Lubinka01
16.01.12,12:40
Dobrý deň, bola by som vďačná za každú radu - ako u vás prebieha podpisovanie vyhlásení a preberanie podkladov k RZD. Doteraz som to robila tak, že každý zamestnanec ku mne prišiel a podpísal Vyhlásenie a doniesol všetky podklady k RZD - niekedy aj na trikrát ... Momentálne máme cca 350 zamestnancov. Tentokrát ale toľko času na to nebudem mať, keďže mám maličké dieťa, preto by som bola rada, keby ste mi poradili ako to robíte vy. Vopred vám všetkým, ktorí poradíte, ďakujem:)
nikulik
16.01.12,11:58
Lubinka01, my sme mala firma tak u nas to vypisem zamestnancom a oni mi to len pridu podpisat,ale to mame tak 15 ich, to sa este da.
Ale manzel pracuje vo velkej firme kde maju pobocky po slovensku a u nich to funguje tak, ze im poslu na kazdu pobocku veducemu papiere, rozda im to, doma to sami vypisu, dolozia co treba k tomu a potom sa to zozbiera a posiela do BA do sidla firmy.
Santal11
18.01.12,14:09
skusim poradit, ako to funguje u nas.

my sme firma, ktora ma cca 300 zamestnancov. cez 200 ich sedi v Bratislave, rozposlem mail vsetkym ludom, vyberieme si jeden termin, taku hodinu - dve a spravime hromadnu podpisovu akciu niekde v zasadacke. kto moze tak pride tam, kto nie tak dodatocne k nam do kancelarie. ale vacsinu vybavime v ten jeden termin.
vacsina, ktora ma iba jedneho zamestnavatela rovno donesie aj ziadost o vykonanie RZD, a kedze tento rok sa nebudu dokladat uz ani poistky na uplatnenie, tak to bude jednoduchsie. nebudu musiet cakat na potvrdenia z poistovni a dds.
zamestnancov na pobockach riesim cez kontaktne osoby.
ved keby nieco tak sa opytaj...
Erislava
19.01.12,04:12
My máme tak 220 zamestnancov. Máme viac stredísk a majstrov. Vždy v januári zavolám majstrov, rozdám im vyhlásenia a žiadosti ( k tomu vypracujem návod na vyplnenie žiadosti s mojím telefónnym číslom).Postupne sa mi vracajú vyplnené, ak má niekto problém, tak zavolá alebo príde osobne, trvám na tom, aby to vypisovali vlastnoručne, keďže je žiadosť zároveň čestným prehlásením. 31.1. a 15.2. skontrolujem, či sa mi vrátili všetky.
Lubinka01
19.01.12,12:06
Erislava - a to každý rok vypisujú nové vyhlásenie? Ja používam tie pôvodné až kým sa mi "nenazbierajú" 4 roky. ďakujem
Erislava
20.01.12,05:01
Nie, vyhlásenia majú na štyri roky, len do nich zapisujem prípadné zmeny.