zuzanka00
17.01.12,10:05
Ahojte,
prosím, kde nájdem tlačivo žiadosti ročnéh zúčtovania za rok 2011. ďakujem
veronikasad
17.01.12,09:06
zuzanka00
17.01.12,09:54
dakujem
silwusik
26.01.12,20:34
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, čo znamená v žiadosti bod II. b) nie som povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že do 31.12.2010 som splnil podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane (DDS, účelové sporenie a životné poistenie). (čoho sa to týka). Neviete mi niekto napísať nejaký príklad, aby som si to vedela spojiť s praxou? Prvýkrát mám na starosti ročné zúčtovanie dane.
Ďakujem za pomoc
Mila123
26.01.12,20:37
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, čo znamená v žiadosti bod II. b) nie som povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že do 31.12.2010 som splnil podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane (DDS, účelové sporenie a životné poistenie). (čoho sa to týka). Neviete mi niekto napísať nejaký príklad, aby som si to vedela spojiť s praxou? Prvýkrát mám na starosti ročné zúčtovanie dane.
Ďakujem za pomoc
ak si do 31 12 2010 niekto zrušil životné poistneie či DDS, či sporenie- porušil podmienky, musí do 3 rokov vrátiť daň.......po 01 01 2011 sa to už nesleduje (porušenie podmienky) pozri si do § 11 ZDP (starý zákon č. 595/2003 platný do 31 12 2010 )
KučerovaZ
27.01.12,13:04
Dobry den, chcela by som sa spytat k bodu II pism. a/ žiadosti: píše sa tam do vybodkovanej časti "celkom od 0 alebo 1 iných zamestnávateľov", v prípade, že pracujem len pre jedného zamestnávateľa a to pre toho, pre ktorého som vypísala a podpísala žiadosť a je aj uvedený hore pod mojimi údajmi: "Zamestnávateľ /platiteľ dane/, pre ktorého podpisujem žiadosť:.....
Pýtam sa, pretože môj zamestnávateľ tvrdí, že tam má byť uvedené 1 hoci ja si myslím, že 0, kedže je tam napísané "od... INÝCH".

Vopred ďakujem za radu.
Dakujem
ewita888
27.01.12,13:07
pracovala si celý rok len u tohto zamestnávatela?
KučerovaZ
27.01.12,13:10
ano
ewita888
27.01.12,13:12
no tak keď neboli žiadny iní zamestnávatelia, tak 0..
babi2
27.01.12,13:14
Dobry den, chcela by som sa spytat k bodu II pism. a/ žiadosti: píše sa tam do vybodkovanej časti "celkom od 0 alebo 1 iných zamestnávateľov", v prípade, že pracujem len pre jedného zamestnávateľa a to pre toho, pre ktorého som vypísala a podpísala žiadosť a je aj uvedený hore pod mojimi údajmi: "Zamestnávateľ /platiteľ dane/, pre ktorého podpisujem žiadosť:.....
Pýtam sa, pretože môj zamestnávateľ tvrdí, že tam má byť uvedené 1 hoci ja si myslím, že 0, kedže je tam napísané "od... INÝCH".
Vopred ďakujem za radu.
DakujemSprávne to chápeš, je to od iných, čiže ak si robila iba u toho zamestnávateľa , u ktorého podávaš žiadosť, patrí tam 0
KučerovaZ
27.01.12,13:15
Super, dakujem. A da sa to niekde aj vycitat v nejakych pokynoch k vyplneniu, alebo v takom niecom, aby som to mohla prezentovat zamestnavatelovi?
babi2
27.01.12,13:51
KučerovaZ
27.01.12,19:20
Super, ďakujem
monikus
04.02.12,12:33
Dobrý deň, chcem sa opýtať: mame dve zamestnankyne, z ktorých jedna v roku 2011 prišla z materskej a druhá na ňu išla. Aké potvrdenie potrebujú zdokladovať k RZ za tie mesiace materskej? A do bodu II. si uvedú, že mali okrem našej firmy príjem od 1 iných .... ?
vopred ďakujem za odpoveď
Tweety
04.02.12,12:34
Dobrý deň, chcem sa opýtať: mame dve zamestnankyne, z ktorých jedna v roku 2011 prišla z materskej a druhá na ňu išla. Aké potvrdenie potrebujú zdokladovať k RZ za tie mesiace materskej? A do bodu II. si uvedú, že mali okrem našej firmy príjem od 1 iných .... ?
vopred ďakujem za odpoveď Žiadne, veď to nie je zdaniteľný príjem.
monikus
04.02.12,12:37
Čiže tam dám od 0 iných zamestnávateľov.
A aké potvrdenie mi majú doniesť? Jedna z nich doniesla Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku v roku 2011, stačí to?
Tweety
04.02.12,12:38
Čiže tam dám od 0 iných zamestnávateľov.
A aké potvrdenie mi majú doniesť? Jedna z nich doniesla Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku v roku 2011, stačí to? A prečo by mali doniesť? Veď som písala, že to nie je zdaniteľný príjem, neide do RZD. Prečo požaduješ doklad o príjme, ktorý nie je potrebný?
monikus
04.02.12,12:41
Takže tam má byť od 0 iných zamestnávateľov?
A aké potvrdenie mi majú doniesť? Jedna z nich doniesla Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku v roku 2011, stačí to na zdokladovanie roku?
Tweety
04.02.12,12:43
Takže tam má byť od 0 iných zamestnávateľov?
A aké potvrdenie mi majú doniesť? Jedna z nich doniesla Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku v roku 2011, stačí to na zdokladovanie roku? Kedže nemala iných zamestnáv., tak 0. A o tom potvrdení som už písala.
ewita888
04.02.12,12:43
Tweety vydŕŕŕŕŕž :-))))))
Tweety
04.02.12,12:45
Šak sa držím silnooo. Och,joj.
monikus
04.02.12,12:53
No my máme externú mzdovku a je to ťažké s nimi, keď chceme poradiť, lebo majú toho veľa, takže väčšinou si musím všetko hľadať a zisťovať sama. Akurát viem, že my musia donesiať nejaký doklad, kde boli ten zvyšok roka. Možno čestné vyhlásenie, že od - do boli na materskej? a overené u notára?
Tweety
04.02.12,12:54
No my máme externú mzdovku a je to ťažké s nimi, keď chceme poradiť, lebo majú toho veľa, takže väčšinou si musím všetko hľadať a zisťovať sama. Akurát viem, že my musia donesiať nejaký doklad, kde boli ten zvyšok roka. Na základe čoho? Nijaký zákon to neprikazuje. Možno čestné vyhlásenie, že od - do boli na materskej? a overené u notára? To snáď nemyslíš vážne. V texte.
ewita888
04.02.12,12:56
Nič netreba!!! Žiadny doklad o MD,RD, žiadne čestné vyhlásenie a už vôbec overené u notára... Ak to mzdárka vyžaduje, nech cituje zákon, podľa ktorého vás takto šikanuje..
monikus
04.02.12,13:02
No super ďakujem.
Inak blbne mi net, tak tie príspevky tu hodilo pár krát, sorry.
A ešte jedna otázočka, keď je niekto dobrovoľne nezamestnaný, tak mi tiež povedala, že musí doniesť to čestné vyhlásenie overené notárom, že bol dobrovoľne nezamestnaný. Je to pravda?
ewita888
04.02.12,13:05
No super ďakujem.
Inak blbne mi net, tak tie príspevky tu hodilo pár krát, sorry.
A ešte jedna otázočka, keď je niekto dobrovoľne nezamestnaný, tak mi tiež povedala, že musí doniesť to čestné vyhlásenie overené notárom, že bol dobrovoľne nezamestnaný. Je to pravda?
nie, nie je to pravda
Tweety
04.02.12,13:06
No super ďakujem.
Inak blbne mi net, tak tie príspevky tu hodilo pár krát, sorry.
A ešte jedna otázočka, keď je niekto dobrovoľne nezamestnaný, tak mi tiež povedala, že musí doniesť to čestné vyhlásenie overené notárom, že bol dobrovoľne nezamestnaný. Je to pravda? Somarina, kto to povedaL? Taká mzdárka, čo to povedala, nestojí za nič. Prepáč, dala som sa uniesť hlúposťou iných.