poplas
16.01.12,13:43
Zdravím Vás, mohli by ste mi poradiť ohľadom daňového priznania 2011? neviem na čo mám nárok - mám na mysli vrátenie dane, reps. iné.

add1.) Moje daňové priznanie: Od januára do apríla 2011 som pracoval v Veľkej Británii čiže daň sa vyníma, od apríla do októbra som bol na úrade práce a poberal podporu - nezapočítava sa daň, november a december som pracoval, preddavok dane mi šéf stiahol, môj hruby prijem bol za tieto 2 mesiace spolu 2400 eur. Mám nárok na vrátenie dane ak som za rok 2011 pracoval len 2 mesiace? Ak áno ako to vyplnit v danovom priznaní prosím?

add2.) DP mojej priatelky, pracovala cely rok 2011, avsak u jedneho zamestnavatela 3 mesiace nevidela mzdu, ich natahoval a nevyplatil. Avsak, jej to terajsi sef do priznania chce dat, no ona nedostala za tie mesiace mzdu, zamestnavatel jej neplatil socialne ani zdravotne, nahlasili to na policiu ako nevyplatenie mzdy, avsak ako je to v danovom priznani, ked ona realne nezarobila za to obdobie nic avsak teoreticky pracovala a dan ma povinnost odviest? Ten zamestnavatel co jej nevyplatil mzdu a odvody uz neexistuje, nieje na neho kontakt firma bola ceska a fiktivna ako sme zistili, myslite ze socialka a zdravotka nebude casom pytat peniaze za to obdobie od poskodenej..

Ak mi poradite ci nie dakujem za cas.
S uctou a s pozdravom Marian
veronikasad
16.01.12,12:49
Zdravím Vás, mohli by ste mi poradiť ohľadom daňového priznania 2011? neviem na čo mám nárok - mám na mysli vrátenie dane, reps. iné.

add1.) Moje daňové priznanie: Od januára do apríla 2011 som pracoval v Vrlkrj Británii čiže daň sa vyníma, od apríla do októbra som bol na úrade préce a poberal podporu - nezapočítava sa daň, november a december som pracoval, preddavok dane mi šef stiahol, moj hruby prijem bol za tieto 2 mesiace spolu 2400 eur. Mám nárok na vrátenie dane ak som za rok 2011 pracoval len 2 mesiace? Ak áno ako to vyplnit v danovom priznaní prosím?

add2.) DP mojej priatelky, pracovala cely rok 2011, avsak u jedneho zamestnavatela 3 mesiacae nevidela mzdu, ich natahoval a nevyplatil. Avsak jej to terajsi sef do priznania chce dat, no ona nedostala za tie mesiace mzdu, zamestnavatel jej neplatil socialne ani zdravotne, nahlasili to na policiu ako nevyplatenie mzdy avsak ako je to v danovom priznani, ked ona realne nezarobila za to obdobie nic avsak teoreticky pracovala a dan ma povinnost odviest? Ten zamestnavatel co jej nevyplatil uz neexistuje, nieje na neho kontakt firma bola ceska a fiktivna ako sme zistili, myslite ze socialka a zdravotka nebude casom pytat peniaze za to obdobie od poskodenej..

Ak mi poradite ci nie dakujem za cas.
S uctou a s pozdravom Marian

1. Príjem zo zamestnania v SR a VB uvedieš v jednom DP typu A - pri príjmoch z VB uplatníš metodu vyňatia príjmov. Uplatníš si ročnú nedz.časť dane, a ak ti vznikne preplatok dane zaplatenej v SR, DU ti ju vráti.

2. Do potvrdenia o zdan.mzde môže zahrnuť zamestnávatel len mzdu vyplatenú do konca januára nasl.kal.roku.Ak bola prihlásená do SP ako zamestnanec (môže si to overiť na pobočke), za nezaplatené odvody zodpovedá zamestnávatel. SP ich nebude vymáhať od zamestnanca.
Ak však nebola prihlásená do ZP, musí sa na toto obdobie prihlásiť ako samoplatitel, príp. predložiť v pobočke platnú pracovnú zmluvu - vtedy to bude ZP znovu riešiť so zamestnávatelom.