JanaF
30.01.06,13:50
Chcela by som vas poprosit, ci mi moze niekto vysvetlit, kto ma podavat toto rocne zuctovanie odpocitanej DPH?
liba2
30.01.06,14:52
Chcela by som vas poprosit, ci mi moze niekto vysvetlit, kto ma podavat toto rocne zuctovanie odpocitanej DPH?Týka sa to tých ktorí odpočítavajú daň koeficientom, teda ktorí vykonávajú oslobodené činnosti (asi to nie je vyčerpávajúca odpoveď :) ).
Paula
30.01.06,15:28
Chcela by som vas poprosit, ci mi moze niekto vysvetlit, kto ma podavat toto rocne zuctovanie odpocitanej DPH?
Ročné zúčtovanie sa nepodáva. Ak sa jedná o platiteľa, o akom píše Liba2 tento po skončení kal. roka vysporiada daň v poslednom zdaňovacom období kal.roka na ťarchu alebo v prospech štátneho rozpočtu (pozri §50 a §51 Zákona o DPH).
ALBO
30.01.06,15:34
Chcela by som vas poprosit, ci mi moze niekto vysvetlit, kto ma podavat toto rocne zuctovanie odpocitanej DPH?

Na ročné zúčtovanie DPH je len jeden riadok v DP a na tom vzniknú hodnoty len vtedy ak sa vám zmenil koeficient proti tomu ktorý ste používali počas celého roka v dôsledku oslobodených činností.
Ak ste celý rok mali koeficient 1´=uplatňovali ste plný nárok na odpočet a nedodali ste žiadnu oslobodenú službu alebo tovar potom vám výjde v ročnom zúčtovaní koeficientu rozdiel 0.
JanaF
30.01.06,17:07
Velmi pekne dakujem za vysvetlenie.:)