských štátov resp. pri dodaní služieb do iného členského štátu. Zdaniteľná osoba registrovaná podľa §7a novely zákona o DPH sa nestáva platiteľom dane (nemôže si odpočítať daň v daňovom priznaní).
civka
13.01.12,19:56
nie je mi celkom jasne kam/ preco to tam chces pridat.
tvojou povinnostou je ho uvadzat pri predaji/ poskutnuti sluzieb do inych clenskych statov EU alebo pri nakupe tovaru/ sluzieb od platitela DPH v inom clenskom state...
na ebay-i vascinou nenakupujes od platitelov DPH z EU, nie?
calimero1
13.01.12,20:58
eBay nie je portál b2b, firemné identifikačné údaje v prípade kupujúcich zadať nie je možné.
kolinany
16.01.12,07:45
calimero1 a to je to, co som nechcel pocut :)

nakupujem tam pravidelne, doteraz som dostaval na 99% tovar od FO, no uz sa mi stalo, ze mi prisla faktura z firmy a rozratana dph .. samozrejme, moje IC DPH nikde ..
seraffa
23.07.12,13:58
A ako si to uctujes? Myslim ked kupis z ebay... kedze nakupujem od sukromnych osob co mam pouzit ako fakturu? to co mi pride z ebay na email? nevadi ze tam nieje ico ani dic? a este ku tomu im platim vecsinou priamo na ucet lenze v tom emaili nieje uvedeny ich ucet... uz sa trapim s touto otazkou uz dost dlho hladam odpovede tak snad mi sem niekto odpise...