levika26
17.01.12,14:45
dobrý den, chcem sa spýtať ako mám postupovad pri podavaní DzMV ak počas roka 2011 došlo k zmene EČV MV? konkrétne v novembri. aké EČV udávam na DP?
Janinkaaa
18.01.12,13:24
dobrý den, chcem sa spýtať ako mám postupovad pri podavaní DzMV ak počas roka 2011 došlo k zmene EČV MV? konkrétne v novembri. aké EČV udávam na DP?

Bolo potrebné nahlásiť na DÚ zmenu ev. čísla.
Takže teraz nahlás zmenu a do priznania uveď už nové číslo.
ZuzkaOE
25.01.12,15:29
Ja som dnes bola na DÚ s presne tým istým problémom. (Počas roka nám boli ukradnuté EČ). Zo štyroch opýtaných dám, ktoré tam boli, mi nevedela presne odpovedať ani jedna. Lepšie povedané 2 povedali rovno že neviem, tretia mi tvrdila, že sa tým pádom jedná o 2 vozidlá a že keďže mi bolo EČ odcudzené v strede mesiaca, že budem musieť platiť za 13 mesiacov, "že sme si mali ŠPZ vybaviť na konci mesiaca" ... samozrejme som pani usmernila, že auto využívame, a keďže sa bez EČ jazdiť nedá, tak to nebolo možné. Tak si privolala na pomoc ďalšiu osobu, ktorá má poučila o mojich povinnostiach a tiež o tom, že mám daňové priznanie vyplnené zle (mala som uvedené už nové EČ) a že to mám rozdeliť na 2 vozidlá : - jedno so starým EČ - uviesť 4 mesiace a druhé s novým EČ a uviesť využívanie 8 mesiacov.
Veľmi mi to nesedí, hlavne to, že som musela uviesť že s jedná o DP, kde uvádzam počet 2 autá, keď sa vlastne jedná o jedno a to isté motorové vozidlo... tak neviem ...
janako
27.01.12,11:20
Ja som mala podobný problém minulý rok. Kvôli poistnej udalosti klient musel meniť v priebehu roka EČ vozidla. Formou listu som na DÚ oznámila zmenu EČ a dôvod. Potom sa nič nedialo, až kým som nepodala daňové priznanie. Spravila som ho na jedno auto, už s novým EČ, veď sa nemenilo auto, len EČ. Vtedy vyzvali klienta, aby prišiel vyjasniť na DÚ nezrovnalosti, že oni také auto v systéme neevidujú. Tak som mu dala kópiu oznámenia, ktorú som mala potvrdenú podateľňou. Správkyňa dane bola z toho chvíľu zmätená, že jej to v systéme nejde len tak opraviť, nakoniec ale povedala, že to nejako spraví, a že je to v poriadku. Ako to vyriešila neviem, ale daňové priznanie sme už neopravovali.