Galka26
14.01.12,13:54
Dobrý deň.

Moja mama má živnostenské oprávnenie, ale pre rozbeh spoločnosti zvažuje založenie s.r.o. Zatiaľ aktívne nepodnikala, nie je platcom DPH.
Uvažuje o zriadení elektronického podpisu, aby ušetrila náklady na založenie s.r.o. Prosím o radu, ako v tomto smere postupovať bez toho, aby sme
boli nútené využiť služby spoločností zakladajúcich s.r.o.-čky na kľúč. Všetky právne podania si vieme pripraviť samé.

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Galina
slavuska
14.01.12,12:58
Na založenie jednej sročky sa ti to nevyplatí vybavovať, aby si ušetrila. Cena za všetko čo k tomu potrebuješ, sa rovná plnej cene podania papierovou formou.
Galka26
14.01.12,13:01
A čo ten súdny poplatok? Ten je, myslím, pri elektronickom podaní o polovicu nižší, či nie?
andreaS
14.01.12,13:03
cena za ZEP je vyssia ako usetreny poplatok... plus instalacie programov, kt. nie su 2x jednoduche (ak nezvladnete same instalaciu = zaplatit technika) ...
Galka26
14.01.12,13:05
Ďakujem za odpoveď :-)
Ice dive
14.01.12,13:09
ako potom budete ten elektronický podpis využívať? nakoľko ak vybavujete elektronický podpis len preto, aby ste nemuseli využiť služby spoločnosti zakladajúcich spoločnosti je to dosť zbytočná investícia a môžte ísť zakladať sro rovno na súd bez elektronického podania...

nakoľko ZEP pre ORSR stojí okolo 300 - 400 Eur, založenie sro vyžaduje poplatok na súd 165,50 € + počet živností ak je ich povedzme 5 t.j. 25 €, nejaký ten poplatok na matrike nech na matrike necháš 10 €... takže celkové náklady na založenie sro bez elektronického podpisu výjde na 200,50 €...

ak využiješ služby danej spoločnosti bude ťa stáť sro niečo okolo 350 € t.j. menej ako 500,50 resp. 600,5 € resp. sa skús dohodnúť s danou spoločnosťou, koľko by ťa stálo len podanie, že doklady by ste si dodali vy...

mňa vyšlo založenie jednoosobovej sro neplatcu DPH cez právničku s elektronickým podpisom 260 € (200 € právnička s podaním na ORSR, -40 € živnostenský úrad (8 ŽL) 20 € podpisy a myslím že nejaké to parkovné pred ŽÚ)... právnička spravila len doklady, a podanie, na ŽÚ a overenie podpisov som sa unúval sám:-)))
Galka26
14.01.12,13:16
Ďakujem, užitočné :-)
Economic
14.01.12,13:32
Dobrý deň.

Moja mama má živnostenské oprávnenie, ale pre rozbeh spoločnosti zvažuje založenie s.r.o. Zatiaľ aktívne nepodnikala, nie je platcom DPH.
Uvažuje o zriadení elektronického podpisu, aby ušetrila náklady na založenie s.r.o. Prosím o radu, ako v tomto smere postupovať bez toho, aby sme
boli nútené využiť služby spoločností zakladajúcich s.r.o.-čky na kľúč. Všetky právne podania si vieme pripraviť samé.


Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Galina

Ak chcete využiť 50 % zľavu na súdnom poplatku a neplatiť žiadne poplatky na živnostenskom úrade, dá sa využiť službu niekoho, kto ZEP má. Všetko sa dá,len treba vedieť ako na to....

Pretože okrem ZEP-u je treba Q-Sign, + mať registráciu na portálgov.sk /k tomu notársku zápisnicu/
zalobaba
14.01.12,13:44
ako potom budete ten elektronický podpis využívať? nakoľko ak vybavujete elektronický podpis len preto, aby ste nemuseli využiť služby spoločnosti zakladajúcich spoločnosti je to dosť zbytočná investícia a môžte ísť zakladať sro rovno na súd bez elektronického podania...

nakoľko ZEP pre ORSR stojí okolo 300 - 400 Eur, založenie sro vyžaduje poplatok na súd 165,50 € + počet živností ak je ich povedzme 5 t.j. 25 €, nejaký ten poplatok na matrike nech na matrike necháš 10 €... takže celkové náklady na založenie sro bez elektronického podpisu výjde na 200,50 €...

ak využiješ služby danej spoločnosti bude ťa stáť sro niečo okolo 350 € t.j. menej ako 500,50 resp. 600,5 € resp. sa skús dohodnúť s danou spoločnosťou, koľko by ťa stálo len podanie, že doklady by ste si dodali vy...

mňa vyšlo založenie jednoosobovej sro neplatcu DPH cez právničku s elektronickým podpisom 260 € (200 € právnička s podaním na ORSR, -40 € živnostenský úrad (8 ŽL) 20 € podpisy a myslím že nejaké to parkovné pred ŽÚ)... právnička spravila len doklady, a podanie, na ŽÚ a overenie podpisov som sa unúval sám:-)))

Len doplním, že od 01.01.2012 je možné prostredníctvom ZEP komunikovať aj so ŽÚ, v tom prípade je osvedčenie na voľnú živnosť vydávané bezplatne a na viazanú alebo remeselnú živnosť za 1/2, t.j. 7,50 €.
Economic
14.01.12,13:49
ako potom budete ten elektronický podpis využívať? nakoľko ak vybavujete elektronický podpis len preto, aby ste nemuseli využiť služby spoločnosti zakladajúcich spoločnosti je to dosť zbytočná investícia a môžte ísť zakladať sro rovno na súd bez elektronického podania...

nakoľko ZEP pre ORSR stojí okolo 300 - 400 Eur, založenie sro vyžaduje poplatok na súd 165,50 € + počet živností ak je ich povedzme 5 t.j. 25 €, nejaký ten poplatok na matrike nech na matrike necháš 10 €... takže celkové náklady na založenie sro bez elektronického podpisu výjde na 200,50 €...

ak využiješ služby danej spoločnosti bude ťa stáť sro niečo okolo 350 € t.j. menej ako 500,50 resp. 600,5 € resp. sa skús dohodnúť s danou spoločnosťou, koľko by ťa stálo len podanie, že doklady by ste si dodali vy...

mňa vyšlo založenie jednoosobovej sro neplatcu DPH cez právničku s elektronickým podpisom 260 € (200 € právnička s podaním na ORSR, -40 € živnostenský úrad (8 ŽL) 20 € podpisy a myslím že nejaké to parkovné pred ŽÚ)... právnička spravila len doklady, a podanie, na ŽÚ a overenie podpisov som sa unúval sám:-)))

Už len doplním že zakúpený ZEP sa nevyužíva iba na podania do OR a od 1. 1. 2012 na živnostenský úrad. Prostredníctvom ZEP sa dá komunikovať s verejnou správou, súdmi, exekútormi, s finančnou správou /daňovým úradom/ jeho využitie je teda širšie, než len OR.
srska
14.01.12,14:07
Dobrý deň.

Moja mama má živnostenské oprávnenie, ale pre rozbeh spoločnosti zvažuje založenie s.r.o. Zatiaľ aktívne nepodnikala, nie je platcom DPH.
Uvažuje o zriadení elektronického podpisu, aby ušetrila náklady na založenie s.r.o. Prosím o radu, ako v tomto smere postupovať bez toho, aby sme
boli nútené využiť služby spoločností zakladajúcich s.r.o.-čky na kľúč. Všetky právne podania si vieme pripraviť samé.

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Galinano, ja len takto a neberte to ako reklamu:
mám zep a nemal by som problém niečo dokúpiť a pripraviť si podania na žr aj orsr ale povedal som si - prečo by som sa mal namáhať a tak som všetko hodil koncom roku na economic.
jedinú podmienku som mal zápis od 01.01.2012 . všetko ok a včera mi na dú povedali, že keď direktorka podpíše lajstro o dič, môžem si prísť pre kartu. všetko ok.
Ice dive
14.01.12,14:09
Už len doplním že zakúpený ZEP sa nevyužíva iba na podania do OR a od 1. 1. 2012 na živnostenský úrad. Prostredníctvom ZEP sa dá komunikovať s verejnou správou, súdmi, exekútormi, s finančnou správou /daňovým úradom/ jeho využitie je teda širšie, než len OR.

to máš pravdu, že využitie ZEPu je ďaleko širšie, ale pokiaľ predmet podnikania nie je zakladanie sro, resp. účtovné a daňové poradenstvo, alebo advokátska kancelária t.j. pravidelná komunikácia s vyššie spomenutými inštitúciami, tak je neefektívne dať 400 € za ZEP aby som ušetril 165 € na podaní do ORSR (čo je len raz pri založení) resp. raz do roka podal za sro daňové priznanie...
Economic
14.01.12,14:12
to máš pravdu, že využitie ZEPu je ďaleko širšie, ale pokiaľ predmet podnikania nie je zakladanie sro, resp. účtovné a daňové poradenstvo, alebo advokátska kancelária t.j. pravidelná komunikácia s vyššie spomenutými inštitúciami, tak je neefektívne dať 400 € za ZEP aby som ušetril 165 € na podaní do ORSR (čo je len raz pri založení) resp. raz do roka podal za sro daňové priznanie...

Samozrejme na jedno založenie sa dá využiť služba niekoho iného kto má s tým bohaté a dobré skúsenosti.
Samantha
21.02.12,07:47
Ahojte poradaci, snazila som sa preskumat viacere diskusie ale odpoved na svoju otazku som zatial nenasla.

Sef mi dal za ulohu zistit nejake veci ohladom ZEPU lebo sa chysta zalozit viacere srocky. Viete mi poradit, ci naozaj je potrebna ta vyssia verzia QSignu - QSign Premium, alebo bude pri zakladani sro stacit aj nizsia verzia Professional ci Personal? Pocula som, ze tie XML formulare, ktore podpise len Premium, este pouzivane v ORSR nie su, takze by teoreticky mala stacit aj nizsia verzia. Mylim sa?

Vopred dakujem.
riccado
21.02.12,10:38
Ahojte poradaci, snazila som sa preskumat viacere diskusie ale odpoved na svoju otazku som zatial nenasla.

Sef mi dal za ulohu zistit nejake veci ohladom ZEPU lebo sa chysta zalozit viacere srocky. Viete mi poradit, ci naozaj je potrebna ta vyssia verzia QSignu - QSign Premium, alebo bude pri zakladani sro stacit aj nizsia verzia Professional ci Personal? Pocula som, ze tie XML formulare, ktore podpise len Premium, este pouzivane v ORSR nie su, takze by teoreticky mala stacit aj nizsia verzia. Mylim sa?

Vopred dakujem.

staci ti QSign Personal Professional
sroservis
21.02.12,11:52
Dobrý deň,

XML formuláre ešte nie sú v registrovom konaní zavedené, ale v pripomienkovom konaní je vyhláška, ktorá predpokladá ich zavedenie tuším k 1.4 (nie som istá) s prechodným obdobím na využitie rtf formulárov do cca konca októbra.

Ak chcete tie eseročky zakladať teraz niekedy, zrejme Vám stačí Profesional, ak aj neskôr (november), zrejme je vhodné (aj z pohľadu ročného trvania licencie) zakúpiť Premium.

Pekný deň.
Samantha
28.02.12,14:24
Ďakujem Poraďáci za odpovede!!! Pomohli ste mi.
Economic
28.02.12,14:26
Ďakujem Poraďáci za odpovede!!! Pomohli ste mi.

Už máš zakúpený QSign ? Aj pripravené všetko ostatné s tým súvisiace ?
Samantha
28.02.12,17:55
Už máš zakúpený QSign ? Aj pripravené všetko ostatné s tým súvisiace ?

Zatiaľ ešte nemame QSign, iba kvalifikovaný certifikát. Takže sme len na začiatku a zisťujeme veci s tým suvisiace. Ako to tak študujeme, tak to bude ešte sranda ;)
domenico.office
28.02.12,17:58
V čom bude sranda???
Economic
28.02.12,18:02
Zatiaľ ešte nemame QSign, iba kvalifikovaný certifikát. Takže sme len na začiatku a zisťujeme veci s tým suvisiace. Ako to tak študujeme, tak to bude ešte sranda ;)

Bez QSignu to však nikdy nepôjde, aj keď sa zmení RTF formát na iný. (PDF alebo TIFF na prílohy ostane) A ako by si ich chcela podpísať elektronicky inak ?