Darina07
15.01.12,19:03
Dobry den,

chcem sa poradit ohladom danoveho priznania opatrovatelky, ktora pracuje v Rakusku. Podla rakuskych zakonov, ak cisty prijem nepresiahne 11 tis.EUR, tak danove priznanie nie je potrebne davat. Avsak na Slovensku je povinnost pre opatrovatelky danove priznanie podat stale. Co ma taketo priznanie obsahovat ??? Okrem prijmov a ako to treba vsetko dokladovat, napr. odvody do Socialnej poistovne v Rakusku - o to sa stara agentura, ...... Je to vraj len formalna zalezitost, ale aj tak
Vopred dakujem za rady
arizona
15.01.12,18:24
Helena111
16.02.12,13:59
Dobrý deň, pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku a aj si sama robím DP doma aj v AT. Len som sa chcela opýtať, či sa niečo zásadné zmenilo vo formulároch, paušálne výdaje, či je tam aj naďalej v prílohe k E1 Grundfreibetrag 13 percent. Ďakujem vám.
A ešte niečo mi dnes značne pokazilo deň a to je výška odvodov na rok 2012. Zo sumy 574.-Eur mi zvýšili na 978.-Eur za quartal. DP podávam od roku 2009. Som z toho ozaj nešťastná, lebo ak si vypočítam z môjho príjmu, tak budem robiť 4 mesiace v roku len na odvody...oblial ma studený pot...Ale prosím poraďte mi, ak je niekto v podobnej situácii, či sa dá niečo robiť....ďakujem vám....