Peter11111
13.01.12,18:54
Dobry den, bol som brigadovat v jednej firme a na ucet mi prisli peniaze. Dnes som z tej firmy dostal Potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch ........ atd.
V prvom riadku 01 Uhrn zuctovacich y vyplatenych prijmov mam uvedenu sumu ovela ovela nizsiu ako som dostal na vyplatu.
Chcel by som sa opytat ci neviete poradit je to akoze prijem alebo co to cislo? A ak je to prijem preco je ovela nizsi ako som dostal na vyplatu?
Brigadoval som na druhom konci republiky tak ist sa pytat do firmy sa neoplati. Je mozne ze ked som ako student brigadoval pocita sa to inac? Vyplatnu pasku som uz vyhodil a zmluvu taktiez takze papiere nemam. Co by som mal podla vas robit?
Dakujem za radu
Mila123
13.01.12,18:00
prepočítaj si hrubá mzda - odvody (poistné, ak vôbec boli ) - preddavok na daň......toto by bola čistá mzda , kt. si spomínal, že bola poukázaná na tvoj účet.....(ak si nemal vyplatené napr. stravné resp. diéty...) malo by to sadnúť.....

ak si dostal potvrdenie podaj si DP FO typ A na DU
KEJKA
13.01.12,18:06
no nemal by si mať nižšiu sumu, ako si dostal v čistom.
Neboli ste dohodnutí na cestovných náhradách? potom si mohol dostať odmenu a k tomu náhrady, ktoré sa však do zdaniteľného príjmu nedávajú a teda nemajú čo robiť v potvrdení.
Pre DPFO je podstatné a záväzné to potvrdenie, ak tam máš aj daň uvedenú a iné príjmy nemáš, tak ti tú daň vrátia.
Peter11111
13.01.12,18:27
prepocitat nemozem lebo uz neviem aku som mal hrubu mzdu ale na ucet som dostal cistu mzdu a bola 3x vyzsia ako tu co mam uvedenu v tomto tlacive.
Nemal som nic preplacane ani stravne listky nic . Proste na ucet mi prisli peniaze a vyska nezodpoveda tej sume uvedena v tom tlacive. Mam zavolat do tej firmy a opytat sa alebo to nechat tak? S tym co mi dali na ucet som bol spokojny - ako student. A teraz este by som dostal nejake drobne vratene na dani.
Katy a R
13.01.12,18:45
prepocitat nemozem lebo uz neviem aku som mal hrubu mzdu ale na ucet som dostal cistu mzdu a bola 3x vyzsia ako tu co mam uvedenu v tomto tlacive.
Nemal som nic preplacane ani stravne listky nic . Proste na ucet mi prisli peniaze a vyska nezodpoveda tej sume uvedena v tom tlacive. Mam zavolat do tej firmy a opytat sa alebo to nechat tak? S tym co mi dali na ucet som bol spokojny - ako student. A teraz este by som dostal nejake drobne vratene na dani.
Peter .. a ako ti máme pomôcť:confused::D .. však keď ty takto cit:
" Vyplatnu pasku som uz vyhodil a zmluvu taktiez takze papiere nemam. Co by som mal podla vas robit?"

Doklady si treba odkladať;) Sprav tak, ako máš doklady .. len pripomínam, že ak budeš robiť DP tak zo všetkých zdaniteľných príjmov! a celosvetových;)
Ešte mi napadlo - nebolo to na prelome rokov :confused:... že či náhodou časť tej sumy nebude za prácu v januári 2012 :confused:, resp decembri 2010..
Peter11111
13.01.12,20:06
Katy a R ja v podstaet som chcel len vediet ci ta suma v tom papiery ma sediet s cistou sumou. Zacinam mat pocit ze som robil na cierno alebo ako. Ale to si zistim zavolam v pondelok do tej firmy a opytam sa preco nesedi to cislo s vyplatou a uviidm. Ja som chcel len vediet ze ci to cislo ma sediet s cistou mzdou. Nerobil som na prelome rokov bolo to v lete cez prazdniny.
A pre mna jedno ponaucenie odkladat si papiere
KEJKA
13.01.12,20:21
áno, ponaučenie si si vzal, to je fajn.
na tom potvrdení máš sumu brutto nie netto, ak ti nezrážali odvody - bola to študentská brigáda, tak isto nie, budu v dvoch riadkoch o príjme dve rovnaké sumy a daň.
Nie je dôvod, aby si robil načierno a oni ti tam uvádzali menej.
a ešte v spodnom riadku máš zaškrtnuté aj mesiace, v ktorých si pracoval.
Môže ísť o inú chybu - lepšie urobíš, ak sa naozaj opýtaš, ale môže sa stať, že bude chyba vo výške vyplatenej mzdy a budú chcieť, aby si im to čo si dostal naviac - vrátil. Vrátiš?
nemáš zmluvu, vyplatnú pasku, ešte môže byť "sranda".
Peter11111
14.01.12,05:50
Dakujem za radu ale asi radsej budem ticho lebo som dostal na vypaltu cisteho 3x viac a este sa zacne niekto v tom hrabat a budem mat problem. Skoda ze nemam vyplatnu pasku.
Tak dakujem za rady.