monca
30.01.06,14:24
Prosim Vas, mozete mi niekto poradit, ci sa prispevky do DDP od zamestnavatela dania a podla akeho zakona?

Cize do zakladu dane sa priratava aj DDP prispevok zamestnavatela?

Dakujem

Monca
Tweety
30.01.06,13:29
Prosim Vas, mozete mi niekto poradit, ci sa prispevky do DDP od zamestnavatela dania a podla akeho zakona?
Cize do zakladu dane sa priratava aj DDP prispevok zamestnavatela?
Dakujem
Monca Podliehajú dani z príjmov zo ZČ.:eek: Podľa zákona o dani z príjmov.
Chobot
30.01.06,13:30
Prosim Vas, mozete mi niekto poradit, ci sa prispevky do DDP od zamestnavatela dania a podla akeho zakona?

Cize do zakladu dane sa priratava aj DDP prispevok zamestnavatela?

Dakujem

Monca

Áno, príspevky zamestnávateľa sú zdaniteľným príjmom a nie je možné ich použiť ako odpočítateľnú položku.
LudmilaM
26.05.06,07:01
... neviem najst na zaklade akeho paragrafu...
Zita4
26.05.06,14:13
... neviem najst na zaklade akeho paragrafu...
Je to príjem zamestnanca a nie je oslobodený od dane.
Johanka
26.05.06,15:12
V komentári k Zákonu o dani z príjmov je zdanenie tohoto príspevku vysvetlené pri § 5 ods.7 písm.e/ , podľa ktorého sú od dane oslobodené iba povinné príspevky na verejné ZP, SP . Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie platí zamestnávateľ na základe zamestnávateľskej zmluvy a nie je povinný podľa osobitných predpisov uvedených v uvedenom ustanovení.
jana03
28.05.06,11:57
Príspevok na DDS od zamestnávateľa je pre zamestnanca nielen zdaniteľným príjmom, ale z toho odvádza aj zdravotné poistenie od 9/2005. Odpočítateľná položka z jeho výšky sporenia sa uplatní až v ročnom zúčtovaní dane. Je zmena výšky uplatnenia daň. zvýhodnenia zamestnávateľa - do výšky 6% z úhrnu miezd zamestancov, ktorí sú zapojení v DDS oproti vlani - 3% z úhrnu miezd všetkých zamestnacov.