abel
30.01.06,19:59
Máme zamestnankyňu, ktorá po 2 týždňoch od nástupu do práce išla na PN a potom stále maródovala až do nástupu na materskú. Manžel si na ňu chce uplatniť nezdaniteľnú časť ZD. Ja som jej vystavila potvrdenie o zdan. mzde, ale náhrada príjmu za prvých 10 dní PN nikde nefiguruje, aj keď do vlastných príjmov manželky sa to zrejme počíta. Pracujem s MRP. Mám jej okrem Potvrdenia o zdan. mzde vystaviť ešte potvrdenie o výške náhrady príjmu za 10 dní PN? Ostatné dávky už potvrdzuje Soc. poisťovňa.
sole
30.01.06,19:23
Máme zamestnankyňu, ktorá po 2 týždňoch od nástupu do práce išla na PN a potom stále maródovala až do nástupu na materskú. Manžel si na ňu chce uplatniť nezdaniteľnú časť ZD. Ja som jej vystavila potvrdenie o zdan. mzde, ale náhrada príjmu za prvých 10 dní PN nikde nefiguruje, aj keď do vlastných príjmov manželky sa to zrejme počíta. Pracujem s MRP. Mám jej okrem Potvrdenia o zdan. mzde vystaviť ešte potvrdenie o výške náhrady príjmu za 10 dní PN? Ostatné dávky už potvrdzuje Soc. poisťovňa.
Ak si na ňu manžel uplatňuje nezdaniteľnú časť, nepotrebuje to dokladovať žiadnymi potvrdeniami, on potvrdí jej príjem na žiadosti o ročné zúčtovanie svojim podpisom, teda čestným prehlásením. Myslím,že ho len treba upozorniť, že do príjmu sa počíta vlastne čistá mzda a samozrejme PN, materská a všeličo iné napr. úroky v banke...
Zita4
30.01.06,20:11
Máme zamestnankyňu, ktorá po 2 týždňoch od nástupu do práce išla na PN a potom stále maródovala až do nástupu na materskú. Manžel si na ňu chce uplatniť nezdaniteľnú časť ZD. Ja som jej vystavila potvrdenie o zdan. mzde, ale náhrada príjmu za prvých 10 dní PN nikde nefiguruje, aj keď do vlastných príjmov manželky sa to zrejme počíta. Pracujem s MRP. Mám jej okrem Potvrdenia o zdan. mzde vystaviť ešte potvrdenie o výške náhrady príjmu za 10 dní PN? Ostatné dávky už potvrdzuje Soc. poisťovňa.
Potvrdenie samozrejme musíš vystaviť na všetky príjmy, ktoré jej boli u vás vyplatené.
ľudka
31.01.06,05:01
Ja to zvyknem robiť tak, že do spodnej časti potvrdenia o príjme dopíšem rukou čiatku náhrady.
Prajem pekný a úspešný deň.
alušik
31.01.06,05:54
Ak si na ňu manžel uplatňuje nezdaniteľnú časť, nepotrebuje to dokladovať žiadnymi potvrdeniami, on potvrdí jej príjem na žiadosti o ročné zúčtovanie svojim podpisom, teda čestným prehlásením. Myslím,že ho len treba upozorniť, že do príjmu sa počíta vlastne čistá mzda a samozrejme PN, materská a všeličo iné napr. úroky v banke...
Ste ma teraz zaskocili, lebo zo skolenia mam, ze tam ide hruba mzda...
Dada
31.01.06,05:59
Ste ma teraz zaskocili, lebo zo skolenia mam, ze tam ide hruba mzda...

Aj ja registrujem, že sa tam berie hrubá mzda. Tak teda ako?
Tweety
31.01.06,06:07
Aj ja registrujem, že sa tam berie hrubá mzda. Tak teda ako?
Samozrejme,ide o hrubé príjmy.:eek:
Melnick
31.01.06,07:53
Ľudia ja tiež chcem poradiť, ale som nová a mám z tohoto všetkého taký chaos až sa mi chce plakať. Preto ak sa objaví pri vašom mene súhlas odo mňa jasám že sa mi niečo podarilo. Ja to ale nevzdám.
Čo ma nezabije to ma posilňujehttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif