katrina
30.01.06,16:47
Prosím poraďte mi,
v roku 2003 som mala paušálnu dan, v roku 2004 25% paušálne výdavky a
chcela som aj za minulý rok. Ale som zistila, ze mi vychádza veľká daň,
nemám ziadne výdavkové doklady, iba dve kúpno-predajné zmluvy s fyzickými osobami na kanc. techniku. Môžem si ich dať do nákladov?????
Nebude to blbé?
ajobs
30.01.06,15:51
Prosím poraďte mi,
v roku 2003 som mala paušálnu dan, v roku 2004 25% paušálne výdavky a
chcela som aj za minulý rok. Ale som zistila, ze mi vychádza veľká daň,
nemám ziadne výdavkové doklady, iba dve kúpno-predajné zmluvy s fyzickými osobami na kanc. techniku. Môžem si ich dať do nákladov?????
Nebude to blbé?

To od niekoho kupuješ kancelárske potreby a techniku ? Nie sú to podnikatelia-prečo ?
Môžeš mať iba jeden druh výdavkov - buď paušálne výdavky 25%, alebo skutočné výdavky podľa účtovníctva. Kombinácia oboch spôsobov nie je možná.
katrina
30.01.06,15:54
no žeby som nerobila paušálne výdavky, možno by mi vysla nižšia daň, keby som zrobila účtovníctvo.
kúpila som počítač , kopírku od bratovho kolegu, nie z obchodu
Katrina
katrina
30.01.06,16:05
no žeby som nerobila paušálne výdavky, možno by mi vysla nižšia daň, keby som zrobila účtovníctvo.
kúpila som počítač , kopírku od bratovho kolegu, nie z obchodu
Katrina
Johanka
30.01.06,17:45
To si neviem predstaviť, za aké sumy chceš tie veci kúpiť, aby to vyšlo lepšie ako paušálne výdavky. Skús napísať nejaké čísla.
ondrejvla
30.01.06,17:54
To si neviem predstaviť, za aké sumy chceš tie veci kúpiť, aby to vyšlo lepšie ako paušálne výdavky. Skús napísať nejaké čísla.

Súhlasím s Johankou, toto by som neriskovala. Ak si uznáš 25% paušál, plus platby do fondov, uznáš si svoju odpočitateľnú položku...
Aj tak je to stále vyššie ako kúpne zmluvy? No, to potom bol veľmi drahý PC aj kopírka!
katrina
30.01.06,18:12
aj ja si to myslím, ale kámoška robí účto a tá ma presviedča, aby som to zrobila tak. Za minulý rok už s tým nespravím asi nič. Bude daň aká bude.
Ale poraďte mi. Predmet podnikania mám kancelárske a sekretárske služby.
Robím to doma. POtrebujem iba PC s TV kartou , tlačiareň a internet.
Čo by som si všetko mohla na budúci rok dať do nákladov?!!!

Mohla by som si tam dať náklady na prevádzku domu?(inkaso) alebo co?

Diki už vopred.
Johanka
30.01.06,18:34
Zatiaľ sa môžeš tešiť, že pre rok 2006 sú "paušálne" výdavky 40 percent.