chrobak1
13.01.12,18:38
Zdravim. Som fanusik knih a tak vznikla myslienka podnikania v tomto smere. Financie mam, teda aspon na par tisic knih. Tieto peniaze som dlho sporil a teraz som na razscesti akym smerom sa vybrat, napadla ma aj elektronika alebo vybava pre boj. sporty ale tam je to drahsie a hlavne elektronicky (ale aj boxerske rukavice,lapy,vrecia a podobne) tovar je velmi casto reklamovany. Chcel by som sa opytat na vas nazor :)
A hlavna tema je ta ze som hladal ako o dusu no nepodarilo sa mi najst nejakych velkoobchodnych dodavatelov...nasiel som len par pochybnych "velkoobchodov" preto by som sa chcel informovat odkial odoberat ? Su nato nejake velkosklady alebo hladam zbytocne a treba objednavat od vydavatela ??? Dakujem za odpovede...
mattto
13.01.12,18:01
ak som správne pochopil, chceš eshop, len sa rozhoduješ nad tovarom, správne?

eshopy s knihami začali ako prvé, preto si nemyslím, že vstupom na tento trh urobíš veľké terno, ak neprinesieš pridanú hodnotu. Knihy sa berú od vydavateľov.
Dáša_
13.01.12,18:11
Dantess
13.01.12,18:42
Len jediná otázka. Čím budeš lepší od martinus.sk ?
BIZAL
13.01.12,18:51
mne sa najviac paci www.vedicbooks.net /pre anglicky citajucich/
skus sa poinformovat o vacsich odberoch
Dáša_
13.01.12,19:06
Len jediná otázka. Čím budeš lepší od martinus.sk ?

napríklad tým, že sa špecializuje na nejaký typ literatúry...
BIZAL
13.01.12,19:12
napríklad tým, že sa špecializuje na nejaký typ literatúry...
Aký druh?
chrobak1
13.01.12,19:40
Dakujem za prispevky...vsetky tieto velkoobchody som uz predtym nasiel ale vyber dost slaby este sa poinformujem vo vydavatelstvach.

Co sa tyka martinusu tak je mi jasne ze je to monopol ale robia chybu ze sa citia ako najvacsi..zbytocne poplatky a vela staznosti...ale v podstate mi ide hlavne o napad veci okolo toho by som doriesil az keby bol odklepnuty napad. Mojou vyhodou je hlavne moja moralka, nedokazem cloveka (ak nieco predam) ignorovat ale ho klamat cize chybna objednavka by mnou dost otriasla,alebo nedaval by som si nacas odosielat neskoro len preto ze sa mi nechce...to je priklad....v podstate mi ide o to hlavne si privyrobit popri praci...a podla moznosti sa dostat do sirsieho povedomia internetovych kupcov takze nechcel by som do nekonecna byt len "garazova" firma...
knight
13.01.12,19:55
Práveže Martinus v tomto nepredbehneš, práve oni majú najlepšie vyriešenú distribúciu, komunikáciu so zákazníkmi, marketing atď.. A to že sú nejaké sťažnosti je pochopiteľné pri 400 000 objednávkach ročne každého zákazníka neuspokojíš nikdy. Už len tým, že nemôžeš mať z každej knihy niekoľko kusov skladom, takže na doručenia by si museli zákazníci počkať.

Myslím, že s knihami u nás veľmi neuspeješ, ja by som sa na tvojom mieste zameral na niečo iné.
Dáša_
13.01.12,19:55
Aký druh?

hlavne taký, v ktorom sa vyzná...
chrobak1
13.01.12,20:52
ale ja nikoho nechcem predbehovat :) ale podla mna sa neoplati rozoberat martinus z toho dovodu ze vsetko v nasej krajine ma svoj monopol napr. elektronika tam to "riadi" alza atd....jedine prist s niecim novym ale je to vacsie riziko :)
Dáša_
14.01.12,06:22
ale ja nikoho nechcem predbehovat :) ale podla mna sa neoplati rozoberat martinus z toho dovodu ze vsetko v nasej krajine ma svoj monopol napr. elektronika tam to "riadi" alza atd....jedine prist s niecim novym ale je to vacsie riziko :)

Vieš, ja si stále myslím, že ke´d chceš podnikať, tak musíš robiť hlavne s vecami, čo ťa bavia. S takymi, o ktorých niečo vieš, ktorým rozumieš.
A keď si fanúšik kníh, máš financie a máš aj normálne zamestnanie a máš priestor na skladovanie kníh - ja by som neváhala.

Čo sa týka nákupu - ja mám v svojom obchode iba pár kníh, týkajúcich sa problematiky, ktorej sa venujem - ale nakupujem z rôznych zdrojov. Obcas aj zo spomínaného pemic-u. Obcas priamo od vydavateľa. Ba dokonca, ke´d knihu veľmi chcem a nie je, tak aj z iného obchodu. proste treba zdroje kombinovať.
Treba sa ale pripraviť na to, že sú aj rôzne podmienky na minimálny odber. keď chceš získať dobrú cenu.
Potom sa treba rozhodnúť, či budeš iba ponúkať to, čo máš priamo na sklade, alebo budeš čakať na dodávku. Vyssie spomínaný pemic napríklad v čechách ponúka aj tú možnosť, že preposiela on za teba priamo zákazníkovi. Len priznám sa, tam mám problém s ovládaním.
Možností je skrátka nemálo... Treba si premyslieť pár vecí na začiatok. A začať. Ja by som do toho na tvojom mieste šla.
chrobak1
14.01.12,07:11
Dakujem ze pekne povzbudive slova :)

Nemam problem kontaktovat vydavatelstva problem je ze ich je vyse 4000 :)
Filip Glasa
17.01.12,18:26
skús radšej elektronické knihy. Extrémne si tým zjednodušíš logistiku. Pri predaji kníh je práve toto najťažšie. Zháňať, objednávať, konsolidovať, urgovať do desiatok dodávateľov. Poslať zákazníkovi a napísať mu je už malina.
Pri eknihách nič také neriešiš a sústreďuješ sa len na zákazníka a predaj.
Tých ekníh sa nepredáva až tak málo:
http://www.kosmas.cz/info/tz-eknihy-leden2012
kvalitar
27.01.12,11:01
Odkial nakupuju tie elektronicke knihy? Moc tomu nerozumiem,... Kupim eknihu a tu potom mozem predat dalsim 500 zakaznikom? Alebo ako to funguje?
Ganzo
12.02.12,19:21
mam skusenost aj s predajom knih. pokial nebudete ponukat nieco co sa neda zohnat nikde inde, tak to rovno vzdajte. Konkurencia je uz prilis velka (martinus.sk je proste cislo 1) a tie marze na knihach - noo nic moc. ale skusit to mozete :)
Filip Glasa
13.02.12,19:36
Eknihy - musite sa dohodnut s vydavatelom, zabezpecit aby boli dodrzane vsetky podmienky ohladom autorskych prav a bezpecnosti. Z kazdej knihy mate cca tolko ako pri papierovej knihe (dajme tomu 30%). Ale nemate naklady na objednavanie knih,konsolidaciu objednavok, balenie atd. A neriesite skladovu dostupnost a podobne.
Je to ako by ste predavali SW.
Ganzo
15.02.12,13:49
pri eknihach by som este podotkol ze tych 30 percent mate len pokial si sam zabezpecite engine, ktory bude konvertovat knihy od vydavatelstva do roznych formatov - co je v pripade, ze nieste IT manik nerealne resp. si nezamestnate programatora. Ten engine este zabezpeci automaticke updaty so skladom dodavatela, pristup pre neho aby si vedel uctovat a pod. Cize externa firma, ktora bude dodavat engine- eknihy atd. si nechava 10 percent...Vam ide len 20 percent z ceny knihy...navratnost vstupnej investicie moze byt aj par rokov ...:) je to ozaj vhodne len pre gigantov ako martinus...
matus-x1
16.02.12,13:30
Ja osobne by som do kníh nešiel. Veľa predajcov, malé zisky - dlhá návratnosť investície.

Ja som kupoval u Martinusu lebo som si myslel, že je najlacnejší ale náhodou som objavil cez heuréku shop literama.sk
Robil som tam 2x nákupy za +-45 € a dokopy som ušetril +-10 € oproti Martinusu.
Všetky knihy čo som kupoval mali lacnejšie, čo ma prekvapilo.
alessi
16.02.12,13:47
dokiaľ som bol pre pemic další zakaznik tak všetko riešili cubidup, ked som chcel byť dodavatelom tak si ma podavali z ruky ako horuci zemiak
Filip Glasa
16.02.12,18:01
pri eknihach by som este podotkol ze tych 30 percent mate len pokial si sam zabezpecite engine
akože na čo? Veď stačí brať od vydavateľov, tie Eknihy čo už hotové v potrebnom formáte. Len ich pre-predávať ako software. Ako priklad uvadzam: http://www.ereading.cz/cs/Alebo vyššie spomínaný Kosmas. Oni si tie Eknihy nevyrábajú sami, iba ich pre-predávajú. Napriek tomu, že tá ponuka je pomerne malá oproti papieru, tak majú tržby vyššie ako malý eshop s papierom.
marcco77
01.03.12,08:25
Zdravím, vedel by niekto poradiť ohľadom vydavatelstiev elektronických kníh? prípadne aj zahraničných
Renata2504
30.12.12,21:35
A má niekto skúsenosť s vydaním a následným predajom e-knihy?