Harold22
17.01.12,12:39
Na nasej strednej skole sa pripravuje novy organizacny/pracovny poriadok.Okrem ineho chce vedenie skoly donho presadit,aby za vazne porusenie pracovnej discipliny bolo povazovane aj to,ked vyucujuci nezapise do triednej knihy nazov uciva,ktore mal na danej hodine preberat,cize tam ma len datum a podpis.Nemyslim si,ze toto by malo byt povazovane za tak vazny nedostatok,zvlast,ked vyucujuci je na hodine pritomny a uci podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia.Zaujimalo by ma,ci u vas na skolach robia tiez z takychto veci ako je nezapisane ucivo v triednej knihe cirkus a snazia sa vas za to akymkolvek sposobom trestat.
misomiso
17.01.12,11:45
Bohuzial byrokracia je nieco, co celu nasu civilizaciu znici. Toto bol aj dovod, preco som odidiel zo skolstva. Bavilo ma ucit, nebavila ma uradovat.
Evanka
17.01.12,12:45
Na nasej strednej skole sa pripravuje novy organizacny/pracovny poriadok.Okrem ineho chce vedenie skoly donho presadit,aby za vazne porusenie pracovnej discipliny bolo povazovane aj to,ked vyucujuci nezapise do triednej knihy nazov uciva,ktore mal na danej hodine preberat,cize tam ma len datum a podpis.Nemyslim si,ze toto by malo byt povazovane za tak vazny nedostatok,zvlast,ked vyucujuci je na hodine pritomny a uci podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia.Zaujimalo by ma,ci u vas na skolach robia tiez z takychto veci ako je nezapisane ucivo v triednej knihe cirkus a snazia sa vas za to akymkolvek sposobom trestat.
Je pravda, že učiteľ má povinnosť zapísať odučné učivo do TK. Ale môže sa stať, že na to pozabudne a dopíše to neskôr. U mnohých sa však stáva, že sú notorickí nezapisovači a potom im chýba nezapísané učivo aj niekoľko týždňov, či mesiacov a neskôr dopisujú podľa plánu. Poznám také prípady, stávalo sa to ale hlavne p. riaditeľke a vedeniu školy :mee: , tak tu sa dalo sotva na to poukazovať.

Bolo by treba teda rozlišovať aj v pracovnom poriadku.
Harold22
17.01.12,15:30
Mam pocit,ze je to ucelovo pripravene,aby v pripade nutnosti znizovania stavu zamestnancov,co je pre mnohe skoly v sucasnosti aktualnym problemom,mohli vyhodit ucitela z prace za taketo "vazne" prehresky a nemuseli mu ani pripadne vyplatit odstupne.Je to jedna z foriem sikanovania podriadenych na pracovisku (ucitelov zvlast)
logomania
18.01.12,13:14
Ako to, že učiteľ nemá zapísané učivo niekoľko mesiacov? (Svoju povinnosť kontroly si nesplnilo vedenie, ale ani triedny učiteľ ani vyučujúci ). Veď vedenie školy je za to zodpovedné a každý týždeň alebo mesiac má skontrolovať všetky triedne knihy či sú zápisy v poriadku. Ak to tak nie, je má upozorniť triedneho učiteľa, aby si ju dal do poriadku (triedny uč. má platené triednictvo aj za to, aby mal triednu agendu v poriadku). Triedny učiteľ má povinnosť na konci každého týždňa skontrolovať či všetci vyučujúci zapísali učivo, nezabudli na dátum a podpis. Ak má všetko v poriadku uzavrie týždeň v tr. knihe a potvrdí to podpisom.