LenkaEl
15.01.12,08:56
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako riešiť situáciu, keď OR odmietol vykonať zápis zmien z dôvodu, že v prílohach čo sa mu zasielali sa spravila chyba z nepozornosti, konkrétne:

Do spoločnosti vstupoval nový spoločník, robilo sa: rozhodnutie jediného spoločníka, zmluva o prevode obchodného podielu, úplne znenie spoločenskej zmluvy, návrh na zápis zmien do obchodného registra. V zmluve o prevode OP a návrhu na zápis zmien sa omylom uviedlo miesto 1 250e (25%) len 1 125e. V rozhodnutí jediného spoločníka a spoločenskej zmluve je to dobre 1 250e. Stáčí, keď sa vypracuje len Dodatok k zmluve o prevode obchodného podielu, kde sa bude meniť len ten článok, kde je tá chyba,podpíšu ho obaja spoločníci a pošle sa to na OR ako námietky spolu s návrhom na zápis kde to bude tiež opravené, plus do príloh sa pripíše ešte ten dodatok alebo treba inak konať?

Za pomoc vopred ďakujem.
zalobaba
15.01.12,08:05
Prepracuj Zmluvu o prevode OP a uveď správne čísla, dátumy na zmluve ponechaj rovnaké, podpisy na zmluve over spôsobom že "účastníci uznajú podpisy za vlastné". Podaj námietky proti zamietnutiu, kde to zdôvodníš, že sa stalo nedopatrením a pripojíš 2x opravenú zmluvu. Podaj v lehote do 15 dní od prevzatia odmietnutia.
LenkaEl
15.01.12,08:19
K tomu, ale musím priložiť aj opravený návrh na zápis zmien (aj tam bolo omylom toto číslo). Tam tiež ponechám starý dátum a overenie tým istým že ,,uznáva podpis za vlastný"?

Ďakujem za radu.
zalobaba
15.01.12,08:37
Na návrhu môžeš dať aktuálny dátum a podpisy overiť štandardným spôsobom.
KEJKA
15.01.12,09:55
môžem znamená musím?
zabrdnem, lebo mám rovnaký problém - čakám na výsledok námietky.
podala som nový-opravený návrh, ale dátum vyplnenia návrhu som ponechala ten istý, podpísala ZEPom, jasne že dátum odoslania tohto dokumentu je iný, ale v návrhu je pôvodný dátum.
Je to chyba?
zalobaba
15.01.12,10:22
Môžeš - nemusíš. Dokonca v prípade, ak by sa jednalo o OR BA, postačovala by ako príloha iba opravená a nepodpísaná predmetná strana návrhu. Keďže však zadaváteľ témy nehovorí, o ktorý konkrétny OR sa jedná, uvádzam ako prílohu celý opravený návrh.
KEJKA
15.01.12,11:17
ďakujem, do OR TTA som už tiež posielala iba opravenú stranu + ostatné dokuemnty vyplývajúce z povahy odmietnutia.
OR PO nepoznám, radšej som to poslala celé.
LenkaEl
17.01.12,18:29
Ešte by som sa chcela spýtať, či nebude zavádzajúce, keď sa na OR BA zašle opravená zmluva tak ako sme sa bavili na začiatku, keď potom na OR budú mať vlastne dve zmluvy, či to je normálny postup a nebude s tým problém?


Za odpoveď ďakujem.
Economic
18.01.12,07:32
Môžeš - nemusíš. Dokonca v prípade, ak by sa jednalo o OR BA, postačovala by ako príloha iba opravená a nepodpísaná predmetná strana návrhu. Keďže však zadaváteľ témy nehovorí, o ktorý konkrétny OR sa jedná, uvádzam ako prílohu celý opravený návrh.

Opravená jedna strana z návrhu sa dá dokladať aj na OR BB, avšak pri klasickom papierovom podaní iba. Keďže ja robím všetko elektronicky, dokladám celý opravený návrh v prípade chyby v ňom tak isto elektronicky.
Economic
18.01.12,07:33
Ešte by som sa chcela spýtať, či nebude zavádzajúce, keď sa na OR BA zašle opravená zmluva tak ako sme sa bavili na začiatku, keď potom na OR budú mať vlastne dve zmluvy, či to je normálny postup a nebude s tým problém?


Za odpoveď ďakujem.

Nie nebude to problém.
Jarko9999
12.03.12,09:05
Dobrý deň
dnes mi prišlo že mi nezapísali novú spoločnosť z dôvodu, že v spoločenskej zmluve navrhovateľ neuviedol spôsob dopĺňania RF. V spoloč. zmluve je len výška do akej sa bude tvoriť RF, nie to akým spôsobom. V spoločenskej je táto formulácia:
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy

1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady.

Čo je potrebné ešte doplniť. Veď je tam uvedené že sa bude vytvárať z čistého zisku tak neviem? Skúste poradiť. Potrebujem podať namietku.
Economic
12.03.12,09:09
Dobrý deň
dnes mi prišlo že mi nezapísali novú spoločnosť z dôvodu, že v spoločenskej zmluve navrhovateľ neuviedol spôsob dopĺňania RF. V spoloč. zmluve je len výška do akej sa bude tvoriť RF, nie to akým spôsobom. V spoločenskej je táto formulácia:
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy

1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady.

Čo je potrebné ešte doplniť. Veď je tam uvedené že sa bude vytvárať z čistého zisku tak neviem? Skúste poradiť. Potrebujem podať namietku.



Dopĺňa ho každoročne v sume najmenej 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke až do dosiahnutia sumy rovnajúcej sa 10 % základného imania. (iba taká maličkosť a v maličkosti je tá krása :))
Jarko9999
12.03.12,09:17
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Pred 2 rokmi mi to prešlo aj bez tejto maličkosti.
Economic
12.03.12,09:21
Záleží na akého človeka narazíš pri rozhodovaní. A či sa mu chce čítať celú SZ.
Jarko9999
12.03.12,09:27
K námietke stačí priložiť opravenú spoločenskú zmluvu a nový návrh?
Economic
12.03.12,09:30
Pre istotu by som doložila Dodatok (robený z dôvodu odmietnutia a úplné znenie SZ)
Jarko9999
12.03.12,11:10
Dodatok alebo zápisnicu z valného zhromaždenia? Počul som že dodatky sa už nerobia?
Economic
12.03.12,12:57
Dodatok alebo zápisnicu z valného zhromaždenia? Počul som že dodatky sa už nerobia?

Pri štandardných zmenách nie. Ale tvoja SZ nespĺňala zákonné náležitosti, takže teraz pri tomto úkone áno.
sjsoul99
18.03.12,19:45
Dobrý
OR mi zamietol zápis z dôvodu:
Udaj o spôsobe konania štat. orgánu v mene spoločnosti sa nezhoduje zo znením spôsobu konania uvedeným v SZ.

Na návrhu: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne ato tak že k obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis
v SZ. Vmene spoločnosti konajú a podpisujú konatelia samostatne a to tak žek obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis

Mám to takto celé skopírovať zo SZ na návrh. Alebo ako to požadujú.
dalej vytkli že v návrhu sa predmet ppodnikania nezhoduje s Osvedčením so ŽR.
v návrhu factoring a forfaiting v Osvedčení faktoring a forfaitiong.
V SZ mám tiž factoring a forfaiting čiže sa to tiež nezhoduje z osvečením. Ale v odmietnutí to nespomínanjú. Mám opraviť SZ alebo nechať tak a opraviť len návrh? ďakujem za odpovede.
sroservis
18.03.12,19:55
Z toho čo píšte vyplýva, že súd rozporuje len znenie návrhu:
a) spôsob konania je potrebné v návrhu uviesť presne podľa SZ
b) dotknutý predmet podnikania je potrebné v návrhu uviesť presne podľa živn. oprávnenia.
Pekný deň.
sjsoul99
18.03.12,20:00
čiže SZ nechám tak a neopravujem?
Economic
19.03.12,05:00
Dobrý
OR mi zamietol zápis z dôvodu:
Udaj o spôsobe konania štat. orgánu v mene spoločnosti sa nezhoduje zo znením spôsobu konania uvedeným v SZ.

Na návrhu: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne ato tak že k obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis
v SZ. Vmene spoločnosti konajú a podpisujú konatelia samostatne a to tak žek obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis

Mám to takto celé skopírovať zo SZ na návrh. Alebo ako to požadujú. áno
dalej vytkli že v návrhu sa predmet ppodnikania nezhoduje s Osvedčením so ŽR.
v návrhu factoring a forfaiting v Osvedčení faktoring a forfaitiong. Do návrhu dať podľa znenia v Osvedčení
V SZ mám tiž factoring a forfaiting čiže sa to tiež nezhoduje z osvečením. Ale v odmietnutí to nespomínanjú. Mám opraviť SZ alebo nechať tak a opraviť len návrh? ďakujem za odpovede. Ja osobne by som opravila aj SZ Nech všetky dokumenty ladia textovo tak ako to aj má byť.
sjsoul99
02.04.12,09:13
Dobrý deň
Priateľ si zakladá s.r.o. Vypracoval SZ a všetko overil. Nevšimol si a na SZ zle uviedol R.č. svojho spoločníka a konateľa. Dá sa to opraviť cez dodatok alebo nejak inak. Alebo je potrebné všetko overiť na novo so správnym rodným číslom?
zalobaba
02.04.12,11:29
Sú už tieto neprávne vypracované doklady podané na ŽÚ alebo OR?
Economic
02.04.12,13:13
Dobrý deň
Priateľ si zakladá s.r.o. Vypracoval SZ a všetko overil. Nevšimol si a na SZ zle uviedol R.č. svojho spoločníka a konateľa. Dá sa to opraviť cez dodatok alebo nejak inak. Alebo je potrebné všetko overiť na novo so správnym rodným číslom?


Veď sa to dá krásne bielym lakom opraviť a použiť pôvodné znenie. Určite doporučujem podať do OR opravené. Ak to už je podané na ŽÚ, tak pre istotu urobiť Dodatok a vypracovať aj úplné znenie.

Pri elektronickom podaní do OR sa dá ušetriť 50 % na SP.
Ružena521
27.02.13,15:59
Prosím o radu. Súd odmietol vykonať zápis do OR. Podali sme námietku a zaslali požadovaný dokument, ale súd námietke nevyhovel a zamietol zápis (ešte nám neprišlo nič, len sme to telefonicky konzultovali na obchodnom registri). Môžeme podať ďalšiu námietku na to prvé odmietnutie, keďže ešte sme v lehote 15 dní odo dňa oznámenia alebo máme čakať a potom podať odvolanie? Máte niekto skúsenosti s odvolaním ? Ak v odvolacom konaní predložíme správny dokument, vyhovejú nám?
Moja SRO
27.02.13,16:01
Prosím o radu. Súd odmietol vykonať zápis do OR. Podali sme námietku a zaslali požadovaný dokument, ale súd námietke nevyhovel a zamietol zápis (ešte nám neprišlo nič, len sme to telefonicky konzultovali na obchodnom registri). Môžeme podať ďalšiu námietku na to prvé odmietnutie, keďže ešte sme v lehote 15 dní odo dňa oznámenia alebo máme čakať a potom podať odvolanie? Máte niekto skúsenosti s odvolaním ? Ak v odvolacom konaní predložíme správny dokument, vyhovejú nám?

Námietku je možné podať iba 1x.
Ružena521
27.02.13,16:12
A keď podáme odvolanie a predložíme požadovaný dokument, prehodnotia to znovu?
Economic
27.02.13,16:16
Prosím o radu. Súd odmietol vykonať zápis do OR. Podali sme námietku a zaslali požadovaný dokument, ale súd námietke nevyhovel a zamietol zápis (ešte nám neprišlo nič, len sme to telefonicky konzultovali na obchodnom registri). Môžeme podať ďalšiu námietku na to prvé odmietnutie, keďže ešte sme v lehote 15 dní odo dňa oznámenia alebo máme čakať a potom podať odvolanie? Máte niekto skúsenosti s odvolaním ? Ak v odvolacom konaní predložíme správny dokument, vyhovejú nám?


Celé podanie, vrátane SP sa dá zachrániť tak, že sa podá Odvolanie. No musia sa už všetky vady podania odstrániť. Toto konanie môže trvať dlhšie, nemá lehotu.
Robila som už 2 Odvolania, obe mi prešli bez problémov.
Moja SRO
27.02.13,16:20
A keď podáme odvolanie a predložíme požadovaný dokument, prehodnotia to znovu?

VSÚ postúpi Vaše doterajšie podanie sudcovi. Sudca rozhodne, lehota na rozhodnutie nie je, rozhodnutie ti doručia. odvolanie môžeš podať až voči vydanému rozhodnutiu.
Ružena521
27.02.13,16:21
Problém je v tom, že tento sudca neakceptoval splnomocnenie, ktoré prešlo v 30 iných prípadoch. Dúfam, že to odvolaním vybavíme. Ďakujem za info.
Moja SRO
27.02.13,16:22
Problém je v tom, že tento sudca neakceptoval splnomocnenie, ktoré prešlo v 30 iných prípadoch. Dúfam, že to odvolaním vybavíme. Ďakujem za info.

Postupnosť je však taká, ako som už písala.
Economic
27.02.13,16:37
Problém je v tom, že tento sudca neakceptoval splnomocnenie, ktoré prešlo v 30 iných prípadoch. Dúfam, že to odvolaním vybavíme. Ďakujem za info.

Tak plnú moc treba prispôsobiť požiadavkám súdu. Takže prebrať Zamietnutie námietok a proti tomuto rozhodnutiu podať odvolanie v 15 dennej lehote a doložiť dobú PM.
Ružena521
27.02.13,17:10
Veľmi pekne Vám ďakujem za rady :)
Economic
28.02.13,09:33
Veľmi pekne Vám ďakujem za rady :)

Daj potom vedieť, ako si dopadla....
Ak by bolo treba, dá sa odkonzultovať aj tá zlá plná moc....resp. opravená PM, ktorá bude tvoriť prílohu k Odvolaniu.
Ružena521
16.03.13,14:22
Podali sme odvolanie proti uzneseniu o zamietnutí námietok ... súd rozhodol veľmi rýchlo a nášmu odvolaniu vyhoveli s tým, že zápis sa vykoná po právoplatnosti rozhodnutia :-) .
Economic
16.03.13,14:23
Podali sme odvolanie proti uzneseniu o zamietnutí námietok ... súd rozhodol veľmi rýchlo a nášmu odvolaniu vyhoveli s tým, že zápis sa vykoná po právoplatnosti rozhodnutia :-) .

Tak gratulujem !
Ružena521
16.03.13,14:29
Aspoň máme aj taktúto skúsenosť, ale radšej už nech sa neopakuje... V každom prípade, ak súd odmietne vykonať zápis, treba podať námietku a predložiť presne to, čo súd žiada, napriek tomu, že s jeho odôvodnením nesúhlasíme :-) Zvláštne, že jeden súdny úradník neuzná niečo, čo uznali iní úradní, a aj na tom istom súde :-)
Economic
16.03.13,14:34
Hovorí sa že lepšie je učiť sa na cudzích chybách ako vlastných, ale občas to tak nevypáli. A vždy hovorím, že všetko sa dá, len treba vedieť ako na to.
pdmagura.ak
12.04.13,09:44
Dobrý deň, OS nám zamietol zápis druzstva do OR a uviedol, že nemáme všetky prílohy k zápisnici, ktoré boli potrebné a aj, že máme zle uvedený dátum konca funkčného obdobia členov v návrhu. Chcem sa opýtať, či môžem urobiť dodatok k zápisnici ak potrebujem aj v zápisnici zmeniť dátum ukončenia funkcie. To síce v námietkách nebolo ale aby sa nám to nevrátilo späť. ďakujem
Economic
12.04.13,09:52
Dobrý deň, OS nám zamietol zápis druzstva do OR a uviedol, že nemáme všetky prílohy k zápisnici, ktoré boli potrebné a aj, že máme zle uvedený dátum konca funkčného obdobia členov v návrhu. Chcem sa opýtať, či môžem urobiť dodatok k zápisnici ak potrebujem aj v zápisnici zmeniť dátum ukončenia funkcie. To síce v námietkách nebolo ale aby sa nám to nevrátilo späť. ďakujem


Námietkami treba opraviť len to, čo súd nálezoval ako vadu. Ostatné by som neopravovala. Ak pre opravu chyby treba urobiť Dodatok, iné riešenie nie je. Ale ak niečo chýbalo ako príloha, treba doložiť prílohu, ktorá chýbala. Následné chyby už nemôžu nálezovať po podaní Námietok a po oprave a doložení toho, čo Vám chýbalo. To si potom interne opravte tie dátumy ak sú v rozpore právnou legislatívou.
pdmagura.ak
12.04.13,10:07
v námietkách máme konkrétne, že navrhovateľ k návrhu na zápis resp. výmaz členov nepredložil k zápisnici z členskej schôdze pozvánku na ňu a zoznam členov. A zároveň, že sme uviedli ako dátum skončenia funkcie u vymazávaných členov deň 26,3,2013 a podľa poslednej schôdze z roku 2008 vyplýva ukončenie uplynutím 5 rokov a to 27,3,2013. To by sme zmenili v návrhu aj doložili prílohy, ale aj v zápisnici máme chybne uvedené, že funkčné obdobie končí 26,3,2013. Preto nevieme, či máme urobiť dodatok k zápisnici a opraviť chybu aj keď o jej opravu nás nežiadali.
pdmagura.ak
12.04.13,10:18
nepredložením príloh súd neakceptoval zápisnicu a uznesenie ako prílohu k návrhu.neviem teda, či ju budú posudzovať odznova už ako platnú prílohu.
Tunco
15.10.13,12:50
Prosím o radu, nám odmietli vykonať zápis zmeny z toho dôvodu, že sme zabudli uviesť rozdelenie vkladov spoločníkov po odpredaji časti obchodnému podielu novému spoločníkovi. momentálne sú tam zapísaný dvaja spoločníci s výškami ich vkladov rovným dielom. Mám v návrhu ktorý priložím k písomnému odvolaniu vypísať tak, že žiadam o výmaz vkladov dvoch konateľov a zároven zápis nových výšok vkladov konateľov alebo žiadať iba o zápis a napísať zmenenú sumu pre pôvodných konatelov?

ĎAkujem Vám
Economic
15.10.13,13:10
Vklady v spoločnosti nemajú konatelia, ale spoločníci. Máš v tom dobrý guláš, ak toto potrebuješ poriešiť seriózne, treba hovoriť o konkrétnych údajoch z odmietačky. Takto to v Odmietnutí určite nie je napísan é ako píšeš. A hlavne treba trošku rozumieť. je pravda, že konateľ zároveň môže byť spoločník, ale nemusí. Vklady majú spoločníci a tomu treba prispôsobiť všetko. Toto by sme doriešili, ak budeš chcieť cez e-mail.
Moja SRO
15.10.13,15:27
Tunco, máš v tom hokej a obávam sa, že pokazíš aj tú Námietku, ktorú si ty nazval "Odvolanie".
Tunco
16.10.13,07:51
Pardon, ospravedlnujem sa, u nas su konatelia zároveň spoločníci. Konkrétne súd žiada :
doplniť návrh - navrhnut zapis zmeny vysky vkladu a rozsahu splatenia vkladu spoločníkov a v navrhu opraviť vysku vkladu a rozsah splatenia spolocnika (ide o noveho spolocnika).

Spísal som písomnú námietku podla vzoru zo stránky justice.gov.sk - len som si nie celkom istý, v tlačive pre námietky je uvedené navrhovateľ - meno a priezvisko - môžem tam napísať nejakého z konateľov alebo tam uviesť nazov firmy ?
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Ine-formulare-(namietky-konanie-o-zhode)-LP.aspx
Ďakujem
Moja SRO
16.10.13,11:42
v námietke uvedieš rovnakého navrhovateľa, ako v pôvodnom návrhu
Tunco
21.10.13,09:41
v námietke uvedieš rovnakého navrhovateľa, ako v pôvodnom návrhu

To nie je možné, nakoľko v ich predtlačenom tlačive je miesto iba na meno a priezvisko, nie na názov spoločnosti.
Moja SRO
21.10.13,10:10
v námietke uvedieš rovnakého navrhovateľa, ako v pôvodnom návrhu

To nie je možné, nakoľko v ich predtlačenom tlačive je miesto iba na meno a priezvisko, nie na názov spoločnosti.

...tak čo vlastne riešiš?
patricia27
12.12.13,18:41
Dobrý večer,
môžete mi prosím poradiť:
odmietnutie zápisu, lebo chýbalo
"Predpokladaná výška nákladov na založenie spoločnosti je 300 Eur.
Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti a na prípadných činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť neboli poskytnuté žiadne výhody."

Stačí dopísať do SZ, vytlačiť, overiť a dať ako prílohu k námietke, alebo musí byť valné zhromaždenie a zápisnica z neho a potom úplné znenie SZ?

Vopred ďakujem za odpoveď
misoft
12.12.13,19:11
Prečo sa pýtaš tu, keď si založila http://www.porada.sk/t230058-odmietnutie-zapisu-v-or-s-r-o.html ?
patricia27
12.12.13,19:43
lebo pozerám, že posledná diskusia tu bola v októbri, tak som si myslela, že zareaguje niekto rýchlejšie, keď to dám na novú tému

.... a ešte prečítala som si všetky diskusie na túto tému, ale konkrétnu odpoveď na podobný problém som nenašla.
Moja SRO
14.12.13,21:47
VZ pred zápisom spoločnosti do OR nemôžeš robiť. Musíš urobiť Dodatok k zakladateľskej listine alebo spoločenskej zmluve.