vegoska
14.01.12,18:29
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)
danushka
14.01.12,17:41
Vegoska, len my nepovedzte, že počujete prvý raz o povinnosti používať registračné pokladnice na Slovensku.
A to už nehovorím o čiernej práci.
Však toto je černota ako hrom a my tu na černotové otázky nereagujeme, neodpovedáme.
Vy by ste chceli podmieňovať plácu svojho zamestnanca nejakým výkonom, ale čo hovorí Zákonník práce na to?. Je to práca vo Vašich priestoroch, s Vašimi pracovnými prostriedkami, Vašim Tovarom - keď ho majú kupovať za svoje?

Už dva roky dozadu sa rozprávalo o povinnosti používania fiškálnych pokladní.
A z Vaších predstáv o takto zmanažovanom podnikaní a o ľuďoch, čo by ,,mali" byť Vašimi zamestnancami mi vyvstáva, že ste otrokár.

Prepáčte.
danushka
14.01.12,18:07
...no nedalo mi vegoska, zastavila som sa trošku hlbšie vo Vašom profile a nebudem klamať, že sa mi v hlave zatočilo pri Vašich témach...
Túto tému čo ste teraz zadali, ste zadali v princípe podobnú už v roku 2010 a ak je to to isté, môžem Vás ubezpečiť, že od roka 2010 sa nezmenilo nič podstatné v zákonoch, aby ste ostali potešená vo svoj prospech.

Ale ako pozerám, účtovníkov neuznávate. Vaše nápady idú od obyčajnej živnosti, cez jednoosobovú SRO až po občianske združenie, ale daňové priznanie by ste robili s niekým z Porady cez ICQ.
Takto to nefunguje vegoska. Veci treba robiť poriadne, veci majú mať hlavu a pätu, papiere majú byť v poriadku, všetko má byť v poriadku a naša Etiketa na Porade si ctí zákony tohto štátu a je dobré, keď si niektorí členovia Porady premyslia s akou potrebou tu vybehnú, lebo aj čas ochotných poraďákov je vzácny. ;)
veronikasad
14.01.12,18:15
Dani, musíme zohnať na pomoc Mušku. Tú "zábavu" okolo DP si pamätám dodnes ...
vegoska
14.01.12,18:23
Absolutne nechapem tomu, co pisete, akoze ja som nejaky idiot, ktory kasle na zakony a preco to tu pisem? Nie preto, aby som urobila vsetko podla zakonov a v poriadku? A ako mam mat peniaze na pokladne pre kazdeho a preco predajcovia avon oriflame dedra atd nemaju ziadne pokladne, neplatia dane, kolko je tam poruseni zakonov? A ja otrokar a aka cierna praca prekristapana? Nemozem sa pozerat na lahostajnost ludi, na zlu socialnu situaciu na Slovensku a chcem nieco aspon malicko zmenit a pomoct ludom. Totalne ste mi skazili vecer:-( Vynadali mi uplne bezdovodne:-( Clovek, ktory nevie, ako co funguje, ake su zakony a nema peniaze chce pomoct vela ludom a vy mu tu vynadate akoby bol nejaky chudak, ktory kasle na zakony a robi nieco zle:-(Skutocne vam dakujem:-(
vegoska
14.01.12,18:26
Je to práca vo Vašich priestoroch, s Vašimi pracovnými prostriedkami, Vašim Tovarom - keď ho majú kupovať za svoje?v akych mojich priestoroch? ked clovek predava vyrobky medzi znamymi tak ako to robi avon dedra atd to je moj priestor? s akymi mojimi prostriedkami, ved ziadne nebudu, ake maju byt, ved ludia maju tovar a predavaju ake prostriedky im treba?
buchač
14.01.12,18:27
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)


...To , čo píše danushka ...tomu rozumiem ...

...ale nick je teda , vegoska , iní nech makajú a vegoška bude vegetovať - veget mať ........kua myšlienkové pochody , hlavne to zvýraznené ...

Je toto možné ???
Jak je to možné ????.....slová R. Skameneho v Tankovom prápore.......
....lenže na tomto filme sa aj dalo smiať , tu je na mieste horko zaplakať ( na tvrdo poviem ) nad ľudskou stupiditou - hlúposťou....

Kúúúúrnik ...ešte aj podmienky na počty kusov predaja .......
...no som aj teda fest zvedavý , o aké fasa výrobky sa jedná , ak by mala byť taká predajnosť ........žeby rohlíky , mlieko ...???

Predstavy sú to pekné ...iba ten uhol pohľadu je poriadne na ...onééé ....
danushka
14.01.12,18:28
Prepáčte vegoška, nik Vám nepovedal, že ste idiot, dokonca Vám vykám takže prejav dôstojnosti je z mojej strany dostatočný.
Ale ak chcete mať 100 ľudí pod sebou, ktorí budú predávať Váš tovar, presne tých 100 ľudí musí mať každý a jeden pokladňu a mal by byť s Vami vo vzťahu ako zamestnanec, alebo Váš obchodný partner.

Mrzí ma, že som Vám pokazila večer. Snáď sa do rána z toho vyspíte. Ospravedlňujem sa.
vegoska
14.01.12,18:29
ESTE RAZ SKUTOCNE DAKUJEMPLACEM A SOM NA DNE:-((((((((DAKUJEM ZE STE MI ZNICILI VECER, KED SOM CHCELA S RADOSTOU PLANOVAT, AKO POMOCT VELA LUDOM NA SLOVENSKU:-((((((( A VY TU SO MNOU KOMUNIKUJETE AKO S CHUDEROU, KTORA KASLE NA ZAKONY:-(((
vegoska
14.01.12,18:32
mily buchacik vegoska je vegetarianka nie nejaky lenivec co vegetuje dakujem aj tebe ze si mi znicil vecer!!!!!!!!!!!!!!!!
buchač
14.01.12,18:35
Absolutne nechapem tomu, co pisete, akoze ja som nejaky idiot,
...Ty povedz ...
ktory kasle na zakony a preco to tu pisem? Nie preto, aby som urobila vsetko podla zakonov a v poriadku? A ako mam mat peniaze na pokladne pre kazdeho a preco predajcovia avon oriflame dedra atd nemaju ziadne pokladne, neplatia dane
...poopravím ...
" Predajca " najprv kúpi od ...nazvem dealera za hotové - ten to dáva dopokladne a následne zdaní...
" Predajca " to kúpil akože pre vlastnú potrebu , čiže má dane v niekde v paži....a následne predáva pre svojich pár ľudí ....žiadne terno to ale nie je ...
, kolko je tam poruseni zakonov? A ja otrokar a aka cierna praca prekristapana? Nemozem sa pozerat na lahostajnost ludi, na zlu socialnu situaciu na Slovensku a chcem nieco aspon malicko zmenit a pomoct ludom.
...žeby samaritánka ...
Totalne ste mi skazili vecer:-( Vynadali mi uplne bezdovodne:-( Clovek, ktory nevie, ako co funguje, ake su zakony a nema peniaze chce pomoct vela ludom a vy mu tu vynadate akoby bol nejaky chudak, ktory kasle na zakony a robi nieco zle:-(Skutocne vam dakujem:-(
...ono to je tak ...pravda nie je veľmi príjemná ........ani pre mňa .............
vegoska
14.01.12,18:36
MIA DANUSHKA TY SI STRASNA...To sa nedalo napisat normalne ludsky, ze zial moja predstava je nerealna, ze inak sa to neda atd, len my rovno vynadat akoby som bola chudera, co chce poruosovat zakony a vynadat m itu do otrokara a neviem co:-((Za to, ze vy niektori ludia poznate zakony nemate pravo nam ludom, ktori nemame sajnu ako co bezi a pytame si tu rady nam hned nadavat do tych, ktori porusuju zakony, chcu rozbehnut ciernu pracu a robit z nich otrokarov... Ako ma clovek, ktory nepozna moznosti predaja vediet, ze jeho predsatava je nejake brutalne porusovanie zakonov a ze tak sa to neda???
danushka
14.01.12,18:37
... vzdávam sa ...
Charite sa venujem už istý čas, aj ozastnej pomoci ľuďom, ale za seba poviem, že nedá sa pomôcť všetkým.

Vegoška, možno treba chcieť pomôcť nie stovke ľudí odrazu, ale len dvom - trom. Ich vystrábiť z kolien a potom zas niekomu. A treba myslieť aj na seba.
Ale pokiaľ podnikáte, myslíte aj na seba, že?

A ešte niečo, na Porade ste Vegoška dosť dlho a založili ste tu požehnane tém. Takže už niečo z tých záknov sa muselo na Vás nalepiť.
Toto čo tu predvádzate je čistá hystéria a keby sme tu mali taniere, porozbíjate ich. A hysterický zamestnávateľ nemôže byť zamestnávateľom.
vegoska
14.01.12,18:56
LUTUJEM, ZE SOM TU VOBEC NAPISALA...a este na koniec - je tu x frieim, ktore predavaju priamym predajom a nikto nema pokladnu ani neplati dane a viem, ze jedna firma, ktore predavala nejake karty mala tiez ludi, aby jej ludia pomohli rozpredavat a mali percenta zo zisku, takto som chcela nejako aj ja nieco vymysliet sposob, ako pomoct ludom privyrobit si a mysliac si, ze existuje sposob ako normalne predavat a podla zakonov a vyhnut sa pouzivaniu pokladnic, som tu napisala, aby ste mi poradili, ako teda sa to da... takze skutocne DAKUJEM, ze ste zo mna urobili chuderu, co chce rozbehnut ciernu pracu a otrokarku a porusuje zakony:-(DAKUJEM ZA ZBABRANY VECER:-(
Zita5
14.01.12,18:57
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)

Vítaj vegoska na Porade:)ja som myslela, že chodíš len 30.3. na Poradu .......prečítala som si tému, niečo rozumiem niečomu nie .Aký model urobiť :) ty ako živnostníčka nakúpiš tovar a pokiaľ nie si schopná ho predať sama a potrebuješ na to ľudí - zamestnancov , tak ich treba zamestnať.Nedovolím si povedať, že na Dohodu o vykonaní práce, nakoľko by sa jednalo o stále opakujúcu sa činnosť .
Ak by si predávala tovar za hotovosť , tak potrebuješ fiškálnu registračnú pokladnicu .Myslím ak spomínaš viac ľudí tak aj prenosnú registračnú pokladnicu .Záleží od toho aký je to tovar a či vôbec na rozbehnutie takéhoto biznisu sú peniaze.
Ak by sa jednalo o to, že spotrebiteľ by si u Vás tovar objednal na základe objednávky a mal by zaplatiť zálohu vopred , tak je taká možnosť , buď na Váš podnikateľský bankový účet na základe preddavkovej FA, alebo priamo Tvojmu zamestnancovi , ktorý by mal pri sebe prenosnú registračnú pokladnicu .


Ak som tomu dobre porozumela , tak asi v skratke takto .
AK to má byť v súlade so zákonmi, tak to treba domyslieť dopodrobna, ak ten predaj je taký, že sa uživíš Ty, ale aj zamestnanci .Treba si vytvoriť nejaké obchodné podmienky a mať predstavu najskôr,čo vlastne chcem .

Len neviem ako to zvládneš, lebo z príspevku mám pocit, že chceš do toho zaangažovať masu ľudí :), či to bude mať ten konečný efekt .
Zita5
14.01.12,19:01
ESTE RAZ SKUTOCNE DAKUJEMPLACEM A SOM NA DNE:-((((((((DAKUJEM ZE STE MI ZNICILI VECER, KED SOM CHCELA S RADOSTOU PLANOVAT, AKO POMOCT VELA LUDOM NA SLOVENSKU:-((((((( A VY TU SO MNOU KOMUNIKUJETE AKO S CHUDEROU, KTORA KASLE NA ZAKONY:-(((

Ale prosím Ťa neplač.Plač vtedy, ak bude na dôvod :)
Zita5
14.01.12,19:04
Ja vegoske síce tykám, lebo ona je číslo.:D) Ešte nám tu ozaj chýba Muška, ona by si veľmi rada s ňou pohovorila o tom jej vysnívanom obchode :)Na vegosku sa na Porade nedá tak ľahko zabudnúť.Myslím, že tak ako napísala tému , tak ju aj cítila, len sa asi inak vyjadrila , nemyslela to tak zle .
marleau
14.01.12,19:06
PREDAŤ - alfa a omega každého biznisu.
marleau
14.01.12,19:07
LUTUJEM, ZE SOM TU VOBEC NAPISALA...a este na koniec - je tu x frieim, ktore predavaju priamym predajom a nikto nema pokladnu ani neplati dane a viem, ze jedna firma, ktore predavala nejake karty mala tiez ludi, aby jej ludia pomohli rozpredavat a mali percenta zo zisku, takto som chcela nejako aj ja nieco vymysliet sposob, ako pomoct ludom privyrobit si a mysliac si, ze existuje sposob ako normalne predavat a podla zakonov a vyhnut sa pouzivaniu pokladnic, som tu napisala, aby ste mi poradili, ako teda sa to da... takze skutocne DAKUJEM, ze ste zo mna urobili chuderu, co chce rozbehnut ciernu pracu a otrokarku a porusuje zakony:-(DAKUJEM ZA ZBABRANY VECER:-(
Dobrú noc!
vegoska
14.01.12,20:16
este sa musim vratit, lebo danushka ma tu uplne poplietlavysvetli mi niekto, preby mal predajca pouzivat pokladnu, ked predava tovar ludom tak, ze mu poslu peniaze na ucet a potom ich posle mne a kupi si tak odo mna tovar a ludom tie veci potom da???prepacte, ze nie som v zakonoch zbehla a som len obycajny clovek, ktory sa v tom nevyzna:-(
Negoti
14.01.12,20:17
ty si chcela predávať tovar či vymáhať platbu????
Zita5
14.01.12,20:21
este sa musim vratit, lebo danushka ma tu uplne poplietlavysvetli mi niekto, preby mal predajca pouzivat pokladnu, ked predava tovar ludom tak, ze mu poslu peniaze na ucet a potom ich posle mne a kupi si tak odo mna tovar a ludom tie veci potom da???prepacte, ze nie som v zakonoch zbehla a som len obycajny clovek, ktory sa v tom nevyzna:-(

Pokiaľ budeš prijímať úhradu tovaru výlučne (faktúry-pohľadávky) na bežný účet , nemusíš mať elektronickú registračnú pokladnicu .Elektronická registračná pokladnica je potrebná na prijímanie tržieb v hotovosti .Platí to aj na úhradu faktúr v hotovosti a aj preddavkov v hotovosti.
kopretinka
14.01.12,20:33
mimotemy .....mňa by ale fakt zaujímalo,ako majú predaj vyriešený všetci tí avoňáci,oriflamáci,dedráci,zepteráci atď atď atď.....žiadna moja kolegyňa,ktorá toto robí,nemá živnosť ani pokladňu....nehovoriac o tom,že snáď aj dane by bolo treba z toho platiť...:confused:
vegoska
14.01.12,20:41
veronikasad
14.01.12,20:43
Vegoška, prezraďže nám aký tovar chceš predávať ty ...
kopretinka
14.01.12,20:46
Vegoška, prezraďže nám aký tovar chceš predávať ty ...
to nie je podstatné......podstatné je,že niekto môže a iný nie?:confused:
danushka
14.01.12,20:54
Vegoška, ale Vy ste v zadaní témy nenapísali, že ide o Avon, či Oriflame.
To som si vydedukovala z Vašich píspevkov v histórii.
A opis činnosti v zadaní je natoľko nejasný, pri predstave, že veľa ľudí má mesačne predať niečo v objeme 300 -1000 ks/ každý- vyznieva nehnevajte sa málo pravdepodobne a prijímať hotovosť od niekoho za niečo naše zákony bez fiškálnej pokladnice nedovoľujú.
Nemôžte uprieť Porade, že Vám tu dlhodobo od roku 2005 radia skutoční odborníci s riadnou dávku trpezlvosti a mňa prekvapuje Vaša prudkosť s teatrálnosťou zároveň.

Presne toto čo som teraz napísala viem aj inak povedať a niektorí z Porady čo ma trošku poznajú vedia, že riadne inak, ale dnes mimoriadne vyberám slová, až som zo seba zmätená, či to píšem vlastne ja :eek:.
vegoska
14.01.12,20:57
obycajne uzitocne veci co ludia potrebuju take lacnejsie, aby si ludia, ktori potrebuju peniaze dobre zarobili a chcem, aby sa pomohlo aj nasim zivnostnikom a podnikatelom, ked im pomozeme predavat vela kusov z nejakeho vyrobku, zo zisku chcem ja zit, ak nebudem mat iny prijem a venovat sa iba tomu predaju a zisk vrazat do vyroby novych vyrobkov a vytvarat nove pracovne miesta
vegoska
14.01.12,20:58
nie nepotrebuju pokladnu, ved avon dedra atd funguju bez nej a ked zaujemcovia posielaju eniaze na ucet, nemusi byt pokladna a nazyvat ma otrokom a ohanat sa na mna ciernou pracou bolo uz prisilne
Zita5
14.01.12,20:59
mimotemy .....mňa by ale fakt zaujímalo,ako majú predaj vyriešený všetci tí avoňáci,oriflamáci,dedráci,zepteráci atď atď atď.....žiadna moja kolegyňa,ktorá toto robí,nemá živnosť ani pokladňu....nehovoriac o tom,že snáď aj dane by bolo treba z toho platiť...:confused:

Použijem link z roku 2008, ktorý priložila vegoska

http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/obchodnicky-s-krasou-dane-netrapia.html

Z linku citujem :
Podľa Ivety Adamíkovej, hovorkyne Daňového riaditeľstva SR, ak ide o nákup a predaj tovaru a aj sprostredkovanie predaja tovarov, ktoré sú vykonávané sústavne ako podnikateľská činnosť „za účelom dosiahnutia zisku“, mal by mať daňovník živnostenské oprávnenie. A príjem zahrnovať do príjmov zo živnosti. V prípade, že živnostenské oprávnenie nemá, zarobené peniaze sa podľa I. Adamíkovej zaraďujú do príjmov z príležitostných činností.

Záver ........kto vie , ako by sa pani hovorkyňa vyjadrila dnes?
veronikasad
14.01.12,21:01
Kozmetiku AVON si kupujem cez susedu. Neviem, že by to fungovalo tak, že má doma nejaký sklad a z toho predáva. Objednávam si z platného katalogu. Tovar príde na dobierku na jej meno, kolko má z toho províziu a ako ju zdaňuje som neskúmala.

Naozaj si neviem predstaviť systém predaja, že by tí študenti či dôchodcovia dopredu nakúpili za svoje peniaze obrovské množstvá tovaru, ako píše vegoška vo svojom príspevku.
danushka
14.01.12,21:04
nie nepotrebuju pokladnu, ved avon dedra atd funguju bez nej a ked zaujemcovia posielaju eniaze na ucet, nemusi byt pokladna a nazyvat ma otrokom a ohanat sa na mna ciernou pracou bolo uz prisilne

No počkajte vegoska, ale Vy nie ste AVON, dobre tomu rozumiem?
Vy len uvažujete o výrobe niečoho a následnej distribúcii.
Môžem sa opýtať, či tá distribúcia má fungovať ako podomový predaj?
Respektíve , budete mať nejaké predajné miesta v nejakých nákupných centrách a niektorí zamestnanci budú tieto výrobky ponúkať ďaľším živnostníkom, alebo vy budete tie výrobky kupovať od niekoho a stanú sa vlastne tovarom?
To sú dosť zásadné otázky, na ktoré je potrebné odpovedať, aby ľudia vedeli poradiť.
kopretinka
14.01.12,21:07
Kozmetiku AVON si kupujem cez susedu. Neviem, že by to fungovalo tak, že má doma nejaký sklad a z toho predáva. Objednávam si z platného katalogu. Tovar príde na dobierku na jej meno, kolko má z toho províziu a ako ju zdaňuje som neskúmala.
Nemusí mať doma sklad,tovar príde na dobierku,čiže musí ho zaplatiť a potom Ti ho predá,zisk má možno aj 30%.Akurát že nemá obchod,ale robí to doma.....ja som tiež kupovala tovar na dobierku,ale ja som ho predávala v obchode,čiže som musela mať živnosť aj pokladňu. Medzi mnou a Tvojou susedou nie je rozdiel.....teda je....ona má peniaze čistá ruka,ja som musela platiť dane,odvody,nájom.....zostalo mi omnoho menej ako Tvojej susede....
vegoska
14.01.12,21:10
predavali by kazdy tyzden napr 300 ks nejakej veci tak ze by nakupili za svoje peniaze alebo za peniaze priatelov, ktori im pomozu rozpredat tovar po niekolko desiatkach medz isvojimi zanmymi ateda objednali ich pre nich a zaplatili mu na ucet, aby on ich potom kupil odo mna, vyrobky pridu, o im iba da a zvysok si necha, kedze mi zaplati menej ako mu poslali oni logicky
veronikasad
14.01.12,21:10
mimotemyNa základe akej zmluvy fungujú predajcovia AVON ?
veronikasad
14.01.12,21:11
predavali by kazdy tyzden napr 300 ks nejakej veci tak ze by nakupili za svoje peniaze alebo za peniaze priatelov, ktori im pomozu rozpredat tovar po niekolko desiatkach medz isvojimi zanmymi ateda objednali ich pre nich a zaplatili mu na ucet, aby on ich potom kupil odo mna, vyrobky pridu, o im iba da a zvysok si necha, kedze mi zaplati menej ako mu poslali oni logicky
vegoška akej veci - vlastné výrobky ?
Zita5
14.01.12,21:12
Použijem link z roku 2008, ktorý priložila vegoska

http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/obchodnicky-s-krasou-dane-netrapia.html

Z linku citujem :
Podľa Ivety Adamíkovej, hovorkyne Daňového riaditeľstva SR, ak ide o nákup a predaj tovaru a aj sprostredkovanie predaja tovarov, ktoré sú vykonávané sústavne ako podnikateľská činnosť „za účelom dosiahnutia zisku“, mal by mať daňovník živnostenské oprávnenie. A príjem zahrnovať do príjmov zo živnosti. V prípade, že živnostenské oprávnenie nemá, zarobené peniaze sa podľa I. Adamíkovej zaraďujú do príjmov z príležitostných činností.

Záver ........kto vie , ako by sa pani hovorkyňa vyjadrila dnes?

Tak ma napadlo, že možno by bolo vyjadrenie rovnaké aj dnes .
Ja neviem podľa čoho schvaľujú zákony, ale idú tu pokutovať živnostníkov za pár drobných (od1.1.2012) a keď si uvedomím, že polovica profesií nemusí mať ERP a to sú profesie , kde sú úniky ročne ako hrom, tak ma ide poraziť .
Mila123
14.01.12,21:14
predavali by kazdy tyzden napr 300 ks nejakej veci tak ze by nakupili za svoje peniaze alebo za peniaze priatelov, ktori im pomozu rozpredat tovar po niekolko desiatkach medz isvojimi zanmymi ateda objednali ich pre nich a zaplatili mu na ucet, aby on ich potom kupil odo mna, vyrobky pridu, o im iba da a zvysok si necha, kedze mi zaplati menej ako mu poslali oni logicky
prosím ťa, čoho sa dá 300 ks medzi známymi predať???? a nakúpiť od teba aj za peniaze cudzích , to nie je fér, keď chceš pomáhať, ako nehnevaj sa ty sa zbavíš tovaru a ja ho budem mať doma v krabici ???? nepredajný?????to má byť tá pomoc?????
Ice dive
14.01.12,21:22
nooo 300 ks medzi námimi... no ak to chce robiť dlhodobo tak to musí byť niečo spotrebné čo sa potrebuje (lebo nie každý mesiac budem mať nových 300 známych...) takže to môže byť alkohol, cigarety to má veľkú spotrebu... prípadne toaletný papier na útržky:D:D:D servítky a pod... ale neviem ako chce konkurovať reťazcom, kde je tovar prevažne za facku... a ľudia sa radšej facebookujú ako stretávajú osobne t.j. aj ten podomový predaj je na ústupe...
vegoska
14.01.12,21:25
nerozumiem, preco ludia, ked im pisem toto maju hned predstavu, ze som zla, lebo idem zneuzivat ludi, co potrebuju peniaze, aby som na nich zarobila a oni chudaci potom nepredaju tovar, pojde o vyrobky za malicku sumu a 300 kusov sa da predat za jeden den, ked oslovi clovek napr 5-10 priatelov, nech mu pomozu tie vyrobky rozpredat v praci po desiatkach, lebo ich kolegovia zase mozu par kusov predat svojim priatelom takze takto spolocne si objednaju vela kusov niecoho, aby pomohli cloveku, ktori potrebuje peniaze:-) toto je moja predstava, potrebujem vediet, ci je podlazakonov realna a aky papier treba podpisat s predajcom atd
Zita5
14.01.12,21:27
mimotemyNa základe akej zmluvy fungujú predajcovia AVON ?

na základe žiadnej , zaregistruješ sa a jedeš:)

napr.citujem:
Stať sa predajcom môžete aj bez živnostenského listu, pracovnej zmluvy či dohody o vykonaní práce. U niektorých spoločností aj bez poplatkov. „Záujemca nepotrebuje žiadne vstupné investície, je potrebné vyplniť registračný formulár na webe a potom už stačí len chuť pracovať," povedal Borec. Avon necháva rozhodnutie o tom, či budete pracovať na živnosť alebo nie na svojich predajcoch.
Ak sa rozhodnete pre jeho švédskeho konkurenta - Oriflame - za vstup a za štartovací balíček si priplatíte 1,6 eura (necelých 50 korún). Táto spoločnosť vyžaduje živnostenský list len od predajcov, ktorí dosiahnu so svojou skupinou čistý obrat okolo šesťtisíc eur (vyše 180-tisíc korún) za kampaň - teda tri týždne.

a v roku 2009 sa pán hovorca vyjadril presne tak ako pani hovorkyňa
http://ekonomika.sme.sk/c/4330080/privyrobit-si-mozete-aj-ako-predajca.html


Hoci väčšina spoločností svojich predajcov pracujúcich na živnosť či dohodu nekontroluje, dane (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=3301914&ids=6) zaplatiť musíte. „

Ak predajca príslušné príjmy dosahuje na základe živnostenského oprávnenia, príjmy plynúce z predaja sa považujú za zdaniteľné príjmy zo živnosti," vysvetľuje hovorca Daňového riaditeľstva Miroslav Dobák. Ak predajca pracuje na základe zmluvy, ide o ostatný príjem, a ten treba zdaniť ako príjem fyzickej osoby, dodal.⋌

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/4330080/privyrobit-si-mozete-aj-ako-predajca.html#ixzz1jTCsfyzV
Mila123
14.01.12,21:28
s predajcom treba podpísať napr. pracovnú zmluvu......tovar bude tvoj, je to predsa tvoj biznis....
vegoska
14.01.12,21:29
ice dive ide o pomoc cloveku, ktory potrebuje peniaze, takze riesit tu ceny retazcov su zbytocne, nikoho nezabije dat za nejaky vyrobok navyse 10-20 centov, aby si ten clovek privyrobil a ked budem nakupovat priamo u vyrobcu bude to mozno rovnaka cena ako maju retazce, kedze tie nakupuju vo velkosklade a viem si vybavit zlavu u vyrobcov:-)
buchač
14.01.12,21:30
nerozumiem, preco ludia, ked im pisem toto maju hned predstavu, ze som zla, lebo idem zneuzivat ludi, co potrebuju peniaze, aby som na nich zarobila a oni chudaci potom nepredaju tovar, pojde o vyrobky za malicku sumu a 300 kusov sa da predat za jeden den, ked oslovi clovek napr 5-10 priatelov, nech mu pomozu tie vyrobky rozpredat v praci po desiatkach, lebo ich kolegovia zase mozu par kusov predat svojim priatelom takze takto spolocne si objednaju vela kusov niecoho, aby pomohli cloveku, ktori potrebuje peniaze:-) toto je moja predstava, potrebujem vediet, ci je podlazakonov realna a aky papier treba podpisat s predajcom atd



vegoska
...
...
kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks.
...hm ....

...a každý týždeň si niekto prkotinu kúpi , do roka 52 kusov....
vegoska
14.01.12,21:32
aby som sa vyjadrila este k tym daniam, ja budem prijem zdanovat, takze predajca nedostane cely zisk, ale odratam 20% ci kolko treba, ale stve ma, ze ine firmicky toto nerobia, tak preco by som ja to robit mala do kelu???
vegoska
14.01.12,21:34
co sa ti buchac nepaci??? akoze co nie je mozne kupit si od niekoho kazdy tyzden nieco uzitocne, aby som nepodporovala zahranicne hypermarkety a kupim radsej u cloveka, co potrebuje peniaze?
danushka
14.01.12,21:34
Buďte konkrétna vegoska prosím, čoho sa dá denne predať 300 ks opakovane?
Ja mám 100 ľudí známych pokope na facebooku, keby som chcela predať 300 ks neviem čoho, to by som musela osloviť polovicu obyvateľov v obci kde žijem a pochybujem, že keby všetci oslovení kúpili, kúpia si to zas zajtra.

A tiež si neviem dosť dobre predstaviť, že ako zamestnanec mám použiť vlastné prostriedky na kúpu niečoho, čo ani neviem či predám. Ak to mám predávať po svojich známych, tak to je podomový predaj a ten nie je seriózny, je to černota.
Ak som nútená ako zamestnanec niečo kupovať, aby som vytvárala zisk svojmu zamestnávateľovi, tak je to forma novodobého otroctva a nik ma nepresvedčí o čestných úmysloch Vášho zámeru podnikania a vôbec nemôže byť reči o pomoci iným, je to pomoc pre Vás, Váš zištný úmysel.
Tretiu dierku do nosa mi ešte nik takto nevŕtal ;)
buchač
14.01.12,21:38
co sa ti buchac nepaci??? akoze co nie je mozne kupit si od niekoho kazdy tyzden nieco uzitocne, aby som nepodporovala zahranicne hypermarkety a kupim radsej u cloveka, co potrebuje peniaze?

...čo sa mi páči alebo nepáči nie je podstatné ....

...áááále .....radšej už budem ( teda zatiaľ ) ticho ......aby som nedráždil ...


...ozaj ..........jeden , aspoň JEDEN výrobok - produkt by ma zaujímal........ako taká malá vzorečka ...
vegoska
14.01.12,21:47
nebudem konkretne hovorit o vyrobkoch, ale ak jeden stoji 1 €, tak predat 300 kusov za den tak, ze mi 10 priatelov pomoze predat v praci vo velkom kolektive 30 kusov alebo v malom kolektive, ked kazdy kolega vezme par kusov este aj svojim priatelom nie je ziadna tragedia:-) to je uzasny lahky a rychly privyrobok ake otrokarcenie a zneuzivanie ludi, ktori si musia dopredu kupit nieco a co chudaci nepredaju???skutocne nerozumiem, preco cely zivot sa streavam s tym, ze ked nieco napisem, tak ludia si stale domyslaju kopu nepravd a pisu so mnou ako s blbcom len preto, lebo oni si domyslaju z toho, co pisem, kopu hluposti:-((
Dáša_
14.01.12,21:51
to vyzerá, ako keby niekto chcel vymysliet MLM
danushka
14.01.12,21:55
nebudem konkretne hovorit o vyrobkoch, ale ak jeden stoji 1 €, tak predat 300 kusov za den tak, ze mi 10 priatelov pomoze predat v praci vo velkom kolektive 30 kusov alebo v malom kolektive, ked kazdy kolega vezme par kusov este aj svojim priatelom nie je ziadna tragedia:-) to je uzasny lahky a rychly privyrobok ake otrokarcenie a zneuzivanie ludi, ktori si musia dopredu kupit nieco a co chudaci nepredaju???skutocne nerozumiem, preco cely zivot sa streavam s tym, ze ked nieco napisem, tak ludia si stale domyslaju kopu nepravd a pisu so mnou ako s blbcom len preto, lebo oni si domyslaju z toho, co pisem, kopu hluposti:-((


Bože vegoska, pre vás je 1€ len 1€?
300€ je na koruny cca 9.000 a to už je riadny peniaz...
Ja by som teda len tak nevyhodila na malú ptákovinu každý týždeň 1€, lebo ročne to spraví 52€ a to už mám nejaké chutné čižmičky z výpredaja na dve - tri sezóny.
Ale Vy ste so svojou prepáčte utópiou zašli tak ďaleko, že si myslíte, že denne budú opakovane kupovať stále rovnakí ľudia obmeny maličkých ptákovín za euro a Vašich potenciálnych zamestnancov nezunuje takáto práca...
Pri takejto práci by prišli o všetkých svojich priateľov, verte mi.
marjankaj
14.01.12,21:56
nebudem konkretne hovorit o vyrobkoch, ale ak jeden stoji 1 €, tak predat 300 kusov za den tak, ze mi 10 priatelov pomoze predat v praci vo velkom kolektive 30 kusov alebo v malom kolektive, ked kazdy kolega vezme par kusov este aj svojim priatelom nie je ziadna tragedia:-) to je uzasny lahky a rychly privyrobok ake otrokarcenie a zneuzivanie ludi, ktori si musia dopredu kupit nieco a co chudaci nepredaju???skutocne nerozumiem, preco cely zivot sa streavam s tym, ze ked nieco napisem, tak ludia si stale domyslaju kopu nepravd a pisu so mnou ako s blbcom len preto, lebo oni si domyslaju z toho, co pisem, kopu hluposti:-((


Takže ja by som mal za deň predať 30 kusov po 1 €? A koľko by som za to zaplatil tebe?
vegoska
14.01.12,22:06
pomahat inym sa nema komu co zunovat a preco by som nekupovala stale nieco od cloveka co potreuje pomoc ako krmit zahranicne hypermarkety?
zaplatit 300 e nie je vela, kazdy clovek dostava nejake peniaze, ktore nepotrebuje hned minut a ak ide o manzlov ci rodinu poskladat 300 € nie je vobec vela... a kto chce zarabat ma sa naucit si zohnat peniaze, aj predajcovia tak zacinaju, musia si nazbierat peniaze na kupu prvych cisel, nemyslim, ze ich maju zadarmo ci ano?
vegoska
14.01.12,22:08
a ide tu predsa o dalsiu pomoc - zivnostnikovi ci firme co to vyraba, ludom, ktori vyrobky vyrabaju, nasej ekonomike, vsetkym ludom, ktorym posluzia tie peniaze z bohatsieho rozpoctu
vegoska
14.01.12,22:12
marjankaj tolko, aby som mala z kazdeho kusu tolko, aby mi vystacilo na pokrytie nakladov pripadnych, ak by firma nemohla odviezt tovar, tak ja by som to musela platit alebo postu a aby som mala co najlepsi zisk na vyrobu novych vyrobkov na slovensku a dalsej prilezitosti pomoci ludom, ktori vyrobky budu vyrabat i predavat
vegoska
14.01.12,22:14
a preco inak domyslanie, ze ti isti priatelia by mali predavat, ved clovek predajca ma oslovovat cudzich ludi, aby kazdy mesiac inych 10-20 ludi mu pomohlo, aby co najviac ldi spoznalo slovenske vyrobky a kupovalo ich potom aj neskor, ak su aj v obchodoch
Mila123
14.01.12,22:16
vegoška, koľko máš takých vlastných ľudí, kt. ti predávajú čisto slovenské výrobky?
kopretinka
14.01.12,22:17
pomahat inym sa nema komu co zunovat a preco by som nekupovala stale nieco od cloveka co potreuje pomoc ako krmit zahranicne hypermarkety?
zaplatit 300 e nie je vela, kazdy clovek dostava nejake peniaze, ktore nepotrebuje hned minut a ak ide o manzlov ci rodinu poskladat 300 € nie je vobec vela... a kto chce zarabat ma sa naucit si zohnat peniaze, aj predajcovia tak zacinaju, musia si nazbierat peniaze na kupu prvych cisel, nemyslim, ze ich maju zadarmo ci ano?
sakra,vegoska,pre mňa je 300 e veľký peniaz,ja sa riadne narobím,aby som dostala 400 e......a keď prídu na účet,tak už vlastne ani nie sú moje....
A neviem si predstaviť,čo také by som furt mohla kupovať od človeka,čo potrebuje pomoc.....chleba?....toal.papier?.....ovocie a zeleninu??? lebo ja fakt neviem...:confused:
marjankaj
14.01.12,22:17
marjankaj tolko, aby som mala z kazdeho kusu tolko, aby mi vystacilo na pokrytie nakladov pripadnych, ak by firma nemohla odviezt tovar, tak ja by som to musela platit alebo postu a aby som mala co najlepsi zisk na vyrobu novych vyrobkov na slovensku a dalsej prilezitosti pomoci ludom, ktori vyrobky budu vyrabat i predavat

Teda ja predám tovar za 300 € a tebe by som mal zaň zaplatiť aspoň 500€ ?:eek:
marjankaj
14.01.12,22:19
a preco inak domyslanie, ze ti isti priatelia by mali predavat, ved clovek predajca ma oslovovat cudzich ludi, aby kazdy mesiac inych 10-20 ludi mu pomohlo, aby co najviac ldi spoznalo slovenske vyrobky a kupovalo ich potom aj neskor, ak su aj v obchodoch

No počkaj. Najprv si hovorila o 30 obchodoch za deň a teraz je to už za mesiac?
vegoska
14.01.12,22:27
este si ich len zbieram, poviem teda, ze len traja asi
marjankaj, preco vas tak skutocne bavi domyslat si stale somariny z toho, co pisem? 300 € je cena za ktoru by kupoval on, takze moja odmena z toho mozno 10 € pokial by som este nebola platca DPH
da sa zaplatit nieco aj neskor, da sa aj pozicat a podstata je, ze ta kopa ludi sa zlozi predsa nie na 300 €, tak co riesis?
ano skoro take veci, ktore bezne kupujes a potrebujes hoci nie hned ale budes potrebovat, ked to svoje minies alebo nieco pre zdravie, co je uzitocne, aj ked by si si to bezne nekupila
vegoska
14.01.12,22:28
ale ved kazdy by predaval kolko chce niekto preda 300 ks mesacne niekto je sikovny, ma kopu dobrych priatelov, tak preda aj 1500 kusov
vegoska
14.01.12,22:29
a podstatu so msa nedozvedela, ci moj plan je realizovatelny podla zakonov ci takmoze prebiehat predaj a neporusim ziadny zakon a najma aky papier maju mat predajcovia
tictac7
14.01.12,22:30
marjankaj tolko, aby som mala z kazdeho kusu tolko, aby mi vystacilo na pokrytie nakladov pripadnych, ak by firma nemohla odviezt tovar, tak ja by som to musela platit alebo postu a aby som mala co najlepsi zisk na vyrobu novych vyrobkov na slovensku a dalsej prilezitosti pomoci ludom, ktori vyrobky budu vyrabat i predavat

...dobre, tak poďme troška počítať
...niečo predávam za 1 éčko, to niečo si musím kúpiť (od výrobcu, z veľkoskladu...), teda moja nákupná cena je x - maloobchodná marža - dajme tomu 23%, predajcovi nechám z predajnej ceny - veď mu chcem pomáhať 5%...
...teda tá vec je u výrobcu za 0,81, predajca má z toho 5 centov, mne ostane 14 centov
..toto bolo za kus
...a terazky, povedzme, že som predajca a podarí sa mi predať tých 1500 ks mesačne (takto to vegoška dala na začiatku témy), takže mám zarobené 75 éčiek
...úžasné, idem do toho :D
Mila123
14.01.12,22:31
a podstatu so msa nedozvedela, ci moj plan je realizovatelny podla zakonov ci takmoze prebiehat predaj a neporusim ziadny zakon a najma aky papier maju mat predajcovia

ja som ti predsa odpovedala...príspevok 42
VladoaKatka
14.01.12,22:32
a ide tu predsa o dalsiu pomoc - zivnostnikovi ci firme co to vyraba, ludom, ktori vyrobky vyrabaju, nasej ekonomike, vsetkym ludom, ktorym posluzia tie peniaze z bohatsieho rozpoctu
podnikám už 22 rokov, ... no doteraz som sa s takým "samaritánom" nestretla, ktorý by mi chcel nezištne pomáhať, ...
vegoska kde si bola dotaz? ... nie je Vás viac???
... síce už je jedno, výrobu som ukončila, ... dokonca som rada, lebo nie je problém vyrobiť - ALE PREDAŤ
Mila123
14.01.12,22:33
...dobre, tak poďme troška počítať
...niečo predávam za 1 éčko, to niečo si musím kúpiť (od výrobcu, z veľkoskladu...), teda moja nákupná cena je x - maloobchodná marža - dajme tomu 23%, predajcovi nechám z predajnej ceny - veď mu chcem pomáhať 5%...
...teda tá vec je u výrobcu za 0,81, predajca má z toho 5 centov, mne ostane 14 centov
..toto bolo za kus
...a terazky, povedzme, že som predajca a podarí sa mi predať tých 1500 ks mesačne (takto to vegoška dala na začiatku témy), takže mám zarobené 75 éčiek
...úžasné, idem do toho :D

vegoška už má druhého predajcu.....

prvý bol marjankaj
tiky-taky ty si druhá.....:D
vegoska
14.01.12,22:37
vladoakatka som clovek ktory sa nemoze pozerat na to ako sa zivnostnikom a firmam nedari umiestnit tovar do obchodov a na druhej strane na kopu ludi co ledva prezivaju preto som sa razne rozhodla, ze pomozem obom stranam takto aj sebe samozrejme, aby som mala pracu a mohla odist z prace a potesila dalsieho cloveka, co dostane moje miesto

mila ale ja sa pracovnej zmluvy bojim, co ak mi nepredaju vela a ja ich z coho potom zaplatim, ak im nemozem diktovat, kolko maju predat? ja tomu nerozumiem, ja mam len chut pomahat, ale prachy a znalost zakonov nemam:-)
kopretinka
14.01.12,22:37
ale ved kazdy by predaval kolko chce niekto preda 300 ks mesacne niekto je sikovny, ma kopu dobrych priatelov, tak preda aj 1500 kusov
preboha,čo to je za tovar,keď by som ho predala 1500 kusov za mesiac?:eek: a len svojim priateľom? to by som ich musela mať koľko,tých priateľov?? a ešte aj dobrých??
podľa mňa vegoška ani netuší,čo by predávala.....
kopretinka
14.01.12,22:39
ale prachy a znalost zakonov nemam:-)
bez peněz do hospody nelez
vegoska
14.01.12,22:41
tictac7 som smutna z toho, ako ratas egoisticky, ze mne 14 centov a predajca len 5, teda mozno s DPH hej ale bez nie, urcite predajca mozno tak 15% zisku a ja 5%, ak to staci napokrytie nakladov roznych co treba platit

vladoakataka ja uz robim nejaku malicku pomoc firma a podnikatelom reklama ci malicky predaj zatial a chcem to rozbehnut vo velkom celoslovensky naplno
VladoaKatka
14.01.12,22:41
mimotemy .....mňa by ale fakt zaujímalo,ako majú predaj vyriešený všetci tí avoňáci,oriflamáci,dedráci,zepteráci atď atď atď.....žiadna moja kolegyňa,ktorá toto robí,nemá živnosť ani pokladňu....nehovoriac o tom,že snáď aj dane by bolo treba z toho platiť...:confused:
nemám s tým skúsenosti, nepredávam ale ani nekupujem takto "podomove" žiadne výrobky, či tovar, ale nedávno som na jednom školení priamo od lektorky počula, konkrétne v súvislosti ERP, že registrované zákazníčky AVON, Oriflame a pod. firiem majú zmluvu, že to kupujú pre osobnú potrebu, teda nemajú zmluvu na ďalší predaj, ... no zoberie viac a predá, v tom to je.
vegoska
14.01.12,22:43
1500 kusov niecoho co sa da jest sa predat neda? ved kazdy si kupi mesacne aj niekolko desiatok takych veci, takze predat 1500 kusov po 100 kusov 15 priatelom, ktory to predaju po 20 kusov 5 priatelom sa neda myslis?:-)
vegoska
14.01.12,22:45
ano presne to je tak aj ja si uz spominam, ze sa ktosi z firmy vyjadril, ze oni to nekontroluju ci je to pre neho ci to predava oni to neriesia a preto to treba vyuzit:-)) len zial zahranicne firmicky tu bohatnu a my slovenski podnikatelia co chceme mat taki predaj nech poctivo vsetko platime:-((
kopretinka
14.01.12,22:50
1500 kusov niecoho co sa da jest sa predat neda? ved kazdy si kupi mesacne aj niekolko desiatok takych veci, takze predat 1500 kusov po 100 kusov 15 priatelom, ktory to predaju po 20 kusov 5 priatelom sa neda myslis?:-)

a prečo to ja mám kupovať od Tvojho predajcu a predávať to svojím priateľom a tí to budú ďalej predávať....veď ak je to na jedenie,tak to bude dávno plesnivé....to si tých pár rožkov kúpim každé ráno sama...
VladoaKatka
14.01.12,23:00
vladoakatka som clovek ktory sa nemoze pozerat na to ako sa zivnostnikom a firmam nedari umiestnit tovar do obchodov a na druhej strane na kopu ludi co ledva prezivaju preto som sa razne rozhodla, ze pomozem obom stranam takto aj sebe samozrejme, aby som mala pracu a mohla odist z prace a potesila dalsieho cloveka, co dostane moje miesto

:-)
už si niečo podobné robila, ... vyrábala?, ... predávala?
dokonca chceš to zameniť za zamestnanie, ... no k tomu už teda nemám čo dodať.

... predaj niečoho na tisíce kusov (okrem rožkov) si neviem predstaviť, aj to nie všade, ... môžno sa Tvôj plán dal zrealizovať v roku 1990 a nasledujúcich, vtedy sa ešte nič nedalo kúpiť u nás, ale teraz ???

vieš nie problém v tom, umiestniť tovar do obchodov, to vieme všetci podnikatelia, ale ak nám za ten tovar nikto nezaplatí, doprosovať sa úhrady, v najlepšom nám to splácajú po 20€, ... alebo svoje peniaze nikdy nič nedostaneme, ... v tom je problém.
vegoska
14.01.12,23:13
a teraz tu logiku napis preco by mal niekto zdanovat nieco co uz je zdanene?
a stale nechapem preco by mal mat predajca prekristapana 5 centov to je co za logika toto skor 10 nie tak nahodou?

takze k comu su dore tvoje vypocty? uakazat, ze si domyslas hluposti a vysmievas seba?:-)

vladoakatka mnohi nemozu umiestnit do predajni, predavat male lacne veci v tisicoch nie je vobec problem


kopretinka odkedy su veci na jedenie skoro presnive? a preco by si mala kupovat, no ved predsa aby si pomohla vela ludom na slovensku a nasej ekonomike
kopretinka
14.01.12,23:28
a teraz tu logiku napis preco by mal niekto zdanovat nieco co uz je zdanene?
a stale nechapem preco by mal mat predajca prekristapana 5 centov to je co za logika toto skor 10 nie tak nahodou?

takze k comu su dore tvoje vypocty? uakazat, ze si domyslas hluposti a vysmievas seba?:-)

vladoakatka mnohi nemozu umiestnit do predajni, predavat male lacne veci v tisicoch nie je vobec problem


kopretinka odkedy su veci na jedenie skoro presnive? to,čo veľakrát do mesiaca kupujem,sú čerstvé potraviny,ukáž mi nejakú čerstvú potravinu,ktorá prežije to mnohonásobné premiestńovanie medzi predajcami a preco by si mala kupovat, no ved predsa aby si pomohla vela ludom na slovensku a nasej ekonomike no s rožkami určite našu ekonomiku určite vytrhnem z biedy .
vegoska
14.01.12,23:31
no neviem moja ale take cukriky nesplesniveju ani za par mesiacov:-)
kopretinka
14.01.12,23:33
no neviem moja ale take cukriky nesplesniveju ani za par mesiacov:-)
cukríky nie sú potravina v pravom zmysle slova,nekupujú sa každý deň....keby som mala denne kúpiť len za 1 e,tak by som sa s nimi mohla ohadzovať......a ja cukríky vôbec nejem.
avalik
14.01.12,23:37
no neviem moja ale take cukriky nesplesniveju ani za par mesiacov:-)

ale cukriky su potravina ... v potravinach je dost prisna legislativa - odporucam ti prestudovat (http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1200&Itemid=102)
pepoxx
14.01.12,23:50
Ide tu o sietovy marketing alebo MLM (multi level marketing). Na tomto principe funguje vela firiem, Avon, Oriflame, OVB... Velmi dolezity je vyber vhodnych produktov pre tento sposob predaja. Bezne vyrobky sa takto predavat nedaju pretoze by kvoli vysokej cene boli nepredajne.
vegoska
15.01.12,00:04
ake MLM to v ziadnom pripade preco by sa bezne nedali predavat daju sa veru
pepoxx
15.01.12,00:09
1500 kusov niecoho co sa da jest sa predat neda? ved kazdy si kupi mesacne aj niekolko desiatok takych veci, takze predat 1500 kusov po 100 kusov 15 priatelom, ktory to predaju po 20 kusov 5 priatelom sa neda myslis?:-)

toto je MLM

kazdy "level" siete chce svoj zisk, to bezny vyrobok predrazi viac ako standardnym predajom
vegoska
15.01.12,00:25
necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)
pepoxx
15.01.12,00:28
necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)

Predaj je predaj, je to biznis a nie pomoc, ak chces pomahat, rob charitu
Danielle369
15.01.12,05:44
necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)

Potrebuješ fiškálnu reg.pokladňu a živnosť, je to volná živnosť....nákup a predaj. Tvoji predajcovia potrebujú pokladňu takisto, budú predávať tovar a brať hotovosť. A mimo témy..aká pomoc,komu pomoc..ved obchodníci musia všetko predávať cez reg.pokladňu a ty chceš kupovať a predávať len tak mírnix-dírnix..
vegoska
15.01.12,07:51
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(
Dáša_
15.01.12,08:01
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(

Ak predávaš tovar - a to je jedno, ako to nazveš - proste niekomu dáš istý produkt a dostaneš od neho peniaze v hotovosti - a toto robíš sústavne, opakovane..... - tak predávaš a na to potrebuješ registračnú pokladňu. Stále sa pýtaš, či to dovoľujú naše zákony a stále ti to niekto hovorí, že minimálne potrebuješ registračku a ty to nechceš pochopiť.
No čo už - tak rozbehni svoju charitatívnu sieť. Len sa prosím ťa potom nesťažuj, keď príde na teba kontrola a zistí že nemáš napríklad registračku.
avalik
15.01.12,08:05
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(

vegoska, v sulade s etiketou porady, ti tu nikto nebude davat rady ako obist zakon. zakon stanovuje pouzitie ERP pri predaji tovaru v hotovosti. a teda ERP budes musiet pouzivat ci uz ty pri predaji (v hotovosti) vyrobkov/tovaru svojim sprostredkovatelom hotovosti alebo tvoji zamestnanci pri predaji priamo zakaznikom.

nezabudni, ze za zamestnanca neodvadzas len dane ale aj odvody - v zavislosti od druhu PP. Tak isto v suvislosti so zamestnavanim mas dalsie ci uz financne alebo administrativne povinnosti (BOZP, PO)

Ako uz vyssie bolo napisane ak chces pomahat ludom, daj sa na charitu. Nakup a nasledny predaj s prirazkou nie je charita.
vegoska
15.01.12,08:35
Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
Negoti
15.01.12,08:41
Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
presné či podrobné informácie ti podajú na Inšpektoráte práce, Obchodnej inšpekcii, Daňovom úrade , Sociálnej poisťovni a aj príslušnej zdravotnej poisťovni.....
Ice dive
15.01.12,08:47
Kedysi, bola celoeurópska kampaň na kávu FairTrade, čo bola káva, ktorú pražili a predávali pestovatelia kávy samozrejme bola drahšia ako každá iná a cenu odôvodňovali tým, že predávajú danú kávu za to čo sú náklady na jej výrobu a distribúciu - proste nechceli sa spojiť s nejakým distribútorom, lebo tento ich tlačil do nižších cien..

zoberme si teraz tvoj príklad, chceš predávať niečo čo ľudia potrebujú a čakáš, že ľudia - živnostníci okolo teba predajú 300 ks tohto tovaru za 1 € a majú to predávať svojim kolegom v práci (živnostníci nemajú kolegov, ale obchodných partnerov keďže zmluvy majú na základ obchodného zákona a nie na základe zákonníka práce...)... ak by to teda mali byť zamestnanci, tak ver tomu, že ak by aj veľmi chceli, tak zamestnávateľ s nimi spraví hneď krátky proces, že v jeho priestoroch v jeho pracovnom čase si niekto robí kšeft a to ešte aj pravidelne...
ďalšia vec, taký oriflame, avon, OVB, Partnersgroup... všetky tieto siete predávajú tovar, čo všetci potrebujú, každý sa chce umývať, prípadne uložiť "výhodne" svoje úspory... beztak je fluktuácia v týchto sieťach vysoká... takže držím ti palce,ale aj tak si myslím, že toto tvoje charitatívne podnikanie bude mať skorý zánik...
vegoska
15.01.12,08:48
to mi je jasne, ale ja to potrebujem vediet, ci mi niekto neporadi uz teraz cez vikend, potrebujem uz dnes nieco ohladom toho urobit pripravit to:-)
buchač
15.01.12,08:49
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi.


velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(

...teraz ako ????

Nakupovanie alebo vlastná výroba ...
Lebo ak zadáš objednávku na výrobu inému , tak sa tento nabalí...
Problému predaja nerozumieš .....nechcem si radšej ani predstaviť Tvoj dopyt na problém okolo výroby....

Hrušky alebo jablká ...???

Jedno s druhým nejde dokopy , nie je to kompót ...či muž a žena v spojení ...

Prosím ( a to ja málokedy - pocta pre Teba ) , radšej voľ príslušné ( správne ) výrazy a píš ako podnikateľka , predajca či výrobca...
vegoska
15.01.12,08:52
PROSIM VAS UZ CITAJTE PORIADNE, CO PISEM:-)
ziadni zivnostnici nebudu predavat, kazdy ma kopu kamaratov, ktori chodia do prace, nikto nebude moj zamestnanec

vela sefov bude stastnych, ze jeho zamestnanci pocas prace pomahaju cloveku, ktori potrebuje pomoc:-)

uz asi staci, lebo debata ide do takych veci az hroza:-)
vegoska
15.01.12,08:53
buchac uz naozaj staci preboha, co nechapes? jednoducha vec, nakupujes u inych predavas a zisk vyuzijes na vyrobu novych vyrobkov inde takze tvoja reakcia o pleteni jablk s hruskami je odveci:-))
Danielle369
15.01.12,08:55
Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
V tom prípade tu netrep že sa tu jedná o centový predaj alebo predaj cukríkov...neviem si predstaviť ako ti niekto bude centy alebo jedno euro posielať na účet...založ si podnikanie na oblbovanie ludí, to ti veru ide
buchač
15.01.12,08:56
uz naozaj staci preboha

....tiež si myslím ...:rolleyes:

SĽUBUJEŠ ???? ;):---
vegoska
15.01.12,08:58
Inak by ma zaujimalo, ako budu tento rok predavat dobrovolnici Unicefu gombiky, ci aj oni budu potrebovat pokladnu:-)
buchač
15.01.12,08:59
PROSIM VAS UZ CITAJTE PORIADNE, CO PISEM:-)
ziadni zivnostnici nebudu predavat, kazdy ma kopu kamaratov, ktori chodia do prace, nikto nebude moj zamestnanec

vela sefov bude stastnych, ze jeho zamestnanci pocas prace pomahaju cloveku, ktori potrebuje pomoc:-)

uz asi staci, lebo debata ide do takych veci az hroza:-)

Kristepane .......tak to je už teda nádherná myšlienka ...

Inak sa tomu vraví ...že 3,14 ..ovina na kvadrát ....