macik123
15.01.12,12:53
Ahojte, rozmýšlam o tom že by som sa rada stala účtovníčkou..., mám kurz mzdoveho aj podvojn. účta a chcela by som začať na vlastnú päsť, no zatial nemám žiadne skúsenosti, poporosim o rady skusenych účtovníkov, co mi odporucite skor sa pustit do mzdoveho alebo podvojneho úctovn.?myslim ohladom narocnosti meniacich sa zakonov, vyhlasok, atd atd... a začat úctovať externe nejakej mensej s.r.o. alebo...?dakujem
KEJKA
15.01.12,12:27
............prepáč, ale zvoľ si radšej to alebo.
Skús sa v tomto hektickom období zamestnanť v účtovníckej firme, priučíš sa, získaš istotu
alebo prinajmenšom prehľad, čo PU aj Mzdy obnášajú.
Kurz samotný nie je na škodu, ale dostali sa mi do rúk účtovníctva rýchlokvasných tiežúčtovníkov,
tak ľutujem tvojich klientov už vopred.
Dovolím si toto napísať vzhľadom na zadanie - porovnávať tieto dve oblasti, hm?
Už nám len chýba, aby aj lekári študovali takto "diaľkovo"..................
macik123
15.01.12,12:32
kejka a ako si zacinala ty?co by si poradila...?ucotv.firmy chcu len ludi co maju skusenosti a kedze nezijeme v dobe minulej tak teraz musia ludia zacinat ako vedia a aj riskovat
Stefan2005
15.01.12,13:04
...firmy chcu len ludi co maju skusenosti a kedze nezijeme v dobe minulej tak teraz musia ludia zacinat ako vedia a aj riskovat

... no viacerí z nás začínali v dobe minulej a mali sme to šťastie, že sme sa v začiatkoch mohli priučiť od praxou ostrieľaných mazákov :).
Áno, dnešná doba je pre začínajúcich zlá - obzvlášť vtedy, keď chce podnikať v obore, ktorý sa nevyučil, resp. v ňom vôbec nepracoval. A to je zároveň aj nešťastie tejto doby - a je to jedno, či to bude rýchlokvasený obkladač, maliar, účtovník či mzdár alebo akákoľvek iná profesia - akceptujeme ich medzi sebou (aj vďaka dosť benevolentným zákonom), ale ak si máme vybrať toho, kto mám poskytne službu, vtedy jednoznačne požadujeme kvalitu a prax.

Kto má to šťastie, že si najde v počiatkoch firmu, ktorá sa mu bude venovať, má vyhraté. Ak nemá to šťastie, musí sa pokúšať postupne zdokonaľovať - aj tým, že napor. hľadá a príjme len určitú oblasť práce, napr. vystavovanie pokladničných dokladov, tlač, číslovanie a zakladanie dokladov, účtovanie došlých faktúr, ... s tým, že ak zvládne danú oblasť, môže postupne rozširovať svoj záber.

Začínať ako neskúsený so mzdami i podvojným účtovníctvom si vyžaduj opravdu sizyfovské úsilie; dnešná doba je natoľko hektická a premenlivá v oblasti zákonných predpisov, že aj v samotných účtovníckych firmách poskytujúcich kompletné služby je určitá špecializácia (pokiaľ si ju môže dovoliť).
KEJKA
15.01.12,14:03
kejka a ako si zacinala ty?co by si poradila...?ucotv.firmy chcu len ludi co maju skusenosti a kedze nezijeme v dobe minulej tak teraz musia ludia zacinat ako vedia a aj riskovat
nuž ja som stará, s novou dobou som sa pustila do účtovníctva, našla som si prácu v účtovníckej firme a tak som sa mala od koho učiť, resp. sme sa učili praxou. Robila som len účtovníctvo, mzdy som začala robiť až po x rokoch.
No a po čase som sa pustila na samostatnú dráhu.........
Hľadajúc klientov si všímam, že je veľa voľných pozícií účtovníkov, ponocných účtovníkov predovšetkým v účtovných firmách, ktorí teraz potrebujú vykryť nával práce. a zvykom je - žiaľ - brať na živnosť, myslím že nemôže byť problém sa takto umiestniť.
srska
15.01.12,14:11
nuž ja som stará, s novou dobou som sa pustila do účtovníctva, našla som si prácu v účtovníckej firme a tak som sa mala od koho učiť, resp. sme sa učili praxou. Robila som len účtovníctvo, mzdy som začala robiť až po x rokoch.
No a po čase som sa pustila na samostatnú dráhu.........
Hľadajúc klientov si všímam, že je veľa voľných pozícií účtovníkov, ponocných účtovníkov predovšetkým v účtovných firmách, ktorí teraz potrebujú vykryť nával práce. a zvykom je - žiaľ - brať na živnosť, myslím že nemôže byť problém sa takto umiestniť.kejka, súhlasím - sú však aj také firmy a nie je ich málo - ku ktorým keď prídeš na pohovor, tak očakávajú od teba, že im prinesieš ako živnostník aj robotu - svoje portfólio firiem.
KEJKA
15.01.12,14:13
kejka, súhlasím - sú však aj také firmy a nie je ich málo - ku ktorým keď prídeš na pohovor, tak očakávajú od teba, že im prinesieš ako živnostník aj robotu - svoje portfólio firiem.
:eek:
srska
15.01.12,14:15
tak tomu ver, že sú také
veronikasad
15.01.12,14:17
kejka, súhlasím - sú však aj také firmy a nie je ich málo - ku ktorým keď prídeš na pohovor, tak očakávajú od teba, že im prinesieš ako živnostník aj robotu - svoje portfólio firiem.
zažila som takého zamestnávatela pred 10 rokmi ...
Rozalka
15.01.12,14:44
Súhlasím so Stefanom aj s Kejkou, púšťať sa na toto pole neorané je veľká odvaha. Sama som v dobách minulých robila mzdovú účtovníčku, referentku miezd, vedúcu ref. miezd, potom som prešla do všeobecnej učtárne, môžem povedať, že mzdy vtedy boli oproti dnešnému malina a musela by som sa mať veľmi preveľmi zle, aby som to znova robila (mzdárku).
Čo sa praxe týka, žiaden "rýchlovýkvas" nenahradí denné učivo z maturitného predmetu. Aj mozgové bunky v mladosti inak nasávali, naviac som mala to šťastie, že som natrafila na super vynikajúcu profesorku účtovníctva, ktorú touto cestou srdečne pozdravujem do LV.
katesocka
17.01.12,07:40
ja som skončila strednú školu kde som mala účtovníctvo pred takmer 4 rokmi a vlastne hneď v ten rok som sa zamestnala ako účtovníčka a to bez praxe... čiže účtovníctvo robím odvtedy a aj keď by som ho chcela robiť ešte aj súkromne popri robote, stále sa toho trochu bojím...
martina0203
01.04.12,12:10
ja som začínala účtovníctvo robiť svojmu otcovi v rodinnej firme, robím to tak 6 rokov a stále sa mám čo učiť, aj keď by som chcela dalšiu firmu, mám trochu stále strach, pretože predsa je to veľká zodpovednosť..... učiť sa, učiť sa, učiť sa..... ak niečo neviem, vždy to nájdem tu na porade, čo mi nie raz pomohlo, tak touto formou Vám všetkým veľká vďaka za rady......