aknelik
16.01.12,12:24
Koncom minuleho roku mi hygiena schvalila potravinovy sklad. Jedna sa o balene potraviny (sirupy, kt.maju zaruku minimalne 2 roky a maju sa skladovat v miestnosti do 25 stupnov, pricom mozu aj zamrznut.), ktore su zabalene do hrubych plastovych alebo sklenenych flias, podla roznych druhov a velkosti. Ja ich nevyrabam, iba kupujem od vyrobcu zo zahranicia a nasledne planujem predavat, teda mat velkoobchod a potraviny distribuovat do malych predajni. Tovar som po schvaleni skladoveho priestoru nemala, nesla som sklad ani nahlasovat na veterin.spravu, lebo jednoducho som s tym nerobila. Tovar som vsak doviezla tesne pred vianocami, ale uz som ho nestihala predavat... teraz ho v podstate tiez este stale nepredavam...
Dnes rano mi vsak volali z veter. spravy, ze vedia o mne od hygieny a radi by prisli na kontrolu. Boli celkom mili do telefonu atd. Problem vsak je v tom, ze som v zivote nemala ziadny sklad s potravinami, tak som az tu na porade zistila, ze by som tam mala mat vypracovany prevadkovy poriadok- ani neviem ako ma vyzerat, (haccp nie je potrebny, ak som to dobre pochopila), ale tiez vykonanu tu deratizaciu ... (to mi tam dnes ma ist urobit kvalifikovany pan, ktory mi ma potom dat aj nejaku peciatku, ale to vobec netusim kde). Zatial si nevediem ziadne knihy o sklade, nemam tam ziadnu ani inspekcnu knihu, ani tie veci ohladom ochrany a zdravia bezpecnosti pri praci, nemam ziadnu knihu kde by som viedla datum spotreby vyrobkov, ani teploty, ani etikety nemam na vyrobkoch ponaliepane, kedze su este v kart.krabiciach od vyrobcu...no proste absolutne netusim co sleduju tie pracovnicky z veter.spravy ani co si mam pre ne pripravit..Prosim Vas o radu. Velmi pekne dakujem.