Leila
16.01.12,08:04
Dobry den, chcem sa spytat ci potrebuje materske centrum = obcianske zdruzenie registracnu pokladnicu ak chce vo svojich priestoroch (kaviarni vramci cetra) predavat caj, kavu, drobnosti pre deti, pripadne aj dalsie vlastnorucne vyrobene vyrobky, alebo aj kupene veci (magnetky, tricka, pohladnice ....). Potrebujem si k tomu vybavit zivnostensky list a potom mat ERP, alebo sa tato povinnost vztahuje len na podnikatelov? Nejedna sa o dobrovolne prispevky za tieto spominane veci, preto sa pytam. Vdaka vopred.
Kazu
16.01.12,09:16
Pozri si v stanovách za akým účelom bolo OZ zriadené a čo tvorí zdroj jeho príjmov. Až potom môžeš riešiť registračnú pokladnicu.
Leila
18.01.12,19:30
To presne viem, zdroj prijmov je clenske, 2% dane, dary, financne prispevky od FO a PO a projekty. Cinnosti v stanovach su obsiahle a zahrnaju zjednodusene povedane volnocasove aktivity pre rodiny s detmi, vzdelavacie programy, integraciu roznym handicapovanych skupin, aktivny zivot v mestskej casti .... t.j. v stanovach bohuzial cinnost kaviarne a predaj vyrobkov priamo vymenovany nie je. Aj doteraz sme vykazovali okrem hlavnej cinnosti aj vedlajsiu - podnikatelsku, len netusim ci sa vztahuje na OZ-tka povinnost registracnej pokladnice. Dakujem, ak mi niekto pomoze ... je to dost surneeeee
tictac7
18.01.12,19:47
To presne viem, zdroj prijmov je clenske, 2% dane, dary, financne prispevky od FO a PO a projekty. Cinnosti v stanovach su obsiahle a zahrnaju zjednodusene povedane volnocasove aktivity pre rodiny s detmi, vzdelavacie programy, integraciu roznym handicapovanych skupin, aktivny zivot v mestskej casti .... t.j. v stanovach bohuzial cinnost kaviarne a predaj vyrobkov priamo vymenovany nie je. Aj doteraz sme vykazovali okrem hlavnej cinnosti aj vedlajsiu - podnikatelsku, len netusim ci sa vztahuje na OZ-tka povinnost registracnej pokladnice. Dakujem, ak mi niekto pomoze ... je to dost surneeeee
...v zmysle zákona o ERP sú z povinnosti mať ERP (pri predaji tovaru a v prílohe vymenovaných služieb) vyňaté len SZČO ZŤP, takže pri podnikateľskej činnosti OZ, je potrebné mať ERP. Ak príjem z predaja bude príjmom OZ, ktorý potom bude zdaňovať, ERP je možné zaevidovať aj na OZ (teda ja v zákone nevidím problém)....
zuzana
19.01.12,15:12
aj pri predaji materiálu/642/, nielen tovaru