S.Skrabakova
30.01.06,20:34
Ahojte! Nasla som tuto stranku nahodne, ale ako vidim, tak sa mi zide! S priatelom sme zacali zakladat s.r.o., ale sme v tom uplny zaciatocnici a vlastne nicomu nerozumieme! Tak vas asi casto budem ziadat o rady... Snad vas nebudem otravovat! Jednou z prvych otazok by bolo... Mozete mi presne povedat vyhody a nevyhody medzi platcom DPH a neplatcom DPH? Ako to vlastne funguje atd... Za skore odpovede vopred dakujem!!!
Budem vdacna za akukolvek pomoc!
ofisb
30.01.06,19:44
Dôležité je podľa mňa, kto budú Tvoji prvoradí koncoví zákazníci. Či firmy - platci DPH, alebo firmy - neplatci DPH a "obyčajní" ľudia a potom ešte, v čom
podnikáš, či obchoduješ so zahraničím atď....
Konkretizuj...
S.Skrabakova
30.01.06,20:03
No,... Budeme podnikat v Internete, vlastne poskytovat Internet cez bezdrotove pripojenie + kupa a predaj pocitacov...
ofisb
30.01.06,20:05
pre firmy alebo domácnosti?
S.Skrabakova
30.01.06,20:06
pre domacnosti...
ofisb
30.01.06,20:16
Pokiaľ nie je potrebná na začiatok vysoká investícia, asi by som začala so službami bez DPH a neskôr máš možnosť zaregistrovať sa za platcu aj dobrovoľne v priebehu podnikania, hlavne vtedy, ak by si začala s obchodom PC, ale to tiež záleží od toho v akom množstve. ..... Je potrebné prepočítať si plánované vstupy (nákupy tovarov a služieb) a výstupy (predaje) a z tohto vychádzať. Veľa firiem sa zaregistruje za platcov v priebehu podnikania, keď sa im naskytne väčšia zákazka, alebo prekročia obrat 1,5 mil. Sk za 12 mesiacov (vtedy si už povinná registrovať sa).
S.Skrabakova
30.01.06,20:23
Myslim, ze to zatial teda nebude potrebne! Dakujem Ti! A mozem sa Ta spytat este na nieco... Ja som teraz dobrovolne nezamestnana, no ked sa zalozi ta spol., musim sa zaregistrovat na danove, socialku a zdravotne (vsak)? Lenze neviem dokedy a kolko sa vlastne bude platit. A este nieco... Nemam zalozeny ziaden ucet..mam ho zakladat, resp. staci ked bude mat ucet spol.???
ofisb
30.01.06,20:35
Tak to je už iná téma, ale:
Účet si musíš vlastne môžeš založiť vtedy, ak budeš poberať odmenu konateľa (ak si konateľkou). Prípadne sa v s.r.o. zamestnáš napr. ako generálna riaditeľka a vtedy Ti normálne ide mesačná mzda.
Dane a odvody sa samozrejme odvádzajú, ale ako v jednom a ako v druhom
prípade je na dlhú debatu. To by Ti lepšie vysvetlila nejaká mzdárka.
S.Skrabakova
30.01.06,20:44
Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!
bredikova
30.01.06,20:49
Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!

Daj si do vyhľadávania "konateľ"n a dozvieš sa všetko, chce to len trpezlivosť a čítať.:o :o :confused: :eek:
S.Skrabakova
30.01.06,20:52
Dobre teda... Dakujem za pomoc! Maj sa pekne.
liba2
31.01.06,02:23
Som konatelom! Takze si mam zalozit ten ucet? Ale to je trocha na diskusiu... Ako to je s tou odmenou konatela??? Prosim Ta vysvetli mi co to vlastne je! Dakujem!Vôbec nemáš povinnosť mať otvorený účet. Ale môžeš ho mať. Ide o osobný účet (teda nie podnikateľský). Ak už taký účet máš, môžeš ho používať. Ak nemáš, tvoja odmena konateľa sa ti môže vyplatiť v hotovosti z pokladne s.r.o.
V súčasnosti je taký trend vyžadovať od zamestnancov, aby mali osobný účet v banke, kam sa im posielajú mzdy. Mať otvorený účet v banke je praktické nielen pre zamestnanca, ale aj pre s.r.o. - ale nie je to povinnosť.