arizona
14.01.12,17:43
Stretli ste sa s niecim podobnym a vedeli by ste prosim poradit?

Znamy mal dlh u zdr.poistovne asi 2000sk. Bol dlhsie nezamestnany,neuhradil to,takze vymahanie dlhu ZP postupila exekutorovi,tam sa dlh riadne navysil.
Po dohovore s exekutorom zaplatil par splatok vzdy ked mal nejake peniaze.
Nedavno si nasiel zas nejaku letnu brigadu,musel si otvorit v banke ucet,aby mu posielali nan vyplatu.Po skonceni brigady ucet zrusil. Par dni nato mu prislo oznamenie od banky, ze EX ucet zablokoval.
Takze banka ucet nezrusila a stahuje uz 3. mesiac z nuloveho uctu urcitu ciastku,ktoru asi urcil EX. Takze znamemu prisla upomienka od banky, ze ak dlh voci banke neuhradi,postupia pohladaku dalsiemu exekutorovi...
Viem, ze najjednodchsie je zaplatit zbytok celej dlznej ciastky,ale on nema absolutne ziaden prijem,ziadne davky, teraz uz iba hrozi, ze z jednej exekucie budu dve,vlastne na tu istu dlzobu...zacarovany kruh.:rolleyes:

Ako z toho von? Moze banka takto postupovat? Moze banka stahovat dlh exekutorovi z nuloveho uctu dlznika,alebo mala EX-vi oznamit,ze nema z coho stahovat?
kopretinka
14.01.12,16:48
nemal na tom účte povolené prečerpanie?
arizona
14.01.12,16:54
nemal na tom účte povolené prečerpanie?
Neviem, musela by som sa spytat.Ale dakujem zatip na jednu z moznosti.
Ale bol to iba bezny ucet vo VUB,vyuzival sa iba na poslatie vyplaty,jediny bonus bol vydanie bank.karty.

Ale pochybujem, ze by VUB davali tuto "vymozenost precerpania " aj novym klientom...
misoft
14.01.12,17:06
Bank.karta bola vrátená? Ak nie - účet nie je zrušený. Podmienkou zrušenia je aj vrátenie bank.karty a musí mať potvrdenie o zrušení účtu.
arizona
14.01.12,17:24
Bank.karta bola vrátená? Ak nie - účet nie je zrušený. Podmienkou zrušenia je aj vrátenie bank.karty a musí mať potvrdenie o zrušení účtu.
Ano, kartu odovzdal, pracovnicka VUB ju prevzala a prestrihla.
Pracovnicka ucet zrusila,dlznik ma potvrdenie,vtedy tam nebol ziaden minus.

Ale dolu na tom tlacivku je poznamka, ze ucet bude zruseny az k buducemu mesiacu. Mozno po tom case sa ozval exekutor.
Ice dive
14.01.12,17:28
no nechce sa mi veriť, že by banka vedome dávala účet do mínusu a takto "splácala" exekúciu niekomu... veď prečerpanie banka povolí, po určitom čase, kedy vidí, že dotyčnému chodí pravidelne určitá čiaska peňazí na účet + že nemá dlhy v sp, zp a pod... (keď to preverujú pri úveroch, určite to preverujú aj pri prečerpaniach veď aj to je istá forma úveru...)

nech napíše na bankového ombudsmana sťažnosť, že banka mu vytvára úmyselne dlžobu....
Zita5
14.01.12,17:30
Ano, kartu odovzdal, pracovnicka VUB ju prevzala a prestrihla.
Povedala, ze ucet zrusila,vtedy tam nebol ziaden minus.

najskôr musí odovzdať karty , potom banka ešte čaká jeden až dva mesiace a po tomto období zrušia účet .Ale banka dáva od toho doklad resp.Dohodu ....
Ice dive
14.01.12,17:39
no keď som rušil účet vo VUB ja, tak kartu hneď postrihali a cca do mesiaca bol účet zrušený, v podstate kartu brali hneď ako som povedal, že účet chcem zrušiť...
arizona
14.01.12,17:53
no nechce sa mi veriť, že by banka vedome dávala účet do mínusu a takto "splácala" exekúciu niekomu... veď prečerpanie banka povolí, po určitom čase, kedy vidí, že dotyčnému chodí pravidelne určitá čiaska peňazí na účet + že nemá dlhy v sp, zp a pod... (keď to preverujú pri úveroch, určite to preverujú aj pri prečerpaniach veď aj to je istá forma úveru...)

nech napíše na bankového ombudsmana sťažnosť, že banka mu vytvára úmyselne dlžobu....
Ved aj mne je to divne,preto sa pytam, ci je to bezne...:confused:

Dlznik ma v rukach "Doklad o zruseni uctu a pohladaviek",kartu odovzdal. Myslel, ze je ucet zruseny.
Ked prisla ta upomienka od EX, tak sa siel spytat do VUB, tam mu povedali, ze oni ucet nerusia hned,ale az k dalsiemu mesiacu,vraj preto je tam napisana ta klauzulka dolu...
Ale v case poziadavky na zrusenie nemal na ucte ziaden minus /inak by mu asi to potvrdenie nevydali/,kartu hned odovzdal, takze vybrat nemohol nic...
Exekutor sa musel ozvat asi behom tych par dni,ktore boli od poziadavky zrusenia uctu po zaciatok buduceho mesiaca...
Negoti
14.01.12,17:59
bola som si aj ja rušiť účet vo VUB, odovzdala som PK, v teň deň mi zrušili internet banking a asi za 2 týždne mi konečne zrušili účet,osobne som bola na pobočke znovu a ostatok financií mi vrátili v hotovosti.....
Ice dive
14.01.12,19:40
Ved aj mne je to divne,preto sa pytam, ci je to bezne...:confused:

Dlznik ma v rukach "Doklad o zruseni uctu a pohladaviek",kartu odovzdal. Myslel, ze je ucet zruseny.
Ked prisla ta upomienka od EX, tak sa siel spytat do VUB, tam mu povedali, ze oni ucet nerusia hned,ale az k dalsiemu mesiacu,vraj preto je tam napisana ta klauzulka dolu...
Ale v case poziadavky na zrusenie nemal na ucte ziaden minus /inak by mu asi to potvrdenie nevydali/,kartu hned odovzdal, takze vybrat nemohol nic...
Exekutor sa musel ozvat asi behom tych par dni,ktore boli od poziadavky zrusenia uctu po zaciatok buduceho mesiaca...

no ak sa exekútor aj ozval, behom tých pár dní kedy banka čakala na "dobehnutie" zahraničných platobných transakcií, ktoré mohli byť urobené kartou... mala banka účet zrušiť k dohodnutému termínu a nechať tam len jednu splátku a nie účet tretí mesiac držať... a ako je to s poplatkom za vedenie účtu, keď banka vydala papier o zrušení účtu a teraz ho už tretí mesiac vedie kvôli exekúcií...?
Negoti
14.01.12,19:42
no ak sa exekútor aj ozval, behom tých pár dní kedy banka čakala na "dobehnutie" zahraničných platobných transakcií, ktoré mohli byť urobené kartou... mala banka účet zrušiť k dohodnutému termínu a nechať tam len jednu splátku a nie účet tretí mesiac držať... a ako je to s poplatkom za vedenie účtu, keď banka vydala papier o zrušení účtu a teraz ho už tretí mesiac vedie kvôli exekúcií...?

banka ho nemohla zrušiť, pretože tam nebol dostatok peňazí? nebude to v tom? a účet mohol ísť do záporu?
kubo131
14.01.12,19:44
no nechce sa mi veriť, že by banka vedome dávala účet do mínusu a takto "splácala" exekúciu niekomu... veď prečerpanie banka povolí, po určitom čase, kedy vidí, že dotyčnému chodí pravidelne určitá čiaska peňazí na účet + že nemá dlhy v sp, zp a pod... (keď to preverujú pri úveroch, určite to preverujú aj pri prečerpaniach veď aj to je istá forma úveru...)

nech napíše na bankového ombudsmana sťažnosť, že banka mu vytvára úmyselne dlžobu....

ja by som tiež odporúčal sa obrátiť na ombudsmana... lebo celkovo je to nejaký divný postup...
arizona
14.01.12,20:02
Dakujem vsetkym za rady a za tipy.:)


no ak sa exekútor aj ozval, behom tých pár dní kedy banka čakala na "dobehnutie" zahraničných platobných transakcií, ktoré mohli byť urobené kartou... mala banka účet zrušiť k dohodnutému termínu a nechať tam len jednu splátku a nie účet tretí mesiac držať... a ako je to s poplatkom za vedenie účtu, keď banka vydala papier o zrušení účtu a teraz ho už tretí mesiac vedie kvôli exekúcií...?
Na ten ucet mu prisla 3x vyplata z brigady,3x sa vybrali peniaze z bankomatu.Ziadne inetransakcie...


banka ho nemohla zrušiť, pretože tam nebol dostatok peňazí? nebude to v tom? a účet mohol ísť do záporu?
Ako som pisala vyssie,dlznik ma potvrdenie z banky,ked rusil ucet, ze nema ziadne podlznosti voci banke. V case zrusenia na ucte zostalo cca 4 € navyse. To si mal prist dlznik "vyzdvihnut" v dalsom mesiaci,ale nevyzdvihol,zostalo to v banke.
Stanislav 1975
14.01.12,20:22
Ale ľudkovia, to je celé hlúposť a asi omyl na strane banky - však ked tam nemá povolené prečerpanie, tak mu nemožu nič sťahovať- z nuly nestiahnete proste nič...-a nemožu len tak mu urobiť na účte nejaké mínusové platby...
Ice dive
15.01.12,11:42
áno písala si o tom, že prišli mu tam peniaze z brigád a tieto si hneď vybral... ale banka to nevie, a vždy pri rušení účtu ku ktorému je vydaná karta čaká nejaký čas spravidla dva týždne kým by mohi takéto transakcie prísť....