Matthew_yogi
15.01.12,12:58
Dobrý deň, prechádzam po dvoch rokoch z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo. Kúpil som si Kros-Alfa JÚ no a som úplne v koncoch. Všetko som si prednastavil, v tom by problém nebol, no ale neviem zaúčtovať banku. Doteraz som sledoval v banke len príjem a ZP a SP no a teraz keď musím účtovať všetko, tak som z toho bankového výpisu vážne jeleň :confused: Pomôže mi niekto prosím vás?
Zita5
15.01.12,12:12
Z čoho konkrétne ste jeleň?:)Napíšte .......ale to bude tým, že neovládate zrejme JU .Inak v ALFE je to hračka, veľmi dobre sa v nej účtuje .
Matthew_yogi
15.01.12,12:17
Z čoho konkrétne ste jeleň?:)Napíšte .......ale to bude tým, že neovládate zrejme JU .Inak v ALFE je to hračka, veľmi dobre sa v nej účtuje .
Ak to nbeevadí a môžem, budem radšej tykať :) Vystihla ste to úplne presne, neovládam JÚ, ale všetko sa dá naučiť no len mne to naviac kazí fakt že neviem čítať z bankového výpisu.
Ale kým sa tu začnem rozpisovať, potrebujem potvrdiť že treba z BV naozaj zaúčtovať každu, ale naozaj každú položku. Ano, je to tak?
Matthew_yogi
15.01.12,12:18
No to som tomu dal :D ale to je tou trémou že som tu prvýkrát :-)
KEJKA
15.01.12,12:23
ked je to riadny podikateľský účet - tak áno, samozrejme, každú položku treba zaúčtovať.
a ak máš kúpený SW, tak KROS ponúka aj školenia, nezaškodilo by ho absolvovať.
Matthew_yogi
15.01.12,12:31
ked je to riadny podikateľský účet - tak áno, samozrejme, každú položku treba zaúčtovať.
a ak máš kúpený SW, tak KROS ponúka aj školenia, nezaškodilo by ho absolvovať.
Na to sa chystám neskôr, teraz mi to časovo nevychádza. A je to riadny podnikateľský účet :) V tom bankovom výpise sú mi niektoré položky (väčšinou tie lopatisticky vypísane) úplne jasné, ale potom tam mám napríklad: 3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200 a z toho som fakt neni dvakrát múdry, neviem čo s tým.
veronikasad
15.01.12,12:42
Na to sa chystám neskôr, teraz mi to časovo nevychádza. A je to riadny podnikateľský účet :) V tom bankovom výpise sú mi niektoré položky (väčšinou tie lopatisticky vypísane) úplne jasné, ale potom tam mám napríklad: 3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200 a z toho som fakt neni dvakrát múdry, neviem čo s tým.
výber hotovosti z bankového účtu platobnou kartou.
Účtuješ v pokladni ako príjem (priebežné položky) a na bežnom účte ako výdaj(priebežné položky)

Ak nemáš čas isť na školenie (vstupné školenie je bezplatné), objednaj si uživatelskú príručku účt.SW ALFA

http://www.kros.sk/32265
Matthew_yogi
15.01.12,12:49
výber hotovosti z bankového účtu platobnou kartou.
Účtuješ v pokladni ako príjem (priebežné položky) a na bežnom účte ako výdaj(priebežné položky)

Ak nemáš čas isť na školenie (vstupné školenie je bezplatné), objednaj si uživatelskú príručku účt.SW ALFA

http://www.kros.sk/32265

Uff, tak toto mi strašne pomohlo, ďakujem veľmi pekne, Veronika :) Ináč práve som pozeral tie konštantné symboly a už som si uložil aj ich kompletný zoznam, tak dúfam že to teraz už pôjde rozbehnúť :rolleyes:

Moja vďaka všetkým a pekný deň :)
KEJKA
15.01.12,13:56
práve na začiatku potrebuješ školenie, resp. odlož účtovanie, až po školení.
Alebo si najdi účtovníčku.
ale ak máš problém s čítaním bankových položiek, to nie je vec KROSu-na druhej strane.
napr.
3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200
to ani ja neviem resp. si myslím, že by to mohol byť výber z bankomatu
ATM sa zvykne označovať ako bankomat.
To však zasa predpokladá, že pri výbere z ATM si necháš vytlačiť potvrdenku, lebo -200 EUR znamená, že to odišlo z účtu a to ty musíš vedieť, prečo.
ked si budeš pri každom narábaní z účtu odkladať relevantné doklady, nebudeš mať problém s identifikáciou pohybov.
Matthew_yogi
16.01.12,14:22
práve na začiatku potrebuješ školenie, resp. odlož účtovanie, až po školení.
Alebo si najdi účtovníčku.
ale ak máš problém s čítaním bankových položiek, to nie je vec KROSu-na druhej strane.
napr.
3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200
to ani ja neviem resp. si myslím, že by to mohol byť výber z bankomatu
ATM sa zvykne označovať ako bankomat.
To však zasa predpokladá, že pri výbere z ATM si necháš vytlačiť potvrdenku, lebo -200 EUR znamená, že to odišlo z účtu a to ty musíš vedieť, prečo.
ked si budeš pri každom narábaní z účtu odkladať relevantné doklady, nebudeš mať problém s identifikáciou pohybov.

Ďakujem za odpoveď Kejka :)
ekopo
16.01.12,14:32
moja reakcia na celé:

minule som si chcel opraviť auto, otvorím kapotu a bol som z toho jeleň......

resumé : dal som to opraviť odborníkovi