Pikoška
15.01.12,21:12
Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!
Paula
15.01.12,20:19
:confused:
trisestri
15.01.12,21:23
tieto zalezitosti su uz davno zname z indicii a z fungovania politickej sceny,co je zarazajuce, ludom je absolutne jedno ze podvody a zlodejina su statnou politikou a dosiahli obludne rozmery,dosledkom coho su aj napriek privatizacii velkeho statneho majetku a eurofondom neustale restrikcie a astronomicke zadlzovanie-v Syrii isli ludia demonstrovat aj napriek riziku zivota,Slovakom zlodeji a podvodnici aj ked zoberu to posledne spod zadku,aj tak budu ticho a spokojny
korela
15.01.12,21:28
Mne sa páčilo vyjadrenie Horského na TA3, a síce, že tieto voľby budú druhé najdôležitešie po revolúcii.
Paula
15.01.12,21:34
Aj si tipol počet ešte ochotných voličov?;)
marjankaj
15.01.12,21:47
Na počte voličov nezáleží. Čím menej ich bude, tým bude mať ich hlas väčšiu váhu(teda viac %)
Ak by išiel iba jeden, tak by vyhrala jedna strana. Samozrejme ak by jeho hlas bol platný.

Pri referende je to inak. Tam bola možnosť niečo dosiahnuť. Napríklad znížiť počet poslancov. Aspoň by navymýšľali menej somarín.
korela
15.01.12,22:21
Na počte voličov nezáleží. Čím menej ich bude, tým bude mať ich hlas väčšiu váhu(teda viac %)
Ak by išiel iba jeden, tak by vyhrala jedna strana. Samozrejme ak by jeho hlas bol platný.

Pri referende je to inak. Tam bola možnosť niečo dosiahnuť. Napríklad znížiť počet poslancov. Aspoň by navymýšľali menej somarín.
Skoro ako pri kupónke. Čím menej záujemcov, tým vyššia suma za akcie. Komu by napadlo kupovať Tlmačské akcie? Ale Mikloš riskol. To len tak na okraj z dávnej minulosti...
srska
15.01.12,22:25
Skoro ako pri kupónke. Čím menej záujemcov, tým vyššia suma za akcie. Komu by napadlo kupovať Tlmačské akcie? Ale Mikloš riskol. To len tak na okraj z dávnej minulosti...kúpil alebo skúpil - lebo to je:) takovej malinkatej rozdíl pánové
korela
15.01.12,22:43
Rozdiel to je. Ale naprv kúpil. Či potom skúpil... ?
srska
15.01.12,22:48
no tuším ses tlmače boli v 1. vlne - takže najprv kúpil a potom skúpil:)
ja som mal čez a tuším v 98-99 som sa ich zbavil:mee:
srska
15.01.12,23:39
korela
16.01.12,00:36
korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136) Dnes, 01:43
Rozdiel to je. Ale naprv kúpil. Či potom skúpil... ?

viac



srska (http://www.porada.sk/member.php?u=15488) Dnes, 01:48
no tuším ses tlmače boli v 1. vlne - takže najprv kúpil a potom skúpil:)
ja som mal čez a tuším v 98-99 som sa ich zbavil:mee:




Najprv kúpil. Či potom skúpil, to nebola rečnícka otázka, asi som zle naformulovala, otáznik mal iba vyjadriť, že neviem.
Zita5
16.01.12,05:36
Ťažko sa dýcha v štáte,ktorý je riadený takými ľuďmi , akými je riadený.

Nie je mi to jedno čo sa deje a som z toho veľmi nešťastná .Podnikám 20 rokov.Už som toho prežila veľa, nadobudla som veľa životných skúseností, ale aj som veľa stratila pri podnikaní.Viem o čom je život,viem aké je ťažké podnikanie v tomto štáte pre obyčajného človeka , ktorým som aj ja, ktorý nemá za sebou žiadnu vplyvnú osobu .Počas celých dvadsať rokov podnikania som nečerpala od štátu nič ,žiadnu podporu , žiadne nemocenské dávky ....stále len platím a prilievam , či to je daň z príjmu, či to je DPH, či to je daň z nehnuteľnosti z podnikateľských priestorov , či je to smetné raz tak drahé pre podnikateľov ako domácnosť ,či sú to odvody do fondov , či daň z motorových vozidiel stále sa zvyšujúca a v neposlednom rade sankcie za omeškané platby atď.Toto poznáme všetci , len je na jedincovi či to povie verejne teda či si to prizná , alebo nie .Však keď sa zamyslím nad tým,tak vlastne i napriek tomu , že podnikám, tak mi nezostane v čistom ani minimálna mzda. A v kauze Gorila lietajú milióny a miliardy bezpracne .No proste hnus !
Nie je tomu tak dávno, keď sa na Porade vykrikovalo , akí sú podnikatelia podvodníci, ako zamestnanci trpia , akí sú diskriminovaní a podobne ................ teraz máte možnosť sa verejne vyjadriť ku Gorile a k tým, ktorí nás tu roky okrádajú.Inak to ani nemôžem nazvať.

Najviac ma znepokojuje fakt , že nám takýto ľudia v ich dielni varia zákony , také aké sú .Majú nad nami ...nad spodinou tohto štátu kontrolu a idú nás trestať sankciami , aby sa naplnila štátna kasa a mohlo sa viac kradnúť.
Áno, povedala som si, že nepôjdem voliť ....ale napokon som si to rozmyslela....radšej dám hlas niekomu inému,akoby mal prepadnúť môj hlas stranám, ktoré nás tu oblbujú už 20 rokov .

A pri tejto príležitosti ma napadá súvislosť s ERP, ako sa rozbehli od 1.1.2012 kontroly a podnikateľov za pár centov, ktoré im vystávajú v kase dostanú pokutu .No povedzte,nie je to hanba ? Však tieto zákony nám tvorili Gorilisti.
Však si pozrite zákony a sankcie , však tie pokuty všetky sú likvidačné! Však prečo nie , ak to nedostanú naši moci páni na daniach, tak to dostanú na pokutách .
srska
16.01.12,06:05
Ťažko sa dýcha v štáte,ktorý je riadený takými ľuďmi , akými je riadený.

Najviac ma znepokojuje fakt , že nám takýto ľudia v ich dielni varia zákony , také aké sú .(napríklad aj tento:http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html) Majú nad nami ...nad spodinou tohto štátu kontrolu a idú nás trestať sankciami , aby sa naplnila štátna kasa a mohlo sa viac kradnúť.
Áno, povedala som si, že nepôjdem voliť ....ale napokon som si to rozmyslela....radšej dám hlas niekomu inému,akoby mal prepadnúť môj hlas stranám, ktoré nás tu oblbujú už 20 rokov .

A pri tejto príležitosti ma napadá súvislosť s ERP, ako sa rozbehli od 1.1.2012 kontroly a podnikateľov za pár centov, ktoré im vystávajú v kase dostanú pokutu .No povedzte,nie je to hanba ? Však tieto zákony nám tvorili Gorilisti. (kpmgisti a im podobní)
Však si pozrite zákony a sankcie , však tie pokuty všetky sú likvidačné! Však prečo nie , ak to nedostanú naši moci páni na daniach, tak to dostanú na pokutách .

a pozn. ku gorile: ako keby mi teraz niekto brucho pomazal a len sa usmievam ako sa všetci čudujú. lebo voľakedy dávno som sa rozhodol, že nepotrebujem mať napr. 400 alebo viac evri ako dennú réžiu a poslal som ich do riti lebo vtedy niektorí nevedeli ani to, že existovala progresívna daň.
pepsikova
16.01.12,06:13
...najviac sa mi páčil včera lipšic..tie jeho odpovede..a miki..vlastný krk dal pod kosačku.....a šulík,ešte nezodratá metla s čiernou rúčkou...a pritom sami najlepšie vedia, že zbohatli na národe v čase, keď sú vo funkcii..pamätám sa na chvíľu, keď miki nastúpil do vlády a bol v novákoch v chemickej, na jeho sľuby..plnú hubu ich mal!!!....opršané kura, nevýrazný červík...a dnes- z huby samé klamstvo,päsť na hrudi a dobro pre ľudí---fuj., dobro sa muselo strašne nasjedovať, keď sa mení na zlodejinu s požehnaním vládcov...a pár chvíľ pred voľbami-samý statočný, ani jeden tam nebol, ani jeden neukradol, každý myslí na ľudí, na národ, robí všetko pre to , aby sa korupcia odstránila...a mám sa preto čudovať, že ľudia sú z nich depresívni?..alebo majú ísť do ulíc, rozbiť výklady obchodov, podpáliť autá, zničiť aj tú trochu okumilého, čo tu máme?..čo je lepšie?..vytiahnuť samopal, alebo ísť voliť?..
..a koho voliť?..dookola, sú tam všetci svoji a svojim milí..každý sľubuje a keď neuspeje, kydá na toho, čo uspel..nepáči sa mi v tomto štáte...ale všade má chlieb len dve kôrky...vrch a spodok..a ak budem voliť menšie zlo, vždy je to lepšie, ako nevoliť vôbec...
srska
16.01.12,06:17
...najviac sa mi páčil včera lipšic..tie jeho odpovede..a miki..vlastný krk dal pod kosačku.....a šulík,ešte nezodratá metla s čiernou rúčkou...a pritom sami najlepšie vedia, že zbohatli na národe v čase, keď sú vo funkcii..pamätám sa na chvíľu, keď miki nastúpil do vlády a bol v novákoch v chemickej, na jeho sľuby..plnú hubu ich mal!!!....opršané kura, nevýrazný červík...a dnes- z huby samé klamstvo,päsť na hrudi a dobro pre ľudí---fuj., dobro sa muselo strašne nasjedovať, keď sa mení na zlodejinu s požehnaním vládcov...a pár chvíľ pred voľbami-samý statočný, ani jeden tam nebol, ani jeden neukradol, každý myslí na ľudí, na národ, robí všetko pre to , aby sa korupcia odstránila...a mám sa preto čudovať, že ľudia sú z nich depresívni?..alebo majú ísť do ulíc, rozbiť výklady obchodov, podpáliť autá, zničiť aj tú trochu okumilého, čo tu máme?..čo je lepšie?..vytiahnuť samopal, alebo ísť voliť?..
..a koho voliť?..dookola, sú tam všetci svoji a svojim milí..každý sľubuje a keď neuspeje, kydá na toho, čo uspel..nepáči sa mi v tomto štáte...ale všade má chlieb len dve kôrky...vrch a spodok..a ak budem voliť menšie zlo, vždy je to lepšie, ako nevoliť vôbec...a morálny trpazlík aj so svojimi vernými sa v modre vyškiera národu ako keby sa nechumelilo.
pepsikova
16.01.12,06:20
...a len tak, medzi nami..koľkože má porada členov?..a koľkým sa nepáčia rýchlonavarené zákony?..ak by sa porada spojila a hodila svoje názory nejakou cestou do parlamentu, bolo by to asi lepšie, ako tu vykrikovať, že strká hlavu do piesku...lebo ani ten piesok nemáme a nevieme vykrikovať na správnom mieste...načo sa tu jedujeme, ak si to nikto kompetentný neprečíta a neurobí nápravu?..len si vyliať zlosť, však papier znesie, ale nápravy sa tu nedočkáme..na to treba vymyslieť iný spôsob...aby to počuli aj tí nenažranci na kopčeku..


...dodám ešte..predčasom som sa tu pochytila s jožkom M..a na konkretne otázky nedal konkretnu odpoveď...radšej sa zdekoval a aj tak urobil proti svojim poraďákom...a vedel , že robí proti a aj tak urobil...
srska
16.01.12,06:24
...a len tak, medzi nami..koľkože má porada členov?..a koľkým sa nepáčia rýchlonavarené zákony?..ak by sa porada spojila a hodila svoje názory nejakou cestou do parlamentu, bolo by to asi lepšie, ako tu vykrikovať, že strká hlavu do piesku...lebo ani ten piesok nemáme a nevieme vykrikovať na správnom mieste...načo sa tu jedujeme, ak si to nikto kompetentný neprečíta a neurobí nápravu?..len si vyliať zlosť, však papier znesie, ale nápravy sa tu nedočkáme..na to treba vymyslieť iný spôsob...aby to počuli aj tí nenažranci na kopčeku..pepsi, a nedali sme v pripomienkovom konaní verejnú hromadnú pripomienku k 563/2009 niekedy v 04/2011? a nedalo mihálové ministerstvo kopu zásadných pripomienok k tomu istému zákonu? aj nkú? mikloš a loby to zmietla zo stola - naviac mihálove zásadné ako keby ani neboli podané. hnus .....
Zita5
16.01.12,06:26
...a len tak, medzi nami..koľkože má porada členov?..a koľkým sa nepáčia rýchlonavarené zákony?..ak by sa porada spojila a hodila svoje názory nejakou cestou do parlamentu, bolo by to asi lepšie, ako tu vykrikovať, že strká hlavu do piesku...lebo ani ten piesok nemáme a nevieme vykrikovať na správnom mieste...načo sa tu jedujeme, ak si to nikto kompetentný neprečíta a neurobí nápravu?..len si vyliať zlosť, však papier znesie, ale nápravy sa tu nedočkáme..na to treba vymyslieť iný spôsob...aby to počuli aj tí nenažranci na kopčeku..


pepsi, ja som nesledovala iné témy, či sa už na Porade niekde o Gorile diskutovalo.My ako rodina posledné dni kauzou Gorila žijeme, tak ak aj iné rodiny a celá spoločnosť ( myslím nás všetkých poddaných tohto štátu) ...si myslím.Bytostne sa nás to dotýka, táto krivda, špina, a nespravodlivosť .
Ja to nepovažujem za kričanie, ale som veľmi rada, že niekto nabral odvahu a otvoril túto tému.Má každý možnosť sa vyjadriť .A pevne verím, že táto téma sa neuzavrie a každý poraďák si vyjadrí svoj názor v kľude , bez osočovania a intríg.A ten kto ho nevyjadrí, je zrejme so všetkým spokojný...hold , aj to sa stáva .
srska
16.01.12,06:27
a nechci vedieť, čo sa teraz deje okolo všelijakých miest vo fin. správe . šak keď kuknem kto je riaditeľom pobočky dú napr. v pn, tak 3 dni musím držať dietu. alebo dú v bb .
marleau
16.01.12,06:29
Všetko so všetkým súvisí:

http://www.youtube.com/watch?v=AQuB6CFYPC4

voliť tých,čo tam boli doteraz (v opozícii alebo v koalícii) je samovražda národa.Nechápem ľudí,či si nevedia vyvodiť následky...
marleau
16.01.12,06:31
Na jednej strane tu plačete ľudia nad Gorilou a na druhej vás nikto nepresvedčí,že nemáte voliť obligátne strany,je nad slnko jasnejšie,že sú v tom namočení VŠETCI.Tak čo potom chcete??????
pepsikova
16.01.12,06:31
..nooo, tak nezostáva iné, len sa spýtať, ako je to možné???...a dosť silno, aby bolo počuť...ale na to treba silnejší hlas, neskorumpovaný...
Jano24
16.01.12,06:36
Myslím že slogán SDKU do volieb je dosť výstižný. SPOLU TO DOKÁŽEME- kradnúť, kradnúť, kradnúť...

Mlčanie je ZLATO
Rozprávanie STRIEBRO
Kradnutie PLATINA
pepsikova
16.01.12,06:37
Na jednej strane tu plačete ľudia nad Gorilou a na druhej vás nikto nepresvedčí,že nemáte voliť obligátne strany,je nad slnko jasnejšie,že sú v tom namočení VŠETCI.Tak čo potom chcete??????..

..a ako by si si predstavoval presvedčiť takmer 3 miliony oprávnených voličov, aby ani jeden nešiel voliť?..lebo to by bolo najmúdrejšie, podľa mňa..nezvolili by sme nikoho a musela by sa urobiť komplet nová kandidátka z ľudí, ktorí majú čistý štít...predchvíľou to tu bolo, a skús zistiť, koľko nahrabal šulík a jemumilí za ten čas, čo sú pri válove...toto je začarovaný kruh...
srska
16.01.12,06:37
Na jednej strane tu plačete ľudia nad Gorilou a na druhej vás nikto nepresvedčí,že nemáte voliť obligátne strany,je nad slnko jasnejšie,že sú v tom namočení VŠETCI.Tak čo potom chcete??????no to je ozaj objav. začalo to hneď po 89 a bolo len otázkou času kedy to vypláva. robil som pre štátne firmy a viem ako to chodilo, ako sa preplácali faktúry a komu a ako sa robili daňové kontroly na základe udania a závisti ....
pepsikova
16.01.12,06:39
Myslím že slogán SDKU do volieb je dosť výstižný. SPOLU TO DOKÁŽEME- kradnúť, kradnúť, kradnúť...

Mlčanie je ZLATO
Rozprávanie STRIEBRO
Kradnutie PLATINA..

...a bude ešte čo ??...však už nič nemáme...všetko lukratívne má svojich menovitých majiteľov...tak neviem, kto im vymyslel ten slogan...mali by ho zavrieť:D
marleau
16.01.12,06:41
no to je ozaj objav. začalo to hneď po 89 a bolo len otázkou času kedy to vypláva. robil som pre štátne firmy a viem ako to chodilo, ako sa preplácali faktúry a komu a ako sa robili daňové kontroly na základe udania a závisti ....
Nie je však?A pozrime si referencie?Alebo si v duchu uvedomme (teda ja nie),koho sme (teda ste) volili.
IvetaH
16.01.12,06:44
Ja si myslím, že celá gorila je odrb pred voľbami, tak ako všetky kauzy. Nemusia vysvetľovať nezamestnanosť, nefunkčné zdravotníctvo a školstvo, deravé cesty, premnožené lekárne, chýbajúcich lekárov a iné veci. Zasa sa nájde jeden záchranca národa, ten povie, my tým bohatým ukážeme, my tých bohatých zdaníme, len nepovie nahlas, že tých bohatých myslí ľudí, ktorí robia 12 hodín denne za cca 1000 eur, z čoho živia svoje rodiny, svojich rodičov, platia si zdravotníctvo, nakupujú lieky a ešte aj splácajú z toho hypotéky.
Je mi z toho grcno.
srska
16.01.12,06:44
Nie je však?A pozrime si referencie?Alebo si v duchu uvedomme (teda ja nie),koho sme (teda ste) volili.nemám výčitky svedomia - v júni 2010 som sa váľal pri oceáne:)
Maya1
16.01.12,07:04
Dobrý deň,
dovoľte, vyjadrím svoj názor:
Občan má právo voliť. Lenže keď voliť, teda umožniť komusi rozhodovať v závažných veciach mal by mať právo kontroly a nazvem to "právo sankcie".
Tento bod demokracie mi tu chýba. O čom býva referendum? Občan by si mal vybojovať právo kontroly.
1. Zmenu ústavy
2. nového prezidenta
3. trestnoprávnu zodpovednosť politikov
4. vyriešenie káuz
5. vyriešenie sociálneho (rómskeho) próblému

Toto sú body, ktoré by ma dokázali postaviť pred parlament. Pre budúcnosť mojich detí...

Po prečítaní Gorily na mňa doľahla apatia, bezmocnosť a hnus. Každé voľby volím. Viem ja komu som umožnila mojím hlasom kradnúť ????

Čítala som veľa názorov , postrehov a zaujal ma jeden. Bol o Islande. Ako ľudia na Islande, obrazne povedané, buchli po stole a povedali politikom a dosť.
Myslím, že Slovák je tak znechutený z politikov, že už je len krok ku zmene.

Držím palce demokracii, spravodlivosti a pravde.
erzet
16.01.12,07:08
...Áno, povedala som si, že nepôjdem voliť ....ale napokon som si to rozmyslela....radšej dám hlas niekomu inému,akoby mal prepadnúť môj hlas stranám, ktoré nás tu oblbujú už 20 rokov...

Ale Treba si uvedomiť, že Ty keď dáš svoj hlas strane, ktorá sa do NR SR nedostane, tak v druhom kole Tvoj hlas, obrazne povedané, dostane aj tak strana ktorú nechceš, ktorá sa do NR SR dostane.
Stanislav 1975
16.01.12,07:15
Voľte budúcu koalíciu SMER SD + Slobodné slovo Nory Mojsejovej...:cool:
marleau
16.01.12,07:17
Voľte budúcu koalíciu SMER SD + Slobodné slovo Nory Mojsejovej...:cool:
Nie je čas na vtipy.
Stanislav 1975
16.01.12,07:18
Nie je čas na vtipy.
aký vtip-to nieje vtip...
srska
16.01.12,07:28
v tomto má marleau pravdu - není koho. kukneš na lídrov a skysne mlieko
marleau
16.01.12,07:28
To nemyslíš vážne!
srska
16.01.12,07:29
To nemyslíš vážne!ak je to pre mňa - tak daj tip
Pikoška
16.01.12,07:30
A ja mám ku gorilákom a goriláčke Bubeníkovej jedinú otázočku? Nemienite sa ospravedlniť verejne národu, ktorý ste zdierali?
A pre orgány činné v trestnom konaní mám tiež otázočku. Ako je možné, že ešte ste im nezaložili putá? Pre nich je sloboda medzi nami len dôkaz toho, že žijeme v banánovej republike. Asi sme už mali byť všetci v uliciach a hnať Vás do džungle, kam patríte.
marleau
16.01.12,07:30
Najviac ma vie pobaviť,keď o nejakej novej strane niekto vyhlási,že ona nemá žiadny program.No a preboha doterajšie strany mali aké programy??Ktorý z nich nám pomohol?Uškodili všetky,tak aký program?
pepsikova
16.01.12,07:30
..keď som bola minule voliť, myslela som si, že hádam sa už karta obráti..že sa niečo stane!..aby ľudia nemali dôvod frflať na zákony, biedu, nezamestnanosť..namiesto toho ma sklamal prezident..jemu dávam vinu za to, čo sa tu dnes deje..lebo je len panák v honosnom dome...a teraz?..môj typ sa v gorile spomína až 143x..plus- mínus v počte...a čo on?..má dosť silný hlas, aby ma presvedčil aj tentokrát?..
..myslím, že sa mi nechce mlátiť prázdnu slamu...
marleau
16.01.12,07:32
A ja mám ku gorilákom a goriláčke Bubeníkovej jedinú otázočku? Nemienite sa ospravedlniť verejne národu, ktorý ste zdierali?
A pre orgány činné v trestnom konaní mám tiež otázočku. Ako je možné, že ešte ste im nezaložili putá? Pre nich je sloboda medzi nami len dôkaz toho, že žijeme v banánovej republike. Asi sme už mali byť všetci v uliciach a hnať Vás do džungle, kam patríte.
Kým sa nebude vešať,spravodlivosť na Slovensku nikdy nebude!Kým tu budú pseudohumanisti,tak sa nikdy nebude vešať.
pepsikova
16.01.12,07:32
A ja mám ku gorilákom a goriláčke Bubeníkovej jedinú otázočku? Nemienite sa ospravedlniť verejne národu, ktorý ste zdierali?
A pre orgány činné v trestnom konaní mám tiež otázočku. Ako je možné, že ešte ste im nezaložili putá? Pre nich je sloboda medzi nami len dôkaz toho, že žijeme v banánovej republike. Asi sme už mali byť všetci v uliciach a hnať Vás do džungle, kam patríte...

šmarjáá, hádam nechceš, aby im zobrali ešte aj majetok?..však sa viezli s ňou a teraz sú spravodliví..fakt na grc..
pepsikova
16.01.12,07:49
...demokracia po slovensky...aby sme sa náhodou nedozvedeli niečo, čo nemusíme vedieť...
http://aktualne.centrum.sk/kultura/media/clanek.phtml?id=1251516
pepsikova
16.01.12,08:04
...a len tak, medzi nami, na facebuku ide celkom zaujímavý diskus medzi poraďákmi a jožkomM..(ale jožkoM sa už asi nezúčastní)
srska
16.01.12,08:15
téma?
KatarinaNR
16.01.12,08:18
teraz sa tak vážne zamýšľam, koho vlastne voliť??? vždy som si splnila svoju voličskú povinnosť, ale teraz nemám ani tušenia koho volit,
len také konštatovanie, moja mamina bola minulý týždeň na drobnej ženskej operácií, pracuje ako učiteľka v mš, cez 30rokov, celý život odvádza zdravotné poistenie, po operácií si buď musela kúpiť čípok proti bolesti od sestričiek za 1 euro alebo si dala svoj "ibáč" čo mala v kabelka, dá sa mi z toho....... no fuj
srska
16.01.12,08:22
ale aspoň, že mám obvoďáčku serióznu - neúčtuje si na mňa:)
KatarinaNR
16.01.12,08:23
pepsikova, a kde na FB to nájdem?
pepsikova
16.01.12,08:43
pepsikova, a kde na FB to nájdem?

http://www.facebook.com/groups/153276708047366/

...sú tam vyjadrenia jožkaM...
trisestri
16.01.12,08:50
Ťažko sa dýcha v štáte,ktorý je riadený takými ľuďmi , akými je riadený.

Nie je mi to jedno čo sa deje a som z toho veľmi nešťastná .Podnikám 20 rokov.Už som toho prežila veľa, nadobudla som veľa životných skúseností, ale aj som veľa stratila pri podnikaní.Viem o čom je život,viem aké je ťažké podnikanie v tomto štáte pre obyčajného človeka , ktorým som aj ja, ktorý nemá za sebou žiadnu vplyvnú osobu .Počas celých dvadsať rokov podnikania som nečerpala od štátu nič ,žiadnu podporu , žiadne nemocenské dávky ....stále len platím a prilievam , či to je daň z príjmu, či to je DPH, či to je daň z nehnuteľnosti z podnikateľských priestorov , či je to smetné raz tak drahé pre podnikateľov ako domácnosť ,či sú to odvody do fondov , či daň z motorových vozidiel stále sa zvyšujúca a v neposlednom rade sankcie za omeškané platby atď.Toto poznáme všetci , len je na jedincovi či to povie verejne teda či si to prizná , alebo nie .Však keď sa zamyslím nad tým,tak vlastne i napriek tomu , že podnikám, tak mi nezostane v čistom ani minimálna mzda. A v kauze Gorila lietajú milióny a miliardy bezpracne .No proste hnus !
Nie je tomu tak dávno, keď sa na Porade vykrikovalo , akí sú podnikatelia podvodníci, ako zamestnanci trpia , akí sú diskriminovaní a podobne ................ teraz máte možnosť sa verejne vyjadriť ku Gorile a k tým, ktorí nás tu roky okrádajú.Inak to ani nemôžem nazvať.

Najviac ma znepokojuje fakt , že nám takýto ľudia v ich dielni varia zákony , také aké sú .Majú nad nami ...nad spodinou tohto štátu kontrolu a idú nás trestať sankciami , aby sa naplnila štátna kasa a mohlo sa viac kradnúť.
Áno, povedala som si, že nepôjdem voliť ....ale napokon som si to rozmyslela....radšej dám hlas niekomu inému,akoby mal prepadnúť môj hlas stranám, ktoré nás tu oblbujú už 20 rokov .

A pri tejto príležitosti ma napadá súvislosť s ERP, ako sa rozbehli od 1.1.2012 kontroly a podnikateľov za pár centov, ktoré im vystávajú v kase dostanú pokutu .No povedzte,nie je to hanba ? Však tieto zákony nám tvorili Gorilisti.
Však si pozrite zákony a sankcie , však tie pokuty všetky sú likvidačné! Však prečo nie , ak to nedostanú naši moci páni na daniach, tak to dostanú na pokutách .

opravím skor sa mysleli podnikatelia gorilisti na ktorych sa nadavalo, rozumnejsi ludia nemaju nic proti podnikatelom a zivnostnikom ktory seriozne podnikaju,platia dane,odvody,mzdy a k zamestnancom sa spravaju ferovo-prave dobre meno podnikatelom kazia vselijaky gorilisti,simpanzy atd-ved toto co sa prevalilo je len spicka ladovca-po celej krajine su pijavice prisate uplne vsade tam kde su verejne zdroje,dotacie fondy-ukradnut niekomu auto a vozit sa na nom je trestne, zobrat niekomu podu a neplatit najom trestne nie je, neustaly kolotoc vytvarania a zadlzovania s.r.o, fiktivne obchody kvoli podvodom z dph a potom nedotknutelnost mnohych takych podnikatelov,este ta zrazia na prechode a nie je to priestupok-tak ako to doslo v tejto krajine je na zaplakanie,vyvolenym prejde u policie pomaly aj vrazda,obcan ktory nema znamosti,nema takmer ziadne prava-je okradany, podvadzany,terorizovany/neprisobivymi obcanmi/-sudy ,policia vsetko skorumpovana banda,zakony casto darebacke a ich vyklad a uplatnovanie je totalne svinstvo-tiez som presiel vselicim-bol som veduci skladu, robotnik, zivnostnik, politik v regionalnej politike,uradnik,aktivista-podaval som niekolko trestnych oznameni a podani a spoznal som celu masineriu spinavosti, manipulacii a atd a vrcholom bolo ked my vysetrovatel v jednom pripade policajt nenapadne naznacil ze ma menej ako sbskar a preto si musi prilepsovat bokom /korupcia/a naposledy ma dojal dopravny inspektor ked my priamo povedal ze vie ze jeho rozhodnutie bude nespravne a nespravodlive a ze mnohe su take v policii ,no co uz z tym ze tak to chodi-je sokujuce ze sa uz nik nicoho neboji,ze uplatky sa budu za chvilu davat verejne,ze ty co maju chranit zakon a poriadok sa este aj vystatuju tym ze tak nerobia,stratili sa zabrany,svedomie a akakolvek sudnost-opice prijali zakony ktore ochranuju sviniarov a destruovali pravny stat, ustavnost, pravo, spravodlivost, zakon,poriadok a zdravu ekonomiku.
Jano24
16.01.12,09:01
http://hnonline.sk/stlpceky/c1-54429750-nulovy-koalicny-potencial
Sulík najpr posiela Dzurindu a Mikloša do dôchodku politického, ale na konci článku v HN uvádza, že možno najlepšia koalícia pre Slovensko bude po voľbách koalícia SaS a SDKU.To už mu nebude vadiť že vo vláde bude s morálnym trpaslíkom , lebo ide iba o moc... / bude na to mať jednú otrepanú frázu-lebo Fico/. Na kauzu gorila sa ešte vytvoria nejaké komisie po voľbách / ak treba niečo zamiesť pod koberec, tak sa na Slovensku vytvorí komisia/ a gorila sa nechá uležať, odležať a postupne sa na ňu zabudne a poďho veselo presadzovať slávnú daňovo-odvodovú reformu a ničiť malých živnostníkov...Dzurinda sa vyjadril že Gorila spája terajšie pravicové strany, ten vie o čom hovorí už je ostrieľaný v týchto veciach a prežije aj Gorilu.Čítal som v deníku že včera SDKU v Modre malo prvý míting .Síce tam prišlo málo ľudí, ale hneď prvú pesničku pustilli do repúroduktorov od AC/DC v preklade je to pesnička Dialnica do pekla... Aký vystížny názov skladby s ktorou ide SDKU do volieb...Takže do volieb Gorila a po voľbách sa na porade bude riešiť daňovo-odvodová slávna reforma, ktorá chválabohu bola zmietnutá minulý rok v hodine dvanástej...Penta sa nebude po voľbách dusiť, dusiť sa budú živnostníci, aj radoví občania.
srska
16.01.12,09:12
ešte aj pes sa k nemu otočil riťou
sisima
16.01.12,11:48
nepoznám človeka, ktorého nezmenia peniaze, moc a príležitosť!
keby za mnou niekto prišiel a dal pod nos 200 mil a za chrbtom "esá" zo strany, asi by som urobila to isté ako tá pani, a vôbec sa to nebojím povedať, a prečo? lebo pred pol rokom som bola označená ako živnostník ojeb.vač, a teraz som sa posunula ďalej, momentálne som budúca matka ojeb.ávačka, dokelu, len ja som si chvíľu platila pár eur, ako mi tu poradil teraz pán minister, aby som potom tých pár mesiacov nedostávala len tých pár eur... no za 200mil by som mohla aj 10 detí porodiť a vychovať... ale v tomto štáte by mi zato platili, len keby som bola čierna...
bože, kde to ja žijem... :(
volit nepojdem, lebo naozaj nemám koho :((
Majkas
16.01.12,11:59
Dala som, že mna táto tema zaujíma, no ale čo teda možeme robit ?, ked nám tu uz vládnu finančné skupiny a ich posluhovači ?, nepojdeme volit ? - pomože to ?, hnusí sa mi to dávno a je mi z toho smutno, ako si z nás utahujú a vyplácajú odstupné či sú tam 4 roky alebo 2,5 a odmeny,...nepojdem volit a basta (či?)
erzet
16.01.12,12:24
Mojsejová mala pravdu: "Bubeníková nemala odvahu sa postaviť pred kameru".
Nepovedala ani "a", ani "b", ale ani "né". Asi jej bol život milý.
Kvaka
16.01.12,12:33
Už dlhšie som si pozerala tie publikované útržky materiálov Gorila, a stále som nechcela veriť, že to niekto bude aj vyšetrovať. Tie úryvky mnou dobre otriasli, cítim len hnus a bezmocnosť, ale určite sa tieto veci diali už od roku 1989, lebo chamtivosť niektorých Slovákov nepozná hraníc. Nedávno som kdesi čítala príspevok od alabuta, teraz mi prišli na um jeho slová v príspevku, napadlo ma, prečo je to tak, a nielen u nás na Slovensku. Pozrite si v téme http://www.porada.sk/t183857-buducnost-sveta.html je to príspevok 37, ale aj ďalšie tam. Blížia sa voľby, naozaj niet koho voliť. Mať tak vešteckú guľu, a vidieť, kto je odborník a dobrý manažér a súčasne nie je skorumpovateľný, ničím, ani fľaškou, ani kávou, ale to už asi iba snívam, že?
Pikoška
16.01.12,13:28
Dala som, že mna táto tema zaujíma, no ale čo teda možeme robit ?, ked nám tu uz vládnu finančné skupiny a ich posluhovači ?, nepojdeme volit ? - pomože to ?, hnusí sa mi to dávno a je mi z toho smutno, ako si z nás utahujú a vyplácajú odstupné či sú tam 4 roky alebo 2,5 a odmeny,...nepojdem volit a basta (či?)Máš pravdu, že vládne Haščák a Penta. Tieňový premiér a tieňový parlament. A kto im to dovolil? MY! Sedíme na ritiach a dávno sme mali byť pred prezidenstkým palácom, či parlamentom. Vieš, čo robím ja? Odmietnem tunelára, to po prvé. Lebo účtovník má veľkú moc podieľať sa na veciach verejných. Neúčtovať fiktívne faktúry, neskresľovať účtovníctvo. Stačí sa pozrieť do Obchodné registra. Za hodinu som vygooglila 40 firiem, jazidacich na bielych koňoch. Ani jedna listina za niekoľko rokov v Zbierke listín. A adresy menené podľa čoho? Daňových úradov? A do nich zlúčených niekoľko firiem. Takže sa firmičky zlučujú, rozdeľujú, sprivatizujú a šup s nimi bielemu koňovi. Gorilák sa stratí a životnosť bielych koňov sa možno priamoúmerne skracuje. Naše deti a vnúčatá nám asi ťažko odpustia, že sme so Slovenska dovolili vybudovať nagorilatejšie ZOO ! Ale nikdy nie je neskoro vyprášiť im kožuchy. V marci máme príležitosť. A dovtedy sem môžeme denne vylepiť jednu firmu a priradiť k nej Goriláka. Určite máme na to. V tomto sme lepší, ako právnici. Tí nech nastúpia po nás.;)
Melnick
16.01.12,13:34
Mojsejová mala pravdu: "Bubeníková nemala odvahu sa postaviť pred kameru".
Nepovedala ani "a", ani "b", ale ani "né". Asi jej bol život milý.

Len škoda, že toto je jedna z mála právd p. M.. Chcelo by to byť, aj v jej prípade, pravdovravnejšia. :cool:
Kvaka
16.01.12,13:36
Neviem, či by som si trúfla napísať sem meno a firmu, jednak preto, že asi platí prezumpcia neviny, jednak preto, že v niektorých prípadoch by ľudia mohli ohroziť aj svoju rodinu, čo ty vieš, kde všade má chápadlá gorila chobotnicová.
Melnick
16.01.12,13:43
No ja si myslím, že ak by sa podarilo kauzu Gorila vyšetriť, tak najmä v krajinách ako Barbados, Panama, Britské Panenské ostrovy, Bahamy či Kajmanské ostrovy zaznamenajú príliv obyvateľov zo Slovenska. "Gorilám" sa vždy podarí uniknúť pred spravodlivosťou. Nie nadarmo je bohyňa spravodlivosti slepá.
tetrisss
16.01.12,13:44
Nuz ospravedlnenie asi nepostaci, treba to naozaj vysetrit, ak je to pravda, vziat to, co ukradli a zatvorit vsetkych na dozivotie. Predsa na nas vymyslaju kadejake hluposti, aby sme len platili a platili aby oni si mali co podelit. Ja si dokonca myslim, ze treba pozastavit volby a taketo strany si predsa nezasluzia sa uchadzat o hlasy volicov.
danushka
16.01.12,13:44
A dovtedy sem môžeme denne vylepiť jednu firmu a priradiť k nej Goriláka. Určite máme na to. V tomto sme lepší, ako právnici. Tí nech nastúpia po nás.;)

Zviera mi žalúdok pri informáciách posledných dní, lebo sme to vlastne tušili, len to doposiaľ nik tak na plnú hubu nepovedal.

Veď oni si sami medzi sebou poriadky urobia, ľudia sa sem-tam poniektorí stratia, niekto neprežije, niekomu bude unesená manželka, či dieťa a v tomto prípade padne veľakrát posledná, možno nahlas nevypovedaná otázka ,,aj Ty Brutus?". Len tu je Cézarov a Brutusov Boh vie koľko...

A nepochybujem, že sa tu dá denne vylepiť po jednom Gorilákovi s firmou, len či nám to dovolí Etiketa Porady pre jej apolitickosť a nevhodnosť takto ťažkých tém.
Umlčať naše názory je tak jednoduché, stačí zamknúť tému , aj takými troma fiktívnymi hlasmi ;).
Melnick
16.01.12,13:48
pavol54
16.01.12,13:58
a morálny trpazlík aj so svojimi vernými sa v modre vyškiera národu ako keby sa nechumelilo.
Keď otvorí papuľu si spomeniem na výrok zo Štepkovej hry ako vysvetľuje Melkovičovi keď mu bral preukaz zväzáka "Kua to nie ja, to oní tie kuvyyyyyyyyyy..." Čistý ako kryštál,
pavol54
16.01.12,14:08
A ja mám ku gorilákom a goriláčke Bubeníkovej jedinú otázočku? Nemienite sa ospravedlniť verejne národu, ktorý ste zdierali?
A pre orgány činné v trestnom konaní mám tiež otázočku. Ako je možné, že ešte ste im nezaložili putá? Pre nich je sloboda medzi nami len dôkaz toho, že žijeme v banánovej republike. Asi sme už mali byť všetci v uliciach a hnať Vás do džungle, kam patríte.
Každý nie je Vareha, tam to šlo "raz naraz"
verkaz
16.01.12,14:18
Aké ospravedlnenie ? V tichosti sa stratia a spokojne budú užívať nadobudnutý majetok. A slovač stále mlčí a necháva sa ďalej zdierať.:D:D:D
pavol54
16.01.12,14:19
Mojsejová mala pravdu: "Bubeníková nemala odvahu sa postaviť pred kameru".
Nepovedala ani "a", ani "b", ale ani "né". Asi jej bol život milý.
skôr by som povedal je jej milý život jej rodiny.
tetrisss
16.01.12,15:48
Na druhej strane mi to tak pripada, ako keby sa naraz Slovensko zobudilo. Po kolkych rokoch... Kazdy z nas, ktori sme elementom ekonomiky, sme sa s takymi praktikami asi stretli, ci priamo, ci nepriamo. Vezmieme si taku storry s registracnymi pokladnami. Na zaciatku, ak si dobre pamatam, bol pripraveny navrh zakona, ktory daval nejake technicke podmienky, ktore splnala len jedna firma, potom sa zacalo kricat a bolo to zmenene. keby to ale bolo preslo, no...chcela by som byt majitelom takejto firmy. Potom prislo euro, zase sme to zatiahli, nadavali nam do zlodejov a uz sme boli vsetci v base, napriek tomu si dovolim povedat, ze znacnu cast drobnej prace so zavedenim novej meny sme oddreli my, obchodnici, a nik sa nam ani nepodakoval za exelentny prechod na inu menu, ked uz nemohli nic najst, tak nas pokutovali za nespravny prepocet, co bola taka hovadiiina! No a v tom case uz bol pripraveny zakon o fiskalnom module, dobre, som za, taky clovek, ktory poriadne pracuje, nema s tym problem, ale preco to nebolo pripravene ku datumu prechudu na euro a nemohli sme to zaplati len raz? Necitite tu lobing firiem, ktore nam toto vsetko predavaju? Slovaci su v tomto smere uzasni, ja sa tiez sem pocitam, pofrfleme, mozno aj zaplaceme a ideme dalej, vsak kazdy sikovny, co si ukradne. Pan Peter Schutz, novinar, raz povedal velku pravdu, ci Fico, ci Radicova, to je jedno, system je zly, ten plodi korupciu a vsetko toto bahno.
srska
16.01.12,16:08
tetrisss - súhlasím s tebou. ryba smrdí vždy od hlavy. vždy. ten lobing nikdy nezmizne. ja si pamätám (strašne dávno to bolo) ako sa snažil westinghaus, siemens a framatom o pomerne slušnú zakázku na slovensku - všetky tri firmy, keby mohli, tak by sa nám vieš kde strčili. hádaj kto vyhral a prečo. a všetci svorne hovorili o tom, že na "lobovanie" majú vo firmách "reklamný department", ktorého činnosť bola jasná.:)
alabut
16.01.12,16:26
(Melnick) No ja si myslím, že ak by sa podarilo kauzu Gorila vyšetriť, tak najmä v krajinách ako Barbados, Panama, Britské Panenské ostrovy, Bahamy či Kajmanské ostrovy zaznamenajú príliv obyvateľov zo Slovenska. "Gorilám" sa vždy podarí uniknúť pred spravodlivosťou. Nie nadarmo je bohyňa spravodlivosti slepá.

Takto, Stefanik vzdy tuzil osidlit tichomorske ostrovy pracovitym slovenskym ludom. Tito plnia Stefanikov odkaz, sice si pomylili oceany, ale snazia sa chlapaci, iba nevedomy narod im stoji v ceste. :-)
Gapo
16.01.12,16:57
Bože, to bola dlhá noc.......
lujza.j
16.01.12,17:36
celá kauza úmyselne "vypustená" - načasovaná pre volbami,aby tí čo ju vytiahli chytili voličov, keby vláda nepadla o gorile by sme možno počuli inokedy, alebo vôbec. to že je to hnus, to je pravda, ale mňa to vôbec neprekvapilo ani nešokovalo, ved tak to "fungule" všade, len to horšie vyzerá ked je to akože "čierne na bielom". v politike sú predsa vždy len tí ktorí niekde niekoho majú, aj tí čo sa "hrajú" na chudákov-obyčajných, chudáci-obyčajní nie su. politika je jedno veľké klamstvo a faloš, peniaze sú peniaze.volič je pre nich dôležitý iba pred volbami. nikdy nezabudnem na reláciu v TA3, ked už bolo jasné že Sas nesplní to čo voličom sľúbila, /mariška a registr. partner./tak miškov si zaklopkal na hodinky a redaktorke povedal, že ale už je po voľbách. ja ked vôbec pôjdem voliť, tak len čisto z dôvodu aby nebolo možné s mojim hlasom manipulovať! som totižto "volebne" vyliečená.
marleau
16.01.12,18:25
Jedine ĽS-NS.Ostatných gaunerov nech si naložia do octu.
kopretinka
16.01.12,18:31
ja fakt asi budem voliť Noriku........či? :rolleyes: :confused:
marleau
16.01.12,18:36
ja fakt asi budem voliť Noriku........či? :rolleyes: :confused:
Tú nemože voliť človek s IQ nad 50....Dúfam,že sranduješ.
marleau
16.01.12,18:36
(Melnick) No ja si myslím, že ak by sa podarilo kauzu Gorila vyšetriť, tak najmä v krajinách ako Barbados, Panama, Britské Panenské ostrovy, Bahamy či Kajmanské ostrovy zaznamenajú príliv obyvateľov zo Slovenska. "Gorilám" sa vždy podarí uniknúť pred spravodlivosťou. Nie nadarmo je bohyňa spravodlivosti slepá.

Takto, Stefanik vzdy tuzil osidlit tichomorske ostrovy pracovitym slovenskym ludom. Tito plnia Stefanikov odkaz, sice si pomylili oceany, ale snazia sa chlapaci, iba nevedomy narod im stoji v ceste. :-)

Píšeš pracovitým ľudom a nie darmožráčmi.
Ľubomír
16.01.12,18:37
Ťažko sa dýcha v štáte,ktorý je riadený takými ľuďmi , akými je riadený.

Nie je mi to jedno čo sa deje a som z toho veľmi nešťastná .Podnikám 20 rokov.Už som toho prežila veľa, nadobudla som veľa životných skúseností, ale aj som veľa stratila pri podnikaní.Viem o čom je život,viem aké je ťažké podnikanie v tomto štáte pre obyčajného človeka , ktorým som aj ja, ktorý nemá za sebou žiadnu vplyvnú osobu .Počas celých dvadsať rokov podnikania som nečerpala od štátu nič ,žiadnu podporu , žiadne nemocenské dávky ....stále len platím a prilievam , či to je daň z príjmu, či to je DPH, či to je daň z nehnuteľnosti z podnikateľských priestorov , či je to smetné raz tak drahé pre podnikateľov ako domácnosť ,či sú to odvody do fondov , či daň z motorových vozidiel stále sa zvyšujúca a v neposlednom rade sankcie za omeškané platby atď.Toto poznáme všetci , len je na jedincovi či to povie verejne teda či si to prizná , alebo nie .Však keď sa zamyslím nad tým,tak vlastne i napriek tomu , že podnikám, tak mi nezostane v čistom ani minimálna mzda. A v kauze Gorila lietajú milióny a miliardy bezpracne .No proste hnus !
Nie je tomu tak dávno, keď sa na Porade vykrikovalo , akí sú podnikatelia podvodníci, ako zamestnanci trpia , akí sú diskriminovaní a podobne ................ teraz máte možnosť sa verejne vyjadriť ku Gorile a k tým, ktorí nás tu roky okrádajú.Inak to ani nemôžem nazvať.

Najviac ma znepokojuje fakt , že nám takýto ľudia v ich dielni varia zákony , také aké sú .Majú nad nami ...nad spodinou tohto štátu kontrolu a idú nás trestať sankciami , aby sa naplnila štátna kasa a mohlo sa viac kradnúť.
Áno, povedala som si, že nepôjdem voliť ....ale napokon som si to rozmyslela....radšej dám hlas niekomu inému,akoby mal prepadnúť môj hlas stranám, ktoré nás tu oblbujú už 20 rokov .

A pri tejto príležitosti ma napadá súvislosť s ERP, ako sa rozbehli od 1.1.2012 kontroly a podnikateľov za pár centov, ktoré im vystávajú v kase dostanú pokutu .No povedzte,nie je to hanba ? Však tieto zákony nám tvorili Gorilisti.
Však si pozrite zákony a sankcie , však tie pokuty všetky sú likvidačné! Však prečo nie , ak to nedostanú naši moci páni na daniach, tak to dostanú na pokutách .


No vidíš a pre Mihála, Mikloša a Sulíka si aj tak podvodníčka, ktorá okráda štát. Ja to poznám tiež z vlastnej skúsennosti. Tento štát je nepriteľom živnostníkov.
marleau
16.01.12,18:40
A to nám ide zdražieť voda,lebo ju málo míňame a k.rvy nedosahujú naplánovaný zisk.To je na zbraň do ruky!!!Vážne!
Pikoška
16.01.12,18:40
celá kauza úmyselne "vypustená" - načasovaná pre volbami,aby tí čo ju vytiahli chytili voličov, keby vláda nepadla o gorile by sme možno počuli inokedy, alebo vôbec. to že je to hnus, to je pravda, ale mňa to vôbec neprekvapilo ani nešokovalo, ved tak to "fungule" všade, len to horšie vyzerá ked je to akože "čierne na bielom". v politike sú predsa vždy len tí ktorí niekde niekoho majú, aj tí čo sa "hrajú" na chudákov-obyčajných, chudáci-obyčajní nie su. politika je jedno veľké klamstvo a faloš, peniaze sú peniaze.volič je pre nich dôležitý iba pred volbami. nikdy nezabudnem na reláciu v TA3, ked už bolo jasné že Sas nesplní to čo voličom sľúbila, /mariška a registr. partner./tak miškov si zaklopkal na hodinky a redaktorke povedal, že ale už je po voľbách. ja ked vôbec pôjdem voliť, tak len čisto z dôvodu aby nebolo možné s mojim hlasom manipulovať! som totižto "volebne" vyliečená.No, ja by som lujza povedala, že načasované nie je nič. Jednoducho a dobre, každý gauner raz urobí chybičku a krčah pretečie. Dnes som si vybrala najnenápadnejšiu gorilu - Ivana Kiňu. Keď klikneš na jeho firmy v obchodnom registri, ktorých je 25, z toho konkurzy, likvidácie, zlučovania, splynutia, rusi, pražáci, cyperčania, nepotrebuješ k tomu spis Gorila. Začal" podnikať " s Aničkou Bubeníčkou a po preštudovaní firmy Petrochema a.s. - aktuálny aj úplny výpis sa len čudujem, načo treba SIS - ku, keď aj blbec bez vzdelania vie, že tunelovali ako diví. A tie mená, a tie spoločnosti v s.r.o. a miliónových a.s.-až Ti tají dych.Verejná kontrola nás občanov zlyhala. A to je všetko. Zajtra si mrknem pracovitého Igorka Grošafta. A potom zabehnem pre nejaký ten výpis Súvahy. Nech to mám z pravej ruky.
marleau
16.01.12,18:42
Vešať,vešať,vešať.Ak sa bojíte,budem robiť kata.Budem stínať prašivé všivavé hlavy jedna radosť.Aj 30 za deň.
kopretinka
16.01.12,18:43
Tú nemože voliť človek s IQ nad 50....Dúfam,že sranduješ.
tak mi navrhni niekoho lepšieho
lujza.j
16.01.12,18:43
všetko má svoj význam, prečo "tu a teraz", sú veci kde náhody nie su. ale to je môj názor.
marleau
16.01.12,18:44
Už som napísal svoj tip.
marleau
16.01.12,18:50
Slovensko žije Gorilou a Gorila žije zo Slovenska.
pavol54
16.01.12,19:01
Musím súhlasiť s Lujzou nič nie je náhodou, všetko je réžia, počíta sa s tým že:
- buď zmeníme pri voľbách stranu - cieľ splnený,
- buď nepôjdeme do volieb znechutení a apatickí - splnené hneď tri ciele -a, niektorá strana získa menej hlasov, b,prepadnuté hlasy sa dajú tým čo sa dostali do parlamentu, c, disciplinovaní voliči čo volia za akých koľvek okolnosí zabezpečia svojej strane %-álne najlepší pomer
Takže neísť voliť dať svoj hlas strane ktorej by som nedal ani pohár vody.
up4anything
16.01.12,19:04
celkom vtipna tema, som zvedavy co tu mili poradaci vyriesite ...
lujza.j
16.01.12,19:07
Musím súhlasiť s Lujzou nič nie je náhodou, všetko je réžia, počíta sa s tým že:
- buď zmeníme pri voľbách stranu - cieľ splnený,
- buď nepôjdeme do volieb znechutení a apatickí - splnené hneď tri ciele -a, niektorá strana získa menej hlasov, b,prepadnuté hlasy sa dajú tým čo sa dostali do parlamentu, c, disciplinovaní voliči čo volia za akých koľvek okolnosí zabezpečia svojej strane %-álne najlepší pomer
Takže neísť voliť dať svoj hlas strane ktorej by som nedal ani pohár vody.

toto je čistý bol o volebné %, o nič iné nejde a vôbec nie o nás - občanov. a sú v tom veľké peniaze, ved ako inak.... od nás chcú len to aby sme nevolili tých..... oni dobre vedia že tu nie je čím ohúriť, tak aspoň takto...
pavol54
16.01.12,19:11
celkom vtipna tema, som zvedavy co tu mili poradaci vyriesite ...
toto je kaviarenská téma, už si videl niečo vyriešiť v krčme?
jozka56
16.01.12,19:12
celkom vtipna tema, som zvedavy co tu mili poradaci vyriesite ...
na margo Teba...si v zákulisí a tešíš sa????
jozka56
16.01.12,19:15
Ja za seba na Gorilu, len samé nádavky a hrešenie...hnus, vyštafírovaní a nabalení hajzli...odraz súčasnej doby, bedač rob a nemudruj...je mi do plaču, ale zas sa niečo nové ututláva, uvidíme neskoršie:(:(:(
pavol54
16.01.12,19:25
Tých goríl je niekoľko ešte nikto nevytiahol prepojenie justičnej gorily s finančným kapitálom. Mňa sa osobne nedotýka 200 , 500 a čo ja viem koľko miliónov tak, ako podvody bankárov požehnané v mojom prípade najvyšším súdom v jednom prípade za stotísíc alebo 700 tisíc korún v druhom prípade. Slovenský OLAF by to určite nezzaujímalo.
lujza.j
16.01.12,19:29
misoft
16.01.12,19:34
Čítam, čítam - vyjadrenia, názory, postrehy...... Ja len toľko:
Zabudol vôl, že teľaťom bol,
zabudol poslanec (politik), že občanom bol.
A tým je to povedané asi toľko - akokoľvek budete voliť toho, alebo hentoho, akonáhle sa dostane ku korytu - okamžite bude myslieť na to, ako sa poriadne nabaliť, bez ohľadu na to, kto ho volil, čo sľuboval atď.
Ten, ktorý sa dostane do parlamentu, alebo do vlády - vedomý si svojej "nadradenosti" a "nedotknuteľnosti" - sa okamžite (s prepáčením) vyserie na voličov a myslí len a len na seba.
Spomínali sa tu referendá - prečo niektoré dopadli tak,ako dopadli? Dôvod je prozaický - politici i poslanci nechcú počúvať hlasy svojich voličov a preto ich tie referendá ani tak neiritujú, aby niečo pre občanov tejto krajiny urobili (to skôr urobia pre seba).
Teda či nová tvár, či stará tvár, či Gorila, Šimpanz, Veľryba a iná obluda - život pôjde ďalej, veselo sa bude rozkrádať, naďalej sa budú vyciciavať obyvatelia (aj nezmyselnými, alebo nedokončenými zákonmi) - nebudú brániť svojich občanov ani voči rôznym debilným nariadeniam a smerniciam z EÚ (to skôr ešte pritvrdia - viď spotrebná daň s plynu, tisícové pokuty pre pár centov atď.)

Čo z toho vyplýva? Či budeš voliť, alebo nie - tebe to prd pomôže, skôr to vždy uškodí.
Demokracia v tomto štáte je v bdelej kóme - registruje, ale nereaguje!
up4anything
16.01.12,19:40
na margo Teba...si v zákulisí a tešíš sa????

"na margo mna" nemam sa preco tesit no ani rozhorcovat sa nema zmysel... plne suhlasim s " lujza.j " ze gorila je len ucelova kauza. A vazne je to srandovne ako sa tu rozhorcujete na par babkach nedavno vystrcenych spoza opony... samozrejme ze to treba vysetrit.. tito prave uzreli "svetlo sveta" tychto treba urcite preverit/vysetrit/potrestat.. a ti za oponou sa kludne bavia dalej.. a propos boli tu uz aj ine velke kauzy a v nasej republike boli vazne, ale uplne vazne preriesene do spiku kosti ;) ( :D ) ... okrem toho su tu aj ine dost zavazne temy no o tie momentalne nik ani nezakopne lebo je tu senzacia v poobe Gorily. Rozkradanie verejnych financii sa deje uz od davnych dob a bude pokracovat ci sa vam to paci alebo nie a to vdaka zakladnym ludskym vlastnostiam.Takze vela stastia v suboji Davida s Goliasom, aj prostrednictvom tejto temy. 
lujza.j
16.01.12,19:42
ja som veľa krát povedala, že keby tu nebolo čo a koho cecať a mám také lóve ako "žraloči" tak v tejto "zaprdenej krajine" nie som!! ale tu je stále čo a koho cecať...
lapejko
16.01.12,20:07
včera šiel na Prime / Ulovit miliardáře/ akože komédia ale dosť poučné ako J. Mádl/lobbista Lehký/ vraví: udělal jsem z kamaráda premiéra...
lapejko
16.01.12,20:14
Na rannej prechádzke sa Dzurinda náhle potkol a spadol.
Ukázalo sa, že to bola porážka. A pretože podľa hesla
"Zdravie nie je biznis" nemala
blízka nemocnica dostatok
personálu, tak zomrel.
Onedlho stál pred nebeskou bránou a Svätý Peter ho privítal:

- "Vítaj na Nebesiach, ale skôr, než sa tu usadíš, tak sa zdá,
že tu máme malý problém. Málokedy tu máme slušných demokratov
a tak si nie sme tak úplne istí, čo s nimi."

- "To nie je žiadny problém, jednoducho ma pustite ďalej, som
dobrý kresťan, som veriaci."

- "Rád by som ťa pustil ďalej, ale mám pokyny priamo od Boha.
Hovorí, že pre zavedenie novej politiky demokratického ŠTÁTU musíš
stráviť jeden deň v Pekle a jeden deň v Nebi. A potom si sám
vyberieš, kde chceš stráviť Večnosť.

- "Ale ja už som rozhodutý. Chcem do Neba!"
Svätý Peter odviedol Dzurindu k výťahu a zišli dolu do pekla.
Brána Pekla sa otvorila a Miki se ocitol na krásnej zelenej lúke.
Pripadal si tam ako v Raji. Zelená tráva, slnko svieti, ale nie
je príliš teplo. Vanie mierny vlahý vetrík. Všade sú malé krčmy
s pivom, párkami a údenými kolenami, tienené šumiacimi stromami.
Všade postávajú slávni demokrati, sám Tony Blair ho
víta. Pod gaštanom diskutuje Sulík, Havel s Angelou Merkelovou.
Všetci
sa voľne prechádzajú, hrajú kolky a futbal. Na obed si dávajú
bifteky, grilované prasiatka, šampanské a plzeň. Sám diabol
priniesol Dzurindovi pohár oroseného piva a rezeň.

- "Daj si jedno, Miki!" "Nie, sľúbil som, že už nebudem piť
a budem štíhly", odmieta Dzurinda

- "Toto je peklo, synak. Tu môžeš jesť a piť čo chceš a neuškodí
ti to, skôr prospeje."
Miki si teda dá a zistí, že sa mu diabol páči, že je to fajn
chlapík, ktorý vie rozprávať korenené vtipy a vyvádzať o statným
kanadské žartíky. Jednoducho presne to, čo majú demokrati radi.
Všetci si skvelo užívajú a skôr než si to Dzuri uvedomí, deň sa
skončí. Všetci sa s ním búrlivo lúčia a mávajú mu, keď nastupuje
do výťahu. Keď se dvere výťahu znovu otvoria, je zase pri bráne
Raja a svätý Peter naňho čaká.

- "Tak a teraz je čas na návštevu Raja", a otvára mu bránu.
A ďalších 24 hodín je Miki donútený tráviť čas s partiou
čestných, vychovaných ľudí, ktorí majú radi spoločnosť, ale
hovoria o iných veciach než o jedle, o peniazoch, a chovajú sa
k sebe slušne a úctivo. Žiadne hrubé vtipy alebo kanadské žartíky.
Nie sú tam ani žiadne krčmičky a aj keď je jedlo dobré, biftek
a údené kolienko to nie sú. A všetci sú chudí. Niet tam nikoho,
koho by poznal. A naviac sa k nemu nikto nechová ako k dôležitej
osobe.

- "No toto, na niečo takéto ma Fígeľ so Sulíkom nepripravili.
Ani Bugár s Miklošom sa o tomto nezmienili," hovorí si Miki.
Deň sa skončil a svätý Peter sa vrátil.

- "Tak, strávil si deň v Pekle a deň v Nebi. Teraz si vyber, kde
stráviš Večnosť."
Ale Miki dlho nepremýšľa a rozhodne sa hneď:

- "Nikdy som si nemyslel, že toto poviem - vieš Nebo bolo krásne,
a tak... ale ja si naozaj myslím, že patrím k priateľom do Pekla."
Tak ho Peter odvedie k výťahu a on schádza stále dolu až do Pekla.
Dvere výťahu sa otvárajú a ocitne sa uprostred pustatiny pokrytej
odpadkami a toxickým odpadom. Vyzerá ako púšť, ale je to ešte
horšie. Asi ako bane v okolí Prievidze. Je vydesený, keď vidí
svojich priateľov, oblečených v zdrapoch, a ko prikovaní k reťaziam
zbierajú do plastových vriec odpadky pri ceste. Stenajú a vzdychajú
od bolesti, tváre a ruky majú čierne od špiny. Diabol pristúpi
k Dzurindovi, objíme ho okolo ramien. Ten se otrasie a hovorí:

- "Tomuto nerozumiem, bol som tu včera, všade slniečko, trávička
zelená, pivo tieklo prúdom. Stále sme sa flákali a bolo to skvelé.
A teraz je tu pustatina, všade iba neporiadok a všetci vyzerajú
biedne."
Diabol sa na neho pozrie, prefíkane sa usmeje a povie:

- "No, zlatý môj, včera to bola volebná kampaň, dnes si si nás už
zvolil!"

Pošli to všetkým slušným ľuďom, ktorí chcú v tejto krajine
žiť aj po voľbách a zvoľ správne.
day
16.01.12,20:20
lapejko perfektne
lapejko
16.01.12,20:25
Ja ešte pripomeniem, že naposledy keď bol ministrom financií I.M. tiež išiel živnostníkom po krku, teraz sa schoval za Radičovú a po voľbách vyrukoval z ešte bombastickejšími nápadmi akí sme my živnostníci paraziti... Je mi z tejto kreatúry zle o to viac, že je z východu, pričom na obchvate VT máte pocit, že máte americkú skákajúcu limuzínu a pokazený/opravený obchvat SK/5 km spoplatnili istý čas dialničnou známkou a pán minister si býval v byte skoro zadarmo a cestuje do Nepálu a bohviekdeešte.
SamuelSK
16.01.12,20:29
Ja viem preco si chcem zavarat maso, na hodne dlhy cas.
lujza.j
16.01.12,20:43
Ja viem preco si chcem zavarat maso, na hodne dlhy cas.

mimotemytreba si vybaviť aj zbroják a kúpiť búchačku lebo aj vojna bude koncom roka:---
Rozalka
16.01.12,20:46
Je mi z toho nanič a myslím si, že
- veľmi dobré na odpútanie pozornosti pred inými ešte závažnejšími kauzami
- veľmi dobré na kydanie špiny pred voľbami, aby sme volili iných
- aj tak sa nič nevyšetrí, lebo sú v tom namočení všetci

Je to hnus.
Neviem, či nebudem namiesto bežnej nadávky používať takúto: "... ty, ty, ty ... poslanec!"
jozka56
16.01.12,20:50
U mňa všetky nadávky začínajú na v, ale nie je to vykanie:) a končia na c alebo na ci:)
lujza.j
16.01.12,20:51
to je dobrá nadávka:) vynadať niekomu do "posranca":)
Rozalka
16.01.12,20:51
lujza.j
16.01.12,20:57
SamuelSK
16.01.12,21:01
mimotemytreba si vybaviť aj zbroják a kúpiť búchačku lebo aj vojna bude koncom roka:---

Tie oficialne budu zbierat pred vojnou :)
A na neoficialne sa este necitim, lebo ich nemam kam skovat..
Rodicia by ich nasli :(
korela
16.01.12,21:40
celkom vtipna tema, som zvedavy co tu mili poradaci vyriesite ...
Určite si sa s tým už stretol, niektoré veci sa vybavia aj samé.
korela
16.01.12,21:49
Aké "snahy" pri zákone o preukazovaní majetku...
Melnick
16.01.12,22:33
Aké "snahy" pri zákone o preukazovaní majetku...
Korela, no a vari nám ho nepoukazovali :D:D:D a neukazujú ako sa im naďalej rozrastá ???????:cool:
kukučka
17.01.12,01:00
Ja viem preco si chcem zavarat maso, na hodne dlhy cas.

predpokladám, že soľ, zápalky, sviečky aj sekerku už máš, nezabudni na lieky, hlavne tie na nervy :--- :D
danushka
17.01.12,01:37
predpokladám, že soľ, zápalky, sviečky aj sekerku už máš, nezabudni na lieky, hlavne tie na nervy :--- :D

Ešte vykopať studňu vo dvore /však už len drahšia bude obecná/ a na jeden lístok aspoň 5x otočiť povolenku na výrub dreva v obecnom lese, okopisto naložiť na vlečku, nenechať sa chytiť polesným a módliť sa, nech starosta ostane starostom aj v budúcom volebnom období.

Ktovie aké s.ine prídu za vrch stola obce, tieto aspoň poznáme... ;)

Prosím Vás ostatní, nerobte krízové opatrenia, neštetrite vodou, nezatepľujte baráky - znižujete tým zisky určitým skupinám, oni sú chudáci potom nútení regulovať ceny a doplatia na to tí, čo nešteria... A ešte aj štát musí potom vymýšľať rôzne nové spotrebné dane...
Stina
17.01.12,04:36
Zdá sa, že slušnosť, morálka a etika pre politikov nič neznamená. Do kedy ?
duves
17.01.12,04:58
Pokial ako občania nepresadime zmenu volebneho systemu, tak to bude stale o tom istom.
Je chybne voliť politicke strany. Treba voliť programy. Napr. 3 mesiace pred volbami by vznikli zoskupenia a tie by deklaroval svoj vladny program. A ten by volili ludia vo volbach. Napr. by sa jednalo o 3-4 volebne programy. Nie ako dnes, že politicke strany chytaju voličov na nepresne sluby: efektívna štátna sprava, nove podnikatelske projekty, viac zahraničných investorov, istoty..... (ved to vidime z billboardov). Nič nehovoriace udaje. Do toho zamotaju par dobre vyzerajucich téz: volné drogy..a pod. Napokon po volbach vznikne koalicia a každa strana musí ubrať zo svojho programu. Ostane torzo slubov (SLUBOTECHNA) a do mesiaca sa ludom predostrú tvrde reformy, ktoré neriešia okrem plných vrecák novej politickej garnitúry vlastne nič. Tak toto treba zrušiť.
alabut
17.01.12,05:43
Hmmm, vymena politikov nicomu nepomoze. Ja by som vymenil narod. Vsetko, co sa deje na politickej scene sa odvija uz za dverami. Skuste odvolat skorumpovaneho starostu, alebo toho, co namiesto ekonomiky dviha a vymysla dane. A to nema ani imunitu. Alebo volat na zodpovednost zleho lekara, ci sudcu, exekutora. Vlastne, narod si svoj vysnivany osud zasluzi. Parlament aj tak nepotrebuje, ma Pentu, chybal by niekomu prezifent? Najblizsie mu je obecne zastupitelstvo a ani s nim sa nevie urobit pooriadok. :-)
pepsikova
17.01.12,06:14
...múdro!..lebo ani mesiac neprejde a už budeme vedieť, čo tí pred nimi urobili zle,čo ukradli a čo nestihli a čo tí pri koryte urobia lepšie!..za dane národa, ktorých je furt nejako málo...


..mne sa veľmi páči, ako každý, kto je zainteresovaný v gorile, sa vyjadruje-ja nič, ja muzikant...vedia, svine hnusné, že ani jeden nepôjde do basy za krádež, či spreneveru..lebo peniažky zas urobia svoje...a tak sa nejdem ani trápiť,budem ako pštros, pichnem hlavu do piesku, lebo ak by som ju vytiahla, zavreli by ma namiesto nich!...
alabut
17.01.12,06:46
Studie psychiatrov prezradzaju, ze v politike je mnozstvo psychopatov. Zaroven radia, ze najlepsie je pred psychopatom utiect. ... Kam utecies narod slovensky? ... Je este jedno riesenie, alabutovo ... vyhubit ako krysy. :-)
pepsikova
17.01.12,06:46
..a najväčšia pravda je tá, že nie iba mne už je to jedno...takmer každému!..ja som už dva krát ponúkala svojmu okoliu zmenu...smola..zvolili si zlodejinu a teraz banujú...mala som dobrý projekt a aj čistý štít..bohužiaľ, nevarila som guláš a nenalievala vo svojej krčme zadarmo...a plakať nad rozliatym mliekom-nuž, plače ten, kto nerozmýšla...
..a tak to nie je iba v mojej dedine,ale v celom národe,aby sa nemuseli pohnúť, volia nádej, že zlodej sa zmení...ale nikdy sa nezmení..
srska
17.01.12,06:52
...múdro!..lebo ani mesiac neprejde a už budeme vedieť, čo tí pred nimi urobili zle,čo ukradli a čo nestihli a čo tí pri koryte urobia lepšie!..za dane národa, ktorých je furt nejako málo...


..mne sa veľmi páči, ako každý, kto je zainteresovaný v gorile, sa vyjadruje-ja nič, ja muzikant...vedia, svine hnusné, že ani jeden nepôjde do basy za krádež, či spreneveru..lebo peniažky zas urobia svoje...a tak sa nejdem ani trápiť,budem ako pštros, pichnem hlavu do piesku, lebo ak by som ju vytiahla, zavreli by ma namiesto nich!...omyl pepsi - daní je dosť - len ich predrbú napr. na všelijaké vymyslené a predražené analýzy, školenia v štátnej správe a podobné ujoviny
srska
17.01.12,06:54
..a najväčšia pravda je tá, že nie iba mne už je to jedno...takmer každému!..ja som už dva krát ponúkala svojmu okoliu zmenu...smola..zvolili si zlodejinu a teraz banujú...mala som dobrý projekt a aj čistý štít..bohužiaľ, nevarila som guláš a nenalievala vo svojej krčme zadarmo...a plakať nad rozliatym mliekom-nuž, plače ten, kto nerozmýšla...
..a tak to nie je iba v mojej dedine,ale v celom národe,aby sa nemuseli pohnúť, volia nádej, že zlodej sa zmení...ale nikdy sa nezmení..presne vystihnuté - ako s cigánmi
alabut
17.01.12,07:02
Dani je podla naroda malo, kazdy chce nejake dotacie. Niekomu sa ich ujde viac, inemu menej, podla toho ako vie kricat. Napriklad dotacie do polnohospodarstva su zaujimave, cim ich je viac a menej majitelov, tym viac dovazame. Podobne je to so vsetkym. :-)
pepsikova
17.01.12,07:24
mimotemy..a len taká poznámočka...včera som sa pýtala jožkaM, ako je možné niečo iné si myslieť a niečo iné konať...a tuším som sa ho to pýtala už aj v našom dialogu dávnejšie..nedostala som odpoveď..nie takú, priamu,akú by som čakala, sfleku vypovedanú...a tuším, že politici sú školení na odpovede,ani jeden nikdy neodpovie jedným-dvomi slovami, vždy je to "cezkošice"..teda dobre okolo, aby pýtajúceho sa dobre dezorientoval..ale priama odpoveď-nikdy!..
srska
17.01.12,07:28
naučili sa od muftiho - ten bol v tom úplne dokonalý. nebezpečne ho stíha ficko:)
gilda
17.01.12,07:48
K nadchádzajúcim voľbám: Kruhy o nás rozhodujúce to majú dobre premyslené a zazichrované. Ak by mala do vládnych kresiel sadnúť súčasná opozícia, žiadne obavy, je tu poistka do výšky 60%. Po našom, neľúbená opozícia aj keby získala vo voľbách rovno 60% si nazavládne ani sama, ani nezostaví vládu. Súčasný volebný systém ešte dlho nebude zmenený. A vlastne je to jedno, kto tam bude - o nás sa rozhoduje inde.
Pikoška
17.01.12,07:48
naučili sa od muftiho - ten bol v tom úplne dokonalý. nebezpečne ho stíha ficko:)Žiaľ, máš pravdu. Dôveruj, ale preveruj. O to ťažšie sa prijímajú fakty mne, ako zatvrdnutej smeráčke. Predstavitelia tejto strany nezaostávajú za tými, ktorých som obstreľovala kritikou. Pozrela som si podnikateľskú činnosť Flašíka, Glvača a iných, čo sa hrdia, či hrdili nálepkou tejto strany. Sofistikovaný, prepracovaný podnikateľský maras realizovali rovnako. Rovnako sú za nimi fiktívne firmy, cez ktoré odklonili špinu tých pôvodných firiem a Zbierky listín sú rovnako prázdne.Som natoľko sklamaná a zhnusená, že na Obchodný register nekliknem, aby som si ešte stihla užiť dôchodok. Je to jedna banda, ktorá nás, ak to dovolíme, zoderie z kože. Čo ma však trápi najviac, tie účtovné výkazy, ktoré sú schopné vyprodukovať tiežúčtovníci. Až to je hnus. Podaktorým nerobí problém zaúčtovať aj prezervatívy ako ochranné prostriedky. Kto vie čítať Súvahu a Výsledovku medzi riadkami, vie presne o čom hovorím. Každý z nás nesie svoj podiel viny na stave spoločnosti. Tak je potrebné to zmeniť. A včera bolo neskoro.
pepsikova
17.01.12,07:56
...som na to presne tak...a radšej nečítam to, čo nemusím,ušetrím si sklamania...
pavol54
17.01.12,07:59
Aj keď mi tu niektorí rypnú "neužitočné" ale začínam mať taký pocit že tie politické procesy po 48 - mom neboli všetky až tak vykonštruované, kradol alebo sa chystal, a za chvíľu bolo poriešené a koľko rokov sa báli kradnúť tí čo ostali?
srska
17.01.12,07:59
pikoška: nebuď z toho smutná. je to realita.
mne je ľúto napr. tých ľudí, ktorí sa vyjadrovali v topoľčanoch po fickovom soaré - tá ich naivita ...
srska
17.01.12,08:09
mimotemyvčera som sa zasmial na jednom názore: "mikloš nie je ekonóm" a na moju otázku prečo si to myslíte? odpoveď v skratke: "škrty nie je problém realizovať, to vie každý ":)
Milan Benka
17.01.12,08:35


"na margo mna" nemam sa preco tesit no ani rozhorcovat sa nema zmysel... plne suhlasim s " lujza.j " ze gorila je len ucelova kauza. A vazne je to srandovne ako sa tu rozhorcujete na par babkach nedavno vystrcenych spoza opony... samozrejme ze to treba vysetrit.. tito prave uzreli "svetlo sveta" tychto treba urcite preverit/vysetrit/potrestat.. a ti za oponou sa kludne bavia dalej.. a propos boli tu uz aj ine velke kauzy a v nasej republike boli vazne, ale uplne vazne preriesene do spiku kosti ;) ( :D ) ... okrem toho su tu aj ine dost zavazne temy no o tie momentalne nik ani nezakopne lebo je tu senzacia v poobe Gorily. Rozkradanie verejnych financii sa deje uz od davnych dob a bude pokracovat ci sa vam to paci alebo nie a to vdaka zakladnym ludskym vlastnostiam.Takze vela stastia v suboji Davida s Goliasom, aj prostrednictvom tejto temy. 
Dávid ten boj vyhral. Tak prečo ten boj dopredu vzdávať? To ste všetci takí maloverní?
duves
17.01.12,08:46
Politici preto s tymto narodom holubičim tak kývu, lebo:
Ťažké časy Slovákov neprekvapia, sú pripravení

http://spravy.pravda.sk/tazke-casy-slovakov-neprekvapia-su-pripraveni-fla-/sk_ekonomika.asp?c=A120117_055442_sk_ekonomika_p01
sito
17.01.12,09:56
Tieto, vraj, ak je človek od nich ďaleko, neublížia.

http://www.youtube.com/watch?v=TnzFRV1LwIo

Tie Slovenské, každému.
trisestri
17.01.12,10:10
je Gorila dokazom ze clovek pochadza z opice?:D:):D
kukučka
17.01.12,11:02
pikoška: nebuď z toho smutná. je to realita.
mne je ľúto napr. tých ľudí, ktorí sa vyjadrovali v topoľčanoch po fickovom soaré - tá ich naivita ...

neboj, však sa niekto nájde kto ich presvedčí o opaku, najlepšie tí pozvážaní autobusmi pred nejakú "víziu"
Pikoška
17.01.12,11:33
celkom vtipna tema, som zvedavy co tu mili poradaci vyriesite ...My tu možno nevyriešime vôbec nič. Ale verejná mienka a hlas ľudu ich možno preberie z pocitu, že si môžu dovoliť všetko... Musia sa dozvedieť, že už nebudú robiť kortešačky bez vrejnej kontroly. A to je možné, ba vcelku jednoduché.
Pikoška
17.01.12,11:55
Neviem, či by som si trúfla napísať sem meno a firmu, jednak preto, že asi platí prezumpcia neviny, jednak preto, že v niektorých prípadoch by ľudia mohli ohroziť aj svoju rodinu, čo ty vieš, kde všade má chápadlá gorila chobotnicová.Aha, to si bola Ty?:) Volali mi moji dvaja známi, že som neodpovedala na dotaz, že prečo mená a firmy, a či sa nebojím. Každý sa bojí. Aj goriláci. A ja ich neobviňujem, len mám veľmi vážne podozrenie, že porušovali pri podnikaní zákon. Však budem chodiť po kraji chodníka až popri stene, ak by ma chcelo zraziť auto.:D Podľa môjho názoru je veľmi dôležité, aby sa občan vedel zorientovať. Vybrala som si jednu firmu, v minulosti medializovanú v súvislosti s podozrením všeličoho. Priznám sa, ten spôsob tiežpodnikateľov je natoľko sofistikovaný, že sa v tom vyzná len skúsený harcovník. Navyše to robia s požehnaním daňových úradov, audítorských firiem, a nakoniec to zastrčia do firmičky aj so záväzkami, aj so všetkým všudy. Po nich potopa. A neboj, ja mám vždy pre svoje tvrdenia nepriestrelné dôkazy. Ja som moc dobrý účtovník:--- na to, aby som im nenašla chybičku. Teda rozpor so zákonom.;) Bez dôkazov zvyčajne mlčím ako rybička. Preto sa nebojím. Nech sa boja konečne aj goriláci toho, že možno už bliká svetielko v tuneli, čo nám tu vyrobili.
up4anything
17.01.12,12:01
Dávid ten boj vyhral. Tak prečo ten boj dopredu vzdávať? To ste všetci takí maloverní? Nemyslim si ze ide o malovernost, len kruty realizmus.. Ale ved kazdy po svojom.. Urcite sa vsetko skonci happy end-om :D .. Okate mrhanie verejnymi financiamisa deje uz veky a uvediem len drobny vseobecny priklad. Kto z vas by v pripade ze moze dat zarobit sebe alebo svojim znamym zadanim statnej zakazky by povedal - Dakujem, neprosim si radsej zanedbatelnu ciastku statneho rozpoctu usetrim kedze nejde o moje peniaze... Kazdy ma v sebe urcitu davku egoizmu, kazdy clovek chce zabezpecit najskor seba a blizkych a drviva vacsina sa snazi nahrabat co najviac kym sa da... Takze spravnu davku naivity a dufat dalej :)
SamuelSK
17.01.12,12:05
up4anything
17.01.12,12:16
My tu možno nevyriešime vôbec nič. Ale verejná mienka a hlas ľudu ich možno preberie z pocitu, že si môžu dovoliť všetko... Musia sa dozvedieť, že už nebudú robiť kortešačky bez vrejnej kontroly. A to je možné, ba vcelku jednoduché.Zalozenie tejto temy mi pripada ako senzacia na styl nemenovaneho bulvarneho slovenskeho dennika. A tvrdenie o kortesackach bez verejnej kontroly - vazne tomu veris?? ba dokonca ze je to celkom jednoduche, zaviest urcite mechanizmy na kontrolu ? nenapada ma nic ine len sa ta opytat ci poznas vyznam frazy RUKA RUKU MYJE . ak ano tak je to aj zaroven odpovedou na tvoje tvrdenie ake je to vsetko cele jednoduche s tymi verejnymi kontrolami... Nielen na slovensku, ale vsade na svete to funguje sposobom kto ma bohatstvo ma moc a ma vsetko,,, takyto pevny a zauzivany system rozvratis velmi tazko :)
trisestri
17.01.12,12:28
Nemyslim si ze ide o malovernost, len kruty realizmus.. Ale ved kazdy po svojom.. Urcite sa vsetko skonci happy end-om :D .. Okate mrhanie verejnymi financiamisa deje uz veky a uvediem len drobny vseobecny priklad. Kto z vas by v pripade ze moze dat zarobit sebe alebo svojim znamym zadanim statnej zakazky by povedal - Dakujem, neprosim si radsej zanedbatelnu ciastku statneho rozpoctu usetrim kedze nejde o moje peniaze... Kazdy ma v sebe urcitu davku egoizmu, kazdy clovek chce zabezpecit najskor seba a blizkych a drviva vacsina sa snazi nahrabat co najviac kym sa da... Takze spravnu davku naivity a dufat dalej :)

kazdy sudi podla seba a najhorsie ked kvoli falosnym priatelom ludia stracaju nielen charakter ale aj sudnost a zdravy rozum-urcite by som z obcanov nerobil zobrakov za kralovsky plat kvoli kamosom a hoci aj pribuznym,dobry priatel pochopi,aj rodina,ak nepochopi,tak to nie je dobry priatel-to dokazuje aj fakt ze sponzori dokazali hodit cez palubu Meciara, Ruska, Schustera a mnohych inych-po pouziti zahodit a vytvorit dalsie Gorily cez medialnu manipulaciu.
Ak niekto dokaze nehorazne zadlzit krajinu,obrovske majetky statu za par supov dat kamosom a z tretiny obcanov urobit bedarov tak je spina a ak niekto to schvaluje tym ze taky by bol kazdy tak to je kratkozrake bahno spolocnosti,takto ospravedlnime nespravodlivost sudcov,korupciu a protekciu,nezakonne postupy alebo necinost policajtov atd a to sme krajina kde 90% ludi sa hlasi k veriacim-nuz tu vieru vobec necitit v konani spolocenskych struktur.
Kvaka keby si vedela to ako funguje prokuratura,policia a sudy tak by si nehovorila o prezumpci neviny a este k tomu ze v politickom a spolocenskom zivote platia ine principy alebo by mali ako etika,zodpovednost,efektivne nakladanie z verejnymi zdrojmi,politicka kultura atd-to ze niekoho neodsudi sud,neznamena ze je nevinny /prezumcia neviny je hlavne vec sudneho konania-u nas sa to hojne zneuziva aj vo vztahu vyvodzovania politickej,statnozamestnaneckej a inej zodpovednosti-len treba vsimat kolko vo vyspelych krajinach ludi prislo o funkcie bez dokazania trestnopravnej zodpovednosti,alebo sudneho preukazania viny/
danushka
17.01.12,12:33
Urcite sa vsetko skonci happy end-om :D ..

Nemusí to skončiť nijako a predpokladám, že malé ryby pochytajú, veď ,,niečo" orgány činné v trestnom konaní urobiť musia.
Dôležité je, že sa vôbec verejne hovorí o špinavostiach a ako mafiáni robia čistky sami medzi sebou, takto sa možno prečistia medzi sebou aj naši politici.

My sa tu môžme iba nemo prizerať a konštatovať, že nie je koho voliť. Všetci sú úplatní, skorumpovaní, takže neostáva iné, ako sa spoliehať na seba samého, upevniť rodinné vzťahy a prežiť tieto časy, ani neviem ako ich nazvať.

Teraz robí môj syn jednému pánovi webovú stránku z nemenovanej strany /presadzuje sa ako nová tvár v strane/. Komunikuje pri docibrovaní drobností na stránke s ďaľším pánom - zbohatlíkom, čo si myslí, že podporovať niekoho vo volebnej kampani má byť pre syna česť. Len tak som nakukla do obchodného registra a pozrela si väzby ľudí, s ktorými sa syn stýka.
Zarazil ma spôsob, ako nekorektne jednajú so synom, aké tlaky naň vyvíjajú, nebudem to dopodrobna rozoberať. Postavili ho do polohy drž hubu a zabudni na dohodu z našej strany. Teraz budeš asistovať tak, ako Ti my prikážeme až do marca.
Keď syn zistil, aké zveri stoja v pozadí, naozaj musí držať hubu. Ale zistenie, že politici sú podporovaní zbohatlíkmi a fakt, že z rozbehnutého vlaku sa nedá vyskočiť, syna dobre preplesol.

Preto my tu môžme len diskutovať, nadávať - nič sa nezmení. Môžme privrieť oči a zapchať nos pred špinou, ale stále tu bude.
srska
17.01.12,12:39
mimotemypán predseda neupravený a upravený http://fairplay.blog.sme.sk/c/286322/Ako-zo-zaznamu-zmizla-Harabinova-nadavka.html
rokovací poriadok - neznámy pojem

keby v tej nahrávke bolo počuť: "lepší, ešte lepší, ešte lepší, ...", tak by som vedel, že aspoň mariáš hrajú.
takto? samá zvada
bromid
17.01.12,12:40
a co ste cakali? 50 rokov komunizmu urobilo z ludi take obludy, ze sa spravaju horsie ako zvierata. kto bol v komunistickej strane mal byt vyluceny z akehokolvek verenjenho, politickeho a neviem akeho zivota. potom sa cudujete, ze vsetci len prezliekli kabaty a uz su krestania :D
trisestri
17.01.12,12:49
pavol54
17.01.12,12:50
a co ste cakali? 50 rokov komunizmu urobilo z ludi take obludy, ze sa spravaju horsie ako zvierata. kto bol v komunistickej strane mal byt vyluceny z akehokolvek verenjenho, politickeho a neviem akeho zivota. potom sa cudujete, ze vsetci len prezliekli kabaty a uz su krestania :D
napríklad obludy v Enrone, a pokračovanie bankami - všetko odchovanci komunizmu
misoft
17.01.12,13:39
mne je ľúto napr. tých ľudí, ktorí sa vyjadrovali v topoľčanoch po fickovom soaré - tá ich naivita ...
Kdeže naivita. Je to "pozbieraná" skupinka, nazvaná "skupinka" :D, ktorá má v dutine lebečnej rôsol, vhodný na niekoľko základných životných funkcií: jesť, spať, piť, chodiť, vykonávať potrebu, klipkať súhlasne očami, súhlasne prikyvovať hlavou (ostatné funkcie sú dostupné po upgrade, prípadne po odblokovaní).

Ale verejná mienka a hlas ľudu ich možno preberie z pocitu, že si môžu dovoliť všetko......a budúaj naďalej,pretože ich žiadna verejná kontrola a hlas ľudu nepreberie - toto je predsa už dávno v zárodku umlčané (prečo asi ľudia s*rú na referendá? Lebo už nemajú zmysel - posranci ich aj tak neakceptujú, alebo neuznávajú).

Však budem chodiť po kraji chodníka až popri stene, ak by ma chcelo zraziť auto.
:D:D aj tak ti to bude prd platné - nezrazí ťa auto, drbne ti na hlavu kus múru. Čert ako diabol - máš to jedno.

50 rokov komunizmu urobilo z ludi take obludy, ze sa spravaju horsie ako zvierata. kto bol v komunistickej strane mal byt vyluceny z akehokolvek verenjenho, politickeho a neviem akeho zivota.
Čiastočne si trafil. No zarytí komunisti (starší rok výroby) A) - už si užívajú; B) - ešte si užívajú; C) - už si užívajú a ešte si užívajú. Mladšie modely si zatiaľ "užívajú" a pomaly sa transformujú na Gorily, Orangutány, Slony, Veľryby a iné živočíšne potvory (niektoré aj hospodárske, ako napr. vôl, kôň, sviňa (pardón - prasa politické domáce), osol, cap, krava (aby sme nezabudli aj na niektoré "dámy" tam hore), sliepka (ale vajcia zlaté neznáša), hus domáca (ani toho sádla z nej nieto) a ďalšie v našej slovenskej stajni).
duves
17.01.12,16:39
Všade čítam, že treba niečo konečne urobiť. Ludia nič neurobia. Každy nad tym uvažuje, že je to neznesitelne, ale dufajú, že iní sú na tom ešte horšie. A myslia si, že práve tí by sa mali vzoprieť. Je to vypracovany scenár podla vzoru z koncentračných táborov a pud sebazáchovy je silný. Domyselny system hierarchie a štruktur zariadil, že sa niekolko desiatok tisic väznených nevzbúrilo. Ak by to urobili, utlkli by ich (par desiatok dozorcov) iba čiapkami a holými rukami. Aj tento system je o tom, že by utlačany ľud čiapkami a holými rukami utlkol oligarchiu.
No nikto to nezačne. Tak isto ako v novembri 1989 to ludia nezačali, lebo to z pozadia zorganizoval spravodajské služby, tak aj teraz nikto nič nezačne.
Pikoška
17.01.12,16:46
Zalozenie tejto temy mi pripada ako senzacia na styl nemenovaneho bulvarneho slovenskeho dennika. A tvrdenie o kortesackach bez verejnej kontroly - vazne tomu veris?? ba dokonca ze je to celkom jednoduche, zaviest urcite mechanizmy na kontrolu ? nenapada ma nic ine len sa ta opytat ci poznas vyznam frazy RUKA RUKU MYJE . ak ano tak je to aj zaroven odpovedou na tvoje tvrdenie ake je to vsetko cele jednoduche s tymi verejnymi kontrolami... Nielen na slovensku, ale vsade na svete to funguje sposobom kto ma bohatstvo ma moc a ma vsetko,,, takyto pevny a zauzivany system rozvratis velmi tazko :) Ale ja s Tebou absolútne súhlasím. A verím v to, že keď Ty prestaneš len teoretizovať a pridáš sa k tým, čo chcú verejne kontrolovať, a na svinstvá otvorene poukazovať, tak už budeme minimálne dvaja. Dobrý tandem z nás bude - JA - rebel a TY - alibista.;) Domestos na ich ruky od Teba aj odo mňa bude páliť rovnako.:)
marjankaj
17.01.12,17:00
Podaktorým nerobí problém zaúčtovať aj prezervatívy ako ochranné prostriedky. Kto vie čítať Súvahu a Výsledovku medzi riadkami, vie presne o čom hovorím. Každý z nás nesie svoj podiel viny na stave spoločnosti. Tak je potrebné to zmeniť. A včera bolo neskoro.

By si sa divila. Raz som bol na zubnom rontgene. Panoramatický snímok. To ti dajú do úst taký čudlík, čo vyžaruje rontgenové lúče. A kvôli hygiene, aby to nemuseli za každým dezinfikovať, tak tam navlečú prezervatív. Takže i tak še da.
misoft
17.01.12,18:54
Takto nás "vidia" vo svetovej veľmoci - pohľad očami CIA:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/lo.html
IVETA N
17.01.12,19:04
Ono sa nič neudeje potrestajú niekoho kto bude obetný baránok za všetkých.Teraz je s toho veľký ,,krik,, všetko za týždeň utíchne a budú si mydliť ruky nad tým všetkým drzo a arogantne sa usmievať. Od istého času vôbec nepozerám žiadne TV noviny,diskusné relácie ,lebo som si povedala a načo čo sa tam vyrieši NIČ iba bezduché mlátenie slovami. Opýtala som sa člena jednej nemenovanej politickej strany, že kedy budú štrajkovať TÍ najobyčajnejší ľudia ako sú robotníci,robotníčky, upratovačky,matky atď.. proste tých spodných niekoľko tisíc či milión ľudí. ODPOVEDAL mi takto : ,, Dovtedy dokedy budú mať začo kúpiť svojím deťom jesť, keď nebudú mať tak vtedy pôjdu do ulíc a potom to už bude iná káva, a že sa bojí takejto situácie.
Voliť pôjdem , ale môj hlas dostane NORA ,pretože nikto z politikov či starých alebo staronových nie je hodný toho aby, dostal môj hlas.Sklamali ma všetci. Keby sa niekto našiel, kto sa zastane obyčajných ľudí a dokáže dať masy ľudí do pohybu za správnu vec a nezneužije to vo svoj prospech. pridám sa k nemu a budem ho podporovať. Pretože už toho bolo dosť . A váženým politickým stranám len tak pošuškám nech sa vzdajú financií, ktoré dostanú po voľbách v prospech školstva a zdravotníctva aj tak sú to peniaze nás všetkých.

IVETA N
pepsikova
17.01.12,19:45
...Nora?..fuha!!..tak čistá duša, účtovníčka bez bázne a hany..v parlamente...ja som si chcela ešte nejakých 30 rokov požiť, ale toto teda nechcem zažiť!..:o.
Kvaka
17.01.12,19:58
Takto nás "vidia" vo svetovej veľmoci - pohľad očami CIA:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/lo.html
Tak som pozrela, ako tam Slovensko "vidia": Levoča 2x, rómska osada, Tatry, budova NRSR a Bratislavský hrad. Uf. Pozrela som Švajčiarsko, skoro samá príroda, 17 foto, ale videla som 5 miest z tam uvedených. Česká republika má 20 fotiek, z toho 14 z Prahy, 2 Karlove Vary, 3 Mělník.
Ktovie, ako, prečo a kto to tam dal.
IVETA N
17.01.12,20:08
radšej NORE aj , keď je taká aká je ,,skvelá účtovníčka,, a ,, prostoreká panička,, ako Sulík alebo Dzurinda..............

IVETA N


PS: kto si z nich môže povedať že je bez bázne a hany :eek:
pepsikova
17.01.12,20:18
Tak som pozrela, ako tam Slovensko "vidia": Levoča 2x, rómska osada, Tatry, budova NRSR a Bratislavský hrad. Uf. Pozrela som Švajčiarsko, skoro samá príroda, 17 foto, ale videla som 5 miest z tam uvedených. Česká republika má 20 fotiek, z toho 14 z Prahy, 2 Karlove Vary, 3 Mělník.
Ktovie, ako, prečo a kto to tam dal...

..no tak by som povedala, že tá rómska osada predstavuje národ...samý cigáň, zlodej a klamár...všetci svorne v jednom vreci...to nemá bárskto!..
(a ako pekne im to popísali, vraj roma village countryside...asi to ešte ani jeden romo nevidel, inak sú hneď všetci premenovaní na vilíč..
pepsikova
17.01.12,20:20
radšej NORE aj , keď je taká aká je ,,skvelá účtovníčka,, a ,, prostoreká panička,, ako Sulík alebo Dzurinda..............

IVETA N


PS: kto si z nich môže povedať že je bez bázne a hany :eek:..

..z nich nikto...ale ani nora...a ktovie, čo ešte zostalo, na čo si pobrúsila zúbky..lebo ona je asi posledná z tých, čo im záleží na ľuďoch...a plnú hubu prázdnych slov má dnes hocikto...
sito
17.01.12,21:14
http://www.youtube.com/watch?v=s69hiW125Qo

Že by tá ženská stelesňovala Slovenský národ?

Hodne starý film!
sito
17.01.12,21:21
Nemusí to skončiť nijako a predpokladám, že malé ryby pochytajú, veď ,,niečo" orgány činné v trestnom konaní urobiť musia.
Dôležité je, že sa vôbec verejne hovorí o špinavostiach a ako mafiáni robia čistky sami medzi sebou, takto sa možno prečistia medzi sebou aj naši politici.

My sa tu môžme iba nemo prizerať a konštatovať, že nie je koho voliť. Všetci sú úplatní, skorumpovaní, takže neostáva iné, ako sa spoliehať na seba samého, upevniť rodinné vzťahy a prežiť tieto časy, ani neviem ako ich nazvať.

Teraz robí môj syn jednému pánovi webovú stránku z nemenovanej strany /presadzuje sa ako nová tvár v strane/. Komunikuje pri docibrovaní drobností na stránke s ďaľším pánom - zbohatlíkom, čo si myslí, že podporovať niekoho vo volebnej kampani má byť pre syna česť. Len tak som nakukla do obchodného registra a pozrela si väzby ľudí, s ktorými sa syn stýka.
Zarazil ma spôsob, ako nekorektne jednajú so synom, aké tlaky naň vyvíjajú, nebudem to dopodrobna rozoberať. Postavili ho do polohy drž hubu a zabudni na dohodu z našej strany. Teraz budeš asistovať tak, ako Ti my prikážeme až do marca.
Keď syn zistil, aké zveri stoja v pozadí, naozaj musí držať hubu. Ale zistenie, že politici sú podporovaní zbohatlíkmi a fakt, že z rozbehnutého vlaku sa nedá vyskočiť, syna dobre preplesol.

Preto my tu môžme len diskutovať, nadávať - nič sa nezmení. Môžme privrieť oči a zapchať nos pred špinou, ale stále tu bude.

Ale zmení, bolieť to bude, trpieť budeme, ludé! :);)
sito
17.01.12,21:37
Dovidenie 11.3. 2012.

Jedna vec ma zaujala, že téma všetkých zaujala, žiadna opička sa nepodujala, aby ju svojím hlasom, klikom zavrieť dala!

Opice sa usmievajú, že beztrestne národ zdierajú.

Nie sme my malá krajinka? Všimnite si t u krajinu, sedí tam ženščina, čo sa dopustila, vraj zlého čina.

U nás niet zločina, ked by sa zobral zločinec? Jedine, že si ho zvolíme! Uvidíme? Komu odpustíme. :);)
misomiso
17.01.12,22:06
Takto nás "vidia" vo svetovej veľmoci - pohľad očami CIA:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/lo.html

To su normalne stiahnute data so Slovenskeho Statistickeho uradu, a ked to takto clovek sucho cita, tak to nevychadza zle. 100% gramotnost, ziadne AIDS...
kukučka
17.01.12,23:42
Až nato, že táto fotka mohla vzniknúť tak pred polstoročím, dnes čisto drevenú osadu nenájdeš. Stoja tam už murované, niektoré aj poschodové domy a hlavne sú skoro všetky, aj tie biedne chatrče, ovešané satelitmi.
Pikoška
18.01.12,03:43
Dovidenie 11.3. 2012.

Jedna vec ma zaujala, že téma všetkých zaujala, žiadna opica sa nepoujala, aby ju svojím hlasom, klikom zavrieť dala!

Opice sa usmievajú, že beztrestne národ zdierajú.

Nie sme my malá krajinka? Všimnite si u krajinu, sedí tam ženščina, čo sa dopustila, vraj zlého čina.

U nás niet zločina, ked by sa zobral zločinec? Jedine, že si ho zvolíme! Uvidíme? :);)Sitko, uvidíme. Pred niekoľkými rokmi som na Porade napísala, že je absurdné, aby mal každý zamestnanec hmotnú zodpovednosť za zverené prostriedky, bol povinný nahradiť spôsobenú škodu a táto povinnosť pre tých, čo šafária s verejnými financiami neplatí. No a vidíš, keď Boh dá aj motyka vystrelí. Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov je už po prvom čítaní. Včera som pozerala reláciu Anny Ghanamovej. Zbožňujem ju už roky a ako prezidentka by nemala chybu. Verejný tlak občanov a médií určite nebude nepodstatný ani pri vyšetrení Gorily. Ja som optimista, ja tomu verím. Jozef Šátek, ktorý bol v tom období vo vysokej policajnej funkcii to povedal jasne. A aj na svojom blogu napísal. Takže čas všetko preverí.
pavol54
18.01.12,04:36
Až nato, že táto fotka mohla vzniknúť tak pred polstoročím, dnes čisto drevenú osadu nenájdeš. Stoja tam už murované, niektoré aj poschodové domy a hlavne sú skoro všetky, aj tie biedne chatrče, ovešané satelitmi.
čisto drevenú alebo čistú drevenú?(ani plasty a bordel okolo osád z nich ešte k nám neprenikol)
duves
18.01.12,04:45
Jedna policejní Fabie za 2,1 milionu Kč? Tak se krade na Slovenskuhttp://www.autoforum.cz/zajimavosti/jedna-policejni-fabie-za-2-1-milionu-kc-tak-se-krade-na-slovensku/
duves
18.01.12,04:48
Bitcoin - virtuálna mena

http://www.how-know.sk/akcie/2012-01-18-bitcoin-virtualna-mena

Preč z dlhového otroctva!
sito
18.01.12,08:44
Sitko, uvidíme. Pred niekoľkými rokmi som na Porade napísala, že je absurdné, aby mal každý zamestnanec hmotnú zodpovednosť za zverené prostriedky, bol povinný nahradiť spôsobenú škodu a táto povinnosť pre tých, čo šafária s verejnými financiami neplatí. No a vidíš, keď Boh dá aj motyka vystrelí. Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov je už po prvom čítaní. Včera som pozerala reláciu Anny Ghanamovej. Zbožňujem ju už roky a ako prezidentka by nemala chybu. Verejný tlak občanov a médií určite nebude nepodstatný ani pri vyšetrení Gorily. Ja som optimista, ja tomu verím. Jozef Šátek, ktorý bol v tom období vo vysokej policajnej funkcii to povedal jasne. A aj na svojom blogu napísal. Takže čas všetko preverí.

Keď ľudí je na svete málo, otrokov? Miliardy ... a ešte aj GORILY ...
trisestri
18.01.12,09:24
Pikoška
18.01.12,09:58
http://www.aktuality.sk/clanok/200115/kauza-gorila-hascak-ziada-odstranit-spis-z-webu/To nevadí, takmer každý ho už má v zásuvke. Ako učebnicu dejepisu Slovenska po dvadsiatich rokoch od štrngania.
pepsikova
18.01.12,10:12
...práve dávali v správach, že Gorilu, ktorá fičí na nete, majú stránky zrušiť, vymazať, proste odstrániť..a preto som svoj príspevok s adresou na prečítanie predmetnej opice vymazala...nech nemáme problém...bol to príspevok č. 150...
..a vraj ju vyšetrujú a zákaz vydali právnici z penty..čo dodať?..
Žabinka
18.01.12,10:15
BXLmiami
18.01.12,10:34
Sitko, uvidíme. Pred niekoľkými rokmi som na Porade napísala, že je absurdné, aby mal každý zamestnanec hmotnú zodpovednosť za zverené prostriedky, bol povinný nahradiť spôsobenú škodu a táto povinnosť pre tých, čo šafária s verejnými financiami neplatí. No a vidíš, keď Boh dá aj motyka vystrelí. Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov je už po prvom čítaní. Včera som pozerala reláciu Anny Ghanamovej. Zbožňujem ju už roky a ako prezidentka by nemala chybu. Verejný tlak občanov a médií určite nebude nepodstatný ani pri vyšetrení Gorily. Ja som optimista, ja tomu verím. Jozef Šátek, ktorý bol v tom období vo vysokej policajnej funkcii to povedal jasne. A aj na svojom blogu napísal. Takže čas všetko preverí.
Nestraš pre pána Jána.Ja nechcem štátny islam.:eek:
rado3105
18.01.12,10:58
To s tym osobnym zbrojenim si ludia uvedomia ked bude neskoro. To ze ide na celu europu velmi zla doba je vidiet len sa to zatlka. To co robia zlodeji v politike na slovensku(a uradnici) to treba riesit ako v cine a irane zastrelenim alebo kreslom. Ved nie je mozne aby sa politici stretali osobne s financnikmi a este to aj priznaju(najnovsie SaS), v anglicku za to odvolavaju politika z funkcie. LUdia to musia chytit do vlastnych ruk, vyzbrojte sa a pockame na vojnu. Potom tieto svine treba postrielat(sidlisko v BA) a nie strielat do vlastnych...
Ak nedostanu ludia teraz rozum a nebudu volit LSNS, dostanu ho dalsie volby, ked im vyhasne posledna nadej. Lebo vsetko co je v parlamente je jedna banda.
betak
18.01.12,11:16
za komunistov bola aspoň jedna výhoda - dalo sa emigrovať a aj to sme si s kľúčmi zrušili. neostáva nič iné len bojovať alebo...
Tweety
18.01.12,11:27
za komunistov bola aspoň jedna výhoda - dalo sa emigrovať a aj to sme si s kľúčmi zrušili. neostáva nič iné len bojovať alebo... Veď aj terazky môžeš a slobodne.
Pikoška
18.01.12,11:28
Nestraš pre pána Jána.Ja nechcem štátny islam.:eek:Tak skús povedať, čo Ty chceš. Keď už si taká všetkého znalá. Nevieš, či a kedy prezident podpíše? A prečo premiérka straší? Alebo zastrašuje? Štátny islam? A to si kde vyčítala? Teraz vlastne neviem, kým som Ťa nasrala. Ghanamovou, či Šátekom. Lebo tak som vytušila, že Ty si od podstaty tajnostkárka:)
marleau
18.01.12,11:38
Čakáme,kým nám zakážu aj vlastnú produkciu potravín,tá doba sa blíži a nie je ďaleko.
korela
18.01.12,11:45
Výsledky prieskumov verejnej mienky prezentované v médiách, sú podľa vás hodnoverné?
Tweety
18.01.12,11:47
Výsledky prieskumov verejnej mienky prezentované v médiách, sú podľa vás hodnoverné? Asi tak, ako slová niektorých politikov.:rolleyes:
duves
18.01.12,11:49
Ak nedostanu ludia teraz rozum a nebudu volit LSNS, dostanu ho dalsie volby, ked im vyhasne posledna nadej. Lebo vsetko co je v parlamente je jedna banda.
Slota ma majetok kóšer?
marleau
18.01.12,11:51
Slota ma majetok kóšer?
To nie je slota.
pepsikova
18.01.12,11:56
http://www.lsns.sk/

..toť!...záujmy tradičných rodín...a udržiavať a prehlbovať charakter štátu..fuha!..fšak náš štát už dávno nemá charakter:o
trisestri
18.01.12,11:58
Čakáme,kým nám zakážu aj vlastnú produkciu potravín,tá doba sa blíži a nie je ďaleko.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/160889-konec-tradicnich-zabijacek-za-verejne-hody-pokuta-300-tisic/
Mila123
18.01.12,12:02
...práve dávali v správach, že Gorilu, ktorá fičí na nete, majú stránky zrušiť, vymazať, proste odstrániť..a preto som svoj príspevok s adresou na prečítanie predmetnej opice vymazala...nech nemáme problém...bol to príspevok č. 150...
..a vraj ju vyšetrujú a zákaz vydali právnici z penty..čo dodať?..

a ja som zaspala dobu, nečítala som to.....
pepsikova
18.01.12,12:03
...ale Jano by bol asik aktuálnejší..pre toto:

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1251813
pepsikova
18.01.12,12:09
Petra Nová
18.01.12,12:12
Nestraš pre pána Jána.Ja nechcem štátny islam.:eek:
... a vojnu s Izraelom.;)
Gabhus
18.01.12,12:46
haha, šak to už má každý stiahnuté, tak čo to točia? Trapoši
marleau
18.01.12,12:54
Dodám materiál na 200 šibeníc,ponúkne niekto spoluprácu?
adi11
18.01.12,13:07
...ale Jano by bol asik aktuálnejší..pre toto:

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1251813

..ze by mu podaktori dochodcovia predsa na to naleteli..:mee::eek:
calawen
18.01.12,13:13
Dodám materiál na 200 šibeníc,ponúkne niekto spoluprácu?

a nie je to málo? :rolleyes:
srska
18.01.12,13:25
Dosť konkrétne mi hovorili o jednej (z možno tisícov) kauzičke z malej privatízácie.
A mám presvedčenie hraničiace s istotou, že sa to NEZAČALO vtedy:).no zas nemaj nás tu za tupcov - voľačo sme aj my zažili aj videli.
predpokladám, že teraz hopkáš na nejakom teplučkom, v nejakej dozornej
pavol54
18.01.12,14:03
dobrý si ty chmuľo
Som nevedel že som tvoj syn.
pavol54
18.01.12,15:10
Mať takéhoto syna možno aj štranok použijem.
Po 48 bol aj 53 rok.
A mám odložené - prokurátor = 4 triedy ľudovej.
By ťa obvinil, tak by si netáral sprostosti.
a teba obvinil? alebo je to dedičné?
duves
18.01.12,16:30
...ale Jano by bol asik aktuálnejší..pre toto:

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1251813
60 dní pred volbami akí su dobrí. Samá láska a pravda zvítezila.
Oni nam chcu len dobre!
korela
18.01.12,16:33
...ale Jano by bol asik aktuálnejší..pre toto:

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1251813
Také prognózy..., dobre si rozmyslí každý či vystúpi.
Naviac z eurozóny profituje Rakúsko. http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/1005054
rado3105
18.01.12,17:00
LSNS je ludova strana nase slovensko. Marian Kotleba. Jedine co este ma vyznam volit.
http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm

p (http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm)recitajte si jeho nazor a neverte prosim vas zidovsko-sionistickym mediam ktore ludi co myslia nieco dobre(ako aj orban, az na tie jeho extremne nacionalisticke myslienky, ale aj tak bohvie ci su jeho, media to je samy ojeb) oznacia za rasistov... Ale ludia si uz uvedomuju ze treba sa spolahnut na vlastny rozum, mysel. Medialne sracky a prieskumy uz nemaju vyznam, tieto volby budu zaciatok zmeny. A ak nie tieto dalsie uz hej. Ale to budeme vsetci ozbrojeny a budeme viest domobranu. Lebo za 8 rokov tu pribudne 30% ciganov....
Rozalka
18.01.12,18:08
a co ste cakali? 50 rokov komunizmu urobilo z ludi take obludy, ze sa spravaju horsie ako zvierata. kto bol v komunistickej strane mal byt vyluceny z akehokolvek verenjenho, politickeho a neviem akeho zivota. potom sa cudujete, ze vsetci len prezliekli kabaty a uz su krestania :D

A keď pozrieš prenos z nejakej omše z nejakého chrámu, zrazu zistíš, že sedia v prvých 5 radoch ...



Že by tá ženská stelesňovala Slovenský národ?
Hodne starý film!
Starý ale vynikajúci.


60 dní pred volbami akí su dobrí. Samá láska a pravda zvítezila.
Oni nam chcu len dobre!
Teraz sa nám všetci strkajú tam, kam nás po voľbách pošlú.
pepsikova
18.01.12,18:12
LSNS je ludova strana nase slovensko. Marian Kotleba. Jedine co este ma vyznam volit.
http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm

p (http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm)recitajte si jeho nazor a neverte prosim vas zidovsko-sionistickym mediam ktore ludi co myslia nieco dobre(ako aj orban, az na tie jeho extremne nacionalisticke myslienky, ale aj tak bohvie ci su jeho, media to je samy ojeb) oznacia za rasistov... Ale ludia si uz uvedomuju ze treba sa spolahnut na vlastny rozum, mysel. Medialne sracky a prieskumy uz nemaju vyznam, tieto volby budu zaciatok zmeny. A ak nie tieto dalsie uz hej. Ale to budeme vsetci ozbrojeny a budeme viest domobranu. Lebo za 8 rokov tu pribudne 30% ciganov......

..rado a si skalopevne presvedčený, že kotleba je ten, čo ten prílev cigošov zastaví?..a ako?..
misoft
18.01.12,18:18
pepsikova
18.01.12,18:32
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTB_bvbiX5TkXUH6Cdt_XrvEshoaeYHL n8sN_RtWtSeym62uLmSjw
..

..no keby mal trošku menšiu hlavu a čistejšie ruky, tak podoba s mikim je úžasná...:D
Tweety
18.01.12,18:48
.

..no keby mal trošku menšiu hlavu a čistejšie ruky, tak podoba s mikim je úžasná...:D A možno by pasovala aj na iné hlavy.
rado3105
18.01.12,19:55
http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS
t (http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS)akze to vyzera ze chytenie pitovcov bolo len odstranenie konkurencie takacovcov(najvacsia mafia v BA). Ktori su pravdepodobne napojeni na SDKU(osobne stretavky) a ich clovek Roman Osusky je v SIS a zmaril vysetrovanie Gorily.... No pekne sa nam to tu cybrinkuje...
Pikoška
18.01.12,20:10
http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS
(http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS)t (http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS)akze to vyzera ze chytenie pitovcov bolo len odstranenie konkurencie takacovcov(najvacsia mafia v BA). Ktori su pravdepodobne napojeni na SDKU(osobne stretavky) a ich clovek Roman Osusky je v SIS a zmaril vysetrovanie Gorily.... No pekne sa nam to tu cybrinkuje...Nestraš!:) Práve nastáva čas - Kto je kto!;) Na FNM zostáva Bubeníková bez kompetencií. Trasú sa všetci ako osiky. Len netreba driemať a asi toho 1.marca ich vyhádzať z okien parlamentu a iných okien. Čargu skazenú.
misoft
18.01.12,20:41
Trasú sa všetci ako osiky.
Veď už je na čase - dosť toho tu "narobili". A z osiky aj tak skoro žiadny úžitok :D - takže ani z nich nie je tiež žiadny úžitok.
Rozalka
18.01.12,20:46
Tá defenestrácia mala čo-to do seba ... ako by sa dala znova uskutočniť?
pepsikova
19.01.12,03:41
...včera miki povedal v správach, že "keby mal každý politik také čisté ruky ako on"..a som rozmýšlala len tak pre seba, že by sa zišla nejaká vyššia moc, čo by trestala za také bohapusté klamstvá, vypúšťané do éteru...
Gabhus
19.01.12,04:26
A koľkože má poschodí ten úrad z ktorého by sa defenestrovali? Lebo aby to nedopadlo tak, že vyhodíš z okna, prežijú a ešte budú brať dôchodky a všelijaké dávky. A nezabúdať - PADRONE môže riadiť svojich aj z invalidného vozíka.....:D
pepsikova
19.01.12,04:45
..noo, dôchodky a dávky- to je iba také menšie zlo:D,ale taký trojdňový štátny smútok za nejakého , čo dopadol na hlavu a neprežil to, tak to si neviem ani predstaviť...:D:D(ale zas- nemusím vedieť všetko:o
duves
19.01.12,04:47
A koľkože má poschodí ten úrad z ktorého by sa defenestrovali? Lebo aby to nedopadlo tak, že vyhodíš z okna, prežijú a ešte budú brať dôchodky a všelijaké dávky. A nezabúdať - PADRONE môže riadiť svojich aj z invalidného vozíka.....:D
Včera v TV vystupil predseda ÚPN, ako sa žial musí u nich prepúšťať a čosi kdesi. Zo 78 zamestnancov! Ludia, to sme fakt tak blby narod, že nam taketo pofiderne spolky a ústavy ujedajú zo spoločného krajca? Nech mi niekto vysvetlí, čo tam robí 78 zamestnancov? Ved to mnohí nemajú ani vo firmách!
No a teraz k tym dôchodkom. Tak pan preceda Rady ÚPN navrhol, aby odišli dôchodcovia, lebo tých sa to najmenej dotkne.
Chcem teplé miesto na stare kolena, brať dochodok a plat v nejakom Ústave, na teplej stoličke. Kuva!

A bude aj protestný pochod!
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/v-ustave-pamati-naroda-pokracuje-vojna.html
duves
19.01.12,04:52
LSNS je ludova strana nase slovensko. Marian Kotleba. Jedine co este ma vyznam volit.
http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm
(http://naseslovensko.org/clanky/kotleba_oprioritachstatu.htm).

Vraj ma recept: "Arbeit macht frei"
Len taka podotazka. Vie Kotleba čo je to pracovať? Nie v kancli na notbúku, ale rukama.
marleau
19.01.12,04:53
.

..no keby mal trošku menšiu hlavu a čistejšie ruky, tak podoba s mikim je úžasná...:D

Ani nie čistejšie ruky,ale slovanskú krv na nich.
pepsikova
19.01.12,04:55
mimotemy, ..booošeee,duv, však je to ústav pamati národa..tak tí 78 si pamatajú všetko, čo sa šustne na Slovensku...a nebol u nás taký zákon, že dôchodca nesmie pracovať, má predsa dôchodok?..a upn nie je štátna správa?..či kam vlastne patrí tento úrad?..či len ja to mám nejaké domotané...:o
alabut
19.01.12,05:15
Hmmm, Langos vyhlasil za ziva v TV, ze zidia prisli pocas Slovenskeho statu o 38% narodneho bohatstva. Po jeho smrti je ticho. A fakt by bolo zaujimave, kde sa zidovsky majetok prelial. Kradnutie ma krestansky narod slovensky v krvi. :-)
duves
19.01.12,05:30
mimotemy, ..booošeee,duv, však je to ústav pamati národa..tak tí 78 si pamatajú všetko, čo sa šustne na Slovensku...a nebol u nás taký zákon, že dôchodca nesmie pracovať, má predsa dôchodok?..a upn nie je štátna správa?..či kam vlastne patrí tento úrad?..či len ja to mám nejaké domotané...:o
Aj ja si vela pamätam a preto chcem pracovať v takom ustave. Ani nie pracovať, iba poberať plat. :---
Štatny rozpočet to pokryje.
Pikoška
19.01.12,07:08
Včera v TV vystupil predseda ÚPN, ako sa žial musí u nich prepúšťať a čosi kdesi. Zo 78 zamestnancov! Ludia, to sme fakt tak blby narod, že nam taketo pofiderne spolky a ústavy ujedajú zo spoločného krajca? Nech mi niekto vysvetlí, čo tam robí 78 zamestnancov? Ved to mnohí nemajú ani vo firmách!
No a teraz k tym dôchodkom. Tak pan preceda Rady ÚPN navrhol, aby odišli dôchodcovia, lebo tých sa to najmenej dotkne.
Chcem teplé miesto na stare kolena, brať dochodok a plat v nejakom Ústave, na teplej stoličke. Kuva!

A bude aj protestný pochod!
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/v-ustave-pamati-naroda-pokracuje-vojna.htmlTak keď si pamätajú, tak si pamätajú aj to, ako už po štrnganí mali pripravené privatizácie všetkého, čo bolo na Slovensku vybudované. Malé, veľké, kuponové, v ktorých boli práva nás všetkých pošliapané. Neboli sme v správnom čase na správnom mieste, a najmä sme neboli gorily. Rozkradli všetko, preto dnes sú dôchodky ako žobračenky, mamičky kupujú detičkám do školy všetko a draho, onkologickí pacienti nemajú lieky, lobbisti ich skupujú a predajú v zahraničí. Ako predali so ziskom do svojej kešene všetko sprivatizované. Už teraz sú z hnevu ľudu poserkaní. Ale ľud nesmie pasívne prizerať, lebo Gorila sa už pomaličky sťahuje do pralesa. Dávajú jej priveľa času na fircung, a to nemdobrá vec.
verkaz
19.01.12,07:19
Tak v tom úrade by som sa určite aj ja uplatnila. Len pán riaditeľ sa zle vyjadril o prepúšťaní dôchodcov. Tí tam už nie sú, majú len dôchodkový vek, vyplácanie dôchodku si pozastavili, lebo tie platy na úrade:confused::confused::confused:. Teraz odídu do dôchodku ale pri šikovnosti sa nájde ešte nejaká dohoda, lebo poupratovať treba vždy.
Tešme sa na predvolebné sľuby :D:D:D, to budeme zblbnutí.
Sabadka
19.01.12,07:26
.... z tohto celého diania a nie len momentálneho je mi na grc. Prvá myšlienka tak ako to tu už odznelo niekoľkokrát bolo, že kašlem na ich voľby a odignorujem ich, pretože nemajú absolútny žiadny význam. Po úvahe som usúdila, že je to blbosť, voliť pôjdem, ale určite využijem možnosť krúžkovania preferenčných hlasov tak ako nikdy pred tým a začnem so študovaním kandidátky od posledného miesta.

Ak možnosť kandidovať na prezidenta republiky je umožnená len 2x (chvalabohu), prečo to nie je tak aj pri voľbách do parlamentu. Veď niektorí (veká väčšina) tam derie lavice už vyše 20 rokov a vynesú ich len nohami dopredu (aj to len pri troche nášho šťastia). Každé 4 roky si vymenia teplé miestečká v opozícii na ešte teplejšie v koalícii, pred verejnosťou na seba kydajú ako v 4. cenovej a keď kamery vypnú tak sa bratríčkujú a posúvajú si kšeftíky. Národ sa medzi sebou žere, lebo jeden ospevuje Fica, druhý Dzurindu, niektorí sú schopní si dať kôli ich obhajobe aj po papuli a popritom je to jedna zberba. Jeden za 19 a druhý za 20 bez jednej.

Paródia jedného nemenovaného politika - "Nikto vám nevie toľko dať, ako vám ja viem sľúbiť" - a je to fakt pravda, my národ blbý sme im to zatiaľ vždy zožrali aj s navijákom.
Majkas
19.01.12,07:41
No tak nechodme volit-ved kazda strana, ktora dosiahne 3% dostane od statu= od nas peniaze, a teraz, ked sa predčasne ukoncilo vladnutie, nič nemuseli vrátit, je to hanba a my si to necháme (viem-nerozumiem tomu haha) a furt dokola ich pokorne nakrmime (čierne diery)
marjankaj
19.01.12,07:47
No tak nechodme volit-ved kazda strana, ktora dosiahne 3% dostane od statu= od nas peniaze, a teraz, ked sa predčasne ukoncilo vladnutie, nič nemuseli vrátit, je to hanba a my si to necháme (viem-nerozumiem tomu haha) a furt dokola ich pokorne nakrmime (čierne diery)

Keď pôjde voliť 10 ľudí a každý bude voliť inú stranu, tak tieto strany budú mať po 10% a nejaké peniaze dostanú.:eek:
pavol54
19.01.12,08:22
A koľkože má poschodí ten úrad z ktorého by sa defenestrovali? Lebo aby to nedopadlo tak, že vyhodíš z okna, prežijú a ešte budú brať dôchodky a všelijaké dávky. A nezabúdať - PADRONE môže riadiť svojich aj z invalidného vozíka.....:D
Povestná defenestrácia stredovekých českých konšelov bola údajne bezbolestná, len smradľavá pretože vraj pod tým oknom boli nahádzané odpadky do takej výšky že pád bol len asi dva metre( aspoň nám to ako pikošku povedal učiteľ dejepisu) takže pred tou defenestráciou treba doviezť hnoj pod okná.
kopretinka
19.01.12,08:24
Povestná defenestrácia stredovekých českých konšelov bola údajne bezbolestná, len smradľavá pretože vraj pod tým oknom boli nahádzané odpadky do takej výšky že pád bol len asi dva metre( aspoň nám to ako pikošku povedal učiteľ dejepisu) takže pred tou defenestráciou treba doviezť hnoj pod okná.
oni sa z toho hnoja len otrasú a vrátia sa naspäť tým oknom....
pavol54
19.01.12,08:32
Keď pôjde voliť 10 ľudí a každý bude voliť inú stranu, tak tieto strany budú mať po 10% a peniaze dostanú.:eek:
a jedna disciplinovaná ministrana dostane najviac, lebo jej voličov heslo "nikto nepôjde voliť" sa netýka. Práve naopak treba ísť a potom podľa výsledkov si búchať po čele "komu som zase dal hlas"
trisestri
19.01.12,09:02
kopretinka
19.01.12,09:58
Sabadka
19.01.12,10:12
„Ak sa nájde premiér, ktorý osem rokov vykonával funkciu predsedu vlády a má také čisté ruky ako mám ja, tak mu pôjdem ruku podať,“ vyhlásil Dzurinda s tým, že možno nie sú dokonalí, ale nemajú sa za čo hanbiť.
http://udalosti.noviny.sk/politika/18-01-2012/dzurinda-ak-ma-niekto-taku-cistu-ruku-ako-ja-podam-mu-svoju.html

(http://udalosti.noviny.sk/politika/18-01-2012/dzurinda-ak-ma-niekto-taku-cistu-ruku-ako-ja-podam-mu-svoju.html)NO COMENT!!!!!!!!!!
duves
19.01.12,10:40
A toť, gorila aku pič...u vymyšla!
Figeľ chce silnejšie Slovensko. Cez prácu aj modlitby
http://aktualne.centrum.sk/domov/parlamentne-volby/clanek.phtml?id=1251992

.....teraz ale neviem, tu pracu vzťahuje na seba? Reku, podajme mu (im) lopatu/y. Nech urobia niečo užitočné.
Pikoška
19.01.12,11:11
A toť, gorila aku pič...u vymyšla!
Figeľ chce silnejšie Slovensko. Cez prácu aj modlitby


http://aktualne.centrum.sk/domov/parlamentne-volby/clanek.phtml?id=1251992

.....teraz ale neviem, tu pracu vzťahuje na seba? Reku, podajme mu (im) lopatu/y. Nech urobia niečo užitočné.A dnes je tam bez hanby vycapené, že Gorila počká. Pán prezident, za ktorého by som kedysi život položila čaká na vyjadrenia. Tá obstarožná, smrdiaca Gorilisko, smrdiaca viac, ako olomoucké syrečky nám nesmie zdochnúť. Kto by to svinstvo pitval?:confused: Pán prezident, na FNM už zametá Bubeníková. Nedovoľte zametať aj v SIS-ke.!!!!!!!! A prikážte s terajším právom riadenia štátu zametať cely. Samotky!
rado3105
19.01.12,11:55
Mala by sa spytat hromadna vyzva a staznost na europsky sud. S odovodnenim ze je do toho zapojeny cely parlament a ze oni sami seba vysetrovat nebudu. Kto by do toho siel a kto by pomohol?
rado3105
19.01.12,12:00
Stretávať sa je normálne
Riaditeľ Transparency (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=9530797&ids=6) International Slovensko Gabriel Šipoš vraví, že stretnutia politikov s podnikateľmi samy osebe nie sú problémom.„Ak sú politici v postavení, že rozhodujú o tendroch alebo o privatizácii, schôdzky by mali prebiehať na ministerstvách, a nie v reštauráciách. Aby boli pod kontrolou a ľudia mali dôveru, že nedohadujú niečo nečestné.“Na Slovensku na takýto typ stretnutí neexistujú pravidlá, ako postupovať. Podľa Šípoša by pomohlo, keby sa významným funkcionárom prikázalo zverejňovať, s kým sa stetávajú. Napríklad vo Veľkej Británii to musia ministri a politici raz štvrťročne vykazovať.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6222722/penta-sulikovi-miskovovi-a-chrenovi-pripomenula-ako-sa-stretavali.html#ixzz1juOnpcki

a (http://www.sme.sk/c/6222722/penta-sulikovi-miskovovi-a-chrenovi-pripomenula-ako-sa-stretavali.html#ixzz1juOnpcki) toto je presne ten problem, vo velkej britani keby sa stretli tak su automaticky odvolani.. krista ktosi uz musi tymto curakom vysvetlit co a ako.
duves
19.01.12,12:02
Mala by sa spytat hromadna vyzva a staznost na europsky sud. S odovodnenim ze je do toho zapojeny cely parlament a ze oni sami seba vysetrovat nebudu. Kto by do toho siel a kto by pomohol?
Ja by som do toho šiel, keby mi niekto garantoval nejake dobre gorilie miesto s 5 tisic erovym platom.
Milan Benka
19.01.12,12:40
Nemusí to skončiť nijako a predpokladám, že malé ryby pochytajú, veď ,,niečo" orgány činné v trestnom konaní urobiť musia.
Dôležité je, že sa vôbec verejne hovorí o špinavostiach a ako mafiáni robia čistky sami medzi sebou, takto sa možno prečistia medzi sebou aj naši politici.

My sa tu môžme iba nemo prizerať a konštatovať, že nie je koho voliť. Všetci sú úplatní, skorumpovaní, takže neostáva iné, ako sa spoliehať na seba samého, upevniť rodinné vzťahy a prežiť tieto časy, ani neviem ako ich nazvať.

Teraz robí môj syn jednému pánovi webovú stránku z nemenovanej strany /presadzuje sa ako nová tvár v strane/. Komunikuje pri docibrovaní drobností na stránke s ďaľším pánom - zbohatlíkom, čo si myslí, že podporovať niekoho vo volebnej kampani má byť pre syna česť. Len tak som nakukla do obchodného registra a pozrela si väzby ľudí, s ktorými sa syn stýka.
Zarazil ma spôsob, ako nekorektne jednajú so synom, aké tlaky naň vyvíjajú, nebudem to dopodrobna rozoberať. Postavili ho do polohy drž hubu a zabudni na dohodu z našej strany. Teraz budeš asistovať tak, ako Ti my prikážeme až do marca.
Keď syn zistil, aké zveri stoja v pozadí, naozaj musí držať hubu. Ale zistenie, že politici sú podporovaní zbohatlíkmi a fakt, že z rozbehnutého vlaku sa nedá vyskočiť, syna dobre preplesol.

Preto my tu môžme len diskutovať, nadávať - nič sa nezmení. Môžme privrieť oči a zapchať nos pred špinou, ale stále tu bude.

K zvýraznenému: Pokiaľ nezačneme upratovať.
Milan Benka
19.01.12,12:42
a co ste cakali? 50 rokov komunizmu urobilo z ludi take obludy, ze sa spravaju horsie ako zvierata. kto bol v komunistickej strane mal byt vyluceny z akehokolvek verenjenho, politickeho a neviem akeho zivota. potom sa cudujete, ze vsetci len prezliekli kabaty a uz su krestania :D

Myslím, že v tomto príspevku je veľký kus pravdy.
adi11
19.01.12,12:59
K zvýraznenému: Pokiaľ nezačneme upratovať.

..ked uz, tak pekne od vrchu tu spinu vycistit...nie opacne..
pavol54
19.01.12,13:07
A dnes je tam bez hanby vycapené, že Gorila počká. Pán prezident, za ktorého by som kedysi život položila čaká na vyjadrenia. Tá obstarožná, smrdiaca Gorilisko, smrdiaca viac, ako olomoucké syrečky nám nesmie zdochnúť. Kto by to svinstvo pitval?:confused: Pán prezident, na FNM už zametá Bubeníková. Nedovoľte zametať aj v SIS-ke.!!!!!!!! A prikážte s terajším právom riadenia štátu zametať cely. Samotky!
toľko väzníc nemáme , zase by sa prigorilila nejaká stavebná firma
Pikoška
19.01.12,13:23
toľko väzníc nemáme , zase by sa prigorilila nejaká stavebná firmaNevadí, natlačia ich nakopu, nech sa dusia tak, ako dusili nás. Ak by chceli brigádnikov, ja sa hlásim. Vieš, ako to hovorievali starší nám, keď niekto pokafral všetko, čoho sa dotkol?
" Nas..ť im do rúk a tri dni ich nepustiť k vode ". Tak ja by som zatvárala vodovodné kohútiky.;)
mazanova
19.01.12,13:36
ja iba tak na okraj:
tá Bubeníková, vyšla riadne na bubon!
pavol54
19.01.12,16:20
som počúval na TA3 so záujmom ako čisté paprče v roku 2006 nič nevedel nič nepočul, žasnem a nič sa mu nestane to nie je prvý fúzkatý čo o ničom nevedel.
pandorasbox
19.01.12,16:22
...nemám čas sa venovať Gorile, ak chcem stíhať aspoň z časti všetko čo musím, aj tu som prečítala iba zopár príspevkov, ale neodolám položiť otázku, ktorá ma naozaj veľmi zaujíma. Pamätáme si všetci nedávne referendum, keď sme mali možnosť zmeniť zopár vecí, ktoré by v parlamente nikdy poslanci neodsúhlasili ...ako dopadlo?....vyplakávajú a jedujú sa tu aj tí istí ľudia, ktorí sa nezúčastnili referenda, keď mali možnosť zmeniť aspoň niečo? jeduje ma stav, ako vás všetkých, referenda som sa zúčastnila, ale žiaľ.....
Tweety
19.01.12,16:22
marleau
19.01.12,16:25
toľko väzníc nemáme , zase by sa prigorilila nejaká stavebná firma
Postavím šibenice bez zisku.Hm?
trisestri
19.01.12,16:27
ktovie preco sa vsetci tak rychlo a lahko a potichu dohodli na predcasnych volbach
marleau
19.01.12,16:27
...nemám čas sa venovať Gorile, ak chcem stíhať aspoň z časti všetko čo musím, aj tu som prečítala iba zopár príspevkov, ale neodolám položiť otázku, ktorá ma naozaj veľmi zaujíma. Pamätáme si všetci nedávne referendum, keď sme mali možnosť zmeniť zopár vecí, ktoré by v parlamente nikdy poslanci neodsúhlasili ...ako dopadlo?....vyplakávajú a jedujú sa tu aj tí istí ľudia, ktorí sa nezúčastnili referenda, keď mali možnosť zmeniť aspoň niečo? jeduje ma stav, ako vás všetkých, referenda som sa zúčastnila, ale žiaľ.....
Referendum by malo význam,keby jeho výsledok bol záväzný a nie ho odobrovať ešte hlasovaním v parlamente,keď vieme,že by to aj tak neprešlo.Preto si myslím,že bolo nastrčené,aby mali pre nás vždy tú svoju odpoveď.
misoft
19.01.12,17:17
Pamätáme si všetci nedávne referendum, keď sme mali možnosť zmeniť zopár vecí, ktoré by v parlamente nikdy poslanci neodsúhlasili ...ako dopadlo?....vyplakávajú a jedujú sa tu aj tí istí ľudia, ktorí sa nezúčastnili referenda, keď mali možnosť zmeniť aspoň niečo?
Kočka, teba by som nechcel otvoriť :D. To len tak bokom.
K referendu: ľudia sú už viac-menej znechutení, keď počujú slovo referendum. Dôvod: aj keby bolo úspešné, v našej republike ešte nie je smerodajné pre zákonodarcov - že čo je v referende potvrdené, musí sa spraviť zákonne. Je to pre nich len odporúčanie, názor obyvateľstva - dajú síce "akože" niečo do rozpravy, aby to v priebehu niekoľkých dní rovno zmietli zo stola.
Teda: hlas ľudu nie je nikdy vypočutý - jedným uchom dnu, druhým von.
Veď len taká otázka zrušenia, resp. obmedzenia imunity - doteraz môžu beztrestne robiť všetko, čo bežný občan nemôže, lebo by za to okamžite pykal (peňažný, trest, odobratie slobody, prípadne ešte niečo horšie).
SamuelSK
19.01.12,17:31
Poslanci by mali niest dvojnasobok zodpovednosti ako bezny obcan.

To je ako keby som bol ucitel v skolke a povedal "ja nic ja muzikant" aj keby sa mi deti zabili..

Proste, ak prekroci rychlost, prask mu 2x vyssiu pokutu ako beznemu smrtelnikovi, ak nieco spreneveri, prask mu dvojnasobok a tak dalej.

Maju byt vzorom, nie?
misoft
19.01.12,17:42
Mali by byť.
Ale nie sú!
pavol54
19.01.12,18:14
Počul som že ten čistopaprčiar obecný sa snaží zo všetkého vyzuť že on nič nevidel ani po úrade vlády žiadna gorila nebehala. Asi zopakuje divadielko z vojny vtedy sa zahral na blázna a nechal sa vyšetrovať v Brne Bohniciach stavte sa že keď príde do tuhého tak vytiahne nejaký papier o svojej duševnej nespôsobilosti a ostatných hodí cez palubu.
alabut
19.01.12,18:51
Dnes je Vecer pod lampou o Gorile, teda aspon v programe. Asi sa Hrib s STV udobrili. :-)
KoxXxo
19.01.12,19:45
Myslím si že celá Gorila sa stratí niekde v pralese.
duves
19.01.12,20:18
Gorila, Haščákovci a Maverici

http://krija.blog.pravda.sk/2012/01/18/gorila-hascakovci-a-maverici/

krija píše fajn


Vladimír Pavlík na svojich necenzurovaných stránkach už dávno písal o tom, k čomu sa napríklad Hospodárske noviny odhodlali až v roku 2010.
„Treba povedať, že Haščák s Dospivom museli pochádzať nielen z rodín, kde ideológia KSČ a ŠtB musela byť priamo posvätnou kravou, ale aj oni od svojej mladosti museli zapadnúť do noriem poslušnosti a oddanosti KSČ a ŠtB. To napr. znamená, že pokiaľ obaja už ako 18-roční v roku 1987 nastúpili na Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov, tak zločiny KSČ a ŠtB už museli prezentovať tak, že z ich pohľadu sa nejednalo o žiadne zločiny, ale o ochranu záujmov ľudovodemokratického, a neskôr socialistického zriadenia a záujmov robotníckej triedy. Paradoxné pritom je, že práve z týchto špičkových odborníkov z KGB a ŠtB, ktorí Haščáka s Dospivom vybrali, sa potom stali tie najzlodejskejšie kapitalistické monštrá, kde pri rozkrádaní vlastného štátu sa dokázali spojiť a dohodnúť aj s bývalými ideologickými nepriateľmi. Nakoniec aj ich cynizmus, arogancia a bohorovné správanie svedčí o tom, od koho takéto základy dostali.