baksiova
10.09.04,08:08
Naša pracovníčka prerušila dovolenku z dôvodu ošetrovania člena rodiny. Má na to nárok alebo nie?
MajaV
10.09.04,10:04
Ano, má. Paragraf 114 ZP.
filka
27.07.06,12:18
A čo v prípade nariadenej celozávodnej dovolenky?Aj vtedy sa dovolenka prerušuje??
Prosím poraďte kto viete,potrebujem to súrne vedieť.
dana9
27.07.06,12:19
A čo v prípade nariadenej celozávodnej dovolenky?Aj vtedy sa dovolenka prerušuje??
Prosím poraďte kto viete,potrebujem to súrne vedieť.

Podľa môjho názoru určite áno.
dana:)
jankasm
27.07.06,12:23
A čo v prípade nariadenej celozávodnej dovolenky?Aj vtedy sa dovolenka prerušuje??
Prosím poraďte kto viete,potrebujem to súrne vedieť.

Určite áno. Celozávodná dovolenka je predsa klasická dovolenka len nariadená zamestnávateľom. Takže ak napr. nastane PN alebo OČR, tak sa samozrejme prerušuje.
filka
27.07.06,12:25
Som trochu zmätená z §112 ods. 2 zákonníka práce-mám hochápať tak,že pokiaľ zamestnanec nepožiada o čerpanie dovolenky počas OČR-ky,tak dovolenka sa prerušuje a plati režim OČR??aj v prípade hromadneho čerpania dovolenky?
jankasm
27.07.06,12:31
Som trochu zmätená z §112 ods. 2 zákonníka práce-mám hochápať tak,že pokiaľ zamestnanec nepožiada o čerpanie dovolenky počas OČR-ky,tak dovolenka sa prerušuje a plati režim OČR??aj v prípade hromadneho čerpania dovolenky?

Áno je to presne tak.
Pozri §114 Zákonníka práce.
dana9
27.07.06,12:33
Som trochu zmätená z §112 ods. 2 zákonníka práce-mám hochápať tak,že pokiaľ zamestnanec nepožiada o čerpanie dovolenky počas OČR-ky,tak dovolenka sa prerušuje a plati režim OČR??aj v prípade hromadneho čerpania dovolenky?

Len to trochu upresním:
Pri OČR sa dovolenka neprerušuje iba vtedy, keď o čerpanie dovolenky požiada sám ZC. Ide o to , že ZP chráni zamestnanca, ktorému by v prípade potreby dlhšieho ošetrovania výrazne klesol príjem.

dana:)
filka
27.07.06,12:48
Ja už si to asi hodím.vo firme mi tvrdia,vraj to už tak robia roky a bolo to v poriadku.
Vraj pri celozávodnej dovolenke je to nejako inak,akurat ked ich prosim nech miukazu paragraf ktory by vylucoval pouzitie vyssie spomenutych ustanoveni o preruseni dovolenky,tak nevedia...
jankasm
27.07.06,12:52
Ja už si to asi hodím.vo firme mi tvrdia,vraj to už tak robia roky a bolo to v poriadku.
Vraj pri celozávodnej dovolenke je to nejako inak,akurat ked ich prosim nech miukazu paragraf ktory by vylucoval pouzitie vyssie spomenutych ustanoveni o preruseni dovolenky,tak nevedia...

§114 Zákonník práce o tom hovorí jasne, určite neexistuje žiadny iný zákon alebo §, ktorý by tvrdil niečo iné.
Jasné, že to mohlo byť v poriadku, ak o tom tí zamestnanci nevedia, a nadriadení im to tak vysvetlili.