ivreka
17.01.12,13:58
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať v mene môjho manžela. Je zamestnaný, ale vyzerá to tak, že o prácu príde. Zamestnali ich iba preto, aby dostali príspevok z UPSVaR, no to nie je podstatné. Bude mať odpracované dva roky (no medzitým mal jednu PN a OČR). Vznikne mu nárok na dávku v nezamestnanosti alebo nie?
Ďakujem
veronikasad
17.01.12,13:01
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať v mene môjho manžela. Je zamestnaný, ale vyzerá to tak, že o prácu príde. Zamestnali ich iba preto, aby dostali príspevok z UPSVaR, no to nie je podstatné. Bude mať odpracované dva roky (no medzitým mal jednu PN a OČR). Vznikne mu nárok na dávku v nezamestnanosti alebo nie?
Ďakujem
kedy naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?

Počas PN a OČR-ky, ak ošetrovné netrvalo viac ako 10 dní, sa poistenie v nezamestnanosti neprerušuje.

Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuje 730 dní poistenia v nezamestnanosti
ivreka
17.01.12,13:09
Ďakujem za odpoveď.
Tak by mu nárok na dávku mal vzniknúť.
Predchádzajúcu dávku bral ešte moťno pred 7 rokmi, no potom trochu nepracoval a tento pracovný pomer by mal trvať presne 2 roky. Nevedela som, či sa tam počítajú aj dni PN a OČR, či platí vtedy poistenie v nezamestnanosti.
Ešte raz ďakujem
veronikasad
17.01.12,13:10
Ďakujem za odpoveď.
Tak by mu nárok na dávku mal vzniknúť.
Predchádzajúcu dávku bral ešte moťno pred 7 rokmi, no potom trochu nepracoval a tento pracovný pomer by mal trvať presne 2 roky. Nevedela som, či sa tam počítajú aj dni PN a OČR, či platí vtedy poistenie v nezamestnanosti.
Ešte raz ďakujem
ak OČR netrvala viac ako 10 kal.dní - počítajú
ivreka
17.01.12,13:16
netrvala, trvala presne 10 dní.