emt
14.01.12,19:26
Dobrý deň všetkým,

od 1.9.2011 som SZČO. Z ÚPSVaR som získal aj príspevok na podnikanie a s ním spojené obmedzenia. Nakoľko ma zatiaľ živnosť neuživý, hľadal som si prácu aj inde - na dohodu, brigádu a iné. Dostal som možnosť nastúpiť na TPP a živnosť zrušiť nechcem. Pozeral som zákony súvisiace s príspevkom, príspevky na nete a furt v tom nemám jasno. Našiel som, že živnosť musí byť nepretržite 24 mesiacov. Nikde som nevidel napísané, že nemôžem byť zamestnaný na TPP aj keď v "étery" sa niečo také hovorí.

1. Môžem byť SZČO s príspevkom a byť aj zamestnaný na TPP?
2. Ak sa zamestnám na TPP a ostanem SZČO, budem musieť vrátiť časť príspevku? - SZČO bude aj naďalej pretrvávať.
3. Ak sa zamestnám, mám túto zmenu oznámiť aj na ÚP? - majú vedieť všetky zmeny o SZČO (zmeny predmetu, adresy a pod.), toto sa ich podľa mňa ale netýka.
4. Budem musieť stále platiť poistenie do ZP za živnosť? - do SP zatiaľ platiť nemusím. A zamestnávateľ bude za mňa odvádzať poistenie do ZP aj SP.
5. Poistenie do ZP si potom vyúčtujem v budúcom roku pri ročnom zúčtovaní zdr. odvodov (alebo ako sa to volá)? - predpokladám, že pri dvojitej platbe a zatiaľ jednom príjme (neprekročím sumu na min. odvody) mi vrátia prašule

PS: len pre info - SZČO mám na eshop, takže v tomto som bez obmedzení. A som optimista, že sa to rozbehne:)
Xanti
14.01.12,18:28
1. ano
2. nie
3. nie
4. áno
5. urobí to tvoja ZP
nedielka
14.01.12,18:30
TO,ze sa zamestnas na TPP, nema nic spolocne s tym,ze mas popritom aj zivnost. UP nemusis vobec s tym oboznamit.Nema to vplyv na dotaciu,ktoru si dostal.