1a4ter
15.01.12,15:29
Dobrý deň všetkým poraďákom. Neviem či sa tu informujem správne, ale dúfam, že mi poradíte. Pred pár dňami som si hodil svoje meno do googla a našiel som amatérsku stránku, ktorá je namierena proti môjmu menu a mojej malej firmičke. Vedeli by ste mi poradiť čo s tym môžem urobiť? Dá sa to pod nejakym konkténym označením nahlásiť na pollíciu? Dá sa to pravne napadnúť a židať nejaké odškodné? Dá sa ten človek vôbec nejako vystopovať? Za všetky odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
calimero1
15.01.12,14:44
Obrátil by som sa rovno na políciu, tí by mali vedieť, čo s tým.
2weird2die
15.01.12,15:15
ak je to zo strany iného podnikateľa, nie FO, tak by sa to IMHO malo riadiť obchodným právom - treba pozrieť §44 až §55 Obchodného zákonníka, ktoré upravujú nekalú súťaž a ochranu pred nekalou súťažou. Najmä by mohlo ísť o o parazitovanie na povesti podľa §48 alebo Zľahčovanie,
resp. § 375 Trestného zákona, resp. porušuje podmienky Porovnávacej reklamy, ak nespĺňa podmienky §4 zákona o reklame.
Keby uvedieš názov stránky, nie je problém zistiť jej vlastníka. OČTK by si s tým mali vedieť dať rady.
driemo
25.01.12,19:44
Dobrý deň, tiež vlastním e-shop na ktorom mám aj sekciu že: čierne ovce...Sú tam mená nespolahlivých zákaznikov.PS možno si aj ty pri niekom ,,čierna ovca,,.... :)