rage1
30.01.06,16:54
Na konci roka som zistila, ze mam v uctovnictve 2 omylom vystavene faktury a chcela by som ich stornovat. Zakaznikovi sa faktury nikdy nedostali. Mozem spravit jednoducho dobropis?
KEJKA
30.01.06,16:15
Na konci roka som zistila, ze mam v uctovnictve 2 omylom vystavene faktury a chcela by som ich stornovat. Zakaznikovi sa faktury nikdy nedostali. Mozem spravit jednoducho dobropis?
dva razy duplicitná? akože 1x sa dostala a tá duplicitná sa iba zaúčtovala?
Ak ju zákazník nedostal. stačí dobropis - pre DPH, zrejme kvôli chybe zo strany firmy by malo byť dodatočné. No možno nie ste platieľ DPH.
rage1
30.01.06,16:25
nie, zle som sa vyjadrila. su to dve rozne faktury, ktore sme sice vystavili, ale nedostali sa k zak., lebo zakaznik neprevzal fa ani tovar. ale v uctovnictve je ako vystavena. je potreba teda tuto fakturu nejako dostat prec z ucta.ako? dobropisom?sme platcovia DPH
Tweety
30.01.06,16:30
nie, zle som sa vyjadrila. su to dve rozne faktury, ktore sme sice vystavili, ale nedostali sa k zak., lebo zakaznik neprevzal fa ani tovar. ale v uctovnictve je ako vystavena. je potreba teda tuto fakturu nejako dostat prec z ucta.ako? dobropisom?sme platcovia DPH
Ak k dodaniu nedošlo, tak nie je dôvod o nich účtovať. Treba vystaviť storno faktúr.;)
rage1
30.01.06,16:41
a mozem to spravit k 31.12.2005? alebo k datumu, kedy bola fa vystavena?co s DPH?
Tweety
30.01.06,16:45
a mozem to spravit k 31.12.2005? alebo k datumu, kedy bola fa vystavena?co s DPH?
Môžeš to spraviť k 31.12.05. Daň ste z nich už zaplatili, takže odpočet si uplatniš k decembru. Kedže je už po dátume DPH, tak spravíš dodatočné DP. Alebo urobíš do januára, mala si pôvodné fa v 12/05?;)
rage1
30.01.06,16:48
ved prave to je problem, ze povodne fa boli v juli...:((
Tweety
30.01.06,16:52
ved prave to je problem, ze povodne fa boli v juli...:((
To až teraz sa prišlo na to, že sú tam neoprávnene a zbytočne ste zaplatili daň? Kľudne ich stornuj, ak nedošlo k dodaniu, ale musíš to preukázať, že máš dôvod na storno a na vrátenie dane.;)
rage1
30.01.06,16:55
až teraz sa na to doslo....uf takze co navrhujes, ako to preukazat. spravit nejake potvrdenie ze si zakaznik fa neprevzal alebo ako???
Tweety
30.01.06,16:56
až teraz sa na to doslo....uf takze co navrhujes, ako to preukazat. spravit nejake potvrdenie ze si zakaznik fa neprevzal alebo ako???
Niečo také ako píšeš, určite to bude kontrola vyžadovať.;)