skirs
16.01.12,15:37
Zdravim Vás,poprosil by som Vás o radu, či si mozem ako trestaný založiť s. r. o. a to tak, že ja budem iba spoločník (teda majiteľ) a ako štatutárny orgán bude niekto iný. Viem, že ako trestaný, keď si kúpim s.r.o. a budem tam iba spoločník tak sa to dá, len mňa teraz zaujíma, či si môžem založiť aj novú pokiaľ nebudem štatutárnym orgánom. Ďakujem za rady.
Economic
16.01.12,15:18
Zdravim Vás,poprosil by som Vás o radu, či si mozem ako trestaný založiť s. r. o. a to tak, že ja budem iba spoločník (teda majiteľ) a ako štatutárny orgán bude niekto iný. Viem, že ako trestaný, keď si kúpim s.r.o. a budem tam iba spoločník tak sa to dá, len mňa teraz zaujíma, či si môžem založiť aj novú pokiaľ nebudem štatutárnym orgánom. Ďakujem za rady.

Môžeš, len ten trest nesmie súvisieť s ekonomickou trestnou činnosťou. Ak si spáchal napríklad dopravný priestupok žiadny problém. V takto prípade preukážeš právoplatný rozsudok a na živnostenskom ho posúdia.
V opačnom prípade spoločníkom môžeš byť , no konateľom nie.

Ak máš za sebou odsúdenie za ekonomický trestný čin = budeš môcť byť iba spoločníkom.
misomiso
16.01.12,15:51
Ozaj, a to plati dozivotne?
Economic
16.01.12,16:17
Treba požiadať o zahladenie trestu.