Una
30.01.06,17:25
Dobry den,
chcem sa spytat ci mozem zalozit s.r.o. s viazanou zivnostou, na ktoru dolozim svoje vzdelanie, ale v s.r.o. nebudem zamestnany, budem tu len spolocnik.Je to po pravnej stranke korektne?
Druha moznost:
Vzdelanie dolozi ina osoba, ktora nema s s.r.o. nic spolocne, len nam urobi tuto sluzbu. Musime ju v s.r.o. zamestnat?
Ak ano, moze byt pripadne na neplatenej dovolenke, al. je nejaky sposob ako sa vyhnut odvodom za nu?

Ďakujem
ajobs
30.01.06,17:24
Dobry den,
chcem sa spytat ci mozem zalozit s.r.o. s viazanou zivnostou, na ktoru dolozim svoje vzdelanie, ale v s.r.o. nebudem zamestnany, budem tu len spolocnik.Je to po pravnej stranke korektne?
Druha moznost:
Vzdelanie dolozi ina osoba, ktora nema s s.r.o. nic spolocne, len nam urobi tuto sluzbu. Musime ju v s.r.o. zamestnat?
Ak ano, moze byt pripadne na neplatenej dovolenke, al. je nejaky sposob ako sa vyhnut odvodom za nu?

Ďakujem

Správna je 1. možnosť - ak budeš v s.r.o., budeš so svojou spoločnosťou v právnom vzťahu (v obchodno-právnom vzťahu).:)
Ak by mala platiť 2.možnosť, potom by musela byť zodpovedná osoba v aktívnom pracovnoprávnom vzťahu s s.r.o. (nemôže byť NV, ani iný, odvodovo redukovaný vzťah).:mee:
Una
30.01.06,18:51
Dakujem,
ale este ma napada moznost ticheho spoklocnika. Takze ja dokladam vzdelanie, ale nechcem nikde vystupovat - teda som len tichym spolocnikom. Je to korektne, alebo musime zamestnat niekoho s prislusnym vzdelanim?
A musi byt zamestnany ten konkretny clovek, ktory dolozil vzdelanie a je zapisany na zivnostenskom urade?
IvanM
16.02.06,16:54
Ja mam nasledovny problem. S.r.o. ma na viazanu zivnost /geodezia/ v zivnost. registri zapisanu opravnenu osobu. Ja sa teraz idem stat spolocnikom v tejto s.r.o. /som geodet / takze opravnenou osobou budem ja. Musime robit nejake zmeny v ziv. registri al. staci ze sa stanem spolocnikom a automaticky uz nemusime zamestnavat doterajsiu opravnenu osobu? Ako som pochopil ja nemusim byt zamestnany, staci ze som spolocnik.
Dakujem za odpoved.
ajobs
16.02.06,21:11
Ja mam nasledovny problem. S.r.o. ma na viazanu zivnost /geodezia/ v zivnost. registri zapisanu opravnenu osobu. Ja sa teraz idem stat spolocnikom v tejto s.r.o. /som geodet / takze opravnenou osobou budem ja. Musime robit nejake zmeny v ziv. registri al. staci ze sa stanem spolocnikom a automaticky uz nemusime zamestnavat doterajsiu opravnenu osobu? Ako som pochopil ja nemusim byt zamestnany, staci ze som spolocnik.
Dakujem za odpoved.

Áno, pochopil si to veľmi správne.