betka
16.01.12,14:03
Katarina
16.01.12,21:14
Betka, veľmi pekne ďakujem za priložený materiál a som rada, že si na nás nezabudla.
srska
20.01.12,00:58
Pridám sem:

oznámením mf sr zo dňa 18.01.2012 sa mení (opravuje) text bodu č. 43 poučenia na vyplnenie dp dph:

43. Riadok 28 - suma dane, o ktorú sa opravuje odpočítaná daň podľa § 53 zákona nadväzne na opravu základu dane podľa § 25 ods. 1 až 3 zákona, odpočítaná daň pri dovoze tovaru, ak colný orgán vrátil daň, a odpočítaná daň pri krádeži tovaru, pri ktorom platiteľ dane odpočítal daň a ak bola vykonaná oprava sadzby dane. Údaj o dani v daňovom priznaní sa označí znamienkom plus, ak sa zvyšuje odpočítaná daň, a znamienkom mínus, ak sa znižuje odpočítaná daň. Ak platiteľ dane opravuje základ dane a daň pri tovare, ktorý nadobudol v tuzemsku z iného členského štátu, podľa bodov 41 a 42, opraví aj odpočítanú daň. Opravu odpočítanej dane vykoná platiteľ dane v zdaňovacom období, v ktorom obdržal doklad o oprave základu dane.

43.Riadok 28 – suma dane, o ktorú sa opravuje odpočítaná daň podľa § 53 zákona nadväzuje na opravu základu dane podľa § 25 ods. 1 až 3 zákona, odpočítaná daň pri dovoze tovaru, odpočítaná daň pri krádeži tovaru, pri ktorom platiteľ dane odpočítal daň, a odpočítaná daň v prípade opravy sadzby dane. Údaj o dani v daňovom priznaní sa označí znamienkom mínus, ak sa zvyšuje odpočítaná daň, a znamienkom plus, ak sa znižuje odpočítaná daň.
Ak platiteľ dane opravuje základ dane a daň podľa bodov 41 a 42 pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby, opraví aj odpočítanú daň. Opravu odpočítanej dane vykoná v zdaňovacom období, v ktorom obdržal doklad o oprave základu dane.
srska
20.01.12,10:26
len posuniem pre info
Rozalka
21.01.12,17:45
Príklady sú fajn, dúfam, že nejde o porušenie autorských práv ...

Na stránke Ekonomickej kancelárie Nitra sú aj iné materiály
http://www.eknitra.sk/materialy/
rozimova
21.01.12,17:59
Dobrý večer,
potrebovala by som poradiť do ktorého riadku mám zapísať nadmerný odpočet, ktorý mi vznikol v minulom štvrťroku. Prvé DPH som podávala za III.Q a mala som tam nadmerný odpočet /r. 30/. Teraz mi vznikol znova nadmerný odpočet - ten mám zas v r. 30. Ale neviem kde mám poznačiť ten z III. Q keďže mi daň ešte nebola vrátená.
Rozalka
21.01.12,18:07
Dobrý večer,
potrebovala by som poradiť do ktorého riadku mám zapísať nadmerný odpočet, ktorý mi vznikol v minulom štvrťroku. Prvé DPH som podávala za III.Q a mala som tam nadmerný odpočet /r. 30/. Teraz mi vznikol znova nadmerný odpočet - ten mám zas v r. 30. Ale neviem kde mám poznačiť ten z III. Q keďže mi daň ešte nebola vrátená.
Do žiadneho, DÚ ti vráti do 30 dní po podaní tohto priznania ak zistí, že máš opäť NO.
rozimova
21.01.12,19:15
Ďakujem.:)
srska
22.01.12,16:38
pán gorilla tie riadky 26, 27 a 28 pochopil takto:
betka
22.01.12,19:44
Reagujem na príspevok č. 5, od Rozálky.

Či náhodou nejde o porušenie autorských práv...

Uvedený materiál som našla na googli. Bol verejne prístupný. Domnievam sa, ak by nebol verejne prístupný, nebol by tu verejne na googli sprístupnený. Považovala som ho za aktuálny, za kvalitný, a tak som pripla LEN link, kt. bol verejne publikovaný. Ako pomôcka.

OK, uzatváram tému.
srska
03.02.12,05:37
k riadku 28 dp dph 2012 oficiálna oprava znenia bodu 43 poučenia k dp dph vo fs 01/2012 strana 52 (http://www.finance.gov.sk/Components/CategoryDocuments/s_LoadDocument.aspx?categoryId=8141&documentId=7001)
derenka
14.02.12,12:02
Ahojte, dakujem za radu, dobre aj s prikladmi. Len este doplnim - ak som to spravne pochopila prijate dobropisy a tarchopisy zo zahranicia t.j. samozdanenie by mali ist do r. 26, 27 a 28. Ak sa mylim, prosim, opravte ma.
Vdaka
Difi
24.04.12,06:48
Dobrý deň, prosím Vás, ako máme postupovať: zo zálohovej platby sme v mesiaci február odviedli DPH, v marci sme vystavili vyúčtovaciu faktúru na dodávku tovaru, odpočítali sme prijatú zálohu. Do DPH výkaz ako máme uviesť? Celkovú fakturovanú sumu na riadok 03/04 a odpočítanú zálohu na riadok 26/27 s mínusom, alebo mínusom na riadok 03/04? S pozdravom
Andyke
24.04.12,07:29
Všetko ide na r. 03 a 04. (tá prijatá platba mínusom, lebo ste už odviedli DPH v 2/2012)
Difi
24.04.12,07:32
Ďakujem veľmi pekne, prajem príjemný deň.