bodonka
13.01.12,23:15
V roku 2007 sme s manželom odkúpili pekáreň v ktorej som ako živnostník ja,manžel bol môj zamestnanec.Na pekáreň je však ťarcha,bolo tam záložné právo.Manžel si však po 2,5 rokoch našiel priateľku a z pekárne odišiel.Skončilo to rozvodom,pri ktorom ma obral o všetko.Jediné čo mi zostalo boli dlhy na pekáreň a drina.Požiadal súd o BSM,kde žiadal aby som ho vyplatila z pekárne,strojov ktoré som do firmy kúpila a stále platím leasingy.On sa urobil chudáčikom nezamestnaným a neplatil vôbec nič,ani splátky na pekáreň.Sudkiňa ho upozornila na skutočnosť,že pekáreň nakoľko sa využívala na podnikanie a živnosť mám ja,nie je predmetom BSM.Stiahol svoj návrh,ale mne pokoj nedá,stále sa mi vyhráža,posiela na mňa kontroly a dožaduje sa sumy,ktorú si sám určil.Medzitým sa mi vlámal do pekárni a zobral mi stroje a mnoho ďalších vecí,ktoré boli majetkom firmy.Na vlastníckom liste figuruje aj jeho meno,ale nakoľko zmluva o odkúpení bola napísaná úplne zle,neobsahuje možnosť neplatenia a rozvodu manželstva neviem ako to v skutočnosti je.Sudkiňa sa vyjadrila tak,že na katastry urobili chybu,kataster ho však bez jeho súhlasu nevymaže z listu vlastníctva.Mám už druhého právnika,stojí ma to obrovské peniaze a pravdy sa neviem dopracovať.Čakala som,že sa na súde niečo vyrieši,ale bohužiaľ nie som o nič múdrejšia.Ako to vlastne je? Má naozaj právo na všetko?
mattto
13.01.12,23:04
úplne nezrozumiteľné... čo je pekáreň? nehnuteľnosť, obchodný podiel? kupovali ste ju spolu počas trvania manželstva? vložila si do podnikania peniaze patriace do BSM? Aká zmluva o odkúpení neobsahuje možnosť neplatenia - čo je to???

dobre že si si našla advokáta, z tvojho príspevku nie je jasné nič, ani čo chceš vlastne vedieť
tictac7
13.01.12,23:31
úplne nezrozumiteľné... čo je pekáreň? nehnuteľnosť, obchodný podiel? kupovali ste ju spolu počas trvania manželstva? vložila si do podnikania peniaze patriace do BSM? Aká zmluva o odkúpení neobsahuje možnosť neplatenia - čo je to???

dobre že si si našla advokáta, z tvojho príspevku nie je jasné nič, ani čo chceš vlastne vedieť

...zahmliéva, neodpovedá, zadáva nové témy, nereaguj, kašli na to, oddychuj. Keby bola pravda len polovica z toho, čo tu píše, tak nemá o čom písať....
destiny999
14.01.12,01:23
Suhlasim, ne da sa porozumiet v globale tvojmu prispevku a posudit aka je realna situacia. Uz len podla tohot co si napisala "Medzitým sa mi vlámal do pekárni a zobral mi stroje a mnoho ďalších vecí,ktoré boli majetkom firmy" - pokial by to bolo tak ako pises tak trestne oznamenie minimalne za vlamanie, kradez alebo pripadne neopravnene uzivanie atd.
bodonka
14.01.12,02:36
Pekáreň je budova a pečie sa tu chlebík a všetko ostatné.Pracovala som tu 5 rokov,ked majiteľ povedal,že končí a ked chcem môžem si pekáreň od neho kúpiť.Samozrejme som od banky peniaze nedostala,bolo to 4,5 mil.korún.Sám mi potom navrhol,že pekáreň môžem splácať po 40 000sk mesačne.Spísala sa kúpno predajná zmluva s tým,že na budovu a pozemok bolo záložné právo do splatenia celej čiastky.Budova bola zapísaná v katastry na meno moje a môjho bývalého manžela,s tým,že to záložné právo je tam zahrnuté.V zmluve sa však nespomína fakt,ked sa budova splácať nebude,aké dôsledky to bude mať.Jednoducho právnik na to asi nemyslel a všetci sme to podpísali.Pekáreň fungovala,po čase sa kúpili nové stroje,urobila sa malá rekonštrukcia.Po 2,5 rokoch fungovania pekárne ma manžel opustil,rozviedli sme sa.V decembry 2010 sa mi vlámal do pekárne a všetko hnuteľné zobral.Samozrejme som volala policajtov,on sa aj priznal,že to bol on,ale nakoľko BSM nebolo riešené presvedčil ich,že si zobral len to,čo mu patrí,preukázal sa listom vlastníctva a oni mi povedali,že žiaľ,je to tak,oni s tým neurobia nič,lebo majetok nemáme vysporiadaný.V októbry 2011 podal návrh na vysporiadanie majetku,konkrétne pekárne a zariadenia.To ako sa sudkiňa vyjadrila som už napísala,napriek tomu sa dožaduje aby som ho vyplatila,vyhráža sa mi a ja fakt neviem či je v práve,lebo nakoniec na súde stiahol svoj návrh a teraz ho chce znovu podať.Odpoviem na všetky otázky,neviem čo je podstatné napísať aby mi niekto z Vás pomohol.Nie som blázon,som len zúfalá
bodonka
14.01.12,02:47
Nereagovala som len z jediného dôvodu,som v práci,príspevok som napísala počas prestávky na kávu,možno preto bol aký bol,chcela som všetko a naraz napísať.Prečo si myslíš,že keby bola polovica pravda,nemám čo písať? Pravda je oveľa,oveľa smutnejšia,nakoľko mi nik nepomôže.Bola som na polícii,ukázala som im všetky dopisy a sms v ktorích sa mi vyhráža,chcela som podať trestné stíhanie za stroje,ktoré mi ukradol a povedali mi...Teraz? Po roku? A to,že ma telesne nenapadol,nemám modriny,netečie krv im chýba k tomu aby niečo spravili.Žiaľ,je to tak.