EvkaKO
16.01.12,09:24
Dobrý deň, rada by som sa niekoho opýtala ako to je po novom s blokovaním tovaru cez fiškálnu pokladnicu. Mam malé záhradníctvo doteraz som blokovala napr. dreviny, hnojiva, substráty proste všeobecne. Neviem či po novom to musí byť presne rozlíšené alebo stačí stačí napr. hnojivá rozlíšiť na tekuté a tuhé, dreviny na napr. Thuja , cyprus, abies lebo každý druh má niekoľko poddruhov.
veľmi pekne ďakujem
Danielle369
16.01.12,08:34
NORMáLNE BLOKUJ...HNOJIVO...DREVINY....
vango
16.01.12,08:35
Dobrý deň, rada by som sa niekoho opýtala ako to je po novom s blokovaním tovaru cez fiškálnu pokladnicu. Mam malé záhradníctvo doteraz som blokovala napr. dreviny, hnojiva, substráty proste všeobecne. Neviem či po novom to musí byť presne rozlíšené alebo stačí stačí napr. hnojivá rozlíšiť na tekuté a tuhé, dreviny na napr. Thuja , cyprus, abies lebo každý druh má niekoľko poddruhov.
veľmi pekne ďakujem

Par. 8 Zákona 289/2008 Z.z.
bod. 3 Označenie tovaru alebo služby musí byť vyjadrené tak, aby bolo možné predávaný tovar alebo poskytovanú službu jednoznačne určiť alebo pomenovať a odlíšiť od iného tovaru alebo inej služby.

Inak označenie tovaru správnym pomenovaním nie je otázkou nového zákona, to platilo aj podľa starej vyhlášky. Len SOI na tom nachytala už dosť podnikateľov, tak sa tento názor rozšíril aj ďalej. Najmä novinové stánky, ktoré mali všeobecné názvy ako noviny, časopisy....

Hnojivá - to je podľa mňa všeobecný názov, treba ešte rozlíšiť o aký druh hnojiva ide. Taisto dreviny. Je to na tebe. Aj ten popis v zákone je dosť všeobecný a každý si ho môže preložiť po svojom. A záleží aj na osobe, ktorá by ti to prípadne kontrolovala. Ak si to budeš vedieť obhájiť....Každopádne tie všeobecné názvy by som rozpísala aspoň tak, ako si naznačila.... Ale ako hovorím, všetko je otázne.