stefanka.milan
13.01.12,19:46
Dobry den,

mam otazku ohladne novych registacnych pokladni. Predtym som chodil nakupovat IT tovar do jedného velkoskladu, kde mi vystavili fakturu bez udajov (kedze nie som registrovany odberatel) a k nej mi pridali aj blocek z pokladne s rozuctovanou DPH. Takto som si mohol blocek bez problemov zauctovat. Po novom mi vsak dali fakturu bez udajov a len potvrdenie z registracnej poklade o zaplateni faktury, na ktorom vsak nie je rozuctovana DPH. Ich uctovnicka mi tvrdi, ze si to mam zalozit ako blocek do pokladne aj s fakturou, ktora je prilohou k blocku a je na nej rozuctovana DPH. Domnievam sa vsak, ze by mi to pri danovej kontrole neobstalo ako blocek. Mam pravdu ja ci ich uctvonicka? Vopred dakujem.
KEJKA
13.01.12,18:54
samozrejme, že to nemôže byť tak. Faktúra je doklad, ktorý musí z hľadiska DPH mať svoje náležitosti tak ako sú uvedené v Z_DPH. Blok o úhrade je blok o úhrade.
U môjho klienta tiež prešli na systém predajov iba na faktúru, ale obchodníci pri vystavovaní faktúr vyplňujú všetky údaje. A to aj ked nemusia - lebo pre nezdaniteľné osoby nie je povinnosť vystaviť faktúru. vedenie rozhodlo a aby sa predišlo obchádzaniu, tak striktne nariadili uvádzať na faktúrach všetky údaje.
stefanka.milan
16.01.12,06:28
Ďakujem za názor, budem to musieť ich účtovníčke vysvetliť, lebo majú viac nezaregistrovaných klientov.
Zita5
16.01.12,06:38
Dobry den,

mam otazku ohladne novych registacnych pokladni. Predtym som chodil nakupovat IT tovar do jedného velkoskladu, kde mi vystavili fakturu bez udajov (kedze nie som registrovany odberatel) a k nej mi pridali aj blocek z pokladne s rozuctovanou DPH. Takto som si mohol blocek bez problemov zauctovat. Po novom mi vsak dali fakturu bez udajov a len potvrdenie z registracnej poklade o zaplateni faktury, na ktorom vsak nie je rozuctovana DPH. Ich uctovnicka mi tvrdi, ze si to mam zalozit ako blocek do pokladne aj s fakturou, ktora je prilohou k blocku a je na nej rozuctovana DPH. Domnievam sa vsak, ze by mi to pri danovej kontrole neobstalo ako blocek. Mam pravdu ja ci ich uctvonicka? Vopred dakujem.

Ani nemôže byť na bloku z ERP rozúčtovaná DPH pri úhrade faktúry v hotovosti.

Otázka č.3 Čo všetko má obsahovať doklad z RP pri úhrade faktúry(pohľadávky ), doklad o vklade a doklad tzv. Neplatný doklad
4.§ 8 odsek 2:

„(2) Pokladničný doklad, ak ide o úhradu faktúry alebo
jej časti, nesmie obsahovať údaje podľa odseku 1
písm. g), h) a j) až l). Doklad podľa § 4 ods. 2 písm. a) ôsmeho
bodu označený slovami „NEPLATNÝ DOKLAD“
obsahuje najmenej údaje podľa odseku 1 písm. a) až c)
a e) až o) a doklad podľa § 4 ods. 2 písm. a) ôsmeho bodu
označený slovom „VKLAD“ obsahuje najmenej údaje
podľa odseku 1 písm. a) až c), e), f) a i) a sumu vkladu
podľa § 3 ods. 3.“.
K tomuto si treba pozrieť príslušné paragrafové znenia v priloženom zákone a jeho novele .

http://www.porada.sk/t183388-registracne-pokladnice-1-1-2012-suhrn.html