ts.jethro
15.01.12,11:00
zdravím všetkých..pred dvoma dňami som bol v banke vybaviť DDS..veľmi šikovnej pracovníčke za prepážkou sa nejak podarilo mi k tomu pridať aj investičné životné poistenie...celý čas som myslel že sa bavíme o DDS a všetko som jej krásne podpísal..ja už ale poistku mám a druhú nechcem..potrebujem to nejak zrušiť.ďakujem za každú radu.
mattto
15.01.12,11:33
musel si dostať obchodné podmienky, tam sú uvedené možnosti skončenia právneho vzťahu, výpovedné lehoty a pod. Neexistujú univerzálne ustanovenia, ktorými sa riadia všetky banky.
Xanti
15.01.12,11:48
No výborne,
ked si všetko pekne podpísal. Chceš radu ale neuvedieš dátum kedy si to podpísal. Predsa ináč sa ruší poistka po roku po dvoch a ináč po týždni.
Stanislav 1975
15.01.12,12:31
Xanti, písal že pred dvoma dňami predsa...:)-nemáš problém, kludne pošli výpoveď podľa obč.zákonníka- pz zanikne 8 dní po tom ako obdržia tvoju výpoveď...;)
Stanislav 1975
15.01.12,12:33
musel si dostať obchodné podmienky, tam sú uvedené možnosti skončenia právneho vzťahu, výpovedné lehoty a pod. Neexistujú univerzálne ustanovenia, ktorými sa riadia všetky banky.
ale existujú- stačia ustanovenia obč. zákonnika- výpoveď do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy bez uvedenia dovodu...
mattto
15.01.12,12:37
Xanti, písal že pred dvoma dňami predsa...:)-nemáš problém, kludne pošli výpoveď podľa obč.zákonníka- pz zanikne 8 dní po tom ako obdržia tvoju výpoveď...;)

iba ak to mali dohodnuté v podmienkach, preto som písal, že ich treba pozrieť a postupovať podľa nich
mattto
15.01.12,12:39
ale existujú- stačia ustanovenia obč. zákonnika- výpoveď do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy bez uvedenia dovodu...

nie je to automatické, iba ak to mali dohodnuté

§800 ods. 2 OZ

Možno tiež dohodnúť, že poistenie môže vypovedať každý z účastníkov do dvoch mesiacov po uzavretí poistnej zmluvy. Výpovedná lehota je osemdenná; jej uplynutím poistenie zanikne.
Stanislav 1975
15.01.12,12:40
iba ak to mali dohodnuté v podmienkach, preto som písal, že ich treba pozrieť a postupovať podľa nich
to nieje o tom či to majú v podmienkach- oni to MUSIA mať v podmienkach-obč.zákonník sa nemože opomenúť a je nad akýmkolvek VPP a ZD...
mattto
15.01.12,12:44
to nieje o tom či to majú v podmienkach- oni to MUSIA mať v podmienkach-obč.zákonník sa nemože opomenúť a je nad akýmkolvek VPP a ZD...

nemusia, lebo OZ hovorí, že MOŽNO dohodnúť, toto ustanovenie iba dáva MOŽNOSŤ účastníkom dohodnúť taký spôsob ukončenia vzťahu.
draik
15.01.12,13:49
Zadávateľ sa určite pozrie do zmluvy a VOP, okrem toho si môže prečítať aj §801 OZ, ods 1:
Poistenie zanikne aj tak, že poistné za prvé poistné obdobie alebo jednorazové poistné nebolo zaplatené do troch mesiacov odo dňa jeho splatnosti.
bubkoch
15.01.12,16:25
nechapem co tu riesite pripady kedy by poisteny musel doplacat poistne do zaniku poistenia ...
predsa plati:

§ 802a
(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

v tomto pripade sa zmluva rusi od pociatku, akokeby nikdy neexistovala, a poistovna vrati poistenemu vsetko zaplatene poistne
mattto
15.01.12,19:02
nechapem co tu riesite pripady kedy by poisteny musel doplacat poistne do zaniku poistenia ...
predsa plati:

§ 802a


(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

v tomto pripade sa zmluva rusi od pociatku, akokeby nikdy neexistovala, a poistovna vrati poistenemu vsetko zaplatene poistne


asi preto, že sa jedná o investičné ŽIVOTNÉ poistenie a to väčšinou kryje aj poistnú udalosť - úraz, preto §802a ods. 1 OZ asi nevyužije. My nepoznáme o aký produkt ide, preto je zbytočné tu veštiť z gule a preto mu všetci radia, aby si pozrel obchodné podmienky. Od človeka, ktorý podpíše zmluvu a ani nevie, čo je jej predmetom, ťažko očakávať, že sa opýta konkrétne
bubkoch
15.01.12,19:27
asi preto, že sa jedná o investičné ŽIVOTNÉ poistenie a to väčšinou kryje aj poistnú udalosť - úraz, preto §802a ods. 1 OZ asi nevyužije.
investicne zivotne poistenie NIE JE poistenie pre pripad urazu, a to ani v pripade ze obsahuje urazove pripoistenia ... takze sa na neho v plnej miere vztahuje §802a
220870
15.01.12,19:35
Tak ako píšeš.Sú ustanovenia občianského zákonníka a tie sú nadradené nad tým čo si poisťovňe popíšu do poistiek.Toto bolo vytvorené práve preto aby sa zabránilo takýmto podvodom.Môžete bez akýchkoľve sankcií okamžite zrušiť poistku.Byť vami by som podal sťažnosť aj na pracovníčku banky ktorá vám niečo takéto nanútila.
ale existujú- stačia ustanovenia obč. zákonnika- výpoveď do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy bez uvedenia dovodu...
pivko
15.01.12,19:42
Tono , ty si naozaj expert;)
pivko
15.01.12,19:44
Tono , ty si naozaj expert vo všetkom , najvýšší čas ísť nadobudnuť skúsenosti do témy dovolenka Thajsko.
ts.jethro
16.01.12,07:19
Ďakujem všetkým za rady
MIŠO T
19.03.12,13:38
Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?