luluha
16.01.12,21:11
Vedeli by ste mi poradiť ako postupovať v nasledujúcom prípade:
Slovenský podnikateľ regisrovaný v tuzemsku na DPH podľa 7a vyfaktúruje českej firme - neplatcovi DPH službu, ktorá bude v Čechách. Má na faktúre uvádzať DPH teda vyčísliť ju a odviesť štátu? Viem, že keby faktúroval firme, ktorá by bola platca DPH tak by na fakúre DPH neuviedol a podal by len súhrnný výkaz - Prepokladám, že súhrnný výkaz v mojom prípade neposiela, lebo česká firma nie je platca teda nemá ani dič.
tictac7
16.01.12,20:13
...málo info...
....o aké služby sa jedná?
betka
16.01.12,20:20
Dodám, ako môže osoba len registrovaná v zmysle par. 7a, fakturovať DPH? To môže osoba registrovaná len v zmysle par. 4-6.

Par. 7a znamená prenos daňovej povinnosti.
7/1 prenos DP na Vás, ak prijímate službu, zaplatíte daň v SR za Čecha.
7/2 prenos DP na Čecha, ak dodávate službu Čechovi v zmysle nášho 15/1

Vy nie ste platiteľ DPH, vy nemôžete FA DPH. Vy ste len osoba registrovaná.

Čo sa týka SV. Ak dodávate službu 15/1, podávate SV. Ak dodávate služby uvedené v par. 16, nepodávate SV.
luluha
16.01.12,20:28
Ide o vystúpenie slovenského speváka v Čechách. Ako mám spraviť súhrnný výkaz keď nemám IČ DPH českej firmy, ktorá ho nemá pridelené. Keď teda na faktúre nemôžem uviesť dph ako ju odvediem?
betka
16.01.12,20:36
Ide o vystúpenie slovenského speváka v Čechách. Ako mám spraviť súhrnný výkaz keď nemám IČ DPH českej firmy, ktorá ho nemá pridelené. Keď teda na faktúre nemôžem uviesť dph ako ju odvediem?

Och nie, ..... umelci a 16/3 možno. Hneď dávam link..., neb
betka
16.01.12,20:39
luluha
16.01.12,20:39
Už som sa dočítala, že súhrnný výkaz nepodávam, ale čo s tou DPH?