tomasorava
17.01.12,13:38
zdravím, chcel by som sa opýtať ako to je keď neprejdem do ďalšieho semsetra. Teda kde všade mi treba zájsť s akými papiermi a hlavne kedy? Mohol by mi to niekto tak v celku napísať? ďakujem.
ivka70
17.01.12,13:18
Nuz v prvom rade potrebujes na studijnom vybavit ukoncenie studia k nejakemu datumu a veci s tym suvisiace.
Do 8 dni od tohto datumu musis nahlasit svojej zdravotnej poistovni ukoncenie studia.
Ak si nechces sama platit zdravotne poistenie, do 7 dni sa musis prihlasit na Urade prace.
tomasorava
17.01.12,13:26
aha...ale potrebujem tam nejaké potvrdenie o ukončení štúdia? Alebo proste stačí keď viem že od napr 10. 2. 2012 už nebudem žiakom tej školy?
tictac7
17.01.12,13:28
...neviem, na akú školu chodíš, ale na väčšine sa predsa posudzujú a kontrolujú skúšky pri zápise do ďalšieho ročníka, medzi dvoma semestrami v jednom školskom roku...to som fakt ešte nepočula...
ivka70
17.01.12,13:28
aha...ale potrebujem tam nejaké potvrdenie o ukončení štúdia? Alebo proste stačí keď viem že od napr 10. 2. 2012 už nebudem žiakom tej školy?

Potrebujes zo studijneho potvrdenie o ukonceni studia, aj do ZP aj na UP.
tomasorava
17.01.12,13:33
je tam napísané nejako v zmysle že keď nesplníš podmienky na prechod do ďalšieho semstra do začiatku zápisu do ďalšieho sesmtra tak prestávam byť študentom VŠ
Andy Kralik
17.01.12,13:45
...do začiatku zápisu do ďalšieho sesmtra...

Vy sa zapisujete na každy semester zvlášť? Väčšinou sa človej zapisuje v septembri na zimný aj letný semester zvlášť. Radšej by som si to overil na študijnom či skutočne prestávaš byť študentom.
tomasorava
17.01.12,13:55
musíš splniť podmienky aby ti vzniklo právo na zápis do ďalšieho semestra. U nás sa zapisuje do každého semestra osobitne. Aspoň tak mi to vyplýva zo školského poriadku.