Andyno
17.01.12,10:22
Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal, či má človek nárok na dávku v hmotnej núdzi, ak jeho zárobok cez dohodu o pracovnej činnosti nedosahuje ani životné minimum.

Ďakujem.
Andrej
ivka70
17.01.12,09:35
Neda sa na to jednoznacne odpovedat. To zavisi od viacerych faktorov.
Narok na davku v hmotnej nudzi sa posudzuje spolu s clenmi rodiny, veku, prijmu, ako ma vyrieseny otazku byvania (pri naroku na prispevok na byvanie) a pod.
Andyno
17.01.12,09:53
Ďakujem za reakciu.
Pýtal som sa preto, lebo všetky ostatné faktory by som spĺňal - nemám auto ani žiadne iné majetky. Inak povedané - jediný problém by eventuálne predstavovala tá dohoda o pracovnej činnosti. V čistom je to 97,20 eur mesačne.
Xanti
17.01.12,09:58
Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal, či má človek nárok na dávku v hmotnej núdzi, ak jeho zárobok cez dohodu o pracovnej činnosti nedosahuje ani životné minimum.

Ďakujem.
AndrejZase sa budem opakovať, ale nikto nikdy nedopláca do životného minima.
Životné minimum je veličina, ktorá ovplyvňuje výšku rôznych dávok ale nedopláca sa do tej výšky.

Ak si nezamestnaný vo veku nad 25 rokov a slobodný tak je nárok na dávku v hmotnej núdzi vo výške 62,50 eur spolu s príplatkom na zdravotnú starostlivosť.
Ty zarobíš skoro 100 eur takže je to viac ako dávka v hmotnej núdzi. Takže UP Ti nemá čo doplácať.

Ak si mladší ako 25 rokov , tak nárok na dávku v hmotnej núdzi Ti nevzniká ani keby si nepracoval.
veronikasad
17.01.12,09:59
Ďakujem za reakciu.
Pýtal som sa preto, lebo všetky ostatné faktory by som spĺňal - nemám auto ani žiadne iné majetky. Inak povedané - jediný problém by eventuálne predstavovala tá dohoda o pracovnej činnosti. V čistom je to 97,20 eur mesačne.
Dávka v hmotnej núdzi nie je vo výške životného minima. Ak sa posudzuješ sám a nemáš nárok na príspevok na bývanie, pri príjme ktorý uvádzaš ti dávka v hmotnej núdzi nevznikne.